Doněck: Dělostřelecký granát kyjevských ozbrojených sil zabil 2 děti, další těžce zranil

Teď uvidíte místo, kam spadl dělostřelecký náboj, kde došlo k té strašné tragédii, při které zahynuly děti. Uslyšíte rozhovor s chlapcem, který leží v nemocnici. Uslyšíte i jeho matku. Řekla tvrdá slova. Někomu se její slova nemusí líbit, ale já jsem nesestříhal nic z toho, co řekla. Myslím si, že má právo na to, aby je řekla těm, které oslovila.

1:54 Já jsem vstal. Kluci vyběhli a křičeli, že musíme utíkat. Mě to v té chvíli právě ohlušilo, takže jsme začali utíkat. Utíkali jsme a slyšeli ránu. Skočil jsem na zem, kutálela mě tlaková vlna a zasáhly střepiny. Jak jsem spadnul, tak jsem hned necítil ruku…. potom mě začala bolet noha. Nevěděl jsem, co se děje a potom jsem uviděl krev. Poprosil jsem lidi, aby zavolali záchranku. Oni byli také vylekaní a nevěděli, co dělat. Potom zavolali záchranku. Poprosil jsem je o pomoc, trochu mi pomohli, obvázali mě. Do nohy se mi trefila velká střepina, teklo hodně krve. Potom ke mně přinesli jedenáctiletého Kirila, který byl těžce raněný. Div mu to neurvalo ruku a nohu. Potom donesli Vitalika, trefilo ho to do slabin. Potom přišli kluci, a řekli, že dva kluky to zabilo. To je všechno… Kdyby se to trefilo trochu víc napravo, tak by mě to určitě zabilo…. Bylo to něco silného, ani nevím co.

Já jsem již říkala tomu Porošenkovi, ať sem doveze své děti. Ať si poslechnou, ať posedí ve sklepeních a poslechnou si to (asi dělostřelbu), aby jejich děti neležely jako ty naše na posteli. Ještě bych chtěla oslovit Zacharčenka. Teď jsme ho volili, hlasovali jsme pro něj a čekáme, že jim nakonec odpoví, za naše děti a staříky, za naše domobrance, kteří tu leží po nemocnicích. Já doufám, že Zacharčenko, až to uvidí, jak děti na hřišti zahynuly a nejenom včera. Že vezme své kluky domobrance a vyžene ty ukrajinské… Proč to Porošenko dělá? My…. Občanka…  To je občanka mého syna, kterou nám vydali na Ukrajině. Podívejte se. To je od střepin. Podívejte se, co je s ukrajinskou.. My jsme žili na Ukrajině. Proč rozdělují Ukrajinu a Donbas? Co to má znamenat? Ať se Porošenko podívá…. On nechce svého syna, kterého vyznamenal medailí, říkal, že jeho boj v „Antiteroristické operaci“ a dal mu medaili, a proč naše děti nedostanou medaile? Těm, které zabili, posmrtně. Proč těm nedá medaili? Posmrtně! Nechtěl by svému synovi dát takovou občanku? Ať jen přijede na Donbas.

Pozn. překl.: Musím říci, že ta slova tvrdá nebyla. Kdyby si poslechli mně, to by teprve uslyšeli tvrdá slova!!!

Překlad: Irena

 

 

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
7. 11. 2014 9:57

Já to nechápu. Jak lehké je i v dnešní tzv. civilizované době vyhecovat lidi, se kterými ještě donedávna žili v klidu a míru pohromadě. K jakým strašným zvěrstvům je dokáží přimět. Když vidím ty ukrajinské učitele v rubaškách (co asi učí děti ve školách?) je mi špatně od žaludku. Přitom o pár set kilometrů dále jejich mužové vraždí všechny bez rozdílu, malé děti, starce, znásilňují a vraždí ženy, porušují všechny možné myslitelné zákony, morální, náboženské normy. Je to strašné, zvlášť když si uvědomíme, že to má základ v cizích slibech cizím hecování (na Majdanu) a dělá to tzv. civilizovanější část… Číst vice »

