Debatní klub o domobraně: Marek Obrtel / František Krejča

Martin Koller v rámci debaty Co bylo a co bude na téma iniciativy Vojáků v záloze proti válce organizované NATO s Markem Obrtelem, prohlásil na adresu Františka Krejči výroky, které lze vyložit jedině tak, že jde o provokatéra, tajného agenta a tak dále. František Krejča se s námi spojil a žádal o možnost debaty s Martinem Kollerem, aby mohl dosáhnout před kamerami satisfakce. Pozvali jsme oba do Debatního klubu, ale Martin Koller účast odmítl.

Recipročně jsme nabídli Františku Krejčovi debatu s člověkem, kterého si sám vybere. Zvolil Marka Obrtela a ten souhlasil s tím, že tématem debaty bude domobrana. Pokusili jsme se s ohledem na téma pozvat dva reprezentanty aktivních záloh, Václava Marhoula a Ludvíka Cimburka, aby se mohli osobně vyjádřit a na myšlenky Krejči a Obrtela případně reagovat, ale oba účast odmítli.

Samotný termín „domobrana“ není v českých zákonech nijak specifikovaný. Souvislost s funkcí domobrany mají mít aktivní zálohy, což je koncept rodící se z popudu generála Šedivého po roce 1999, sledující cíl zmnožit nedostatečné kapacity české profesionální armády.

Co je, či má být domobrana? Je v dnešní době její existence vhodným prostředkem k tvorbě paralelních ozbrojených složek v souvislosti s bezpečnostními strukturami státu? Jak by měla vypadat, co by mělo být její obsahovou náplní? Měla by být autonomní s vlastním velením nebo podřízená oficiálním strukturám ozbrojených sil České republiky? Tyto a další otázky se pokusí zodpovědět pánové podplukovník Marek Obrtel a předseda Armádní a obranné komise Národní demokracie František Krejča.

Diváky zároveň žádáme o omluvu snížení technické kvality zvuku.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

Prohlášení Rady národní domobrany

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ladys
Ladys
11. 2. 2016 20:26

Obrtel se už poučil (je na něm vidět, že na něj byl vyvíjen silný tlak) a mluví tak, aby přímo raději neřekl nic konkrétního. Že režim nemá zájem, aby vznikla paralelní silová složka k policii a armádě, nedejbože z ozbrojených občanů, je jasné a nasnadě. Právě tak je jasné, že na tuto iniciativu muselo přijít „kompro“, nejlépe uskutečněné tak, že se do ní budou infiltrovat provokatéři, kteří ji zavedou snadno do slepé uličky. Režim si myslí, že když zabrání vytvoření podobných iniciativ, že zmenší riziko vzniku budoucích řešení, ke kterým musí při současném pokračujícím směru vývoje situace v Evropě zákonitě… Číst vice »

fajt
fajt
11. 2. 2016 21:30

http://politikus.ru/v-rossii/69719-novosti-rossii-etim-letom-v-chechne-otkroetsya-noveyshiy-centr-podgotovki-specnazovcev.html – to by taky nebylo špatný, posunout českou domobranu na výcvik do čečenska ( a všechno cálují ruští vlastenci ). ..)

orinoko
orinoko
11. 2. 2016 23:03

Ucme se v soucasne Syrii – jak vlastenci v jedne forme dokazi spolupracovat s vlastenci ve druhem skupenstvi. Oficialni cesky vojak neni blb, ktery zobe z batalionu lzi Havlova rezimu. Rezim , respektive soucasny cesky establishment , je treba tlacit vsi silou k ochrane cesko-moravskych zajmu. Budto to pujde po dobrem … anebo to pujde po zlem. A bude uplne jedno , ktera ceska kolaborantska svine nahore zrovna zahnizdi. Nicmene abslutnimi proletari Havlova formatu jsou dneska soudruzi lidovci, a je uplne jedno, jestli jsou Kalouskovi anebo Belobradkovi. Cela ceska tzv. pravice je chlivakem, ktery by tu rad instaloval rezim jeste… Číst vice »

orinoko
orinoko
11. 2. 2016 23:50

Kam s tim? Asi k vojakum. Ad Syrie. Syrska armada provedla prekvapivy uder na predmesti Rakka. – „hlavni mesto Daese „- emerickych teroristu. Prekonala pritom neuveritelnou vzdalenost mezi vlastnimi pozicemi a stredni Syrii. Vypad byl asi hodne prekvapivy , protoze na jednom pointu „moderatnich“ dobytku slouzicich zido-saudovi jich kolem osmi set prislo o kejhak. Salom ani salam pritom nehnuli brvou. Mam zato, ze syrska armada zcela ucelove predvedla akci, jiz chtela ukazat zido-saudovi , co ho potka, pokud vstoupi na syrske uzemi. Rus navrhnul na 1. 3. zastaveni vojenskych akci. Tak rychle to „doma“ nepujde, ale opet hodil zido-saudovi rukavici.… Číst vice »

