Debatní klub o 11. září 2001: Antonín Baudyš / Milan Vidlák

Dnes začíná být nade vší pochybnost jasné, že spousta oficiálních tvrzení se nezakládá na pravdě, že jsou důvodné pochybnosti o míře důvěryhodnosti tvrzení oficiálních představitelů a jimi předložených důkazů.

Události ze dne 11. září 2001 měly za následek rozpoutání války v Afghánistánu na straně Severní aliance proti Talibánu, který odmítl vydat Usámu bin Ládina, což je asi jediný případ v historii, kdy nějaká země zaútočila na jinou zemi z takového důvodu. Následoval útok na Irák, opět pod záminkou, která se ukázala jako velmi obtížně obhajitelná.

Těmito útoky byl podle USA zahájen boj proti terorismu, který trvá dodnes a výsledky jsou více než diskutabilní a sporné i s ohledem na možnost připustit si, že ti, kteří podle svých tvrzení bojují proti terorismu, sami teror páchají a to přímo na státní úrovni, porušují Ženevské konvence, lidská práva, právo na spravedlivý proces, schvalují mimosoudní popravy – což je v případě bin Ládina i zfilmované v americkém spektakulárním blockubsteru Kill Bin Laden a to samé platí i v případě samotného 11. září 2001, kdy bylo natočeno cca 10 celovečerních filmů a bezpočet dokumentů.

Právě dokumentární filmy se na rozdíl od hrané tvorby více zaměřují na snahu o výklad toho, co se vlastně stalo, kdo útoky naplánoval, kdo financoval, kdo provedl a jaké byly cíle. Kromě produkce podporující oficiální verzi, tedy, že šlo o útok skupiny muslimů, které vedl M. Atta a ideově podpořil a financoval bin Ládin, se objevilo bezpočet titulů různě úrovně, zabývajících se jiným než oficiálním výkladem. Tyto teorie nesou společně stigma vytvořené oficiálními strukturami v podobě hanlivého přídomku konspirativní.

Dnes začíná být nade vší pochybnost jasné, že spousta oficiálních tvrzení se nezakládá na pravdě, že jsou důvodné pochybnosti o míře důvěryhodnosti tvrzení oficiálních představitelů a jimi předložených důkazů.

Do Debatního klubu přijali pozvání pánové Antonín Baudyš a Milan Vidlák, který zároveň dodal několik odkazů v širším kontextu ilustrující zmíněnou problematiku:

Usáma mládne: zde a zde

Britský exministr zahraničí Robin Cook zapochyboval o al-Kájdě a válce proti teroru, měsíc na to zemřel: The Guardian

Clintonová přiznává, že al-Kájdu vyrobili Američani

Uznávaný demoliční expert Danny Jowenko, který byl hostem holandské televize, prohlásil, že kolaps WTC 7 je řízená demolice

Klíčový svědek, který byl uvnitř budovy WTC 7, když docházelo k explozím, zemřel těsně před zveřejněním finální vyšetřovací zprávy

BBC informuje o pádu WTC 7 20 minut předtím, než k němu došlo . A CNN také

Článek v New York Times o tom, jak byly na střeše Deutsche Bank poblíž WTC nalezeny stovky úlomků kostí obětí z WTC

Novinářská ikona Dan Rather přiznává, že média selhala

Majitel WTC 7 zázračně přežil a další články popisující finanční zázraky a super kšefty, například že WTC bylo na odpis a prodělečné, ale 11. září to změnilo – Silverstein Recovers: Dark Horse May Win World Trade Center (Andrew Rice, New York Observer); Silverstein Will Get Most of His Cash Back In Trade Center Deal (New York Times); Demolition Access To The WTC Towers, Kevin R. Ryan; Trade Center Financing On Shaky Ground, Forbes; WTC Insure War Is Over, New York Post.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
12. 9. 2016 6:03

Jak se to podobá minulosti – kdo nejde s námi jde proti nám. http://www.hlavnespravy.sk/ruski-agenti-zverbovali-najvyssie-ceske-vedenie/830797

Každý kdo není nekriticky ztotožněný s oficiální propagandou je najednou ruský agent. A tak je to správně, tak to má být. To je ta svoboda a demokracie. Za komunistů jste mohli kverulovat v hospodě, riskujíc že se dostanete do hledáčku tajné služby a budete veden jako agent západní tajné služby. Demokracie vynalezla internet, kde můžete volně kverulovat jako v hospodě s jistotou, že jste v hledáčku tajné služby a na pomyslném blacklistu jako ruský agent.

Martin (už bez taky m)
12. 9. 2016 9:05

Já PROTESTUJI!!! Já opravdu DŮRAZNĚ protestuji proti bezohledné devalvaci pojmu RUSKÝ AGENT! Bral jsem ho dosud jako jedno z nejvyšších možných oficiálních vyznamenání… A teď tohle – prý nejvyšší české vedení je na tom stejně!! To už ani v tom skutečném fyzickém odboji nemůžeme mít na čele či na prsou ono velezáslužné a hrdé označení než nás v sudu strčí do Orlíku či jinam?? K tomu aby člověk byl RUSKÝM AGENTEM, či „Putinovým poskokem“ je zapotřebí jedna zásadní kvalifikační podmínka: musíte opravdu milovat svou zemi, a být -i v dnešní době- pro ni ochotni udělat vše… Obávám se, že tento… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
12. 9. 2016 9:18

Jsa takto klasifikován vrchním udělovačem záslužných titulů – jistým K.D. – vážně uvažuji, že v zimních měsících za příznivých klimatických podmínek (ledový dech z Kremlu máme ale nejspíše pro příští zimy zaručen) půjdu spolu s ostatními Ruskými agenty na Letnou uplácat onu „sochu Putina na medvědu“ – jak mi svého času onen žurnalistický felikán doporučil – abychom tam nějakou podobnou skulpturu umístili… A poku by nás Ruských agentů byl dostatek, mohla by být dokonce „v nadživotní velikosti“… Devalvace ovšem není na místě, a mám obavy že „nejvyšší české vedení“ by tam něco do toho sněhu přimíchalo aby se dílo až… Číst vice »

arpi
arpi
13. 9. 2016 5:40

Béda napsal

Je utrpení poslouchat tu starou čarodejnici http://aeronet.cz/news/video-hillary-clinton-prodelala-svuj-dosud-nejtezsi-zachvat-kasle-behem-projevu-primo-na-podiu-si-musela-vzit-prasek-cz-titulky/

to je smutné, když taková velká země nemá lepšího kandidáta, než je nemocná Hitlary ;-)

Ale nevadí mi to, opravdu ne :-)

Béda
13. 9. 2016 11:16

Byla to náhoda http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8736-pravnici-assange-mrtvi

Dva právníci, kteří zastupovali zakladatele a redaktora WikiLeaks zemřeli jen měsíc po sobě.

Prvním byl John Jones, který zemřel při zjevné sebevraždě v dubnu 2016. Pak v květnu 2016 zemřel také Michael Ratner, 72 letý advokát občanských a lidských práv, který zakladatele WikiLeaks zastupovat v USA.

(V demokracii umírají náhodně právníci nepohodlných osob a masově umírají osoby zapletené do spekulací a intrik „zdravé“ prezidentské kandidátky.( A tak to má být. Tak je to správné.

Béda
13. 9. 2016 18:18

Prý i bratři Williamsovi z USA jeli v dopingu http://cz.sputniknews.com/svet/20160913/3826330/wada-doping-sestry-williamsovy-bilesova.html (jeden z nich získal 4 zlaté v Riu)