Irena
7. 11. 2014 11:05

Nejhorší na tom je, že se ti ukrové zaštiťují podporou Západu, tj. naší podporou a mají pravdu, vždyť naše vláda je podporuje, a oni si z toho logicky vyvozují, že i lidé je podporují. Nedávno jsem viděla setkání na linii fronty a opravdu to byl jeden z argumentů ukrů-vojáků, že mají podporu Západu.
tady je od 3:25 vidět druhý zraněný chlapec (celkem byli 4 zranění)
http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/6828-video-svodka-novostey-novorossii-za-5-6-noyabrya.html

Irena
7. 11. 2014 11:17

http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/6834-snaypery-uzhe-davno-mertvy.html
Tady tvrdí, že podle zdroje z ukrajinské tajné služby, jsou všichni ostřelovači z Majdanu, co stříleli demonstranty i berkutovce, mrtví. Posledního prý zabili v červenci.

peter.
7. 11. 2014 11:40

O tom Parubijovi sa to vedelo.Nebol to náhodou on,komu pri kontrole našli v kufri auta snajperskú pušku?Že je to jedna z najodpornejších haličských svíň bolo všeobecne známe už počas tzv „Majdanu“.Treba ho utratiť ako besného psa aby už viac nemohol škodiť.Na každú sviňu sa niekde varí voda.

bublin
bublin
7. 11. 2014 13:23

Béda napsal
Je to strašné, zvlášť když si uvědomíme, že to má základ v cizích slibech cizím hecování (na Majdanu) a dělá to tzv. civilizovanější část světa , která se povyšuje nad lidi „v laptích“ a ušankách z východu.

Správně, po vodce páchnoucí horda negramotných asiatů v láptích a ušánkách musí být držena co nejdále od Evropy.

Béda
7. 11. 2014 13:29

bublin napsal
Správně, po vodce páchnoucí horda negramotných asiatů v láptích a ušánkách musí být držena co nejdále od Evropy.

Týká se to taky Ukrajinců z Kyjeva v rubáškách? Anebo ti jsou nad Rusama ze kterých žijí (JV) a na kterých jsou závislí (RF)?

bublin
bublin
7. 11. 2014 13:29

Novorusko se v hlavě chtivého žida Putina táhne až do Besarábie. Zástupy negrů prolezlých ebolou se valí na Evropu. Poláci vytváří paramilitární oddíly. Němci budou přidělovat imigrantskou špínu do každé rodiny. Ježíš to vidí a pláče.

Béda
7. 11. 2014 13:33

bublin napsal

Novorusko se v hlavě chtivého žida Putina táhne až do Besarábie. Zástupy negrů prolezlých ebolou se valí na Evropu. Poláci vytváří paramilitární oddíly. Němci budou přidělovat imigrantskou špínu do každé rodiny. Ježíš to vidí a pláče.

pane bubline,

vy v poslední době mluvíte jak Standartenführer Müller. Ono se kde co začíná špitat o původů eboly v Africe.

orinoko
orinoko
7. 11. 2014 13:41

Dozvuky včerejška. To musela být ale řacha.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gDwURNZ6hx4

lomikel
lomikel
7. 11. 2014 13:42

jezise bych do toho netahal, bud neni nebo to posral spolu s otcem a duchem ;)

Gatta
Gatta
7. 11. 2014 14:25

Díval jsem se na http://militarymaps.info – a „pěkně“ se to tam rozhořelo a to i s filtrem za poslední hodinu. Nakonec nic překvapivého – Kiev se po volbách se tváří posvěceně, Porošenka nesvrhli ani chudí ani hnědí – a ta UKR armáda nečekala dva měsíce na východě na jízdenku na cestu domů. Jen jsem to čakal o něco dříve. Ale je zatím teplý a suchý podzim a výhled místního počasí na týden dopředu je operačně vhodný i pro těžkou techniku – tak tedy honem vše rozhodnout, než začne pršet a zima – tedy i pokles mobility a ochoty umírat. http://www.yr.no/place/Ukraine/Donetsk/Donetsk/long.html… Číst vice »

bublin
bublin
7. 11. 2014 14:26

lomikel napsal

jezise bych do toho netahal, bud neni nebo to posral spolu s otcem a duchem

Ať vám Bůh odpustí i jeho prorok Jéžíš. Vždyť bez jeho vůle vám nespadne vlas z hlavy.

bublin
bublin
7. 11. 2014 14:30

Béda napsal
pane bubline,

vy v poslední době mluvíte jak Standartenführer Müller. Ono se kde co začíná špitat o původů eboly v Africe.

