Diskuze k článku


 • Alena • 11. září 2015

  a pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, amen

 • Alena • 11. září 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=Bh9B3bIwnag

 • cnemo • 11. září 2015

  Nechápu tzv. levicové myšlení. Lidi nemají děti, protože systém je nastaven tak, aby to byla ekonomická katastrofa a tak prý potřebujeme imigranty. Když sem táhnou davy barbarů, tak najednou je vypukne levicová vlna „solidarity“. Místo aby se levičáci skutečně věnovali prospěchu vlastního běžného obyvatelstva, které v relativně bohaté společnosti žije často na úrovni hospodářských zvířat, opruzují s kdejakým pronárodem či civilizačně nepoužitelnou skupinou. Tedy pokud se zrovna nestrefuje je OSVČ, kteří jsou na tom úplně stejně blbě. A nakonec levice vždy zradí, při první příležitosti, viz naše milá ČSSD.

  Opravdu nechápete, co je invaze?

 • peter. • 11. září 2015

  Alena napsal

  https://www.youtube.com/watch?v=Bh9B3bIwnag

  pekné!

 • Sio • 12. září 2015

  peter. napsal

  http://pravyprostor.cz/realizace-tajneho-planu-na-prisun-56-millijonu-zacala/

  No, Větva je taky dost mimoň. Začíná nadáváním na socany (ne, že já bych je chválil, sobotkovci a dientsbierovci jsou taky zmetci) pak to vezme přes Stalina (po kterém zůstala ze SSSR supervelmoc, to se nijak okecat nedá) a Maa (o kterém zas tak moc neví) a zapomene na to, že pro ty kvóty, o kterých mluví, hlasovali pouze 3 poslanci a všichni za TOP09. Tož takovou analýzu ať si strčí DO …

 • Sio • 12. září 2015

  Ještě k článku. Celý je lživý. Proč? Protože celá argumentace je založena na nehorázné lži, že se jedná jen nebo většinově o syrské středostavovské uprchlíky. Tady ten pán se na uprchlíky byl podívat a tvrdí něco úplně jiného.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamurova-mraziva-vypoved-o-navsteve-uprchliku-Hrozi-vam-nasili-okradeni-nebo-nakaza-397041

 • merlin • 12. září 2015

  přečetla jsem si i debatu u tribuna, mezi jiným i tohle, na což stále častěji narážím v různých obměnách. tribun :,,Jakého národa? Národ rozprivatizován a neoliberálně rozreformován. My už dávno nejsme národ, jsme jen masa deprivovaných individuí hovořících shodou nešťastných okolností stejným jazykem. Když vidím, kdo s jak chce ten národ bránit, děsím se toho, že se mu to povede.,,
  Mám ráda svůj národ, ať je jaký je, je můj a vůbec se mi nezdá tak špatný, jak autor píše. Zatím navenek mlčí a nadává jen doma, mezi svými, aby nenarazil. Čeká. Jsme tak zvyklí ostatně činit posledních 400 let. To, že německo si šok ze svého vlastního selhání a svinstev léčí evropanstvím /kdo by chtěl být po treblinkách a sobiboru opravdovým němcem, /nepřekvapuje. Je pro ně určitě těžké /chápu že téměř nemožné/ z tohoto pohledu pojímat dnes dál své národní dějiny /myslím etnicky – jako tu ,,správnou krev,,/ Nebýt Němci, být ted rp změnu evropany je samozřejmě lepší – pro ně. Změnilo to ale jejich naturel? Nezměnilo, používají jen jiných sofistikovanějších nepřímých metod. Je v tom opět můj oblíbený zákon Herakleitovy enantiodromie. Dříve ničili evropu a nás jako naprosto sebestřední Übermenschové, te´d dělají to samý, leč hnací silou je , že se jim podařilo, aby sami ze sebe chytli Minderwertigkeitskomplex.
  Nesouhlasím s tribunem. Ponižování vlastního národa je dnes módní vlnou. Dělá to pravice i levice, U některých mě to mrzí. U jiných nepřekvapuje. Ale špatně mi je z obou skupin.

 • idiotronic • 12. září 2015

  cnemo napsal
  Nechápu tzv. levicové myšlení. Lidi nemají děti, protože systém je nastaven tak, aby to byla ekonomická katastrofa a tak prý potřebujeme imigranty.

  Nikdo nebere k zodpovědnosti ty , kdož ponechávali prázdné byty, zatímco pracující lidé bydleli v ubytovnách s pravidelnými policejními kontrolami (osobní zkušenost). Po populační explozi sedmdesátých let, která dle demografických měřítek žádnou explozí nebyla, následuje propad, že někde je problém v místě udržet školu.
  A žvást číslo 2: ,,Matky, přistěhované z oblastí s vysokou porodností mají již v příští generaci stejný počet dětí, jako majorita“. Spočítejte si děti v cikánských rodinách a ty jsou tu čtvrtou generaci (Romea někdy tvrdí, že několik set let).
  @SIO: Viděl jsem skutečně syrské středostavovské uprchlíky. Byli se mnou 4 v kupé z Prahy, cestovali do Berlína, já vystupoval v Ú.n.L. Opakuji: čtyři.

 • jogín • 12. září 2015

  Evoluce probíhá tak, že si konkurují nejen jednotlivci, ale i populace. Biologická i kulturní evoluce mají stejný princip: náhodné i minulou historií dané odchylky jsou přebrány konkurencí a u kulturní evoluce se šíří nápodobou, ne potomstvem. To je smysl etnik a nacionalizmu. Pokrok se děje šířením úspěšných receptů i vymřením ( dokonce dobrovolným) neúspěšných skupin. Zamezením konkurence skupin probíhá jen selekce mezi individui čili je to selekce na sobectví. A to je přesně díra, kterou nechce brát na vědomí jak neoliberalizmus, tak klasická levice se svým proletářským internacionalizmem. Národy jsou nezbytné, jinak by už dávno zanikly a tak se nestyďme za vlastenectví a nechuť preferovat cizince.

 • jogín • 12. září 2015

  Tak tady má Tribun tu relativně vzdělanou střední třídu:
  http://www.novarepublika.cz/2015/09/migranti-v-madarsku-zanechali-dojem.html
  Jak asi vypadá ten migrantský průměr?

