Demokracie ze Západu vycestovala

Předtím, než Západ rozšířil demokracii do světa, měl si snad aspoň kousek z ní nechat i pro sebe. Avšak: USA jsou oligrachií, jejíž vláda se zodpovídá šesti mocným soukromým zájmovým skupinám. V Evropě se vlády zase zodpovídají Evropské unii, Washingtonu a soukromým bankéřům, nikoliv svým spoluobčanům. V Británii vojenská ekipa prohlásila, že je to ona, která drží otěže státu.

Jeremy Corbyn je prvním opravdovým labouristou, který se ve vedení Labour Party po dlouhých letech objevil. A přidáme-li si k tomu stupiditu a nemorálnost konzervativců, má Corbyn reálnou šanci stát se ministerským předsedou Velké Británie. Kdyby k tomu skutečně došlo, Corbyn by rozpočtové priority přesunul z podpory washingtonských válek k znovuoživení prvků státu se sociálním a zdravotním zajištěním, čímž by se život běžných bitských občanů stal mnohem bezpečnějším a méně stresujícím, než je tomu dnes.

Jistý vysoký generál britské armády však prohlásil, že armáda nedovolí „tomuto frakcionáři postavit se do čela bezpečnostního systému země. Něco takového armáda prostě nestrpí a použije jakéhokoli prostředku, ať už poctivého či nepoctivého, aby tomu zabránila.“

Jinymi slovy: demokratický výsledek voleb, nepřijatelný pro armádu, nebude uznán. Zrovna tak, jak se to stalo v Egyptě.

Máme zde tedy ostrou neshodu mezi demokracií, jak ji Washington společně s Londýnem nabízejí a nutí jiným s „pomocí leteckých náletů“, jak poznamenal Putin, a deficitní demokracií, jež mají oni sami doma. Čímž se demokracie stala pouhou nálepkou, kryjící agresi za ovládnutím cizích území, a nikoliv kvalitou hodnou svého jména. Elity USA a Británie jsou pochopitelně rozhodnuty v tomto podmaňování cizích oblastí pokračovat s cílem získat z nich pro sebe co největší hmotný prospěch.

Pokud mohu sám říct, není to pouze demokracie, která ze Západu odcestovala. Odcestoval z něj i soucit, porozumění pro druhého, mravnost, integrita osobnosti, smysl pro pravdu a spravedlnost, věrnost a sebeúcta. Celá západní civilizace se tak proměnila v prázdnou skořápku. Nezbylo nic než lačnost ovládat druhé a ovládat je všemi prostředky, pochopitelně i včetně násilí.

Když čtu zprávy, že prezident Putin touží být partnerem Západu, divím se tomu, že tak mocná země, která se z temnoty vynořila do světla, by toužila být Satanovým partnerem. Ostatně nevěřím, že ty zprávy jsou pravdivé, a věřím naopak tomu, že Putin se v zájmu lidstva snaží rozptýlit dnešní nebezpenou situaci, kterou Washington se svými loutkami z NATO vytvořil.

Závěrem bych rád uvedl toto: V západním světě byla znovunastolena aristokracie boháčů. Kdyby se Rusko a Čína k tomuto hnutí připojily, octly by se národy světa v nelítostném sevření hrstky megamocných elit.

Svět nyní stojí na křižovatce. Západ je ztracen a Rusko spolu s Čínou by mohlo zajít spolu s ním. To nebezpečí zde existuje proto, protože obě tyto země prošly tyranií, během níž vzhlížely k Západu jako rodné zemi svobody. Která už ovšem neexistuje a změnila se v zemi dominance, vykořisťování světa a plenění národů. Účastní se Rusko a Čína tohoto plenění, nebo je odmítnou a budou i nadále stát pevně na straně lidstva a humanity?

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2015/09/22/democracy-departed-west-paul-craig-roberts/

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
27. 9. 2015 16:31

Opravdu dost zajímavé názory na to, že je vyjadřuje bývalý vysoký americký úředník.

jogín
jogín
27. 9. 2015 21:23

Otázkou zůstává, jak dopadneme my. Obávám se, že oblbování a násilí mohou potlačit přirozené instinkty i kulturní tradice. Viz nacistické Německo. A příval imigrantů bude obrovský- už před půl rokem Evropská komise schválila kvótu pro Česko do roku 2020 na 120 000 imigrantů. Protože je v současnosti na cestě 6 milionů imigrantů, bude tento počet nejspíš dosažen dřív.

Dolmen
Dolmen
28. 9. 2015 11:45

jogín napsal
Otázkou zůstává, jak dopadneme my. Obávám se, že oblbování a násilí mohou potlačit přirozené instinkty i kulturní tradice. Viz nacistické Německo.

Obávám se, že právě o to tady jde těm, kteří to imigrantské tsunami vyprovokovali a řídí ho. U většiny lidí střet s takovou masou imigrantů z úplně odlišného kulturního prostředí probudí ty nejnižší pudy a těch vždy dokázal umně využívat fašismus i jeho nejhorší forma – nacismus. Obávám se, že o uvolnění těchto temných sil tu jde především. V čím zájmu?