Diskuze k článku


 • idiotronic • 30. srpna 2018

  Myslím, že v Řecku se nedávno zformovala Syriza, aby se pokusila o změnu kursu, ale zjistila, že bez souhlasu v metropoli (kde to je?) se nic měnit nebude. Jak jsme na tom ve srovnání s Řeckem? Možná neprávem vidím podobné rysy.

 • Gatta • 30. srpna 2018

  K napasanému není moc co dodat.
  Snad jen dvě poznámky:

  – Schválně jsem se podíval, co o „paradoxu“ píše Wiki –
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Paradox A je to tam – „Nesmyslnost paradoxu je pouze zdánlivá. “
  Tedy pokud narazíme na paradox, tak to znamená, že věci a události se řídí, či řídily, jinými pravidly a zákony, než si myslíme. Protože vše se děje „protože“ – tedy z nějakých důvodů, „aby se to stalo“, které jsou i v tom paradoxním případě silnější, než důvody „aby se to nestalo“. Výsledek je totiž vždy reálný a pravdivý – jen si ho musíme umět správně analyzovat …

  – Republika je z principu něco jako akciová společnost, kde si KAŽDÝ ! může sehnat akcií (a z nich plynoucích požitků) podle svých schopností a možností. Prostě takový zápas ve volném stylu jen laxně omezený ohebnými zákony.

  Na rozdíl od klasické monarchie, kde se člověk do bohatství a postavení musel jedině narodit – nebo se nějak opravdu vyjímečně vyznamenat.

 • Irena • 30. srpna 2018

  Tak trochu mi z toho článku vychází rovnítko mezi socialismem a kapitalismem. S tím mám poněkud problém, protože já socialismus (i v té podobě, v jaké jsme ho tu měli) považuji za něco pro život lidí lepšího. A mezi tím bránit něco lepšího, nebo jen chtít vrátit kapitalismus, kde si s lidmi dělají doslova, co chtějí, neboť jsou neustále na pokraji svých existenčních možností a v tomto stavu jsou programově udržováni. Je zde opomíjeno, jaký vliv měl Stalinův rozvoj socialismu v Rusku na kapitalismus. Napřed se ho pokusili zničit na šesté, válečné prioritě, to se jim nepodařilo, tak zatlačili na těch vyšších, a tam se jim to kvůli chamtivosti a krátkozrakosti lidí povedlo. Ovšem zaplatili za to tím, že museli zvednout sociální úroveň lidí i na Západě, kteří si na ni zvykli, a to je problém, který mají v úmyslu vyřešit migrací… Tak nějak. Takže ti lidé v Rusku ve Velké říjnové socialistické revoluci bojovali i za Prahu, jako ti, kteří s tím začali už ve Španělsku, a něco vybojovali, něco za cenu svého strádání a životů vybojovali a u nás to pitomci chtěli smést ze stolu už v 68 a nakonec to udělali společně s potomky těch sovětských revolucionářů v 89, tam už si asi vzájemně nemáme, co vyčítat. Po roce 68 jsme ještě měli všichni šanci udržet, co jsme měli, a dál to zdokonalovat. To ovšem nic nemění na tom, jak se každý na pádu toho socialismu, na kterém se dalo velmi dobře stavět dál, podílel osobně. Na to, ať si každý odpoví sám.

 • LiL • 30. srpna 2018

  Je třeba si konečně zvyknout na fakt,že jsou určité společenské pochody na které jako jedinci ,prostě vliv nemáme. Jako národ jsme tak malý významem,že není v silách abychom ovlivňovaly světový politický vývoj a systém. Jediné co můžeme, tak včas odhadnout kudy fouká a doufat,že je to ta strana správného vývoje. Hrdinové národa, jsou rekové z čítanek a příkladem táhnou do chvíle dokud nezačne téci do bot a pak přichází politik,který hledá to nejmenší zlo a východ z bláta do louže,což je mu vyčítáno těmi co čekali jaro. Ale fakt je,že bychom měli být rádi za tu možnost žít v této zemi jako její občané a asi více se znažit věci měnit a posouvat k lepšímu.

 • Gatta • 30. srpna 2018

  Na téma období 68. let vznikl kdysi normalizační film „Bouřlivé víno“ – možná by nebylo špatné, kdyby ho ČT někdy pustila – pochopitelně jako odstrašující příklad – no, možná by si to lidé ale dnes už přebrali všelijak …
  https://www.csfd.cz/film/9404-bourlive-vino/prehled/

  Ve fotogalerii je zajímavá sestava rockové kapely 🙂
  „Jiří Hrzán, Vítězslav Jandák, Jan Kraus, Jan Kuželka, František Ringo Čech“

 • orinoko • 30. srpna 2018

  Při čtení se mi vybavila německá teorie etáží.
  Doctu, vrátím se k tomu.