orinoko
orinoko
12. 2. 2016 0:34

Cela Syrie ted gratuluje zabozroutovi Fabiusovi k jeho profesni odumrti. – Pry – Bye, bye and Orevoire – , ty profesionalni hulibrku.
Primarkami v Emerice hybou outsideri … a na baby jagy tam pry neni nikdo zvedav. Emericky vojensky chlivak omdlel pri vysvetlovani problemu emerickeho leteckeho progresu, procez tu almaru , ktera ho ozivovala svym smyslem pro McDonalda , stacil okomentovat prakticky cely svet.
V Rusku se nam nejak splasil Medvedev , ktery dost neurvalym zpusobem oznamil sauskym uterkam, ze samy spousti vlastni countdown.
Co dodat?
Mobilis in mobili.

orinoko
orinoko
12. 2. 2016 0:55

Ostatne … domnivam se, ze Turecko bude zniceno.
A my se toho dokonce dozijeme. Miluje arsenikum Prasenuka, Tatarum dela advokata, do Syrie chce jit s tanky z doby krale Klacka, Rusum vyhrozuje Bosporem … ale hlavne – poturcenec horsi Osmana.
A to prase Davutoglu je pripad pro jihlavsky kopecek. Popr. pro mladoboleslavske Kosmonosy.
Rizenim soudruha Erdragona se z nej stal jeste vetsi blb, nez jsme cekali. Tak krivou hubu nemuze mit nikdo , kdo ma jen trochu rovnou pater.
A tak … princi muj malicky spi …

hudryper
hudryper
12. 2. 2016 7:43

Myslím si,soudě z průběhu kampaně před hlasováním o přijetí Ukrajiny do EU,že si Holanďané ve velkém měřítku nedělají iluze o průběhu vyšetřování havárie Boingu a že většina tuší,kdo za ní stál a kdo ji zločinně provedl. Doufám,že vystaví tomu Američany řízenému ukrbordelu stopku a očekávaná následná reakce by mohla rozproudit i debatu o skutečných vinících katastrofy. Lidé v Evropě nejsou blbí a díky podrazu na ně s vlnou imigrantů mění při současném pokledu důvěry v informace,dodávané příliš primitívním ,pro masy obyvatel USA postačujícím způsobem. Pravda vyjde nakonec najevo se všemi devastačními následky pro viníky vražd a současně manipulátory tohoto „vyšetřování“… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
12. 2. 2016 8:25

Pamatujete ještě na ten slogan na transparentu ze studentského majáles 1968 : „V našem zemědělství bylo všechno zvoráno!“ ? My pitomci mu tehdy tleskali. Dnes bychom mohli chodit, a platí to pro každou situaci, s heslem : „V našem státu bylo všechno zvoráno!“. Mnozí pitomci by nám spílali. Teď pociťujeme problém s budoucí migrací a není dnes u nás síly která by jí dovedla účinně bránit. Tak jako pro řešení každého problému, který jsme si sami zrušením dobrého z minula nastolili halasně vytrubujíc cosi o totalitě, je tu dobrý a účinný recept z minula. Samozřejmě v tomto systému už nezaveditelný… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
12. 2. 2016 8:36

Re Petrpavel: Ono by se taky dalo připomenout „ať zhyne starý podlý svět“. Ono je možno dosáhnout, aby zhynul, jenže ten nový je vždycky ještě podlejší. To je nějaký přírodní zákon.

Petrpavel
Petrpavel
12. 2. 2016 10:24

Re J.Hruška : nesouhlasím s vámi. Socialismus měl v sobě jiný náboj, byla v něm naděje, byla v něm idea, bylo v něm směřování, dbal o mír. Směřování od horšího k lepšímu, měl jen díky naší a západně-usácké netrpělivosti málo času.
Kam teď směřujeme?

J. Hruška
J. Hruška
12. 2. 2016 11:18

Petrpavel napsal

Re J.Hruška : nesouhlasím s vámi. Socialismus měl v sobě jiný náboj, byla v něm naděje, byla v něm idea, bylo v něm směřování, dbal o mír. Směřování od horšího k lepšímu, měl jen díky naší a západně-usácké netrpělivosti málo času.
Kam teď směřujeme?