Ten Miler to musel být nějaký vysoko postavený pán, díky ,Béďo. To vy stále dělíte lidi a strkáte je do škatulek. Ale nejsou to všechno děti Boží? Tedy kromě negrů a tak, vždyť víte.

Irena
7. 11. 2014 14:39

Půl stovky Ukrajinců protestovali v Kyjevě a požadovali odstoupení….. maďarského premiéra :-)
http://politikus.ru/events/34972-kognitivnyy-dissonans-ukraincy-v-kieve-trebuyut-otstavki-premera-vengrii.html

fajt
fajt
7. 11. 2014 14:56

emerický korporátně merglema a chtíčem vytavený mozeček chtěl opětovně nahradit boha, přírodu a pána všehomíra no a takhle to dopadlo – protože obecně je v lidech dobroty a lidskosti jako v prdeli medu, není tomu falešnému bohu ani blbý kosit děti v zástupech – snad ten džin zmaru vykopnutý zase z emerického sudu nakonec najde cestu i k hrdlům emerických nadlidí a tam odvede kus poctivé práce… god bless gin . ..)

lomikel
lomikel
7. 11. 2014 15:01

kruci bublin ale dyt to prece rikam, v druhe casti meho vyroku „nebo to posral spolu s otcem a duchem“
nejsme ve sporu ..
:)

orinoko
orinoko
7. 11. 2014 15:07

Na Haliči jsou opravdu inteligenti. Holá prdel, elektrika na příděl, teplo akorát v tanku / a to ještě kdoví jestli/, hřivna na historicko-hysterickém minimu, banderovci včera nepostoupili ani o píďu, v Charkově se jim vymlátily dva kamiony z toho jeden se žrádlem … a za plyn ještě nedali ani sú.
Možná jich tam není ani 50.

bublin
bublin
7. 11. 2014 15:38

lomikel napsal

kruci bublin ale dyt to prece rikam, v druhe casti meho vyroku „nebo to posral spolu s otcem a duchem“
nejsme ve sporu ..

já vím :-)

bublin
bublin
7. 11. 2014 15:44

Béda napsal
pane bubline,

vy v poslední době mluvíte jak Standartenführer Müller. Ono se kde co začíná špitat o původů eboly v Africe.

Také jsem četl. Rusové mají připraveny dva typy vakcíny. Teď se ji snaží tozšířit po západním světě. Chorá Putinova mysl se nezastaví před ničím. Snaží se Evropu destabilizovat pandemií, aby hordy ožralých mužiků – znásilňovačů měli snadnější práci.

Gatta
Gatta
7. 11. 2014 16:04

orinoko napsal Na Haliči jsou opravdu inteligenti. Holá prdel, elektrika na příděl, teplo akorát v tanku / a to ještěkdoví jestli/, hřivna na historicko-hysterickém minimu, banderovci včera nepostoupili ani o píďu, v Charkově se jim vymlátily dva kamiony z toho jeden se žrádlem … a za plyn ještě nedali ani sú. Možná jich tam není ani 50. … teplo akorát v tanku … :-) obvykle ale jen na několik vteřin. S tou hřivnou bych Vás opravil – od 30.9. je, nějakým US rozhodnutím, vůči dolaru jako přibitá – tedy vlastně třeba proti koruně posiluje. Ještě na ten ukrajinský default neuzrál… Číst vice »

Gatta
Gatta
7. 11. 2014 16:13

PS
aby nebyla mýlka – default bude, ale ještě si to málo rozbili, málo krve vycedili, ještě nejsou úplně na hubě a v koncích – potom, za čas, až budou prosit a děkovat, aby si je někdo i za pár drobných koupil tak potom USA přece vždy pomůže potřebným v nouzi … a koupí … za pár drobných.

