Diskuze k článku


 • J. W. • 11. srpna 2017

  Emancipací žen na muže se dosáhlo nejméně dvojnásobné možnosti vykořisťování lidské životní síly. Mají už demokratické ženy (mužatky) aspoň jeden den placeného volna na menses? Odečítají jim při odchodu roky za porozené děti? Proč nakupují, vaří, perou atd. za peníze, které si vydělaly námezdní prací?
  Nestěžují si, ale táhnou, táhnou, ale řepu nevytáhnou, své muže (hňupy) pod pantofel přitahují, mocné to opory režimu lidské genocidy…

 • Tribun • 11. srpna 2017

  Kdyby nic jiného, tak ruku v ruce s ženskou emancipací jde klesající porodnost, což je nejlepší humánní řešení přelidnění. Samozřejmě, že bych také měla doma radši neplacenou služku, ale zájem společnosti je jiný.

 • Gatta • 11. srpna 2017

  Feminismus – pěkné téma, ale mě zaujal konec článku. „Jenže já na tomhle nic feministického nevidím, pro jsou takovéto myšlenky jen výrazem elementární příčetnosti a orientace v našem světě.“

  Kde jsou ty doby, kdy se cenilo samostatné myšlení a vůbec veškerá originalita a původnost.
  Pokud chcete dnes mít něco hodnotného a okolím uznávaného, tak to „musí“ být značkové, od známého autora, ze známého obchodu nebo alespoň známého sekáče.

  Podobně s myšlenkami.
  Vše už bylo vymyšleno, vše se dá najít na internetu – jde tedy o to vybrat si „správné“ informace – problém „nastudovat“ (se naučit) – a pak jen zaujmout postoj s nějakou správnou, zaručenou, známou „pravdou“ zaštítěnou i nějakou již uznávanou autoritou. Nebo to musí být aspoň už nějak pojmenováno – nějaký ten -ismus, nebo „systém“, „metoda“ … Přeci se nechcete trapně svým ubohým rozumem porovnávat s renomovanými, uznávanýmí, odzkoušenýmí … …

  Velký podíl na tomto stavu věci mají školy, kde se žáci 20 roků učí systémem „nastudovat – opakovat“ a hlavně vše potom přesvědčivě prezentovat! Setkávám se s takovými sebevědomými a velmi přesvědivými rychlovzdělanci prakticky denně.
  Požadavkem na jejich samostatné tvořivé myšlení a vlastní názor na problém, který nemají „nastudovaný“ je lze snadno a spolehlivě zaskočit, na což pak reagují většinou podrážděně až agresivně.

  Tedy zpět k článku.
  Jen naivní tvor se dnes snaží něco vymýšlet a prezentovat sám sebe mimo nějaký ten už zažitý pojem. A tak svůj názor přilípne na něco známého – třeba na ten „feminismus“.
  Nakonec, oni dnes lidé nějaké příliš originální myšlenky nejsou připraveni a ochotni ani přijímat.

 • peter. • 11. srpna 2017

  Najsilnejšou túžbou každej normálnej ženy je materstvo.Dať život dieťaťu,starať sa oň,vychovávať ho…..stať sa matkou.Taká žena nikdy nebude klásť túžbu po kariére,túžbu vyrovnať sa mužom úplne vo všetkom (pre také ženy sa už vyrábajú špeciálne prípravky,aby mohli šťať do pisoárov postojačky,ako chlapi),pred materstvom.
  Preto je môj názor na feministky taký,že sa jedná buď o škaredé ženské ktoré majú problém nájsť si svojho „nabijáka“, môže ísť aj o frigidné utajené lesby ktoré si svoju deviáciu nedokážu priznať,alebo ide o psychickú poruchu,ktorá núti feministky zúčastňovať sa rôznych demonštrácií,v ktorých dávajú najavo svoju fixnú ideu,že všetci muži im ubližujú a nechcú im dopriať typicky mužské „zábavky“ako napr.rúbanie uhlia v niektorej z baní OKD.Preto pochodujú v sprievode s transparentami ktoré oznamujú svetu „To,že nám nenarástol penis s vajcami ešte nemusí znamenať,že nie sme rovnocenné s mužmi“.(no nie sú!Už len preto,lebo nemajú penis s vajcami).Preto moja rada mladým mužom znie : Keď náhodou narazíte na feministku prežehnajte sa,tri krát zopakujte formulku: „dobré s nami a zlé preč!“,otočte sa na päte a utekajte čo vám sily budú stačiť.Ako DAEŠ pred ruskou armádou v Sýrii.
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/images/theme/20140131174506_feminismus-obezita.jpg

 • Admirál • 11. srpna 2017

  Paní Rychlíková stvořila analýzu. Ne té analýze nic feministického není, zřejmě je to poměrně dobrý popis stavu věcí.

