Die Anstalt: Obraz nepřítele

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
1. 10. 2014 6:56

Pridám ešte odkaz na: http://ukraina.ru/news/20140930/1010649419.html Z tohoto videa ako aj z toho,že šéfredaktor tv kanála ARD sa dokázal verejne ospravedlniť divákom za neobjektívne spravodajstvo,možno vyvodiť záver,že minimálne verejnoprávne tv kanály v Nemecku si svojich divákov vážia,vážia si aj prevládajúce názory v spoločnosti a nedovolia si urážať inteligenciu nemeckej verejnosti jednostranou propagandou. Spôsob, akým informujú naše verejnoprávne tv kanály o udalostiach na Ukrajine a inde vo svete kde sa angažujú USA a NATO ,je pre mňa ponižujúci urážajúci a dehonestuje moju inteligenciu a nadobudnuté vzdelanie.Za to musím ešte tým zmrdom aj platiť koncesionársky poplatok a to bez ohľadu na to,či TV… Číst vice »

Irena
1. 10. 2014 8:19

Peter: To jeho přiznání zase není až tak stoprocentní, například odmítl, že by tyto informace média podávala podobným stylem „úmyslně“. A ten úmysl tam prostě JE, to musí vidět každý pitomec. Navíc se tam ty ledy pohnuly až po půl roce těch hrůz na Ukrajině, kdy byli doslova zavaleni čtenářskými protesty, které zřejmě již nebylo dost dobře možné ignorovat. Navíc jim pomalu začíná docházet, že je tenhle jejich postup kontraproduktivní! Musí přejít na sofistikovanější způsoby. Vůbec nepochybuji, že je mají vykoumané.Také se částečně domnívám, že i v Německu možná začíná narůstat jakýsi odpor proti okupaci ze strany USA, což také… Číst vice »

Béda
1. 10. 2014 8:30

Die Anstalt je vynikající. Otázkou je, proč v ČR není žádná taková politická satira, která by nastavovala mocným a jejich ohlupovadlům zrcadlo. Žeby nebyla poptávka anebo schopní lidé, kteří by to uměli? Anebo je do médií nepustí „demokratická“ cenzura, které cílem je glorifikace oficiální politiky?

peter.
1. 10. 2014 8:40

Irena napsal Peter: To jeho přiznání zase není až tak stoprocentní, například odmítl, že by tyto informace média podávala podobným stylem „úmyslně“. A ten úmysl tam prostě JE, to musí vidět každý pitomec. Navíc se tam ty ledy pohnuly až po půl roce těch hrůz na Ukrajině, kdy byli doslova zavaleni čtenářskými protesty, které zřejmě již nebylo dost dobře možné ignorovat. Navíc jim pomalu začíná docházet, že je tenhle jejich postup kontraproduktivní! Musí přejít na sofistikovanější způsoby. Vůbec nepochybuji, že je mají vykoumané.Také se částečně domnívám, že i v Německu možná začíná narůstat jakýsi odpor proti okupaci ze strany USA,… Číst vice »

Irena
1. 10. 2014 8:46

Peter: Já to porovnat nemůžu, protože jsem dávno vzdala se na naše média dívat :-) Na poplatky mám názor úplně stejný.

Morybundus
Morybundus
1. 10. 2014 9:32

U nás by hlavně podobnou satiru neměl kdo zahrát. Umělecká fronta stojí nerozborně v jednom šiku s pravdoláskou, knížepánem a „rozpočtovou zodpovědností“. Zatímco za „komára“ kejklíři jednotnou frontu namnoze jen hráli, protože to byla nezbytná součást vstupenky do vyšších pater-dnes zastávají opačné postoje zcela dobrovolně a s písní na rtech. Ono ani není divu, když nebýt tohoto režimu, většina z nich by si zřejmě neškrtla. Nebo škrtla, ale rozhodně ne za multimilionové honoráře. To se pak panečku freneticky jásá pro kníže, co má k lidu blíže. Prokáže-li komediant správnou názorovou orientaci, může si být jist, že jej jednotná umělecká fronta… Číst vice »

Gregory
Gregory
1. 10. 2014 9:34

Nejhorší je Bédo, že u nás by se asi nenašli umělci, kteří by se k tomu odhodlali, neboť všichni jsou jaksi rusofobní.