 • Viky • 12. září 2015

  Nejdřív laskavě oddělte uprchlictví od vystěhovalectví. Uprchlík je mentálně připraven vrátit se. Vystěhovalec se mentálně připravil na začátek mimo domovinu, a připravil se i na to, že se nejspíš nikdy nevrátí. Motiv odchodu je sice prakticky identický, ale chování je jiné. Tohle je vlna především vystěhovalců, v některých případech je přímo evidentní, že jsou to přední hlídky. (zachytím se, a pak přitáhnu ostatní rodinu). „Xenofobní Češi“ – jak je nadefinovat? Jedná se o onu malou skupinku extrémistů? Nebo je to velmi široká skupina lidí, mezi které se počítám i já sám, kterým se nelíbí, když se mají přizpůsobit menšině? Ne ji vstřícně tolerovat, přizpůsobit se!
  Mám tedy výhrady proti utečencům? Ani bych neřekl. Tak proti vystěhovalcům? Vlastně taky ne. Tak proti čemu se ohrazuji? Proti tomu, aby pravidla hry určoval někdo jiný. Brusel, pčřistěhovalci… Saudská Arábie nabídla profinancování stavby několika mešit.. Jsem nesnášenlivý, když říkám, že si je mají zastrčit do zadku minaretem napřed? To není nic proti mešitám, ani islámu. To je proti Saudům, kteří už také zkoušejí určovat, co by zde mělo a nemělo být.
  Oni sem ale nemíří, protože to nejsou prostí běženci, ale vystěhovalci. Běženec utíká před válkou, a je vděčný za nabídnutý azyl. Vystěhovalec si vybírá, kde by chtěl žít. Všechny „Qóty“ řeší problémy cílových zemí zasažených vlnou vystěhovalectví. Cílové země tak dlouho vařily kaši, až jim přetekla a připálila se. Nyní se chtějí podělit. Jsem xenofobní, když říkám, že se mi podobný přístup příčí?

 • Sasin • 12. září 2015

  Takže máme z HisTóry’e opět špatné informace.

  Z boje a z nesvobody utíkají do lepšího ti, co si dokáží najít cestu v jízdním řádu a nějaké cestovní výlohy v jejich rozvrácených domovech taky našly. Utíkají za lepším. Utíkají za psychopaty, kteří jim rozbíjejí zemi. Chtějí pomáhat a chránit tam, gde za jejich znalosti zaplatí víc. Gde zapomenou na své zaostalé spolubydlící a nepružné obyvatelstvo, které je dycky nakonec tak nějak oželí. Dyk Ameriku osvobodili taky ti nejlepší, nejschopnější bandité, kteří si jen chtěli žít na vysokých nohách a to jim nigdo prý nesmí zazlívat, gdyž jim byl těsný jejich svět. Bez koltů zatraceně nízko nechodili ani na liguére a gdyž se nějaký původní obyvatel křivě podíval byl demograticky ztrestán hned na místě.

  Jó síla táhnoucích kobylek, která se zvedne až je spaseno nemá chybu. Už je z toho taková tradice, že ti, co si myslí, že více myslí, mají takové vlastenecké nutkání jako vrána k vráně přisednout. Prodiskutovat světové problémy, označit ty zaostalé normální lidi, kteří pro to nemají jaksi pochopení. Že gdyž potřebují obyčejně lidsky udělat řetěz na podávání cihel, že zrovna v jejich místech vznikají ty mezery. V Klondiku se prý čeká na posily, no to je přece fantastické, že. Nová síla, od které se čeká zhodnocení. Neuvěřitelné. Jakoby tady vlečky dunivých nádob nebyly už plné. Zní to až horrorově, když se mistní zlo ději chtějí podělit. Jakoby ti místní normální lidi ještě měli rezervy na tažení dalších jelitářských a psychopatických zrádců svých národů, na které se u nich doma spoléhali.

  Tak jaký spoleh byl na ně u nich doma bude spoleh na ně i zde a jinde. Není to jejich chyba, je to jejich diagnóza. Takových spolehlivých, co zdrhli odsud za lepším, kteří tady dnes radí z lepšího, jak to vysvětlit, by se našlo dost. I oni svoji diagnózu rozvinuli, tak radí. Podstatné se dycky prozradí a to se děje vždy, gdyž je ulhaný příběh příliš dlouhý. Pomoci blížnímu svému mohli, ale raději se odstěhovali do nového světa, gde žádné svého ani bližního neznali. Tož tak

 • Sasin • 12. září 2015

  cnemo • 11. Září 2015

  Nechápu tzv. levicové myšlení. Lidi nemají děti, protože systém je nastaven tak, aby to byla ekonomická katastrofa a tak prý potřebujeme imigranty. Když sem táhnou davy barbarů, tak najednou je vypukne levicová vlna „solidarity“.
  ============================

  V Americe tomu říkají dvě strany jedné mince. Pro lidi je ta hra, pana nebo orel? A pak se vezme ta mince a zůročí se takovým způsobem, že z tojho mají po celá staletí normální lidi samé ztráty. Dodnes musí na jídlo, střechu nad hlavou a zásuvku posluhovat vrchnosti, páč při tom zůročování stále psychopati zapomínají na podstatné. Každý člověk potřebuje jíst, spát, bydlet a tvořit bez podmínek vrchnosti. Musí mít podíl na půdě a rozpočtu a musí mít reálný způsob jak ovlivňovat, svými požadavky podobu všeobecného rozpočtu a společenské klima.

 • peter. • 12. září 2015

  Stanovené kvóty bude musieť ČR aj SR dodržať.Pre SR to znamená ubytovať cca 2 300 utečencov a v ČR cca 4 000 (2 900 + kvóta z pôvodných 40 tisíc).Myslím,že na blížiacu sa zimu a s tým súvisiacou potrebou „zazimovať“ všetkých utečencov,teda aj tých ktorí sú ešte na ceste,sa tieto kvóty niekoľko krát navýšia.Cez zimu sa situácia ukľudní a my budeme svedkami dojemných srdce trhajúcich scénok o Vianociach detí v utečeneckých táboroch,ktorými nás budú obšťastňovať naše masmédiá,aby v nás vzbudili súcit a toleranciu.A to aj vtedy ak vieme,že mohamedáni na naše Vianoce z vysoka prdia.Táto selanka potrvá krátko a keď u nás rozkvitne orgován(šeřík) a priletia prvé lastovičky,utečenci sa vydajú na pochod.Z Afriky a Ázie do Európy,zo Slovenska do Čiech,z Čiech do Nemecka…..a ja som zvedavý,aké prostriedky použijú jednotlivé štáty na to aby utečencov udržali na mieste.Je niekoľko možností
  – Násilím – nepripadá do úvahy,lebo …ľudské práva
  – Obnovenie strážených hraníc – že by na moravsko-slovenskú hranicu nastúpili péesáci so psami a samopalmi? nechce sa mi veriť.
  Má niekto nejaký nápad alebo vedomosť o tom ako sa to bude riešiť?A dá sa to vôbec riešiť ?