 • orinoko • 30. srpna 2018

  Tohle je vždycky problém, nemám tužku, abych si dělal poznámky , a nejsem génius , abych pět věci zapamatoval jako základ odpovědi , a ještě k tomu strávil diskusní pole.
  Takže! Naprosto základní téma , které me napadá v teto souvislosti , je budhismus. Údajně jediné nabozenstvi, kvůli kterému se nevedla válka. Podle nekterych to není nabozenstvi, nýbrž filozofie.
  Pokud me paměť nepali, tak základem veškerých problemu je člověk. A jeho nekonečné puzeni po nekonečné míře pozemských statku, nez které sam dokáže vytvářet.

 • orinoko • 30. srpna 2018

  Zasranej tablet… Ma byt paměť nesali!!
  A jsme u toho. Zasranej tablet chce pomoci , ale predikuje hovadiny, protože ho vymyslel CLOVEK. Všechno, co homo sapiens zplodil je hovadina.
  Ovšem ta nás vydělila z říše predátorů, kteří neznaji morálku, soucit a běžný život na dvou nohách.
  V hlavě debila zvaneho clovek se zrodil jak kapik, tak socik. Kapik napravoval pokrivenost feudalismu, socik zkurvenost kapitalismu.

 • orinoko • 30. srpna 2018

  Jenže všechno , co těmi systémy prorůstá, je zkurveny člověk. Zůstává porad stejný.
  Nejraději ovládat. Všechno a všechny. Celými dejinami člověka prorůstá kontinuálně jeden pud: parazitovat!!!
  A nejvíce se to daří tzv. vychcijonum.
  Změny systému, revoluce, evoluce, rezoluce,poluce … je vůbec netrapi.
  A jsem u teorie etáží.
  Je třeba se vyhrabat o level výš a nekoukat kolem sebe. A když pada jedna příležitost, tak je třeba evidovat ty další, a rychle se do nich zapojit.
  Prostě … Byt porad ve hře. A zasunovat přitom do vlastni kapsy.

 • Gatta • 30. srpna 2018

  Jo, budhismus se zdá být prima – ale nesmí se to brát moc doopravdy – jen tak rekreačně – a rekreačně se vlastně dá v pohodě provozovat i to křesťanství …

  Četl jsem nějaké základy a principy budhismu – ne obecné morální kecy, ale o tom hledání svého guru, který ON jediný může objasnit … a o tom že každou mantru je třeba opakovat tak 10.000 x týdně aby byla účinná … … … docela jsem ztratil iluze.
  Je to zase jen takové spiknutí psychologů jak udtržet stádo v nevědomé odevzdanosti.
  Což pochopitelně může být podle okolností přínosné … nebo zotročující.

 • orinoko • 30. srpna 2018

  Cely problém sveta nastal, když se opice postavila na zadní a začala chodit po dvou.
  A další v momentu, kdy k ovládání druhých stvorila Boha.
  To koním a surikatam opravdu chybělo.

 • Gatta • 30. srpna 2018

  “ … revoluce, evoluce, rezoluce,poluce …“ to mi připomnělo:
  https://www.youtube.com/watch?v=yU0tahJ4f7k

  To není pud parazitismu – to je prostě ŽIVOT – ten Darwinovský, jak o něm psal Jack London … Život divokého růstu a množení boha Dionýse – život který vleze všude kde má možnost přežít a rozmnožitce – někdy vypadá jako krásná orchidej – jindy jako plíseň na nohách – no a někdy jako člověk.

 • orinoko • 30. srpna 2018

  Gatta, mantry znám.
  Kazda praxe každého nabozenstvi je jenom návodem pro ovce bez špetky pochybnosti.
  Hybnou silou sveta jsou pochybnosti male opičky.
  Podstatou nejsou rituály.
  Jde Big Beng.
  Tak třeba … Tohle léto bylo jako zvon.
  Pro me. Pro jiného peklo.

 • Gatta • 30. srpna 2018

  Hele orinoko, nevím jestli ti ta patlací tabulka aspoň trochu hraje – ale ty to znáš oboje určitě zpaměti – takže dvě o lidech – jednu starší a jednu novější.

  https://www.youtube.com/watch?v=B4CRkpBGQzU
  https://www.youtube.com/watch?v=L3wKzyIN1yk

  * Dnes končím.