Alena
Alena
7. 11. 2014 16:18

Ukrajina ekonomicky padne, ale obávám se, že zároveň s EU.
jinak se mi líbil výrok pana Putina zde
http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_07/Putin-smyslem-zivota-je-laska-3513/
Jeho evoluce má duchovní náboj

Gatta
Gatta
7. 11. 2014 16:31

Re Alena
Právě to je zajímavé – EURo oslabuje, neboť dolar je vnímán jako „v té bídě měn přeci jakás takás jistota“. Podobně, velmi závratně, dolar posílil v roce 1998 za války v Jugoslávii. A hřivna drží … aby na UK nevznikla panika.

Láska – smyslem života.
Pokud něco miluji tak říkám, že je to vlastně „chtěná součást mého života“.
Láska je jednou z podmínek lidského života.

zedd
zedd
7. 11. 2014 16:54

Krom jiných jsme i ve válce měnové. Vyvozovat cokoliv z pohybu směnných kurzů nemá dnes valný smysl. Účastníci kasína byli vyvrženi na orbit a jejich letová hladina stoupá. Vlastně je zázrak, že se z gravitace reálné ekonomiky ještě nevymanili zcela.

peter.
7. 11. 2014 17:01

S Donbasom a jeho právom na odtrhnutie sa od Ukrajiny je to takto:

http://tribun.name/2014/11/07/ci-je-donbas/

Dana
Dana
7. 11. 2014 17:22

Ale na Ukrajine vladne nenavist proti slovanskemu bratru, to nelze pricitat zapadnim vlivum, lidi se nedaji tak lehce zfanatisovat, toto je dlouhodoba nenavist obcanska a kulturni… Kdyz se nechteji dohodnout, jejich dilo, hrozne, ale tak at se povrazdi. Rusko, ktere ma vydaje s Krymem a pomaha opolcencum se take oslabuje..Pujcuje si na dodavky zbrani pro separatisty. Rusky rubl nsledne klesa, za 1 dollar je 45 rublu…Jen at se Luhansk a Donetsk k Ruske federaci pripoji, pribudou dalsi vydaje a ztrata prostredku, ktere jsou nutne potreba v samotnem Rusku.. Jen tak dale….:-)

Béda
7. 11. 2014 17:28

Dana,

samozřejmě že to lze přičíst západním vlivům a JEJICH MAJDANU, JEJICH dlouhodobé „neziskové“ OSVĚTĚ A JEJICH PENĚZŮM VYDANÝM NA PŘÍPRAVU NÁCKŮ. Rubl klesá uměle – kvůli vydírání USA, které by za normálních okolností se svým dluhem a nekrytým dolarem již dávno musely zkrachovat a zbankrotovat. Zlatem a surovinami krytá měna prakticky nezadluženého státu klesá oproti nekrytému hajzlpapíru nesplatitelně předluženého státu.

bublin
bublin
7. 11. 2014 19:15

Stan napsal Dano, prosím, pište sem střízlivá. Vždyť to nemá hlavu ani patu, plácáte páté přes deváté. A navíc napsat pod článkem o zabitých dětech „ať se povraždí“, to je cynismus nejhrubšího zrna a hodně to o Vás vypovídá. Škoda, že zjevně nečtete Čulíka. V jednom svém článečku z poslední doby upozorňuje na zbytečné moralizování politiky a války. Rozhodující jsou vždy oportunistické zájmy, jejich dosažení bez ohledu na použité prostředky a ztráty. Ztráty mezi dětmi jsou obvyklé jako ztráty mezi dospělými, tak se jen rádoby pokrytecky stavíte do světla „to je ale soucitný pán“. Raději umravněte vašeho kámoše vyžírku Kellera,… Číst vice »

bublin
bublin
7. 11. 2014 19:26

Béda napsal Dana, samozřejmě že to lze přičíst západním vlivům a JEJICH MAJDANU, JEJICH dlouhodobé „neziskové“ OSVĚTĚ A JEJICH PENĚZŮM VYDANÝM NA PŘÍPRAVU NÁCKŮ. Rubl klesá uměle – kvůli vydírání USA, které by za normálních okolností se svým dluhem a nekrytým dolarem již dávno musely zkrachovat a zbankrotovat. Zlatem a surovinami krytá měna prakticky nezadluženého státu klesá oproti nekrytému hajzlpapíru nesplatitelně předluženého státu. Jen si lžete do kapsy : rubl klesá. Tečka. Klesá oproti dolaru (tedy vašemu nekrytému hajzlpapíru). A až bude potřeba dalších prostředků pro nácky, tak si ty dolary vytiskne. Rusko se při emisi svého hajzlpapíru bez složení… Číst vice »