 • Alena • 12. září 2015

  peter. napsal

  Stanovené kvóty bude musieť ČR aj SR dodržať.Pre SR to znamená ubytovať cca 2 300 utečencov a v ČR cca 4 000 (2 900 + kvóta z pôvodných 40 tisíc).Myslím,že na blížiacu sa zimu a s tým súvisiacou potrebou „zazimovať“ všetkých utečencov,teda aj tých ktorí sú ešte na ceste,sa tieto kvóty niekoľko krát navýšia.Cez zimu sa situácia ukľudní a my budeme svedkami dojemných srdce trhajúcich scénok o Vianociach detí v utečeneckých táboroch,ktorými nás budú obšťastňovať naše masmédiá,aby v nás vzbudili súcit a toleranciu.A to aj vtedy ak vieme,že mohamedáni na naše Vianoce z vysoka prdia.Táto selanka potrvá krátko a keď u nás rozkvitne orgován(šeřík) a priletia prvé lastovičky,utečenci sa vydajú na pochod.Z Afriky a Ázie do Európy,zo Slovenska do Čiech,z Čiech do Nemecka…..a ja som zvedavý,aké prostriedky použijú jednotlivé štáty na to aby utečencov udržali na mieste.Je niekoľko možností
  – Násilím –nepripadá do úvahy,lebo …ľudské práva
  – Obnovenie strážených hraníc – že by na moravsko-slovenskú hranicu nastúpili péesáci so psami a samopalmi? nechce sa mi veriť.
  Má niekto nejaký nápad alebo vedomosť o tom ako sa to bude riešiť?A dá sa to vôbec riešiť ?

  řešení je-
  – vystoupení z EU a NATO
  – místo zvacího a lákacího webu zveřejnit web- nejezděte do česka a na slovensko- je zde nejnižší životní úroveň
  – odbourat jakékoliv příspěvky pro imigranty a peníze z neziskovek ze zahraničí zkonfiskovat

  toto řešení uplatní postupně Maďaři, možná Slováci. Češi se rádi se hrbí

 • Alena • 12. září 2015

  na základě tohoto řešení by zde zůstali lidé, kteří by našli pracovní uplatnění. Ostatní by musili odejít, jinak by zemřeli hlady.

 • merlin • 12. září 2015

  Jestli projde jedne z návrhů merkelové, že všem, co budou umístěni všude mimo němocko povinně, to bude to platit nemecko, aby nechtěli jen tam a byli na tom stejně – počítá se v náhrhu adekvátně velkému německu se zelenou merkelovou cca 45 tisíc korun na osobu měsíčně včetně kapesného, tak jsem na to zvědavá. Nic horšího pro přijetí immigrantů v býv. východní evropě už udělat nelze. Bude to pak opravdu velmi vřele vřít :-(
  Možná pak i vyvře, páč to se naštvou nejen i někteří naši rómové, důchodci, matky na mateřské atd. neb příjem pětičlenné rodiny bude odpovídat příjmu premiéra. Hezké to bude.
  Mně by zajímalo, kam na to ti politici chodí a co tím sledují?

 • merlin • 12. září 2015

  p.S, viky – nejen Vás, mě také dojala pomoc nabídnutá saudy, je to opravdu velkomyslné gesto.

 • Sasin • 12. září 2015

  Alena • 12. Září 2015

  Alespoň vidíte psychopatické představy o minimálních potřebách k životu, páč za méně by je sem asi nedostali. Ptát se blázna psychopata na to, co tím sleduje? To je otázka ?

  A gdyž je bláznům dovoleno vládnout a gdyž je bláznům dovoleno vydělávat nad poměry to jsou jaké otázky?

  P.S. A na co hledat pracovní uplatnění, gdyž je přece jasné, že není už potřebné?

 • Sasin • 12. září 2015

  Tady vidíte psychopatické představy o minimálních potřebách k životu…

  Jestli národ neudrží psychopaty na uzdě, psychopati přivážou na uzdu národ.
  Je to k zblití velebnosti. Tenhle krétén, zlo děj co káže vodu, se dokonce kvůli agendě na dálku i ožení. Neuvěřitelné, Já to vydržel asi pět minut.. Heh

  http://video.aktualne.cz/dvtv/volby-budou-lidi-bavit-rika-o-svem-systemu-karel-janecek/r~8b7dd23af97d11e4b1d8002590604f2e/

 • Viky • 12. září 2015

  Merlin, možná jsme (my dva) zmeškali svou příležitost. Kdybychom včas obstarali syrský pas a legendu (třeba o přechodné ztrátě řeči) mohli jsme pobírat tučný bakšiš od Merkelice za to, že přijmeme azyl v ČR. Brzy bychom zvládli lámaný tšechyš… spolu s návratem řeči… Jenom kdyby nás začali ukazovat jako vzorový příklad v ČT… Mon Dieuééé…! (nějaká vzácná sekta, kterou všichni pronásledují, protože jim víra přikazuje nosit ručník přes hlavu i mimo koupelnu…?)

 • merlin • 12. září 2015

  tak nepromeškali, v turecku ho koupíne, ns hranici srbska a německa to zvládnem, je několik sekt o kterých se traduje že zanikly, ale…pár slov arabsky už umím, myslím, že bysme prošli v poho :-) Vy byste byl hluchoněmej a já bych vás překládala. Počkejme, jak to merkel v ponděkí rozsekne a deme na to, hr na ně :-).

 • PPK • 12. září 2015

  Sasin napsal
  Každý člověk potřebuje jíst, spát, bydlet a tvořit bez podmínek vrchnosti. Musí mít podíl na půdě a rozpočtu a musí mít reálný způsob jak ovlivňovat, svými požadavky podobu všeobecného rozpočtu a společenské klima.

  Sasine, zde v diskusích požadujete podíly na půdě pro každého jednotlivého občana a od těchto podílů na půdě odvozujete právo každého podílníka rozhodovat přímou demokracií a svým dílčím hlasem o věcech veřejných, které se týkají podílníků na půdě všeho toho území všech těch lidí. Tomu rozumím a nevidím v tom teoretický problém, pokud zůstaneme jen u těch prvních dvou(!) předpokladů (místo na další řeč tu není):

  1/ Podíl na půdě by byl majetek jeho vlastníka a byl by za všech okolností nezcizitelný až do jeho smrti.

  2/ Každý hlas by měl stejnou váhu a rozhodovalo by se faktickou přímou demokracií takovými hlasy vlastníků.

