Diskuze k článku


 • Tribun • 6. června 2019

  Nechápu, kde se pořád bere ta potřeba bránit Babiše. To, že je Čech (přesněji řečeno Slovák) z něj menšího hajzla nedělá. Neplatilo, že co je dobré pro Forda, je dobré pro Ameriku, a stejně tak neplatí, že co je dobré pro Babiše, je dobré pro Českou republiku.

 • Martin (už bez taky m) • 6. června 2019

  Tribune to není až tak snaha „bránit“ Babiše. Nicméně pokud pamatujete to cobylo před Babišem- orinoko velice trefně psal o ODSSácích…
  A Kalousek „postrkující“ „milion chvilek“ místy demagogie lidí zřetelně odtržených např. od problémů venkova??
  Ti co rozkradli republiku se slovy: „My víme jak na to,vy jste ubozí lempli – pusťte nás k tomu!“.
  A jak to dopadlo když byli „připuštěni“?!
  Babiš ne jen prostě navazuje a „rozvíjí dovolené“- on, jeho lidi vskutku jsou kompetentnější. Ve světě kde dělení na „levici“ a „pravici“ zaniklo on prostě – a nikoliv hloupě -dělá co může – ba občas si i trochu „pomůže“…
  No ale údajně „jeho“ podniky živí až 35 tisíc lidí – ať už jakkoliv (nejsem soudce).
  „Kauza řepka“?!
  A co „solární baroni“, LTO, „kauzičky“ typu Pandurů, PromoPro?! A to „Sášenku“ nám matička Praha zvolila- aby dohlížel na ten zlobivý Brusel…
  Kdyby u nás bylo alespoň trochu pořádnější to co si říká „elita národa“ musel by se i Babiš držet více „zkrátka“.
  Opravdu jste Tribune už zapomněl na např. „Julínkovy zdraFotnické deformy“, Kalouskovy složenky, „fakáče“ „zlého a mstivého Topola“, Nečasovu dominu?! Stýská se Vám po knihovnici Němcové?
  Chtěl by jste za premiéra ji či Fialového skorosudeťáka?
  Nebo někoho z upirátěných „Věcí domů Veřejných“ – v „neVeVerkovském“ podání??
  A „Soc-dem“ „varianta“?! Petříčkové, Hamáčkové – a jim podobní panáčkové?! Bezbarvé xichty typu Bohumila Sralbotky?!
  Či „NNO“ Majdan-varianta“?
  Tak to se nezlobte: to je mi milejší ten „Andrejko“.
  Byť jistě není ani svatý, ani „tuzemegasuperpoctivý“, furt je hodně rozumnější nežli to co bylo předtím.
  Co se dá dělat… Budovali si snad oVčané své firmy, rodinné klany a jiné existence proto aby nyní dělali něco pro společnost, stát či veřejnost??
  Neblázněte: „politika je přece špinavost“- že…

 • Martin (už bez taky m) • 6. června 2019

  Bude „hromobití“,
  nebo
  „ani z toho mraku nezaprší“??

  Komunisté prosadili zpětné vyšetřování divokých privatizací z časů Václava Klause
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poslanci-se-vraci-do-divokych-90-let-debata-o-privatizaci-za-casu-vaclava-klause-73634?dop-ab-variant=15&seq-no=3&source=hp

 • Tribun • 6. června 2019

  Martine,
  na nic z toho jsem nezapomněl, jen si nedělám iluze o tom, že Babiš je lék na tyhle bolesti. Není. Babiš není součástí řešení, ale součástí problému, a to, že brnká na nacionální a šovinistické struny by nás nemělo mást. Jsou i jiné alternativy k Kalouskům, Vondrům a Dalíkům, než je Babiš. A jestli nejsou, tak je musíme vytvořit. A ne vzít za vděk čímkoliv jenom proto, že nepálí už v hubě, ale až v prdeli. I kdyby Babiš živil půlku republiky (jako že neživí a i kdyby, tak ta půlka živí jeho), jeho podnikatelské způsoby jsou společensky nebezpečné, zejména z dlouhodobého (a teď už spíš střednědobého) hlediska, zejména dopady na produkční schopnost půdy, která neživí nás, ale jeho kapsu. Ne, Babiš není rozumnější, než ostatní hajzlové, to vám jen tak připadá, protože je „lidový“. Ale není. Je jako siréna: okouzlí vás svým zpěvem a pak vás utopí. Babiš se vám za vaši podporu nijak neodvděčí, ale udělá to, co dělají všichni kapitalisté s lidskými zdroji: vymačká vás do mrtě a pak vás zahodí. Babiš není a nesmí být Česká republika. Že se to plete Babišovi, že Babiš chce, aby to tak bylo, to je pochopitelné. Že ho v tom nejvíce podporují ti, kteří nejvíce doplácejí na privatizaci státu je už pochopitelné méně.

