Diskuze k článku


 • peter. • 5. ledna 2018

  Nepoctiví novinári sú všetci tí mladí ľudia,ktorí dnes novinárčinu vykonávajú.Zapredajú svoje duše a ideály aj diablovi,keď budú vedieť,že si zarobia toľko aby mohli splácať hypotéku,aby si mohli dovoliť založiť rodinu a následne ju aj uživiť.Keď ich zamestnávateľ požiada aby aby klamali,budú klamať.Keď ich požiada aby boli sviňami tak sa s nimi pokojne a bez výčitiek svedomia stanú.Nejaké žurnalistické ideály o hľadaní a zverejňovaní pravdy a spravodlivosti z nich veľmi rýchlo vyprchajú a oni sa radi stanú predajnými kurvami.Veď koľko je u nás takých masmédií,ktoré by chceli uverejňovať pravdu?Ja by som povedal,že nie sú žiadne.A tie existujúce,poplatné svojim majiteľom tiež nemôžu zamestnať všetkých absolventov štúdia žurnalistiky.Tak si vyberajú.Čím bezškrupulóznejší a prispôsobivejší uchádzač o zamestnanie,tým má väčšie šance uchytiť sa. Chápem ich.Sú rovnako obeťami systému ako my všetci.Robia všetko preto,aby sa uživili.Ale ako neodsudzujem prostitúciu ako remeslo,neodsudzujem ani novinárov.Robia čo môžu,lebo na výber veru veľmi nemajú.

 • Gatta • 8. ledna 2018

  Re PPK – myslím, že je to ještě o něco horší.

  Je to jasně vidět na odborných a zvláště technických novoinových (internetových) článcích. Ti lidé prakticky neví o čem píší, nebo co vůbec převzatého překládají – často jen nějakým robotem. Lidi, kteží do toho nahlédli blíže mluvili něco středoškolských brigádnících kteří tohle tvoří za mizerný peníz. I z vlastní zkušenosti vím, že novinář (-ka) je schopen zkomolit a pozměnit vaše jednoznačná stanoviska – a to třeba ni ne ze zlého úmyslu, ale z prosté potřeby zkrátit text o (třeba) deset slov, aby se vešel do odstavce. Prostě o věci vůbec nepřemýšlejí – ani se o to nesnaží – jsou to jen nájemní řemeslníci plnění obsahu sdělovacích médií. Čímkoliv.

  Říká se, že jaký národ – taková vláda. Někdo říká, že politici jsou jako my … nemyslím si to. Politici jsou horší než my – charakterem i svojí inteligencí. Oni totiž mají MOC , a tak nepotřebují k životu ani slušnost, ani vědomosti, ani tu inteligenci – potřebijí k životu jen kachní žaludek, ostré lokty a inteligenci pavlačové drbny.
  A stejně tak i s novináři … je to jen sice VŠ vzdělaná a převážně i inteligentní, ale pořád jen čím dál ubožejší spodina lidské společnosti. A od takové se dá čekat opravdu cokoliv …