  Nu dobrá, jenže jsou tu hned už první tři problémy: Občané se rodí a umírají a podíly na půdě by neustále měnily svou velikost, protože by se měnil jejich počet. To je technicky nezvládnutelné jakýmkoliv „zeměměřickým“ úřadem – a nakonec by to bylo jen ztráta času a zdroj pocitů nespravedlností, netrpělivosti a tudíž i jako nástroj základů moci – naprosto k ničemu.

  To ale není všechno. Abyste mohl mít majetek, musí ostatní lidé ve společnosti Vaše vlastnictví (i jen toho jediného podílu) uznat a alespoň mlčky schválit. Jak docílíte, aby Váš majetek ostatní uznali, pokud se s Vámi nebudou chtít dohodnout a jsem si jist, že dohodnout se chtít nebudou, protože se vždy najde někdo, kdo bude chtít jen pro sebe víc. Také se najdou jiní, budou chtít žít ve městě a nebudou podíl chtít teď ale až jindy. Jak všechny přemluvíte k souhlasu, aby se do budoucna nehádali? Jak určíte území podílů? Kdo bude ty hranice bránit? Jak? Takže je jasné, že to fungovat nebude. Donutíte je tedy násilím a zbraněmi? No dobrá, ale tím zavedete totalitu a zavádět nějaké zákony o podílech už bude zbytečné.

  Žádné vlastnictví jednotlivce bez SOUHLASU ostatních neexistuje!

 • Sasin • 12. září 2015

  PPK

  1) Podíl na půdě je neprodejný. Je to vklad do nového života člověku, který složí zkoušky z obrany společenství.
  Do té doby žije na podíle rodičů. Je to jediný způsob jak rozumě udržovat počet obyvatel. Gdo chce být ve městě, přenechá podíl společenství. Velkovýroba potravin, výroba ostatních věcí. Podíl mu nezaniká. Jakože svět není nafukovací ani podíly nejsou. Gdo chce žít na podíle, musí mu to být umožněno bez břemene. Gdo chce žít ve městě, musí mu to být umožněno, bez břemene. Kult uRA má se státi společným jmenovatelem vkusu a vděku za podíl.

  2) Každý musí mít možnost bez břemene volit své vlastní požadavky a to nejsnadnějším způsobem. Zápisem naprotivá úřednímu potvrzení, který mu bude sloužit jako stvrzenka. Gdo nechce nic zapisovat, musí mu být umožněno posouvat v pořadí mezi napsanými požadavky, třeba jako ve sportce nebo složenka na poště.. Každý měsíc předběžná uzávěrka a průběžně každý den televizní vývěska místo zpráv. K tomu můžou být nekonečné debaty. To už je navíc.

  Poznámka: Podíl je jistina proti výprodeji. Každý musí mít neprodejný podíl z jednoduchého důvodu. Je to jeho právo na faktický domov. Domov má být nezdanitelný, neprodejný a trvalý. Vyrábění harampádí mají obstarat stroje, které se umístí v podzemních kopkách v několika patrech nad kterými se budou pěstovat potraviny.

  3) K podílu na rozpočtu přináleží společenská renta. Je to objem peněz, které mají sloužit ke směně mezi členy národa. To nesmí být podmíněno zásluhou či nezásluhou, patří to k podílu bezpodmínečně. Ostatně to by měly být jediné peníze, které ve společesnství mají kolovat. Zbytek snažení o větší blahobyt snaživých má být umožněn a má být placen jedním peněžním podílem za práci. Cílem ale má být práci eliminovat na nezbytně nutnou potřebu. Takže mi nemusí vadit, gdyž někdo bude mít dva peněžité podíly gdyž bude chodit do práce, kterou nebude z nějakých důvodů vhodné automatizovat.

  Nejde o vlastnictví. V této zkratce by mělo vyznít o co se jedná jasně.
  Volit lidi jako své představené diktátory by mělo být zakázáno. Společenství má řídit kult uRA, nikoli falešný zákon.

  Děkuji za pozornost pane PPK a rozviňte své připomínky dále.

 • PPK • 12. září 2015

  Pane Sasine, jestli to správně chápu, pak mám pocit, že v podstatě chcete socialismus. Proč to, co chcete, tudíž rovnou nenazvete socialismem? Nevím, kolik je Vám let a proto se musím tázat: Pamatujete tu dobu již jako člověk dospělý, anebo jste v té době ještě nežil? Já tu dobu pamatuji. Byl jsem tehdy otcem rodiny, chodil jako každý jiný do práce a vedl život normálního občana. Měl jsem byt a vše ostatní, co jsem potřeboval a co potřebovala moje rodina.

  Dále: Prosím, vezměte v úvahu, že každý politický systém musí být schopen se bránit těm, kteří jej chtějí zničit a ti existují vždy. Co tím myslím? To, že každý politický systém musí mít mj. i orgány, které např. zajistí:

  1/ jeho mezinárodní suverenitu (vymezené a ostatními státy uznané a bez svolení nedotknutelné hranice) a proto musí mít obrannou armádu

  2/ musí mít vnitřní bezpečnost, policii a justici (ta zajistí pořádek a likviduje kriminalitu)

  3/ musí mít veřejné služby dostupné všem (důchody, zdravotnictví, školství)

  4/ management státu (finance, úřady, infrastruktura, energetika)

  – a to vše musí být státní! .. atd. – a to vůbec nezmiňujete, jak byste to zorganizoval, protože nezmiňujete daňový systém, z něhož se to musí platit!

  Takže se vrátím na začátek: Věci jsou mnohem složitější, než to, co popisujete. Proto se musím ptát: Chcete anebo nechcete socialismus? Ten už tu jednou byl a tohle všechno zvládal.

  Zajímavé je, proč to socialismus zvládal: Protože tím, že KSČ si dala do Ústavy „vedoucí úlohu“, tak musela ctít svou ZODPOVĚDNOST za stát, pořádek, určitou spravedlnost a jeho prosperitu.

  Dnes politici nemají za nic VYMÁHATELNOU zodpovědnost. Na to mi chybí od Vás jednoznačná odpověď.

  P.S. Pozor, nikdy jsem nebyl fanatikem pouze socialismu, ale tehdy to fungovalo a já dnes jiné řešení nevidím.

 • Sasin • 13. září 2015

  PPK

  Vláda strany je přece diktatura. Vláda stran je rovněž diktatura.

  Lidem je upřen podíl na všem. Nemohou rozhodovat o ničem zásadním.

  Správa společenství ano. Rozhodování správy ne.

  Důchod, dávky, daně zrušit. Jeden příjem z rozpočtu každému. Žádná byrokracie.

  Peníze se nevybírají od lidí podle oka, vydávají se na schválené projekty. Po ukončení akce se stáhnou.