 • orinoko • 6. června 2019

  Dneska jsem slyšet mluvit nějakého rozumného zemědělského odborníka na regionální TV. Mluvil zajimave. Ale predevsim… Řepka je sajrajt z EU, který Cesi, jak mají ve zvyku, ženou ode zdi ke zdi. Není živočišná produkce, tak se repkuje. Tenhle boom by měl do 10ti let ustupovat.

 • orinoko • 6. června 2019

  Tribunuv názor nesdílím jako celek. To dělají jen havloidi. Ti sdílejí úplně vsechno. Především pak sametovou lez.

 • Vaska • 6. června 2019

  No tak to dělejte jako já: tak ty „umělce“ prostě bojkotujte.
  Do divadla na ty lepšolidi nechodím, kino už dávno vynechávám, koncerty fluse a spol. mě nezajímaj a v televizi sleduju nanejvíš cestopisné dokumenty (a to které nekomentujou soudruzi bartoška a donutil)
  Tak to lidi udělejte jako já a voni to brzo pocejtěj.
  A garantuju Vám že o nic nepřijdete – na ty slátaniny se stejnak koukat nedá.

 • racek • 6. června 2019

  Tribun napsal

  Nechápu, kde se pořád bere ta potřeba bránit Babiše. To, že je Čech (přesněji řečeno Slovák) z něj menšího hajzla nedělá. Neplatilo, že co je dobré pro Forda, je dobré pro Ameriku, a stejně tak neplatí, že co je dobré pro Babiše, je dobré pro Českou republiku.

  Milý pane Tribune, Babiš je klasický oligarcha, nezávislý na skutečných velkých klucích, kteří ovlivňují rozhodující světové děje ve snaze o jeho ovládnutí. Dnešní formy války ovšem nejsou ani tak násilné, ale ideologické. A to se jim nadmíru daří a prostřednictvím jejich mezičlánků jako je Sůoros témeř dominantě ovládli všechna sdělovadla a vbrzku ovládnou i internet … o tom snad není pochyb?
  Babiš sám je jeden s větších kluků, ovšem v našich podmínkách vystupuje samostatně a musím uznat, že celkem rozumně a v našem zájmu, většinou. Rozkrádání? Už dlouho ne. Svoji první miliardu ukradl jestě na Slovensku a od té doby velmi úspěšně podniká. Na rozdíl od největších zlodějů, jako Kelner či Bakala vyrábí a zaměstnává a nevyvádí kapitál do ciziny pro finanční spekulace.
  Takže musím uznat, i když jsem ho nevolil, že se to naučil a daří se mu.
  Přes občasné úlitby bohům z USA kde chce nakoupit strašlivě předražené a notně zastaralé vrtulníky či později letadla nebo jaderku, i když už asi poznal, že Westinghouse už asi 20 let žádnou jaderku nepostavila… vyjma jedné čínské, která má pořád prototypové problémy…. Fakt a bohužel, nejlepší jaderky má dnes číňané a rusáci …
  Takže, ty náměstí je pokus o Majdan pod vedením Pražské havlérky … a pokus o převzetí moci. Typově to vedou opět tak kvalitní jedinci jako Kalousek a sbírka herců a zoufalců, co chtěj do politiky. A bohužel … radši už nebudu rozvíjet. Je mi z toho špatně a trestní sazby jsou vysoké. A bude hůř. Ještě není vše rozkradeno. A jako na Ukrajině, víte? Takže volím babiše jako rozumné méně špatné řešení. Konec konců, který premiér to dělal lépe? žádného neznam. Blbý, co?

