Diskuze k článku


 • Aleš • 10. ledna 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=7De-UU9qB9Q
  Další z budovatelských písní.
  Ani si nedovedete paní Sandro představit, jaké těžkosti při hledání životního partnera, zakládání a chodu rodiny a každodenním životě např. na pracovišti generuje to, že člověk odmítl jít cestou přeformátovaného euroatlantsky „pozitivně“ naladěného tvora přežívajícího na steroidech dnešní doby. Kolik zklamání, kolik vyhrocených nepříjemných situací, kolik úkladů a ztížení podmínek při kariérním postupu v zaměstnání i jiných skupinách rodu homo, člověk by ve slabší chvilce i začal litovat sám sebe. Starší generace má v tomto jednu výhodu. Většinou už nějaké jistoty mají, děti vychované taky a důchodce už se nemusí bát ztráty zaměstnání, tak veškeré akce proti ní zpravidla končí u přiblblých výroků některých politruků a jejich papoušků. Někdy se sice arogance projevuje asi hůř (babička mi kdysi prozradila, že při jejím pobytu v nemocnici se personál choval jinak v přítomnosti a jinak v nepřítomnosti rodiny), ale to záleží na výchově dotyčných arogantních frikulínů v jejich rodinách, jak moc se pak nechali přeformátovat.
  Zásadní lež udržující systém je ta, že dle neoliberální propagandy prý je každý strůjcem svého štěstí a že každý si za všechno může jedině sám a nikdo jiný. A jak říkala železná lady. THERE IS NO ALTERNATIVE.
  Ani se nedivím, že při jejím úmrtí kolovaly články s nevkusným titulkem
  The bitch is dead.
  Podobnou tematiku tu často řešívá Jan Kristek a musím mu ve většině věcí dát za pravdu. Tuhle nedílnou součást našeho života začal Velký bratr nejdříve ovlivňovat a posléze ji začíná ovládat. A než vyfasujeme žluté vesty do každé rodiny, zaměřil bych se na mocenský štít systému, zcela formující i informační pole. Nadnárodní Americkou Teroristickou Organizaci. Jiné šance pro nás není.

 • Gatta • 10. ledna 2019

  Mé duševní pochody jsou asi poněkud přímočařejší – takže nějak nevím co tím chtěla autorka vlastně říci …

 • Lena • 10. ledna 2019

  Aleši: Železná domina měla zajisté pravdu, že každý je strůjcem svého štěstí. A k tomu všem, na které její stahlinský vliv dosáhl, velmi pomáhala, aby to pochopili. Totiž, aby pochopili, kam cesta nevede, že všichni být dominou nemohou ač po tom víceméně touží. Po dobrém to s námi bez bičů a bitchů vůbec nejde. Každý může dokázat opak tohoto tvrzení…brány vesmíru jsou dokořán. Autorku jsem kdysi znala, a pokud vím životní těžkosti si nijak představovat nemusela. Byla v nich až po uši a přesto věděla, co chce říci…aby ty těžkosti jiné lidi (aspoň některé) také nepostihly a oni nepotřebovali bičstahliny, bitchdominy a jiné osoby svaté. Připouštím, že je to názor naivní, pozitivní a optimistický, neboť realita je mnohem horší.

 • Irena • 11. ledna 2019

  Na Ukrajině prý ode dneška platí zákon, že jestliže před sexem partneři nevyjádří písemně či jinak průkazně svůj souhlas, bude se jednat o znásilnění, za které prý hrozí 5 let vězení nemanželským osobám a 10 let osobám v manželství, jestliže nebudou mít uvedený souhlas. Tak nevím, jestli mám brečet, nebo se smát. Poslechla jsem si to dvakrát, jestli jsem něco špatně nepochopila. Ale ať poslouchám, jak poslouchám, tak mi z toho vychází, že ode dneška tam platí takový ZÁKON. V televizi jim tam nabízejí aplikaci do telefonu, kde prý velice jednoduše mohou vyjádřit svůj souhlas na sex s partnerem….
  http://rupolitshow.ru/programma-60-minut-11-01-2019-vechernij-vypusk.html
  Od 37:20

 • Petrc • 11. ledna 2019

  No to je úžasný zákon. Určitě by se z toho mělo děla na konci roku daňové přiznání, při každé kopulaci platit DPH. Mělo by se to platit ještě z každého výkalu, ovšem předtím by měla být podána žádost a vyjádřen souhlas od příslušného Ministrestva úlevy.