  Výroba veřejného významu ve společném podílnictví podílníků.

  Energetika viz výroba veřejného významu společenské podílnictví. Slouží podílníkům. Rozhodují podílníci.

  Gdo chce vyrábět soukromě, ať to dělá. V tom se nemusí nic měnit.

  Armáda, tedy obrana ano. To už jsem psal. Navrhuji laserové bunkry kolem hranic.

  Školství? To co je dneska ne.

  Úřednická vláda, tedy představitelé členů společenství ano. Ale nerozhoduje. Všechno musí schválit členové.

  Prezident? ne

  Vláda? ne

  Úřednická správa? ano. Kontrolují starostové a podílníci.

  Soudy, jak to má vypadat rozhodnou členové národa. Spravedlnost nikoli zlo dějské právo.

  Četnictvo rovněž.

  Zastupytelé nebudou existovat, páč nezastupují lidi, ale strany a darebáky. Zastupytel by musel s každým podílníkem jednat o věci, ke které mu dá nebo nedá svolení a to neexistuje ani dnes.

  Zapisovatelé a reprezentanti, přednášející požadavky podílníků ano.

  Například starosta jako organizátor. Nerozhoduje, jedná podle požadavků sečtených v obci.

  Starosta se nevolí. Pracuje na dohodu.
  Starostové mají koordinovat podle požadavků podílníků z jejich obce záležitosti širšího významu s ostatními starosty.
  Atak dále.

  Zemské uspořádání? ano

  Představení země? Starostové. Máte další návrhy pane PPK?

  Ve zkratce aby nedošlo k nedorozumění. Tohle není socializmus.

  Snažte se to rozvinout k cestě k životu, ne k totální skáze. Jinak nás to čeká. Zastupytelé mají dnes takovou moc, že o nás rozhodují jako o dětech a jsou schopni nás klidně prodat a zavléct do otroctví středověké podoby. Na to učesaný socík nestačí, páč to byl státní kapitalizmus nejtěžšího kalibru. Strana vládla a otroci dělali, jinak seděli. To nemá s podílem pro každého a moci rozhodovat o vlastních požadavcích na rozpočet nic společného. Nejde o charitu ani falešnou solidaritu, tady jde o rovné podmínky. A ti gdo umí ti budou vždycky víc vidět, to je normální, a ti co neumí se dotací nedočkají a nebudou vysedávat po úřadech a brát nehorázné platy za nepotřebně utracené náklady.

  Ještě je tam něco špatně?

 • Sasin • 13. září 2015

  Jó ještě k tomu školství

  Ve školách se pane PPK dodnes učí, že naši předkové neznali železo ani kolo a lovili mamuty. Pyramidy prý stavěli tak, že řezali měděnýma pilkama mnoha tunové kvádry a tahali to jako osli na kopec aby si do suterénu lehl nějaký zastupytel. No co povíte, na co je taková škola. K čemu to všechno je? Nikomu nic nevnucuju, si myslím, že nás to všechny může zachránit. Zkuste se podívat do konce…www.youtube.com/watch?v=w2LdqcJHi7M

 • merlin • 13. září 2015

  viky – OT http://www.lidovky.cz/ukrajinu-po-devatenacti-letech-opet-desi-obrna-a-vakcin-se-nedostava-116-/zpravy-svet.aspx?c=A150911_165813_ln_zahranici_msl#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_zahranici&utm_content=main
  to jsem zvědavá, která boží metla udeří jako další, zvláště když islámský svět blouzní o apokalypse. Mluvila jsem s jedním u nás již cca přes deset let usídleným muslimem, kterého znám několik let, žije s jednou mou pacientkou. Vycházíme spolu standartně přátelsky, vždycky pokecáme. Pracuje tady, slušný člověk. Rodinu má v Jordánsku v táborech.Tentokrát mi poprvé vyprávěl sám od sebe o znameních konce, které přepověděl prorok. Líčil to velmi emotivně, jak se čas zrychluje, jak staví v dubaji ty mrakodrapy atd. atd. Dokonce mě utěšoval, že jsem hodný člověk, taže se do nebe určitě dostanu taky. Neví chudák, že mám k nebi stejný vztah jako huckleberry finn. Nepovažuji to obecně za dobré znamení. Zjevně tím hodně žijí
  Až bude ten tzv IS v háji, tak bych se docela bála, co vytáhne pro poslední bitvu, co o ní pořád blábolí. Z našich eu médií byste si myslel, že tam utíkají jen bojovníci, ale že tam odchází i lékaři, inženýři, architekti atd a že tam fungují , že ten stát má infrastrukturu, o tom se nějak nemluví . Viděla jsem na obrázku na jednom blogu jejich kolu, kterou si tam vyrábí, pěkný dizajn, zajímalo by mě, jestli je to bráno pobočka am. koncernu a v jejich režii, nepodařilo se mi to zjistit :-) Můžou si vyrobit cokoliv, na co mají kapacity, finanční a mozkové – mají obojí.

 • peter. • 13. září 2015

  Viky napsal
  Kdybychom včas obstarali syrský pas a legendu (třeba o přechodné ztrátě řeči) mohli jsme pobírat tučný bakšiš

  merlin,Viky:
  Pasy nie sú až tak dôležité,lebo ani všetci praví Sýrčania ich nemajú.Ja vám doporučujem fintu,ktorá celkom iste zaberie.Zájdite do nejakého decáku(najlepšie na východe SR)a zapožičajte si niekoľko (3 – 8 ks)“čavore“.Stanete sa pre úradníkov dôveryhodnejšími a aj z finančného hľadiska by to pri štedrosti merkelbaby bolo výhodné.Pouvažujte!

 • hudryper • 13. září 2015

  merlin napsal
  Tentokrát mi poprvé vyprávěl sám od sebe o znameních konce, které přepověděl prorok. Líčil to velmi emotivně, jak se čas zrychluje

  Napsala jste onehda,že web aeronet neotevíráte,leč přesto Vás tady upozorním na jeho poslední
  článek s podobným vyzněním :
  http://aeronet.cz/news/islamizace-evropy-je-dobra-vec-a-proc-prave-rok-2015-nebeska-znameni-a-bible/
  Dokonce tam je uváděn dnešní den jako mimořádně důležitý…
  Podobně jako dřívější hloupé pohrdání a podceňování Číňanů (pracují za misku rýže) je naprosto
  hloupé podceňování Arabů.(noční košiláči). Jsou to lidé s inteligencí srovnatelnou s naší a jejich
  podceňování je nebezpečné nikoliv pro ně,nýbrž pro nás. Pokud by hrozila biblická apokalypsa,
  myslím,že by se ve světě neděla spousta událostí,protože by vládnoucí špičky věděly,že cokoliv
  učiní,učiní naprosto zbytečně.Apokalypsa je přece oblíbené téma všech náboženství jediného Boha.