Béda
1. 10. 2014 9:38

Morybundus,

stejně je zajímavé, že za režimu, kterému jednotná kulturní fronta nemůže přijít na jméno, kdy většina dnešních kulturněfrontovníků podepsala antichartu, bylo za ní vidět sakutečné umělecké skvosty a nebylo jich vůbec málo, kdežto za umělecké svobody a ráje škemrají o státní podporu, živí se tvorbou reklamních splašků a sračkometných telenovel bez konce a dabingem cizích plodů ale vlastních kulturních skvostů jako kdyby ani vůbec nebylo. Žeby už neměli žádnou motivaci, anebo v konkurenčním prostředí nemusí?

peter.
1. 10. 2014 13:11

Morybundus napsal U nás by hlavně podobnou satiru neměl kdo zahrát. Umělecká fronta stojí nerozborně v jednom šiku s pravdoláskou, knížepánem a „rozpočtovou zodpovědností“. Zatímco za „komára“ kejklíři jednotnou frontu namnoze jen hráli, protože to byla nezbytná součást vstupenky do vyšších pater-dnes zastávají opačné postoje zcela dobrovolně a s písní na rtech. Ono ani není divu, když nebýt tohoto režimu, většina z nich by si zřejmě neškrtla. Nebo škrtla, ale rozhodně ne za multimilionové honoráře. To se pak panečku freneticky jásá pro kníže, co má k lidu blíže. Prokáže-li komediant správnou názorovou orientaci, může si být jist, že jej jednotná… Číst vice »

Sugar Ray
Sugar Ray
1. 10. 2014 13:47

Peter ale vždyť oni už se na stranu fašistů přece dávno přidaly , když podporujou ty ukrajinský fašouny tak co to je ? Když hlásaj jedinou pravdu a ty co maj odlišnej názor nenávidí přímo proti nim jdou agresivně tak co to je ? Už vidim jak Hřebejk točí ten spot pro Ukrajince podepište asociační dohodu ještě dnes a získejte 30% demokracie navíc zdarma ! Mádl točí spot o výhodných půjčkách , Refinancujte svojí pujčku od zahraničních věřitelů výhodně , převeďte všechny své pujčky k MMF ! Přemluv bábu ať vstoupí do NATO to jsou samí přehlídky , parády ,… Číst vice »

Neználek
Neználek
1. 10. 2014 14:46

peter. napsal
Pred r.1989 všetci podpísali „Antichartu“,po revolúcii sa zase z nich stali zbožňovatelia Havlovej demokracie a zúriví antikomunisti a ja som presvedčený,že by nemali problém ani s fašizmom

No vždyť oni ho také neměli. Burian se v protektorátním rozhlase posmíval Benešovi. A co se týče prvorepublikových hereček, tak o těch nacistických kurvách škoda mluvit.

peter.
1. 10. 2014 16:06

Irena napsal

Peter: Já to porovnat nemůžu, protože jsem dávno vzdala se na naše média dívat Na poplatky mám názor úplně stejný.

p.Irena
Tak si aspoň prečítajte ako ČT reaguje na preukázaný vojnový zločin
http://svobodnenoviny.eu/proputinovsti-kolaboranti-se-uz-najdou-i-mezi-cleny-obse/

Irena
1. 10. 2014 16:21

peter. napsal
peter.

Vždyť já vím. Ty zločiny se na Ukrajině dějí od Majdanu prakticky nepřetržitě. Jak naše média informují již od roku 1989 vím zcela přesně, jenom jsem posledního půl roku našla alespoň malou cestičku, jak jim to konečně osladit a tak dělám, co můžu, aby to stálo za to :-)

idiotronic
2. 10. 2014 11:15

Ze společnosti se vytratil smysl pro humor.Lidé v hledišti se musejí cítit součástí jedné společnosti, musí pociťovat sounáležitost. Jinak je nutné je za úsměv a potlesk zaplatit a zvuk smíchu doplnit technicky.Z papalášů si nelze dělat legraci nikoli proto, že by nebyli směšní, nýbrž proto,že jsou osobnostně defektní, mstiví. 1968, Jiří Śtuchal: V rámci OSN byla ČSSR vyhodnocena jako vzorná – nevměšuje se už ani do svých vlastních záležitostí (zastaralo to?) -Hrajeme našim miniterststvům: –Umrem, umrem, ale neviem, kedy…(ministerstvo zdravotnictví) –Něco za cibuli,něco za křen, něco zaplatíme,něco zapřem(zahr.obchod) –Stará, stará, rozsviť lucernu,ať neupadnu…(energetiky) celý silvestr je v rozhlasovém archivu Filmy… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 10. 2014 6:07