Dana
Dana
7. 11. 2014 19:48

Stane, ja jsem skoro abstinent. Kdyz nekdo nezvlada flexibilni myslenkove pochody, pak mu neni pomoci. To bych taky mohla breptat, ze pod clanek o zabitych detech nepatri Majdan, ale on patri, pac to byl zacatek… Vyslete delegace, vysvetlujte kyjevskym, ze se nechali nahecovat zapadem proti bratrum Rusum… Valka nici nejen zivoty, ale i cele hospodarstvi, to byla moje pointa.. Nasledne, jihovychod Ukrajiny je zdevastovan a Rusko se take oslabi. Co je na tom k neporozumeni ? Ja nemusim ani ukrajinskou vladu, ani seperatniky. Donbas mel nekolik prilezitosti, naposledy pod navrhem Putina, uzavrit a hlavne dodrzovat primeri. opolcenci zbrane neslozili a… Číst vice »

Béda
7. 11. 2014 19:51

bublin,

USA: rating – AAA, aktuální zadlužení 104,68% k HDP rating: Rusko – BBB, aktuální zadlužení 10,98% k HDP. Můžete mi vysvětlit jak jinak může posilovat dolar k rublu než umělými kejkly a vydíráním států (i hrozbou války, převratu, sankcí…) aby obchodovaly dolarem?

Béda
7. 11. 2014 20:02

Dana,

„…Valka nici nejen zivoty, ale i cele hospodarstvi, to byla moje pointa…“ Ano. VAŠE ZEMĚ zničila západní ekonomiku a uvrhla do války mnoho zemí, zničila v nich mnoho životů. Včetně těch ukrajinských. V současné době neznám větší zločince než jsou politici vaší země (počínaje Bushem juniorem).

zedd
zedd
7. 11. 2014 20:03

To je otázka. Říká se, že trhy jsou postaveny na důvěře. Pokud existuje politický trh, pak je Putin na koni a Obama se snaží nespadnout z osla (nebo slona? čert aby se v té symbolice vyznal). Přes halas mainstreamu je víc než zjevné, že západní ovčanstvo je již řádně nasrané. Že se ta nasranost v US realizuje většinou v zástupných tématech je na jinou debatu. Pro osly nebo slony nehne nikdo prstem, aniž by dostal bakšiš. Putin je na tom mnohem lépe. Ani nemusí uplácet média. Ruské zásoby fosilních paliv jsou realita – na rozdíl od US frakovací poluce. Taky… Číst vice »

Béda
7. 11. 2014 20:04

Dana,

složit zbraně znamená vzdát se – neústavnímu, podvodnému, nedemokratickému fašistickému režimu.

Béda
7. 11. 2014 20:13

http://www.novarepublika.cz/2014/11/bleskova-zprava-z-novorusije-armada-dlr.html
Armáda DLR zničila čečenské teroristy včetně šéfa pralamentního výboru „republiky“ Ičkeria

hudryper
hudryper
7. 11. 2014 21:53

Pro emigrantky ,pro které půl milionů zbytečně zemřelých dětí v Iráku“ stálo zato „, nebo když dělostřelbou na obytné bloky jsou zabíjeny děti označit jako“obvyklé ztráty“ a na odpor proti tomu reagovat tím,že jde pokrytecké stavění se do role hodného pána – nemám nic jiného,než medicínu francouzských zemědělců v Paříži s využitím rozmetadel hnoje. Proč prosím vás reagujete na bublinu,přece víte že jde o provokatéra,který se tím chudinka živí !
Pusťte si hlavně závěrečné video,ať to vidíte názorně :
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5053-video-tisice-nastvanych-sedlaku-rozmetalo-hnuj-po-francouzskych-vladnich-budovach

