Diskuze k článku


 • Leo K • 14. září 2018

  A když za to nemohou rodiče, kdo za to může?

 • Petrc • 14. září 2018

  Souhlasím. Mohou za to rodiče, že si dělali děti. A také prarodiče, že dělali rodiče, a praprarodiče, že dělali prarodiče…Může za to Adam a Eva, sami rozložení, že se neuměli složit a souložit, a proto zplodili dva hoši Abela a Kaina. A může za to také ten úraštěný Hospodin, hospodář tohtoto světa, že stvořil Adama a Evu, nebe a zemi, svět… Asi mu také hrabalo. To likvidování děti a mládeže je tedy v pořádku. Nějak se to nepovedené lidstvo i s tím nepovedeným stvořitelem musí zlikvidovat. Můžeš za to ty!!!!

 • Lena • 14. září 2018

  Kdo to nezažil, že jeho 14 letému dítěti někdo nitrožilně pomohl vstříknout do žil perníček a ono v tom jelo několik let až do předčasného pohřbu, tak je obvykle chytrý…. Než se mu to doma přihodí také, a pak zjistí, jakým byl naivním blbcem… Co byste mohli čekat od souseda, spoluobčana než nůž, či jehlu do zad? Máme přece svobodu, sobotu a demokracii.

 • vymylimimozek • 14. září 2018

  Vladimír Stwora:
  Někde jsem četl, že jedním z důvodu divokého boje proti kouření je právě snaha elit přeučit plebs z měkkých a relativně neškodných drog jako nikotin na drogy tvrdé. Jednak se na tom dá mnohem více vydělat, jednak tyto drogy jsou mnohem návykovější a z lidí dělají krásné trosky – přesně to, co elity chtějí. Ostatně o tom píše i Huxley ve svém Brave new world.

 • Petrc • 15. září 2018

  Ano, ano, ekonomika závisí na rozkladu lidské hmoty. Vyhořelé palivo je pak nutné nějak zlikvidovat. Ono to vcelku té hmotě ani nevadí, rozklad í dělá dobře. Přesto je to „úžasné“, spát několik let s teleskopickým obuškem pod polštářem a čekat, jestli vás syn v noci nepodřízne. A ráno jít pracovat na elitu. New world order je založen a čerpá svoji sílu s disorderu či bordelu.

 • Lena • 15. září 2018

  Vymílači mozku a Petrči, co máte na kotrči či kostrči? To téma nikoho nezajímá. Čtyři vraždy denně nestačí drahoušci? Ani destítky milionů mrtvých za II. světové války nestačily. Lepší a rozsáhlejší než náhlá, je smrt plíživá. Zaleze za nehty, nenápadně pod kůži, jako špína se zažere, každého sežere…Ani čtyři miliony dětí denně zavlečených do závislosti na jámě peklené nepohnou těmi, kteří jsou už sami dávno v té jámě pohřbeni. Nelze se v ní hýbat, pouze hnít a tlít, jen vypouštět smrduté výpary zoufalých a zbožných přání, které nikdo dýchat nechce…. Zahazejte někdo konečně už tu fekální díru!

 • Martin (už bez taky m) • 15. září 2018

  Děkuji za pravdivý text,
  který je výsledkem „vzkvétajícího“ „právního“ „státu“ blahobytu vyvolených,
  po 30-tiletém poctivém budování poctivého kapitalismu „bez přívlastků“…
  Pokud nenapravíme skutečnost, že stát má být NÁŠ a jiný význam, než aby zařídil základní bezpečnost nás občanů a rodin zejména, pokud nenapravíme že „méně státu“ znamená více a více „kompetentních“ úředníků (mnohdy spíše úžerníků) nečeká nás nic dobrého. Doba vypjatého individualismu je pryč, a budoucnost v tomto gardu je jen pravé pozemské peklo.
  Přeji všem, a dětem a rodičům zejména aby v problémech našli dostatek pochopení a pomoci u skutečných lidí.

 • Bety • 15. září 2018

  Pan Stwora má asi pravdu. Téměř žádný prodavač cigaret si netroufne prodat cigarety
  někomu pod osmnáct let, neboť postihy a pokuty jsou rychlé a citelné.
  Naproti tomu jsem četla, že sehnat drogu není žádný problém a to
  i v bezprostředním okolí škol. Okolo pěstování marjánky se také nadělá
  mnoho řečí, ale tvrdé drogy jakoby neexistovaly.
  Jednu dobu v Praze byly ustaveny občanské hlídky dohlížející na to, aby
  občané nekouřili venku na chodníku. Nevím, jak to s nimi dopadlo, ale nikde
  jsem nenarazila na občanské hlídky kontrolující prodavače drog, i když
  na jednu stranu chápu, že buzerovat obyčejné kuřáky přináší pocit moci
  bez nebezpečí.
  Plně s tím článkem souhlasím. Bezmoc rodičů a jejich strach z toho, že jejich
  dítě může kdykoli do téhle propasti spadnout je hrozná.

