Diskuze k článku


 • racek • 3. února 2016

  Na tohle přece p. Sra … chci říci Sobotka nemůže odpovědět. Místní oddělení švýcarské policie by se mohlo cítit dotčeno a takový skandál si pan premiér nemůže v době, kdy řeší státnickém úkoly nejvyššího kalibru ohledně svého střelení samopalem, dovolit.

 • Aleš • 3. února 2016

  Není moc rozdílu mezi zamezením podání léku na diabetes a hypertenzi a podáním draslíkové infuze v nadměrném množství. Mám silné podezření na spáchání trestných činů. Vražda, zločinné spolčení, zneužití pravomoci veřejného činitele.
  Není náhoda ani místo činu. Aby nikoho nenapadlo spojovat pachatele stojící v pozadí, událo se vše v zemi, daleko od nás, daleko od Bruselu, mimo země oficiálně členské ve vojenských a ekonomických spolcích. Ale ne tak daleko, aby tu kdokoliv z nich, komu mohl být pan Ransdorf nepohodlný, nemohl mít vliv.
  Již pár let zpět, když nečekaně umřel pan Valach, myšlenkový průkopník a zakladatel hnutí za přímou demokracii, jsem se zamýšlel nad tím, proč zrovna ve Švýcarsku tento systém přímé demokracie může fungovat a jinde je zadupáván do země již pouze při vyslovení takových myšlenek. Když to zjednoduším, přišel jsem k jedinému závěru, později potvrzenou indicií od lidí, kteří ve Švýcarsku pracovali. Švýcarské elity, bankovní úředníci i pracovníci mezinárodních institucí zde sídlících, jsou přímí slouhové globálních mafií. A tohle společně s potřebou mafií vytvořit zdánlivě neutrální půdu jako útočiště, překladiště a prostor pro klidné provedení transakcí i v dobách neklidu, jim dává tu výsadu, život ve zdánlivě demokratické, zdánlivě suverénní a zdánlivě neutrální a zdánlivě mírumilovné zemi. Pro krytí důležitých zločinů je Švýcarsko ideální.
  A naše mediální hyeny a zrůdy a zrádci v jeho okolí ještě pro jistotu dokonaly dílo zkázy. Nelidský psychický nátlak na člověka může zabíjet i sám o sobě. Vzpomeňte si na Karla Čapka. Nebo třeba matku herečky Lídy Baarové, jež zemřela při výslechu. Ve spojení s daným incidentem byl pojistkou smrti. S tou štvanicí zadavatelé zadržení zajisté mohli počítat dopředu. A média všechno věděla dřív než rodina…

 • fajt • 3. února 2016

  Aleš napsal
  Aleš

  šwajc je nejvíce xenofobní zemi v Evropě, která má nejsilnější a nejpevnější kapitálově kastovní nomenklaturu na světě, některé oblasti v těchto slavných kantonech by byly dobrým studijním materiálem pro sociální antropology ( degenerace je tady více než patologicky patrná ), kdyby to nebyla tak nebezpečná země pro výzkum a nakonec i pro samotnou existenci. ..)

 • Aleš • 3. února 2016

  Nejsem soudce, nemusím proto na všechno mít přímé důkazy. Lidé, jež pomáhali zkrátit panu Ransdorfovi životní pouť, se také neobtěžovali zjišťováním reality světa, života a důkazů, co se ve skutečnosti událo. Ale stejně tak, jak tento mediální fiktivní svět si bez důkazů dovoluje soudit kohokoliv kdykoliv, jen když se mu to hodí, nechám ho teď bez řádně provedeného soudu vysvětlovat a obhajovat se. Nemám iluzi o tom, že to okamžitě proběhne mediálním světem. Že se naši novináři či televizní moderátoři začnou rodině zesnulého hromadně omlouvat také ne. Ano, dokonce pravděpodobně dojde na klasický scénář. Nepohodlný impuls neprezentovaný v hromadně rozšířených médiích se pokusí ututlat, nezabývat se jím. To bude možná i dokonce i osud snah pozůstalých, kterým se ze zištných důvodů jako prezentace beznaděje a zdání objektivity věnovalo trochu času a prostoru. Ale pokud naše vláda nic neudělá s vyšetřováním, žádný skandál z toho mít nebude. Pan Ransdorf nebyl Litviněnko, bezvýznamný agent, jehož smrt mohl mediálně fiktivní svět zneužít, ale nepohodlný významný politik a hlavně vzdělaný Člověk.
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dolejs-KSCM-Jaky-byl-svet-Miloslava-Ransdorfa-419921
  A nechci se již po někom opakovat, ani se k tomu necítím oprávněn říkat víc, pana jsem osobně bohužel nikdy nepoznal. Tak aspoň odkážu skvělý projev.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takova-nenavist-az-za-hrob-Lenka-Prochazkova-drasave-o-smrti-Miloslava-Ransdorfa-419875
  Nevím, zda národ, který takové BEZPRÁVÍ dopouští, si vůbec zaslouží, aby tací skuteční vlastenci pokládali za něho život. A je otázkou, když takový osud stihl europoslance, zda podobný nemůže stihnout kohokoliv z nás. Mlčení, strach a rezignace není řešení.
  S hlubokou úctou rodině Ransdorfových

 • Aleš • 3. února 2016

  fajte: Individualismus je tam asi hodně znát, zase z jiných zdrojů, od člověka, který se do Švýcarska přiženil, vím, že něco jako dobré sousedské vztahy u nás tam není, tam je každý sám za sebe, tací studení psí čumáci. Antropologické výzkumy horských oblastí potvrzují častější výskyt některých chorob.

 • Sio • 3. února 2016

  Přečetl jsem si nedávno řeč paní Ransdorfové a její dcery, jsou na netu a opravdu to stojí za to. Vyjímečné ženy.

 • Aleš • 3. února 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milo-iritoval-jsi-primitivy-vzpominala-nad-rakvi-Ransdorfova-zena-A-pak-naplno-rozbalila-jak-se-k-nemu-chovala-KSCM-419526
  Je pravděpodobné, že se mohl poslední měsíce obracet s pomocí i na své katy.

 • Aleš • 3. února 2016

  A další souvislosti, již prezentované i na om či e-republice, ale sumírované panem Skálou před měsícem.
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Skala-KSCM-Ambice-zpupne-jurisdikce-416782

 • fajt • 3. února 2016

  Aleši, být slušný ( a vše, co k tomu patří ) k darebákům je ta největší špatnost a kardinální chyba, které se člověk za svého života může dopustit !!

  v podstatě neexistence aktivní obrany slušných a poctivých dostala gaunery do sedla obludy, která nakonec udělá z obyčejných lidí dokonalé ( a postradatelné ) svině. ..

 • Dolmen • 3. února 2016

  Nejvíce se mi chce blejt z jeho „soudruhů“. Namísto aby za ním stáli a podporovali ho, vyvraceli všechny ty mediální lži, tak na něj ještě pomáhali pořádat štvanice. A já, blbec, je pořád volil. Chtěl bych věřit, že na letošním sjezdu Filip a jeho klika techniků moci skončí. Pár slušných lidí se tam snad ještě najde. A pokud Filipova klika neskončí, tak skončím s nimi já a všem, kteří je dosud volili, budu tu volbu rozmlouvat, protože potom už by bylo jasné, že u nich na špici sedí pár gaunerů a veliká masa přizdisráčů jim jenom dělá užitečné idioty.