bublin
bublin
7. 11. 2014 22:37

Stan napsal Další, co si při pátku přihnul, splácal páté přes deváté a odhalil svůj „humanismus“. Čulíka v poslední době moc nečtu, ale mám ten dojem, že ten článek na BL psal někdo jiný. Vcelku souhlasím s tím, že takhle nějak to funguje. Byl bych ale strašně rád, aby to fungovalo jinak. Proč se navážíte do mého kámoše Kellera (na kterého jsem hrdý a kterému nesaháte ani po kotníky) pod článkem o zabitých dětech v Doněcku, si nedovedu vysvětlit jinak, než tím, že chcete odvést debatu jinam. S tím alkoholem při pátku se opakujete. Což vás při slohu v ZŠ… Číst vice »

hudryper
hudryper
7. 11. 2014 23:06

Chudinka bublin závidí Janu Kellerovi jeho příjem.Je přece přímo nesouměřitelný s tím jeho,na
který si tady v potu svého péra vydělává ! Tak už neplač, bublinko, stejně se za chvíli rozplyneš….

bublin
bublin
8. 11. 2014 0:12

hudryper napsal

Chudinka bublin závidí Janu Kellerovi jeho příjem.Je přece přímo nesouměřitelný s tím jeho,na
který si tady v potu svého péra vydělává ! Tak už neplač, bublinko, stejně se za chvíli rozplyneš….

Pomluva je účinná ubraň, mající tu výhodu, že se proti ní nelze bránit. Je ovšem
také indikátorem a to sice v tom, že ji používá jen a výhradně xindl.

zedd
zedd
8. 11. 2014 3:53

Bubline Vy jste cynik srdcař. Jak ten přívlastek nemám rád, pro Vás jej použiju. Více méně Vás obdivuju. Psychopaté se snaží svou neschopnost emaptie nějak maskovat – vy ji stavíte na odiv.

fajt
fajt
8. 11. 2014 7:01

tady si při pátku lízlo více lidu, i když nejvíce asi sloppy seconds – naštěstí pro konzumenty kavárenského kvitu, kde je jenom stopové množství lihu, po tomhle lepidlu maximálně bolí hlava, tedy pussy :-)

bublin
bublin
8. 11. 2014 7:20

zedd napsal Bubline Vy jste cynik srdcař. Jak ten přívlastek nemám rád, pro Vás jej použiju. Více méně Vás obdivuju. Psychopaté se snaží svou neschopnost emaptie nějak maskovat – vy ji stavíte na odiv. Jsem jen a pouze realista. A vy jste podlehl propagandě, tentokrát ruské. Schopnost empatie mám, ale přirozeně jen pro své blízké. Každý den umírá několik dětí za daleko horších podmínek. Děláte si starost o každou oběť snuff filmů nebo o oběti hladu? Až uvidíte imigranty jak se topí v moři, zapláčete a vezmete si jednoho domů? Až Bambimu zastřelí maminku (znám z doslechu), budete smutný, že… Číst vice »

bublin
bublin
8. 11. 2014 7:59

Stan napsal

Když jsou Vám ty děti lhostejné, pak nechápu, co pod tím článkem dělají Vaše zmatené komentáře. Pokud jste s Danou byli při jejich psaní střízliví, tím hůře pro vás oba. Dana se projevila jako americká imperialistka nepříliš mdlého rozumu, Vy jako neempatický cynik a diskusní troll.

Opakuji jsem realista. To, že neakceptuji proruskou propagandu a s ní spojené citové vydírání ze mě dělá trola?

bublin
bublin
8. 11. 2014 8:07

Pro Stana : nevoní vám americký imperialismus? Realita je taková jaká je. A co vlastně chcete? Udělejte si jasno.
Dana je zřejmě obyčejný prostý člověk jako my ostatní. To, že je imperialistka?
Muže to být pouze zastánkyně nějakého politického směru.

Béda
8. 11. 2014 8:14

bublin,

„…Schopnost empatie mám, ale přirozeně jen pro své blízké. Každý den umírá několik dětí za daleko horších podmínek…“
K tomu není co dodat. Škoda dalších slov.