http://www.youtube.com/watch?v=NteVmdoo1yI
Už i Němci mají lepší smysl pro humor.
Neználek: Moderátor Aleš Cibulka by vám vyčinil, že ty „dámy“ měly těžký život, a že vy je tak „napadáte“. Co však chtít po gayovi, který nevědomě dobrovolně dělá fašistickou propagandu. Pochod Prague Pride nach Auschwitz. Mit 10 milion Tschechische Schweinehunden. Amnesty International potvrdí humánnost konečného řešení české otázky, jelikož je tu plno Putinových proruských agentů. A Rusko nedodržuje lidská práva. A nesmí se tu dle Amnesty International ani projevovat vlastní názor. V dalším odkazu pošlu něco od nich jako pokračování, které se sem nevlezlo.

Aleš
Aleš
3. 10. 2014 6:11

Kuchyňský protest: V Rusku můžete svobodně projevit názor … leda tak ve své kuchyni.Rusko je vedle Číny největší velmocí, která systematicky porušuje lidská práva. Od roku 2012, kdy byl Vladimir Putin potřetí zvolen ruským prezidentem, prošla Státní dumou,dolní komorou federálního shromáždění, řada kontroverzních zákonů, které hrubě porušují práva Rusů.Jedno z těchto základních práv, svoboda projevu, je i 8 let od vraždy novinářky Anny Politkovské pošlapáváno víc, než kdy dřív. Promluvit a kritizovat, demonstrovat, psát satiru nebo skládat protestsongy – to vše vyžaduje v dnešním Rusku velkou odvahu, protože za každý takový čin hrozí vězení.Víme, že změna může přijít pouze zevnitř… Číst vice »

Béda
3. 10. 2014 6:18

Aleš napsal Kuchyňský protest: V Rusku můžete svobodně projevit názor … leda tak ve své kuchyni.Rusko je vedle Číny největší velmocí, která systematicky porušuje lidská práva. Od roku 2012, kdy byl Vladimir Putin potřetí zvolen ruským prezidentem, prošla Státní dumou,dolní komorou federálního shromáždění, řada kontroverzních zákonů, které hrubě porušují práva Rusů.Jedno z těchto základních práv, svoboda projevu, je i 8 let od vraždy novinářky Anny Politkovské pošlapáváno víc, než kdy dřív. Promluvit a kritizovat, demonstrovat, psát satiru nebo skládat protestsongy – to vše vyžaduje v dnešním Rusku velkou odvahu, protože za každý takový čin hrozí vězení.Víme, že změna může přijít… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 10. 2014 6:41

I Zdeněk Troška ví, že své názory moc nemůže prezentovat na veřejnosti, to co mu bolševici tolerovali před rokem 89 (tenkrát se jim to hodilo, potřebovali předat majetek do vlastních rukou), by po roku 89 znamenalo utrum a šmitec s jeho kariérou. Čím „umělecky pokleslejší“ jsou další a další filmy typu Babovřesky či Kameňák, tím přesnější doklad o dnešní době podávají generacím příštím, aby pochopili mentalitu lidí dnešní doby. S umělců mi chybí Helena Růžičková, není náhoda, že zrovna s ní pan Troška spolupracoval. idiotronic: protože pravděpodobně více než průměrný přispěvatel om sleduju mentalitu a rozpoložení sledovačů růžových ordinací v… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 10. 2014 6:45

Béda napsal
Aleš,

zajímavé že pátokolonisté z AI nedělají podobné tyátry v USA. Asi je tam všechno v pořádku, Guantanámo, tajné věznice, Patriot Act, americké „humanitární“ války, projevy policejní zvůle a rasismu je vůbec nepálí. Co oko nechce vidět, to srdce nepálí.

Tak nějak jsem odpovídal i ve stručné mailové rozesílce, která došla i s odkazem na ten stupidní kuchyňský protest. U většiny pracovníků AI spíš tipuju užitečnou idiocii, kolaborantství se bude týkat spíš menšiny. Ale nikoho z nich neznám, tak jsou to jen spekulace.