Diskuze k článku


 • orinoko • 11. února 2020

  To je naprosto skvely! A to myslím úplně vazne.
  Má to hodně blízko ke kdysi místně proslulemu Masomlejnu admina.
  To je doposud obecně textové a literárně nepopsana forma. Je v tom spousta Capka, Vaculika, ale dneska už i Vetvicky. Vůbec nezpochybnuji odbornost.
  Ani nehodlám pripominat, jak náročné je přečíst různé zdroje. Teze , antiteze, synteze. A pak tomu dát sdelnou, ctivou formu, a v ramcí současné tragédie aspoň trochu humorny nadhled. Nepsal jsem to sem už nahodou?
  Může byt. Jsme v zajetí cyklů.
  Jenom smrt může být jen jedna.

 • orinoko • 11. února 2020

  Já článek nejdříve nedocetl, až teď.
  Z nebe padají dílky konečného puzzle.
  Dekonspirace se ocitá na severovýchodě syrského Idlibu. A na vezak kafcich hor míří úder jednoho ze zida. Možná ani za letu neprecteme identifikační udaje.
  Umlauf zkracuje a pritvrzuje. Ale ono se to ani jinak nedá delat.
  Začínám být podmíněný optimista.
  Ale to ne… Jinak.
  Skeptik léčeny z choroby nemohoucnosti.
  Asi tak nejak.

 • Gatta • 11. února 2020

  Pan Umlauf je poslední dobou hodně pesimistický – ne že bych ho nechápal …

  O primárky v Iowě jse se nijak hlouběji nezabýval, takže děkuji za doplnění vzdělání.

  Jinak pan Sanders asi bude tak slušný člověk, že mi to připomělo jedno anglické rčení:
  „Mezi gentlemanem a hlupákem je často jen vemi malý rozdíl“.
  Podud mlčky v podstatě kryl špinavosti Clintnové a věděl, jak to chodí u Demokratů, tak jen hlupák si mohl myslet, že ho v té straně nechají někam vystoupat. No a „zařízli“ ho raději hned napoprvé …

  Jak to říkal Trump ve své volební kampani o Clintnovcích: “ Jejich peníze jsou neomezené, jejich prostředky jsou neomezené a budou vám lhát, lhát a lhát…“.

 • Gatta • 11. února 2020

  PS
  Možná panu Sandersovi křivdím – možná s něčím takovým počítal se záměrem se následně „vynuceně“ razantně distancovat od Demokratů a zvýšit tak své šance, nebo alespoň postavení jeho strany.
  To se brzy ukàže …

 • Martin (už bez taky m) • 11. února 2020

  https://www.independent.co.uk/news/worl … Echobox=15

 • Dana • 11. února 2020

  Nadeje umira posledni, ze, soudruzi.
  Nahodou, Republikani Sanderse podporuji, protoze je to „commie‘, tedy komunista a tudiz nema zadnou sanci vyhrat volby v celostatnich volbach. Trumpa by tenhle ‚kvíčala‘ neporazil. . Demokrati to vi, proto se snazi rudeho aktivistu „zariznout“. By mne neprekvapilo, ze je to v Cesku podobne- aktivisti maji utkvelou myslenku, ze je podporuje cely narod. :-)
  Mlady marxista Bernie Sanders obdivoval komunisticke rezimy, jako student stravil i nejaky cas v israelskem kibucu. Sovetsky svaz byl vzor, tam stravil i manzelske libanky. Po rozpadnuti SSSR byl zdrcen, ale hned se oklepal a oslavoval revoluci na Kube a ve Venezuele. Cely zivot stravil aktivistickou cinnosti lidskych prav u ruznych neziskovek, az zakotvil v malem Vermontu, kde politikaril. Dnes je uz dlouho poslancem Kongresu. Rika si demokraticky socialista a je v proudu pro zachranu planety, Zeleny udel je spasa lidstva. Snad by tu zachranu jeste stihl, narodil se v roce 1941 , letos mu bude 79 let.
  V pozadi demokratickeho divadla ciha Mike Bloomberg, miliardar, to je ten opravdovy liberalni predator.

 • Aleš • 12. února 2020

  Už tím, že to Sanders nezabalí předčasně, nedovolí převážit moc na stranu liberálních fašistů, a i vítězný Trump bude muset počítat s tím, že ne zanedbatelná část národa by si přála spíš socialismus. V životě člověk nemusí být vždy za vítěze a přesto jeho činnost může mít smysl.
  Tím, že Sanders podpořil Clintonovou, mě zklamal, ale to je takové to hodnocení přes oceán, ze střípků informací.
  Globální prediktor si může tvořit konspirace jaké chce, ale myslím, že se v jednom přepočítal. Přijde den a já se toho doufám dočkám, že celá ta koncepce ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ bude nahrazena.

 • Gatta • 12. února 2020

  Jo, jo – Sanders to na prezidenta asi nedotáhne, takže může být zajímavé, kolik přitáhne voličů – kolik nových, kolik od Republikánů a kolik od Demokratů.
  A to nejen tento volební boj ale třeba příště i na nižší úrovni.
  Záleží jak bude přesvědčivý jako možná a přijatelná varianta pro občany USA – a také i pro tamní korporace.

 • racek • 15. února 2020

  No, v tomto bych souhlasil s p. Danou. Nastup lidumilů vzdy skončí krachem a nasledne nastupem mnohem horšich nez ti, proti kterým se lidumil původně vymezoval. Příkladů snad netřeba, je jich spousta… sanders je jiste slušnym ckovekem, ale vlastnosti a nazory, kterymi se řídí, jsou pro vysokou politiku a praxi naprosto destruktivní.