Deutsche Bank stojí před bankrotem řízeným z USA

USA vesele zkasírují banku a koupí si za babku její aktiva. Evropany v klidu a legálně ožebračí v rámci bail-in, který bude zařizovat za ECB bývalý zaměstnanec banky Goldman Sachs, Mario Draghi.


Tichá obchodní a bankovní válka mezi USA a EU vesele pokračuje. USA nejprve potřebovaly zlikvidovat automobilovou konkurenci, viz aféra Volkswagen, která de facto zavedla ochranářské opatření v USA. Navíc Němci platili tučné odškodné vládě USA za reálné podvody. Testy na dieselové škodliviny manipuloval kde kdo, ale schytala to jedna určitá firma. EU kontrovala tím, že zavedla daň pro firmy jako Google a Apple, kteří v EU zemích vydělávají miliardy, ale platí za rok méně daní, než párkařský stánek ve Vídni. Načež vznikla další aféra typu Panama-leak, viz náš článek Panama Papers: Čím teď jsou, a čím mohou být. Tentokrát vznikly Bahama-leaks, aby se černé peníze z daňových rájů rychle dostaly do USA. Kupodivu nebyl na prvním místě hříšníků Putin, jako v prvním případě, ale bývalá EU-komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroesová. Kupodivu tam nebyl předseda EK Jean-Claude Juncker, který si praní nezdaněných peněz zařídil pro celou zemi, viz heslo Junckergate.

Neoliberálně na věc, aneb případ Deutsche Bank

Z EU bude hospodářská kolonie USA jen tehdy, pokud se EU banky dostanou pod přímou kontrolu amerických velkobanksterů. Když se chcete dostat v Česku k bohatství, tak necháte firmu jít přes legálně provedené zlodějny do insolvence. Přitom se napakujete a za drobný peníz z nakradeného si zbankrotovanou firmu koupíte, nejlépe přes uplaceného konkurzního správce a soudce. Tento neoliberální podnikatelský postup lze v malých obměnách použít i pro likvidaci velkých hráčů, jako je německá Deutsche Bank. A od toho máme ECB, aby to zařídila.

EU banky jsou známy tím, že mají minimální bankovní rezervy a po krizi let 2008/9 přišly v USA o značnou část kapitálu. To, co Němci sebrali doma lidem na platech a celé společnosti díky systému extrémně nízkého zdanění podnikatelů, bylo vyvezeno do USA a zde prošustrováno. V hypotéční krizi 2008/9 pochopitelně nikdo za špinavé kšefty zavřený nebyl a US-banky platily celkem směšné pokuty. Hezkým a povzbudivým příkladem pro bankéře je šéf Wells Fargo, kterého před bankovním výborem Senátu grilovala minulý týden Elisabeth Warrenová, viz tento přepis. Ta mluvila o „zlodějnách“ (scum) a divila se, jak to, že John Stumpf není zatčený. On naopak odchází na zasloužený odpočinek s drobnou výslužkou 185 miliónů dolarů. Celý postup jeho zlodějen najdete v citovaném textu, právnička Warrenová se na senátní slyšení velmi dobře připravila. Viz náš článek Warrenová: Jak to, že žádný bankéř není v base? Selektivní spravedlnost v USA tedy netrestá své vlastní velkobanky, které jsou příliš velké na to, aby mohly padnout. A nyní se ukazuje, že jsou dokonce dostatečně vlivné na to, aby se vyhnuly i trestnímu stíhání. Zato na EU-banky, které jako Deutsche Bank jely v podobných kšeftech, na ty musí být přísnost. Co by znamenal pád Deutsche Bank, to ukazuje tento obrázek.

Banka má jako pokutu za nezákonné hypotéční kšefty v USA zaplatit celkem 14 miliard dolarů. Banka tyto peníze nemá, a pokud bude poker pokračovat, pak musí do konkurzu. Kdo ji bude zachraňovat, toť otázka, viz tento článek. V každém případě to budou v systému bail-in její střadatelé a nejspíš i daňoví poplatníci.

Vyloupit banky a koupit podnikatelská aktiva

USA vesele zkasírují banku a koupí si za babku její aktiva. Evropany v klidu a legálně ožebračí v rámci bail-in, který bude zařizovat za ECB Mario Draghi, bývalý zaměstnanec banky Goldman Sachs. Ten se v podobných operacích vyzná, protože podle stejného scénáře ničil banky a penzijní fondy v Itálii. A přitom ještě zbankrotují různé německé menší firmy, a to také není špatné. Američané si tisknou dolary přes enter a skrze tzv. „kvantitativní uvolňování“ si přes banky skoupí všechny potřebné dluhopisy německých dlužníků a podniků.

