Diskuze k článku


 • zajoch • 13. dubna 2018

  Pěkný a hutný článek, se kterým by se měli občané ČR seznámit v co největší míře. Třeba by alespoň některým došlo, že pravda v informacích sdělovadel není celá pravda, že je přinejmenším pokřivená, jak to označil autor. Možná by také dokázali odhalit lži, zkreslení a důvod zkreslování.

 • orinoko • 13. dubna 2018

  Už to začalo létat. Rusko na emeriku uvalilo bezprecedentní sankce. Všechno myslitelné. A na poturcence rovněž. A to je teprve zacatek . Ten vylizany kripl s novicokem v pytli a vysernici v lebečním prostoru si může pogratulovat. Ještě blbejsi než ti nejblblejsi z blbych.
  Emerika first. Může začít hulit. Aby aspoň trochu emerice pomohl.
  JoJo, ale česká víra hory přenáší.

 • Gatta • 13. dubna 2018

  Re PPK – jen dvě myšlenky k textu.

  1. “ Aby „vědci politologové“ a tzv. filosofové dodali svým tezím důraz, vystupují přísně, důležitě a autoritativně … „.

  Tohle zavedl jako první Václav Klaus – tvvářil se dramaticky a vyslovoval sdůrazem slovo za slovem, jeko by na každém dalším závisel osud planety. Moje babička by řekla: „Leze to z něj jak z chlupaté deky“ 🙂
  Pochopitelně nešlo a nejde o důležitost sdělovaného, ale jen a jen o snahu o rétorickou „důležitost mluvčího“.

  Co jsem si ale všimnul (i bez znalosti řeči) na sledováví Syrie – všichni tam „umí mluvit“! – klidně, bez teatrálnosti, dlouhých odmlk a „ummmm“ a dokonce mluví v dlouhých větách.
  A to nejenom důstojníci SAA, ale i prostí vojáci a řadoví občané.

  Dvě víceméně náhodně vybraná videa:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=65&v=vMUoYnX_WvM
  https://www.youtube.com/watch?v=7EMMzaBmjeg

  2. „Aby na pořad dne nikdo nezařadil to nejbolestivější ve veřejném životě … „.

  Delší dobu jsem přemýšlem, proč sluníčkáři i mnoho mladých tak zuřivě a až nenávistně řeší problémy méně podstatné až často úplně zcestné.
  Pak jsem si vzpomněl na knihu „Zákony profesora Parkinsona“, kde autor poukazuje na své zjištění, že: „Nemůže li člověk ovlivňovat zásadní problémy – tak si vytvoří zásadní problémy z těch, které ovlivňovat může“.
  https://www.databazeknih.cz/knihy/zakony-profesora-parkinsona-60197

  No a protože sluníčkáři i mladí dobře tuší, že k zásadním věcem a rozhodování, které by vyřešilo problémy společnosti a světa, je nikdo nepustí, tak se vyžívají v „náhradních“ mnohdy nesmyslných aktivitách a chaotickému aktivismu.

  A proč to dělají tak nenávistně ? – aby měli pocit důležitosti a smyslu života … protože jinak by si u toho museli připadat jako b*bci …

 • fajt • 13. dubna 2018

  https://politikus.ru/events/106462-inserbia-putin-odurachil-finansovyh-akul-zapada.html – zatím se to nedá dohledat, snad tomu tak bude a někdo v Rusku to jako balík nepředá tomu nejsilnějšímu západnímu predátorovi. ..)

 • Punta • 13. dubna 2018

  Bingo! Tesat do kamene! Bohužel znalost samotné pravdy zřejmě nestačí, soudě podle reakcí ( i ) v téhle a jiných diskusích. Nejen politici a novináři potřebují teatrálnost. My bohužel nejsme jiní.

 • Aleš • 13. dubna 2018

  Existenci NATO považujme za tři problémy v jednom. Je to překážka budoucnosti existence života na Zemi. Propanda NATO a její důsledky brání řešení sociálních otázek. Existence NATO je zásadní sociální problém celoplanetárního významu.
  Jen z majetku britské královské rodiny a americké králíčkovské a kačerovské rodiny by se uživilo pár milionů obyvatel několika menších afrických zemí….
  Řešení i českých sociálních problémů díky vztahů blbců v demisi k té teroristické organizaci a její propagandě, která krom všeobjímající rusofobii obsahuje i démonizaci čehokoliv skutečně levicového, je odloženo v PROTENTOKRÁTNÍCH jednotkách jeden nafurt. U socanů se vyžívají v chození na kobereček k Bělobrádkovi, pouští do méédií Drahouška Netolického, a Stropnického boys and girls vyhrnou teplákovou soupravu, budou řídit dopravu a mohou jásat, že je pochválí Pehe, hehe a jiná zvířena a stoupnou jim volební preference krysařících zkorumpovaných agentur…
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201804137150285-ondracek-politik-prvni-linie-valka/