 • LiL • 6. června 2019

  Bez ohledu na to kdo je Babiš,je třeba říci to hlavní a to proč má stále takovou podporu napříč českou republikou. Hladoví nakopnutí psi české politiky vyhlíží kořist,tetelí se blahem a počítají vteřiny a stále nechápou,že lidé Babiše volí právě díky nim. Pokud ulice vygeneruje silné hnutí ,které bude natolik sebevědomé a vykašle se na zdegenerované politiky, múže Babiš a celé ANO zabalit fidlátka. Takže uvidíme a,, Vždycky Praha,,

 • Alena • 7. června 2019

  nastálá situace v podstatě nemá řešení. Všichni na politické scéně se dobře znají, a přijde-li čr o dotace, má premiér argument- kolik dotací se vrátilo a díky komu. Je to hra o moc, kdy obě strany toho o sobě hodně vědí. Ani jedna strana ale nedotáhne do konce vyšetřování minulých zlodějských kauz, dostala by okamžitě protiúder. Lidi na náměstích jsou jen stafáž.
  Bohužel jsem pesimista, a nikoho rozumného , kdo by nahradil Babiše, zde nevidím a Pirátům nevěřím

 • idiotronic • 7. června 2019

  racek napsal
  Konec konců, který premiér to dělal lépe? žádného neznam. Blbý, co?

  Tak třeba Lubomír Štrougal…
  Tuhle odpověď byste ze mne v sedmdesátých létech nedostali ani železnou tyčí.
  Ale je to právník s životní zkušeností druhé války a s představou mezinárodní pozice své vlasti (nikoli rozvojové země v pangejtu Evropy). Provokace na šumavských jezerech v 60. létech se v sudetočeském kontextu dneška (ubíhaly promlčecí doby) jeví jako racionální.
  Na adresu pragomajdanu mne napadá:
  ……….
  Však pozor dej na ně v té podivné době,
  Vždyť při této hraně jde o krk i tobě!
  (Karel Kryl)

 • PPK • 7. června 2019

  orinoko napsal

  Tribunuv názor nesdílím jako celek. To dělají jen havloidi.Ti sdílejí úplně vsechno. Především pak sametovou lez.

  Orinoko, souhlasím! To holt už není ten starý Tribun před deseti lety. Tribun nejen se sociálním cítěním, ale také se znalostními zkušenostmi života myšlenkové úrovně levelu např. pana Tarasa. A tak, jakoby tu – občas – zůstal už jen jakýsi anarchisticko ideologický rétor neurčitých „levých“ alternativ ke Kalouskům a Bakalům, o nichž však je světu schopen jenom oznamovat, že „bychom si je měli vytvořit“. Ale jak, konkrétně a systémově, to se zdá, že neví. Sorry, jako, Tribune, tentokrát to jaksi není ono.

  A jak je to tedy s tím naším premiérem Babišem? Ač mi to dnes časově připadá už jako středověk webu OM, tak s překvapením zjišťuji, že již 14. ledna 2017 jsem tu napsal:

  „… jako by ten Babiš svým kolegům politikům takhle jednou po ránu v duchu vzkázal: „Chcete skutečný ne-kavárenský kapitalismus podle vašich vlastních zákonů? Nuže dobrá, tak já vám ho dám!“ A skutečně to taky udělal, načež v parlamentním dvorečku vypuklo pozdvižení veliké.“ Ostatně, tak mi připadá, že tím, čím je Číňan pro svět, tím je Babiš pro Kavárnu.cz. …. Kdo chce, nechť laskavě nahlédne…