 • Béda • 13. září 2015

  Ten Faymann musí být dobrý idiot. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/faymann-madarsky-premier-jedna-jako-nacista/

  Prý „…jednání premiéra Maďarska Viktora Orbána vůči nelegálním uprchlíkům připomínají časy nacismu… „Dělit lidská práva podle náboženského vyznání je hrozné. Posadit uprchlíky do vlaků v naději, že odjedou někam jinam — to připomíná nejpochmurnější časy národního socialismu“, cituje Deutsche Welle slova Wernera Faymanna, který poskytl interview německému časopisu Der Spiegel…“ Asi zapomněl, že nacisti cizí občany posadili do vlaků směřujících do koncentráků a Orbán je chce buďto poslat domů (to náckové (ani ti rakouští za války nedělali) anebo do jim země zaslíbené – do Německa – to nacisté židům taky nedělali, aby jim vypravovali vlaky a lodě do USA anebo do Palestiny. Ostatně Faymanni a Mergle chtějí také lidská práva dělit – nechtějí dopřát migrantům zemi kterou si svibidně vybrali, ale chtějí je (asi) násilím držet v zemi, které svým diktátem nařizují povinné kvóty přes odpor většiny místního obyvatelstva.

 • Béda • 13. září 2015

  V Praze bude opět slet mezinárodně působící páté kolony. Tentokrát na téma: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Forum-2000-se-letos-zameri-na-roli-vzdelavani-v-sireni-demokracie-399042

 • Viky • 13. září 2015

  Merlin, všecko by to bylo zvládnutelné, myslím že bychom fungovali v synergickém souladu s určitou dávkou improvizace. Nejslabší článek řetězu je Merkelice. Luteránská šetřilka že by pustila nějaké to ojro? Dobrovolně? (už jsem si i zvolil jméno. V cizině bych byl Kara ben Nemsí nebo Kara al-Lemann. asi to druhé, to první by mi v Čechách nesežrali. i když kdo ví…)

  Merlin, když jsem se prvně setkal s existencí u nás pozapomenutých chorob jako s reálnou hrozbou… Nejdřív jsem vyvaloval oči a pak se docela vyděsil. „nepijte z neznámých (ne)mytých sklenic … hrozí vám záškrt“ EEE? CO? No záškrt, nevíš co je záškrt? A vy nejste očkovaní? EEE, někteří… a to je už spousta let.

  I když přezírání a pohrdání přeplňuje oblbovadla… Tenhle IS je sakra nebezpečný fenomén. Neodpovídá „Západním“ standardům, tak ani není. Ale on JE, a prozatím i životaschopný. Nadpoloviční většina příjmů tvoří – – – DANĚ, příjmy z prodeje uhlovodíků jsou mezi 6-10 procenty. Svérázně, krutě, pro nás nesmyslně – fungující infrastruktura. Tohle opravdu není jen a pouze dav pomatených mladíčků se samopaly. Systém ve vedení bojových operací, vnitřní organizace… Navíc je tato organizační struktura vedena náboženskými fanatiky jen formálně. Tomu co se děje se věnují většinou strašně povrchně a tendenčně (s úšklebkem) Pokud nedostane IS na kabát, začnou se vracet uprchlíci z přeplněných okolních zemí a IS posílí. Nebo bude uprchlictví-vystěhovalectví do Evropy pokračovat a gradovat.
  Asi před 4 lety A. Popova zmapovala a popsala situaci s „prodemokratickými“ povstalci. (byla dokonce lehce zraněna v záběru kamery) Když následně popisovala a dokumentovala, celý Západ se jí smál. Evropa si už všimla. Řeky vystěhovalců. Vše ostatní je lež a propaganda.

 • merlin • 13. září 2015

  hudryper napsal
  Napsala jste onehda,že web aeronet neotevíráte,leč přesto Vás tady upozorním na jeho poslední
  článek s podobným vyzněním :
  http://aeronet.cz/news/islamizace-evropy-je-dobra-vec-a-proc-prave-rok-2015-nebeska-znameni-a-bible/
  Dokonce tam je uváděn dnešní den jako mimořádně důležitý…
  Podobně jako dřívější hloupé pohrdání a podceňování Číňanů (pracují za misku rýže) je naprosto
  hloupé podceňování Arabů.(noční košiláči). Jsou to lidé s inteligencí srovnatelnou s naší a jejich
  podceňování je nebezpečné nikoliv pro ně,nýbrž pro nás. Pokud by hrozila biblická apokalypsa,
  myslím,že by se ve světě neděla spousta událostí,protože by vládnoucí špičky věděly,že cokoliv
  učiní,učiní naprosto zbytečně.Apokalypsa je přece oblíbené téma všech náboženství jediného Boha.

  hudrypere, mnoho údajů tam už z letmého pohledu je neuvěřitelně povrchních, nebo nepravdivých a zavádjích. Př.: studiem byste mohl zjistit, že v době proroka chyblěo málo a islám se mohl stát jedním z křestanských směrů. Se Židy to tehy bylo jako u Luthera, nejdřív se je snažil L. i M. přetáhnout na svoji stranu. Nedalo se, v obou případech judaismus byl v té době už uzavřený systém – s mnoha směry uvnitř/ a inkorporovat ho celý nešlo, Mohammed část použil a přitvrdil po odmítnutí ve svých výrocích proti nim/zjevné dle datové osy výroků/, Luther se po odmítnutí naštval tak , že začal škrábat ten spisek O Židech a jejich lžích. Atd.
  Víte, že nemám ráda legendy o tom, jak si Židé připravují macesy z krve křestanských pannen. V takových případech dop. se věnovat poslednímu zdokumentovanému kanibalismu našich předků za Jana Lucemburského v českých zemích během neúrody a hladomoru a zamést si před vlastním prahem.
  Prosím ušetřte mě už aeronetu. Fakt to nechci otvírat.

 • merlin • 13. září 2015

  peter. napsal
  merlin,Viky:
  Pasy nie sú až tak dôležité,lebo ani všetci praví Sýrčania ich nemajú.Ja vám doporučujem fintu,ktorá celkom iste zaberie.Zájdite do nejakého decáku(najlepšie na východe SR)a zapožičajte si niekoľko (3 – 8 ks)“čavore“.Stanete sa pre úradníkov dôveryhodnejšími a aj z finančného hľadiska by to pri štedrosti merkelbaby bolo výhodné.Pouvažujte!

  na šedou eminenci se opravdu hodíte :-)

 • merlin • 13. září 2015

  Viky – co se mého nového jména týče, budu si muset znovu prostudovat staré májovky, v Pouští a kurdistánem si jistě taky něco najdu :-) ale možná i Alois Musil by něco inspirativního mohl mít. Ovšem Kara al – Lemann je fat boží, to nepřekonám.
  Co se týče IS, vidím to stejně. Ten dokument, který zminujete vůbec neznám, nemáte na něho odkaz, prosím ?

