Debatní klub o 11. září 2001: Antonín Baudyš / Milan Vidlák

Dnes začíná být nade vší pochybnost jasné, že spousta oficiálních tvrzení se nezakládá na pravdě, že jsou důvodné pochybnosti o míře důvěryhodnosti tvrzení oficiálních představitelů a jimi předložených důkazů.

Události ze dne 11. září 2001 měly za následek rozpoutání války v Afghánistánu na straně Severní aliance proti Talibánu, který odmítl vydat Usámu bin Ládina, což je asi jediný případ v historii, kdy nějaká země zaútočila na jinou zemi z takového důvodu. Následoval útok na Irák, opět pod záminkou, která se ukázala jako velmi obtížně obhajitelná.

Těmito útoky byl podle USA zahájen boj proti terorismu, který trvá dodnes a výsledky jsou více než diskutabilní a sporné i s ohledem na možnost připustit si, že ti, kteří podle svých tvrzení bojují proti terorismu, sami teror páchají a to přímo na státní úrovni, porušují Ženevské konvence, lidská práva, právo na spravedlivý proces, schvalují mimosoudní popravy – což je v případě bin Ládina i zfilmované v americkém spektakulárním blockubsteru Kill Bin Laden a to samé platí i v případě samotného 11. září 2001, kdy bylo natočeno cca 10 celovečerních filmů a bezpočet dokumentů.

Právě dokumentární filmy se na rozdíl od hrané tvorby více zaměřují na snahu o výklad toho, co se vlastně stalo, kdo útoky naplánoval, kdo financoval, kdo provedl a jaké byly cíle. Kromě produkce podporující oficiální verzi, tedy, že šlo o útok skupiny muslimů, které vedl M. Atta a ideově podpořil a financoval bin Ládin, se objevilo bezpočet titulů různě úrovně, zabývajících se jiným než oficiálním výkladem. Tyto teorie nesou společně stigma vytvořené oficiálními strukturami v podobě hanlivého přídomku konspirativní.

Dnes začíná být nade vší pochybnost jasné, že spousta oficiálních tvrzení se nezakládá na pravdě, že jsou důvodné pochybnosti o míře důvěryhodnosti tvrzení oficiálních představitelů a jimi předložených důkazů.

Do Debatního klubu přijali pozvání pánové Antonín Baudyš a Milan Vidlák, který zároveň dodal několik odkazů v širším kontextu ilustrující zmíněnou problematiku:

Usáma mládne: zde a zde

Britský exministr zahraničí Robin Cook zapochyboval o al-Kájdě a válce proti teroru, měsíc na to zemřel: The Guardian

Clintonová přiznává, že al-Kájdu vyrobili Američani

Uznávaný demoliční expert Danny Jowenko, který byl hostem holandské televize, prohlásil, že kolaps WTC 7 je řízená demolice

Klíčový svědek, který byl uvnitř budovy WTC 7, když docházelo k explozím, zemřel těsně před zveřejněním finální vyšetřovací zprávy

BBC informuje o pádu WTC 7 20 minut předtím, než k němu došlo . A CNN také

Článek v New York Times o tom, jak byly na střeše Deutsche Bank poblíž WTC nalezeny stovky úlomků kostí obětí z WTC

Novinářská ikona Dan Rather přiznává, že média selhala

Majitel WTC 7 zázračně přežil a další články popisující finanční zázraky a super kšefty, například že WTC bylo na odpis a prodělečné, ale 11. září to změnilo – Silverstein Recovers: Dark Horse May Win World Trade Center (Andrew Rice, New York Observer); Silverstein Will Get Most of His Cash Back In Trade Center Deal (New York Times); Demolition Access To The WTC Towers, Kevin R. Ryan; Trade Center Financing On Shaky Ground, Forbes; WTC Insure War Is Over, New York Post.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

8
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
BédaarpiMartin (už bez taky m) Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Béda
Člen
Béda
Člen
Béda

Jak se to podobá minulosti – kdo nejde s námi jde proti nám. http://www.hlavnespravy.sk/ruski-agenti-zverbovali-najvyssie-ceske-vedenie/830797

Každý kdo není nekriticky ztotožněný s oficiální propagandou je najednou ruský agent. A tak je to správně, tak to má být. To je ta svoboda a demokracie. Za komunistů jste mohli kverulovat v hospodě, riskujíc že se dostanete do hledáčku tajné služby a budete veden jako agent západní tajné služby. Demokracie vynalezla internet, kde můžete volně kverulovat jako v hospodě s jistotou, že jste v hledáčku tajné služby a na pomyslném blacklistu jako ruský agent.

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Já PROTESTUJI!!! Já opravdu DŮRAZNĚ protestuji proti bezohledné devalvaci pojmu RUSKÝ AGENT! Bral jsem ho dosud jako jedno z nejvyšších možných oficiálních vyznamenání… A teď tohle – prý nejvyšší české vedení je na tom stejně!! To už ani v tom skutečném fyzickém odboji nemůžeme mít na čele či na prsou ono velezáslužné a hrdé označení než nás v sudu strčí do Orlíku či jinam?? K tomu aby člověk byl RUSKÝM AGENTEM, či „Putinovým poskokem“ je zapotřebí jedna zásadní kvalifikační podmínka: musíte opravdu milovat svou zemi, a být -i v dnešní době- pro ni ochotni udělat vše… Obávám se, že tento… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Jsa takto klasifikován vrchním udělovačem záslužných titulů – jistým K.D. – vážně uvažuji, že v zimních měsících za příznivých klimatických podmínek (ledový dech z Kremlu máme ale nejspíše pro příští zimy zaručen) půjdu spolu s ostatními Ruskými agenty na Letnou uplácat onu „sochu Putina na medvědu“ – jak mi svého času onen žurnalistický felikán doporučil – abychom tam nějakou podobnou skulpturu umístili… A poku by nás Ruských agentů byl dostatek, mohla by být dokonce „v nadživotní velikosti“… Devalvace ovšem není na místě, a mám obavy že „nejvyšší české vedení“ by tam něco do toho sněhu přimíchalo aby se dílo až… Číst vice »

arpi
Člen
arpi

Béda napsal

Je utrpení poslouchat tu starou čarodejnici http://aeronet.cz/news/video-hillary-clinton-prodelala-svuj-dosud-nejtezsi-zachvat-kasle-behem-projevu-primo-na-podiu-si-musela-vzit-prasek-cz-titulky/

to je smutné, když taková velká země nemá lepšího kandidáta, než je nemocná Hitlary ;-)

Ale nevadí mi to, opravdu ne :-)

Béda
Člen
Béda

Byla to náhoda http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8736-pravnici-assange-mrtvi

Dva právníci, kteří zastupovali zakladatele a redaktora WikiLeaks zemřeli jen měsíc po sobě.

Prvním byl John Jones, který zemřel při zjevné sebevraždě v dubnu 2016. Pak v květnu 2016 zemřel také Michael Ratner, 72 letý advokát občanských a lidských práv, který zakladatele WikiLeaks zastupovat v USA.

(V demokracii umírají náhodně právníci nepohodlných osob a masově umírají osoby zapletené do spekulací a intrik „zdravé“ prezidentské kandidátky.( A tak to má být. Tak je to správné.

Béda
Člen
Béda

Prý i bratři Williamsovi z USA jeli v dopingu http://cz.sputniknews.com/svet/20160913/3826330/wada-doping-sestry-williamsovy-bilesova.html (jeden z nich získal 4 zlaté v Riu)