  http://outsidermedia.cz/kouzlo-nechteneho-ve-vytvoru-pachatelu-dobra/

 • Aleš • 7. června 2019

  Tribune. Kritici NATO nemají potřebu hájit Babiše. Na outsidermedia se hájí demokracie jako taková. Navzdory těm „demonstrantům“ Ydiocie a organizátorům tzv. Milion chvilek pro demokracii. Jak to napsal idiotronic. Nejde nám o nic menšího než naše krky a bezpečí nás a našich dětí a blízkých.
  To nemusí skončit jen napadením bývalého spolupracovníka bývalého prezidenta. Kalousek zaměstnává Babiše, aby Hamáček s Petříčkem měli klid na práci… Rozpoutat tady Majdan totiž nějakou práci dá, ale vykročeno již mají.
  Ale jak už bylo řečeno. Plamenná vystoupení Kraďouska zabírají jen na novopečené voliče s čerstvou ovčankou. Národ Jana Husa, Komenského, Borovského, Tyla, Palackého, hrdinů od Dukly i od kanálu La Manche se jen tak lehce nedá. Naši východní bratři dostali garance od velkého východnícho bratra. Již jen krůček k obnovení vzájemné důvěry. Navzdory všem fašistům od Aše po Charkov…

 • racek • 7. června 2019

  idiotronic napsal
  Tak třeba Lubomír Štrougal…
  Tuhle odpověď byste ze mne v sedmdesátých létech nedostali ani železnou tyčí.
  Ale je to právník s životní zkušeností druhé války a s představou mezinárodní pozice své vlasti (nikoli rozvojové země v pangejtu Evropy). Provokace na šumavských jezerech v 60. létechse v sudetočeském kontextu dneška(ubíhaly promlčecí doby) jevíjako racionální. Na adresu pragomajdanu mne napadá:
  ………. Však pozor dej na něv té podivné době, Vždyťpři této hraně jde o krk i tobě!(Karel Kryl)

  Jo Štrougal … spíš mistr umění možného. Jeho paměti jsou opravdu zajímavé. Ale byl nejen předsedou vlády, také ministr vnitra za krásného Tonyho, jak jsme ho my studenti nazývali. No, ale byl jeden s lepších.

 • Martin (už bez taky m) • 7. června 2019

  Milan Daniel na Argumentu: Demonstrovat… nebo myslet
  http://casopisargument.cz/2019/06/06/demonstrovat-nebo-myslet/
  Veronika Sušová-Salminen tamtéž: Protesty národního odcizení
  http://casopisargument.cz/2019/06/07/protesty-narodniho-odcizeni/
  Mi stačí ten nápis na tom transparentu na snímku…
  Nenávist „idyjotů“ nehodlám osobně nijak podporovat: ani chvilka pro miliónovou demagogii…

 • Dolmen • 7. června 2019

  Tribune, myslím, že nikdo ze zdejších diskutérů nemá v úmyslu bránit Babiše za každou cenu. Jenomže tohle je nemilosrdná válka a člověk si musí ve válce vybrat stranu, aby ho to zcela nesemlelo. Ve válce jsou jenom dvě strany, volba je v podstatě jednoduchá. Když jde o krk, nemá smysl blouznit o nějakém ideálnu, zvláště v téhle kotlince, kde levice – lépe řečeno ti, kteří by levicí měli být – chcípla. Proto jsem v téhle válce na straně oligarchy, který usiluje o přece jen trochu poctivější a snesitelnější kapitalismus, než ta pražská smečka hyen, která mu jde po krku.

 • Martin (už bez taky m) • 7. června 2019

  CFP:
  1. Michal Brand: Milion chvilek proti demokracii aneb Majdan roku z Václaváku
  http://www.czechfreepress.cz/politika/milion-chvilek-proti-demokracii-aneb-majdan-roku-z-vaclavaku.html
  2. Martin Zbela: Milion kopanců do Babiše
  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/milion-kopancu-do-babise.html
  3. Milena Doušková: Zloději řvou chyťte zloděje (aneb soupis části „kauz“)
  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zlodeji-rvou-chytte-zlodeje.html

 • Martin (už bez taky m) • 8. června 2019

  Ještě jednou z Argumentu.
  Ivo Šebestík: Osobnosti a „osobnosti“ aneb Na okraj velkého povyku
  http://casopisargument.cz/2019/06/06/osobnosti-a-osobnosti-aneb-na-okraj-velkeho-povyku/