 • Sio • 13. září 2015

  Mohla bys za šamanku. :-)

 • Alena • 13. září 2015

  Co říkají uprchlíci ze Zastávky u Brna?
  Jsme si vědomi toho, že musíme žádat o asyl v Česku, Německo je přeplněné. Allah nám přikázal, že do 20-ti let má být Evropa islamizována.
  Podotýkám za sebe, že z islamizace Evropy a tím i zániku či oslabení národních států bude mít radost nejen allah, ale i nadnárodní korporace, které se konečně dostanou k zakázkám obcí a bývalých územně správním celkům.
  Šikovný a vzdělaný Syřan bude mít zrovna tak malou šanci přijít k velkým zakázkám, jako obyčejný čech
  Bůh je velký, ALLAH AKBAR!!!

 • peter. • 13. září 2015

  merlin napsal
  na šedou eminenci se opravdu hodíte

  A ešte vám doporučujem,aby ste si urýchlene pohľadali nejaké vhodné hibernákulum,lebo čo nevidieť udrú mrazy.
  Budem vám nosiť humanitárnu pomoc vo forme obnoseného šetstva a dobrej pálenky.Tú zimu prosto musíte „prehibernovať“,utlmiť svoj metabolizmus a túžbu po lepšom živote v Nemecku(alebo kam to vlastne máte namierené).Ubezpečujem vás,že príchod jari bude potom pre vás prekrásny a splnia sa všetky vaše imigrantské sny.Len smelo do toho!

 • Béda • 13. září 2015

  http://www.hlavnespravy.sk/fico-eu-nechce-zvolat-summit-utecencom-lebo-sa-boji-pravdy/677975

  Premiér taktiež informoval, že šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) na pondelkovom (14.9.) rokovaní ministrov vnútra EÚ odmietne povinné kvóty. “Zajtra bude minister vnútra SR a podpredseda vlády Robert Kaliňák vetovať politické závery tejto rady, pretože považujeme za absolútne nelogické, že sa celá diskusia sústredila iba na kvóty, nikto nechce hovoriť o príčinách,” dodal Fico.

 • Alena • 13. září 2015

  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=50923

 • merlin • 13. září 2015

  Sio napsal

  Mohla bys za šamanku.

  to není chytrý nápad, to by mě mohlo zahubit už v uprchlickém táboře, za čarodějnictví je smrt.
  P.S. Hele a nevtírej se, tebe sebou nechci, uspořádej si svoji samostatnou výpravu za eurama od merkelové :-)

 • Viky • 13. září 2015

  Merlin, já původně myslel přímo al-Eman. Ale musel jsem francouzské jádro nějak přizpůsobit. Nejsou to sice žádné lingvistické kapacity, ale náhoda je blbec a …
  Po nějakém šikovném odkazu se Vám podívám. Problém je, že já tyto info kanály moc nepoužívám. Spíš skoro vůbec. Mne zásobují do mailu dva mí východní přátelé, Obvykle prohlédnu, přečtu a vyhodím. První reportáž cca 4 roky zpátky bude asi větší problém, druhá je stará 10? dní, tak nějak. Věnuje se kompletní cestě migrantů balkánskou cestou. Ta by neměla být větší problém. Hlavně ukazuje pár věcí, které sem nedoléhají. Anastasia Popova(-ová -mně to rve uši, český pravopis vyžaduje) je novinářka působící v Západní Evropě pro ruskou televizi. Jako dcera dříve vysoce postaveného diplomata na Blízkém Východě umí arabsky a dobře se orientuje v prostředí. a tak dělá i některé fakultativní akce mimo Západní Evropu. Nevím jak rychle to bude, buď se mi to povede dnes večer … nevím.

 • merlin • 13. září 2015

  peter. napsal
  A ešte vám doporučujem,aby ste si urýchlene pohľadali nejaké vhodné hibernákulum,lebo čo nevidieť udrú mrazy.
  Budem vám nosiť humanitárnu pomoc vo forme obnoseného šetstva a dobrej pálenky.Tú zimu prosto musíte „prehibernovať“,utlmiť svoj metabolizmus a túžbu po lepšom živote v Nemecku(alebo kam to vlastne máte namierené).Ubezpečujem vás,že príchod jari bude potom pre vás prekrásny a splnia sa všetky vaše imigrantské sny.Len smelo do toho!

  s pálenkou od Vás a Vámi implantovanými hibernačními jádry do hypothalamu od ježka by to snad šlo.

 • merlin • 13. září 2015

  Viky napsal

  Merlin, já původně myslel přímo al-Eman. Ale musel jsem francouzské jádro nějak přizpůsobit. Nejsou to sice žádné lingvistické kapacity, ale náhoda je blbec a …
  Po nějakém šikovném odkazu se Vám podívám. Problém je, že já tyto info kanály moc nepoužívám. Spíš skoro vůbec.Mne zásobují do mailu dva mí východní přátelé,Obvykle prohlédnu, přečtu a vyhodím. První reportáž cca 4 roky zpátky bude asi větší problém, druhá je stará 10? dní, tak nějak. Věnuje se kompletní cestě migrantů balkánskou cestou. Ta by neměla být větší problém. Hlavně ukazuje pár věcí, které sem nedoléhají. Anastasia Popova(-ová -mně to rve uši, český pravopis vyžaduje) je novinářka působící v Západní Evropě pro ruskou televizi. Jako dcera dříve vysoce postaveného diplomata na Blízkém Východě umí arabsky a dobře se orientuje v prostředí. a tak dělá i některé fakultativní akce mimo Západní Evropu. Nevím jak rychle to bude, buď se mi to povede dnes večer … nevím.

  Jste strašně laskavý, ale nechtěla jsem Vás zatěžovat, když to nemáte po ruce. Já to zkusím podle celého jména sama, jsem obstojný hledač pramenů :-)

 • peter. • 13. září 2015

  merlin napsal
  s pálenkou

  Keby vás pre tú pálenku začal niekto upodozrievať,že nie ste moslimkou,tak sa vyhovorte,že ňou natierate Vikymu kolená,lebo „opodeldok“nezaberá.