A to je ideální stav pro udržení dolaru jako světové měny. Euro bude ožebračené, penzijní fondy a finanční rezervy zplundrované, díky výkupu dluhopisů tzv. „bad bank“ jako je teď Deutsche Bank. Euro půjde na úroveň dluhového dolaru. Ten si FED natiskne stihnutím nuly na PC a za tento bezcenný papír si v EU koupí po bankrotu velkých bank, na co jen ukáže prstem. Už teď to za ně dělá ECB skupováním dluhopisů bank v rámci tzv. „kvantitativního uvolňování“. A pak už ani nebude třeba podepisovat smlouvy typu TTIP a CETA, protože EU bude kompletní bankovní a ekonomická kolonie USA. Pád dolaru je třeba odvrátit za každou cenu. Spojené státy už ožebračené jsou. Teď je na EU, aby prokázala tzv. „transatlantickou solidaritu“. Zatím se do této sebevražedné mise v Německu hrne jen bývalá svazácká aktivistka Angela Merkelová.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mm
mm
4. 10. 2016 14:48

myslím, že Deutsche Bank zo uhádá na nižší pokutu. Mne by spíše zajímalo, co bude po osmnáctém říjnu, kdy v Americe končí přihlašování poškozených ve věci vvv. pokud jsem četl, každý z 625 dealerů vw v Americe dostane 1,85 milionu dolarů, dále za každý auťák bude zaplacena pokuta 37.500 dolarů, a 311.000 vozů musí být vykoupeno zpět, průměr cena 30.000 dolarů. Netýká se to jen jedné modelové řady, Američané říkají, že možná už nikdy neprodá vw TDIčko v USA. Aby bylo jasno, dále je cca tři tisíce soukromých žalob majitelů vozů, co nepřistoupili na buy out a odškodné, a pak… Číst vice »

hudryper
hudryper
4. 10. 2016 19:28

mm napsal Aby bylo jasno, dále je cca tři tisíce soukromých žalob majitelů vozů, co nepřistoupili na buy out a odškodné, a pak jsou místní žaloby. Texas má circa sto counties. Jedním z nich je Harris County, kde je i město Houston, žalující za poškození svého ovzduší vw o sto milionů dolarů. Harris county chce, aby všechna místa v Americe vw žalovala. No a tak se ptám: bude to mít dopad na ČR? ČR se bude škodolibě radovat z potíží VW a plnými doušky si užívat svobody po demokraticku. Po uvedení TTIP do platnosti by docházelo k témuž,masově by si… Číst vice »

fajt
4. 10. 2016 20:53

comment image?oh=8f78f491db341806d45e1e5002f20d60&oe=5862B4D1

peter.
4. 10. 2016 21:35

fajt napsal

comment image?oh=8f78f491db341806d45e1e5002f20d60&oe=5862B4D1

http://www.cum.sk/v/k96V/nejkratsi-telefonat-do-p-s

Gatta
Gatta
5. 10. 2016 6:18

„Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi“ To je tak, když člověk, či stát zapomene na zákony MOCI. Nebo když se nechá od protivníka či „spojence“ přesvědčit, že je mocnější, bohatější, chytřejší … než skutečně je. Všichni podvádí – ale jen ten kdo má skutečnou MOC, ten v pro něj příhodnou chvíli řekne: „Tak a ukažte karty – kdo hraje falešně ?!“ Tak i Německo třeba už pochopí že bylo a je jen užitečným pracantem a spořílkem, který bude v pravou chvíli oškubán v zájmu přežití skutečného centra moci. A to podle práva, mírovou cestou bez jediného výstřelu … stačí… Číst vice »

fajt
5. 10. 2016 6:22

peter. napsal
http://www.cum.sk/v/k96V/nejkratsi-telefonat-do-p-s

Ruda je velmi mělký situační komik, ale v chacharce vyvolal skutečnou obavu. ..)

fajt
5. 10. 2016 10:03

comment image?oh=77c8181c95fd76b1a3870c9dca11010b&oe=58AC18EF

hudryper
hudryper
5. 10. 2016 11:53

fajt napsal
fajt • 5. října 2016

comment image?oh=77c8181c95fd76b1a3870c9dca11010b&oe=58AC18EF

fajtCitovat

Hle ! A on to byl žolík v rukávě bankéře,když se na plátýnku hrál forbes o Slovensko. Jaký to měl
upřímný pohled.Kiska na něm vůbec nevypadá jako bezohledný lichvář s vymahači dluhu v jednom.