Já jsem psal o socializmu? No ale když jste o něm začal, v padesátých létech měla spousta komunistů podobné pocity, jako máte dneska Vy z režimu dnešního. Teprve později dokázala komunistická strana uvést poměry do podoby, ve které se dalo žít. To holt je ten rozdíl.

Aleš
Aleš
12. 2. 2016 12:14

ori: Oficiální český voják není tak inteligentní a slušný, aby odešel jako Obrtel a není tak hloupý, aby nezačal kvůli stavu Armády chlastat.

hudryper
hudryper
12. 2. 2016 20:48

Vážená paní Ireno, už kvůli Nasredinově faktoru času jsem hned po vydání na leva-net věnoval hodinku dnešnímu Pjakinovi. Nevím samozřejmě,jak hodnotí ten pán vědomostní úroveň svých posluchačů,ale jeho dnešní nekonečné opakování totálních samozřejmostí působilo,alespoň na mne, jakoby pan Pjakin neseděl před kamerou,nýbrž před houfem dětí ve školce,což je jeho často používaný příměr,když chce některé lidi označit za hloupé naivy. Nové řekl jen v pár větách. To v souvislostí se dvěma filmy (britské reality show IIIWW a francouzský film o majdanu a Oděse) . Zdá se,že má pravdu v hodnocení reakce Evropanů na podrazy iniciátorů chaosu v blízkosti nechráněné Evropy –… Číst vice »

hank
hank
13. 2. 2016 10:50

orinoko napsal: „…Rezim , respektive soucasny cesky establishment , je treba tlacit vsi silou k ochrane cesko-moravskych zajmu….“

Pořád mi nikdo nějak není schopen vysvětlit, které ty zájmy to vlastně jsou…

orinoko
orinoko
13. 2. 2016 12:33

Tak prvoradym cesko-moravskym zajmem je – NEDELAT NIKOMU VOLA.
Pokud jsou to ochotni delat lumpenpolitici, tak je to jejich vec. Ale at do toho nezatahuji grazdaniny.
Potom je treba pestovat distanc od svetovych teroristu. Malych … i velkych.
Zadny rektalni alpinismus, zadne hoje boje v Mali apod. Dneska uz zadne Euro a v ramci Eurosojuzu se stat soucasti klaky slozene z nasich sousedu.
Atd. atp.

hank
hank
13. 2. 2016 17:28

orinoko napsal:“… v ramci Eurosojuzu se stat soucasti klaky slozene z nasich sousedu…“ Včetně Německa?

Ladys
Ladys
13. 2. 2016 23:32

Hanku, znáš ten…: Jaké je hlavní město Turecka?
No přeci Berlín. Takže Orinoko měl na mysli zřejmě asi jiné sousedy :-) Jinak jsi tady nějak méně často. Že ty lišáku jezdíš po Západní Evropě a ověřuješ si tu svoji ideu o blahodárnosti multikulti prezentovanou v minulosti zde na OM.

idiotronic
idiotronic
14. 2. 2016 1:45

Český státní zájem? Ano, existuje a exitovat bude, dokud Češi nezmizí z povrchu světa. Až budou známy detaily TTIP, tak tam ovšem nic takového nebude, je třeba hledat jinde.
http://www.hlavnespravy.sk/rozhodnute-ceske-deti-sa-budu-v-skolach-ucit-na-zaklade-ideologie-gender/742962
http://www.alianciazarodinu.sk/aktuality/peticia-proti-rodovo-ideologickemu-istanbulskemu-dohovoru-a-za-prijatie-nediskriminacneho-zakona-o-obetiach-trestnych-cinov/
http://www.smertv.sk/c/1070/1/o/socialna-demokracia-v-xxi.-storoci-bez-skrtov-a-blizsie-k-ludom.htm
Odkazy jsem převzal z minulého vlákna (Konec legrace) a autorem příspěvku je Peter. Jistě by se našlo příkladů víc, ale projev českého presidenta není pro začátek špatná inspirace (i odpověď na otázku, kde že to máme nějaké sousedy).

fajt
fajt
14. 2. 2016 7:45

oranžové a duhové gorily na ministerstvu životního svinstva a elitářské přírody vymysleli, že do roku 2024 se mají komunální poplatky za odpad zvednout 4x – v kotlině odpad netřídím ( páč vím kde a jak končí tento separovaný humus a jak velký byznys pro některé vybrané jedince to skutečně je – tak jeblá ovce nejsem, abych jim sežral environmentální šrub ) a pokud někteří kapitálově vyfutrovaní jedinci neskončí špatně a tragicky, tak to dělat nebudu. ..)