 • vymylimimozek • 15. září 2018

  Kdyby stát chtěl, do týdne by pochytal všechny výrobce a překupníky drog, ale to by se nerentovalo, to opravdu není v plánu. To se spíš podporuje drogopseudostát Kosovo a v Afghánistánu se pomáhá Cocain Import Agency hlídat makovice. Žádné zvíře si neničí mláďata, homo blbý blbý se na tom pakuje.

 • Lena • 15. září 2018

  Jak výše uvedeno, vyřešit by to šlo velmi rychle, ale vlastníci státu o to nemají zájem. Potřebují kosit Čechistánu. Ale je potěšující, že se aspoň někteří „obyčejní“ občané, patrně po nemilých zkušenostech, v tom hnusném byznyse s lidským utrpením vyznají. Je je obtížné pomoci druhým, aby se těch nemilých zkušeností vyvarovali. Kdo není úplně praštěný, chápe, že skutečná válka se vede na vlastním území, a hlavně proti dětem a mládeži….Že někdo nosí lidské tělo, ještě neznamená, že je člověk. Může to být všelijaký hajzl a neřád.

 • LiL • 15. září 2018

  Každý ,kdo si sáhne na život ,nebo hledá realitu v drogách, volá o pomoc. Jsme pod takovým tlakem,že únik z něho volí stále více mladých. Statistika sebevražd se obecně neuvádí, stejně jako počet drogově závislých. Trochu mi to připomíná bývalý režim. Všichni byli šťastní a nikdo neměl deprese.

 • Lena • 16. září 2018

  Jestli jde o ekonomiku, je lepší tento režim, jestli jde o lidi, tak byl lepší ten bývalý. Tehdy fetovalo pravidelně mládeže 5% (?), dnes 70% (?) a možná více, zkouší to všichni.. Nedivím se, že u nás v poradně začali starší rodiče vzpomínat na reál. socializmus s vděčností a láskou, a pozdě revidují své antikomunistické postoje. Byla třeba vojenská základní služba, pracovní povinnost, normy nízkého obsahu alkoholu v pivě, noční klid, více se sportovalo, žilo pospolu v rodině a s přáteli, a bylo více dalších pro lidi prospěšných opatření.
  Rodiče dnes říkají: „Raději bychom byli zpět v komunistickém lágru, než aby tento bestiální režim pomocí drog doháněl naše děti sebe/vraždám.“ Jejich potomci ohledně užívání drog zase udiveně zase sdělují: „Dneska je to přece normální brát drogy. Dnes fetuje každý. A nebuďte pitomí, police v tom pomáhá a chrání.“
  A někteří psychiatři (s prominutím úplní blbci nebo svině podílníci, kteří chrání polostátní organiz. zločin, neboť na něm skvěle parazitují) důrazně tvrdí: „Každý narkoman má svobodnou vůli se předtím rozhodnout zda si aplikuje dávku drogy!“ A to říkají odborníci inteligenti, kteří jsou finančně závislí na plné čekárně nešťastníků, na kterých jsou závislí více než oni na drogách. A když konečně závislá osoba vyjádří přání léčit se v léčebném zařízení, tak ji prohlásí za simulanta a předají organizované četě katů. Milí rodiče, výrazně stoupající procento z vás se má vskutku na co těšit. Pak bude hloupé se tázat: „Proč to postihlo zrovna nás? Proč zrovna naše dcera? Proč je pohřeb tak smutný?“ Ostatně vaše generace si také občas ráda šlehne, ne??

 • Petrc • 16. září 2018

  Podstatou moderního státu je oblbování, okrádání, demoralizace, narkomanie, alkoholizmus, hazardování, nakupování, tloustnutí, nemocnost, nepohyblivost, blbost, důvěřivost, zločinnost, diskriminace pracujících, a hlavně chorobná závislost na televizi, mobilu, sociálních sítích, odbornících, a mnohé jiné převelice prospěšné věci a základy jeho ekonomiky.