  Feministické by však a obávám se, že skutečně jsou vývody z této analýzy, pokud se jí uchopí ti správní lidé.

 • Admirál • 11. srpna 2017

  Gatta – „Velký podíl na tomto stavu věci mají školy, kde se žáci 20 roků učí systémem „nastudovat – opakovat“ a hlavně vše potom přesvědčivě prezentovat! Setkávám se s takovými sebevědomými a velmi přesvědivými rychlovzdělanci prakticky denně.
  Požadavkem na jejich samostatné tvořivé myšlení a vlastní názor na problém, který nemají „nastudovaný“ je lze snadno a spolehlivě zaskočit, na což pak reagují většinou podrážděně až agresivně.“

  Známý mě vyprávěl o svém studiu na elitní ruské technické škole v Petrohradu. Můj dojem z vyprávění – je tam kladen nejvyšší důraz na rozvoj tvořivosti a neotřelý přístup k řešení problémů. Pro člověka, který v sobě kousek tvoořivosti má, to musel být balzám.

 • Gatta • 11. srpna 2017

  K tomu feminismu – pár obrázků, z mnoha kolujících.

  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=feminism_then_and_now.jpg
  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=feminismus.jpg
  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=real_feminists____.jpg

  A víte, přoč si japonští zápasníci sumo holí nohy?
  Aby si je lidi nepletli s feministkami …

 • M.C. • 11. srpna 2017

  Admirál napsal

  Paní Rychlíková stvořila analýzu. Ne té analýze nic feministického není,zřejmě je to poměrně dobrý popis stavu věcí.

  Feministické by však a obávám se, že skutečně jsou vývody z této analýzy, pokud se jí uchopí ti správní lidé.

 • M.C. • 11. srpna 2017

  Taky na tom nic feministického nevidím.
  To je normální popis stavu věcí okolo nás.
  Blil bych, velebnosti.

 • Bety • 12. srpna 2017

  Řešení tohohle problému bylo na dosah ruky ve Stalinově době. Myslím tím to plánované zkrácení pracovní doby na 6 případně 5 hodin. Znamenalo by to, že se ženy mohly osvobodit od přílišné závislosti na muži jako jediném živiteli rodiny, realizovat se mezi jinými lidmi v práci a přitom mít dostatek času na výchovu dětí i další vzdělávání i na zábavu. Že problémy mezi uštvanými muži i ženami narůstají není žádný div, a strach z toho, že se oni i ony mohou lehce stát bezdomovci to ještě podstatně zhoršuje.
  Zdá se, že z toho dnešním feministkám ruplo v kouli a chovají se proto tak ujetě, pokud ovšem není v něčím plánu veškerou a hlavně tu rozumnou feminizaci totálně zdiskreditovat. Vypadá to totiž, že feminismus už se stal označením pro ženy – blbky, které v těch svých vymytých makovicích vymýšlejí další a další ptákoviny a rozum poslaly někam na dovolenou.
  Takže ve výsledku tu máme většinově dvě kategorie: Uštvané muže a ženy, kteří se obviňují navzájem z nedostatečné péče o rodinu a kategorii druhou, kdy ženy i muži přestávají mít snahu vůbec nějakou rodinu založit a takzvaně si užívají života, což znamená i vyžívat se v ujetostech.

 • Admirál • 12. srpna 2017

  Žena a muž jsou rub a líc jedné mince. Je samozřejmé, že na rubu je vyražené něco jiného, než na líci, přesto nejde je oddělit, aniž by mince ztratila platnost. Příroda to tak u lidského druhu chtěla. Stěžovat si na to, bojovat proti tomu, je boj proti přírodě. Jestliže nějaká poslankyně EP je zhnusená z toho, že muž při močení stojí a zvedají prkénko a chce nařízením donutit muže močit v sedě, jet to kráva a měli by ji vozit v kleci po poutích.

 • idiotronic • 13. srpna 2017

  Znal jsem za své praxe dvě inženýrky, kterým přiletěl čáp ve druhém ročníku studia na elektrotechnické fakultě. Školu řádně absolvovaly, což je nepochybně i zásluha nejbližší rodiny . Podstatné je, že zvládly (kromě školy) i ono půlroční až roční období života kojence, které, ač není provázeno kojencovou řečí, formuje
  osobnost (některé její nezbytné vlastnosti) definitivně pro celý zbytek života a matka při něm není nikým zastupitelná.
  Příznivou shodou okolností jsem učil na průmyslovce jejich syny , takže jsem si mohl všimnout schopných teenagerů se smyslem pro humor. Jediné, co je na tom nedobré, že takoví byli za moji kariéru jenom dva. Odklad dítěte na pozdější dobu je často odkladem na ,,nikdy“. Myslím, že vůči ženám s předpoklady odborného růstu má společnost dluh.