 • Martin (už bez taky m) • 16. září 2018

  Společenská „nika“ státu -převaha jeho funkcí- se podobá fungování té niky ekosystémové.
  Včetně souvislostí, provázaností, vzájemných vlivů.
  Buď zajistíme, aby stát byl NÁŠ,
  nebo koná jako již jen pouhý vnějškově formalizovaný PROTI NÁM.
  A „elity“ se na tom úspěšně živí vytvářejíc „vrstvy“ parazitů a pomahačů různých stupňů.
  Nejspíše tomu se na „Záchodě“ říká „občanská společnost“…
  „PodTRŽENÁ“ „ekonomikou“ a „zákony“ trhu…
  Široká občanská pasivita se nevyplácí,
  hrstka aktivních to nespasí – akorát se postupně utrápíme.
  Výsledek široké konzumerismu propadlé občanské podpory „společnosti firemní objednávky“.
  Když je nějaký problém- proč spoléhat na složitě konající „radu starších“, nebo na moudřejší mezi lidem, lidi se zkušenostmi- většina si zvykla na „systém“ dle modelu:
  Najmeme si „titulované odborníky“ co mohou jezdit v bourácích s dostatečně „kouřovými“ skly, „oni nám najdou řešení“, „oni náš problém vyřeší“…
  A co bychom se starali o vliv „řešení“ na jiné kolem??
  Vždyť si taky mohou najmout „odborníky“…
  A že třeba nejeli v „krysím závodě ruky trhu“ a pokorného „zařazení do systému s hlavou pokorně od těch pr.elí co je třeba prolézt“? Že díky své „neohebnosti“ (rozuměj neflexibilitě) neumí prolézat pr.elemi a nemají tudíž peníze?
  Ať tedy vyhynou jako „nepřizpůsobiví“ „looseři“ – tvrdí nadšeně konzumerismu propadlá většina…
  Za ty „neohebné“ vzkazuji:
  MERDE !
  Jediné řešení je OBNOVIT STÁT jako organizační bázi řízení společnosti a jejího vývoje PRO LIDI a to v souladu s přírodou kolem.
  Jinak zůstaneme jen „SPOLEČNOSTÍ“ FIREMNÍ OBJEDNÁVKY- což je prosím jen jiný název pro PŘEDPEKLÍ…
  Člověk má možnosti rozvinout své schopnosti, nadání.
  Nekultivuje-li společnost rozvoj k lepšímu,
  zákonitě vyhrává to přímé i nepřímé řízení k horšímu.
  Nebuďme jen materiál.

 • Irena • 16. září 2018

  Jestli jde o ekonomiku, je lepší tento režim, jestli jde o lidi, tak byl lepší ten bývalý.

  Mohla byste to Leno rozvést? Docela by mne zajímalo, jak jste k tomu došla.

 • vymylimimozek • 16. září 2018

  Asi že v tomto režimu je ke koupi nadbytek zbytných krámů.

 • orinoko • 16. září 2018

  Nenechte se mýlit. Poruchovost tohoto systému je naprosto katastrofální. Příklad!. Nejsou tvárnice. Zato tvarni oblude ano.
  Pracovní roboti věčné kveruluji, az stávkují.
  Vábení firem je založeno na tvrzení, ze vám budou posílat výplatu ve fixní termín.
  Ale pracovní hadry si pereme za svoje.
  V práci se musíte domlouvat kdejakým jazykem. Nedávno na me kdosi hutoril madarsky. Madary mám rad, ale maďarštinu NEDAVAM.
  Zjišťují, ze pro inostrance jsem nejaky zajimavy. O politice toho vim víc , než cela firma dohromady.
  I s Vietnamci vycházíme dobře. Jedna se me pravidelně ptá: Pivo nic?
  Odpovidam , jdu do hospody.
  A já se ptám na muziku na webu: To je vietnamsky bigbít?

  Zpět k článků. Soudrzka Merkel je německá KATAstrofa.
  Ale v politice ji drží německy důchodce.

  Toz tak nějak, ze hmm…ehmmm

 • idiotronic • 17. září 2018

  Na nekorektním blogu
  http://www.petr-kubac.blog.cz jsou popsány a nafotografovány průběhy chronických závislostí. Autor varuje před kuřáky, vystavené nucené abstinenci (ta je nevystavuje žádnému smrtelnému nebezpečí, na rozdíl od alkoholu), uživateli tramalu nebo neurolu v podobné situaci, vzhledem k riziku, že výpadku drogy mohou být vystaveni všichni naráz (blackout, povodeň) a jsou jich statisíce. Ale jsou individuální sebevrazi, o nich píše
  Jiří Žáček

  BLUES NUSELSKÝHO MOSTU

  Zas někdo skočil z mostu hrůzy dolů.
  Už dohrál to svý Vadí-nevadí
  Prý to byl cvok a mistr karambolů
  Letos už sedmý v pořadí.

  Možná si spočet ,co mu život dluží
  a že s ním příště zase vyjebe.
  Kdo by chtěl padat hubou do kaluží
  když může letět do nebe?

  Kdo nemá křídla, rozbije se o zem
  jen střepy z brejlí v písku zachřestí
  A koho vezou funebráckým vozem,
  už nemá nárok na štěstí.

  Není to divný, co se dneska děje –
  těch nočních můr a magořin a hrůz ?
  Odkud se bere tolik beznaděje,
  že by z ní byly miliony blues?

  Když jdete s dětma obdivovat Prahu
  a všude kolem samej boss
  dávejte bacha.Z mostu sebevrahů
  startuje další Ikaros.

 • orinoko • 21. září 2018

  Ten Žáček je skvělý. Porad ma esprit.
  To je na muziku. Ty vole…
  S tím musím něco udělat.

 • orinoko • 21. září 2018

  To je hymna!! A hymen života zároveň.

 • orinoko • 21. září 2018

  Já to mám v hlavě. Nesmí to byt klasicky blues. Ale mix všeho. Blues, sraml, folk a hard, emo k tomu.
  Hodně lidského neštěstí.
  Az do pogromu.
  Ted tu prošla exotika. Ženská Etiopie. Černá jak noc, ale evropské rysy.