 • merlin • 13. září 2015

  peter, nevím ještě, co na to řekne Viky, ale já bych dala přednost hibernovat přes zimu doma a Vy byste nás vysadil na tcěh hranicích až s jarem. Ušetřili bychom tak za pálenku a Vy za rychlý vývoj nových náročných technologií.

 • merlin • 13. září 2015

  P.S. ostatně syrští alawité alkohol /přiměřeně/ požívat mohou

 • hudryper • 13. září 2015

  fajt napsal
  fajt • 12. Září 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=eU_xy7ZrHkk

  Vážený Fajte,mohu mít na Vás možná nezvyklou otázku ? Oslavíte své 75. narozeniny 4.4.2016 ?

 • Sio • 13. září 2015

  merlin napsal
  to není chytrý nápad, to by mě mohlo zahubit už v uprchlickém táboře, za čarodějnictví je smrt.
  P.S. Hele a nevtírej se, tebe sebou nechci, uspořádejsi svoji samostatnou výpravu za eurama od merkelové

  Já čekám doma každou chvíli Angelu s eurama, tak nikam nemůžu. Prý jí tam nechtějí a vyhrožují, takže pokud bude těch eur dost, poskytnu jí azyl.

 • merlin • 13. září 2015

  sio – škoda, že musíš sedět doma, šlo by si teď snadno přivydělat v Srbsku dovozem. Nechceš to ještě zvážit? Kdybychom zítra dopoledne nakoupili a večer vyrazili ….
  …na srbské straně už nelze sehnat kleště na kov a na černém trhu se prodávají za 100 eur (zhruba 2700 korun).
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380450-do-madarska-dorazilo-pres-4300-uprchliku-do-mnichova-12-200.html

 • peter. • 13. září 2015

  merlin napsal
  já bych dala přednost hibernovat přes zimu doma a Vy byste nás vysadil na tcěh hranicích až s jarem.

  To so sebou prináša dva zásadné problémy :
  1 -Vypadnete z poradia
  2 – Na jar už nezoženiete nijaké „čavore“.Majú jar a leto radšej ako babu Merkel aj s jej peniazmi.Deti vetra,slobodný národ.

 • Sio • 13. září 2015

  merlin napsal

  sio – škoda, že musíš sedět doma, šlo by si teď snadno přivydělat v Srbsku dovozem. Nechceš to ještě zvážit? Kdybychom zítra dopoledne nakoupili a večer vyrazili ….
  …na srbské straně už nelze sehnat kleště na kov a na černém trhu se prodávají za 100 eur (zhruba 2700 korun).
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380450-do-madarska-dorazilo-pres-4300-uprchliku-do-mnichova-12-200.html

  To asi myslí pákovky, ty stojí tak 700. Já se těm Maďarům divím, že se se..u s plotem. Stačilo by nějaké to minové políčko, a hned by byla úroda.

 • hudryper • 13. září 2015

  Sio napsal
  Stačilo by nějaké to minové políčko, a hned by byla úroda.

  Teda Sio, ty mluvíš jako koloniální plantážník. Políčko a minové… jenže nechápeš,že ti první
  uvedou miny k výbuchu a 95 % ostatních po nich už přejde bez škrábnutí. Trochu morbidní
  humor,nemyslíš ?

 • Viky • 13. září 2015

  Merlin,
  tohle by měl být sestřih z množství oddělených reportáží, rusky samozřejmě.
  http://www.vesti.ru/videos/show/vid/475233/ – „syrský deník“ to je jádro starších reportáží
  http://russia.tv/video/show/brand_id/3957/episode_id/1228511/video_id/1313156/ – „cena života“ film je zakomponován do diskusního pořadu, i ten má něco do sebe shlédnout.

 • Sasin • 13. září 2015

  Pane PPK, je to nářez, co? Nevadí. Celou karavanu šakalů jste už překonal. Tak se mějte.

 • Sasin • 13. září 2015

  Jó abych nezabudol. Byl tady nějakej Věžák. Von už s váma kvůlívá klapkám na vočích nekamarádí? Myslím, že by byl schopen se postavit zdi taky čelem. Muheeeeeee

 • merlin • 13. září 2015

  Viky napsal

  Merlin,
  tohle by měl být sestřih z množství oddělených reportáží, rusky samozřejmě.
  http://www.vesti.ru/videos/show/vid/475233/– „syrský deník“ to je jádro starších reportáží
  http://russia.tv/video/show/brand_id/3957/episode_id/1228511/video_id/1313156/– „cena života“ film je zakomponován do diskusního pořadu, i ten má něco do sebe shlédnout.

  DěkujuVám mockrát, jdu na to :-)

 • Viky • 13. září 2015

  Peter, žádné „čavore“! Já chci euráše né problémy. „Šedej eminence“ chce sfouknout cikánskou otázku přes německou odpověď. My se chceme Peter v klidu usídlit na náklady Merkelice, a ne se nechat vyhostit bez eurášů. Protože jsou věci jak jsou, měl byste spíš nazvat cenu, za kterou bychom sebou brali „čavore“. / platíte nám, ne my Vám! aby bylo jasno/
  Merlin, já netrvám na placeném usídlení do ČR,SR. Klidně může být i Toskánsko, nebo Provence. Stejně mi okolnosti nedovolí klidně hibernovat doma. Tak jsem si říkal, jestli bychom nemohli stihnout alespoň kus sametové v Provence. Ale vinobraní v Toskánsku a nastupující měkký barevný podzim v Toskánsku… Hlavně ne na bývalou sovětskou základnu v Durynsku.

 • merlin • 13. září 2015

  hudryper napsal
  Teda Sio, ty mluvíš jako koloniální plantážník. Políčko a minové… jenže nechápeš,že ti první
  uvedou miny k výbuchu a 95 % ostatních po nich už přejde bez škrábnutí. Trochu morbidní
  humor,nemyslíš ?

  měl byste mu domuvit, aby se nad sebou vážně zamyslel. Místo, aby prodával nůžky na plech a bohatnul, případně stavěl ubytovny a bohatnul, chce klást miny a vědecky materialisticky pojmout pojem egregor. :-)

 • Sio • 13. září 2015

  hudryper napsal
  Teda Sio, ty mluvíš jako koloniální plantážník. Políčko a minové… jenže nechápeš,že ti první
  uvedou miny k výbuchu a 95 % ostatních po nich už přejde bez škrábnutí. Trochu morbidní
  humor,nemyslíš ?

  Jo, snad jsi to nebral vážně?

 • hudryper • 13. září 2015

  Sasin napsal
  Jó abych nezabudol. Byl tady nějakej Věžák. Von už s váma kvůlívá klapkám na vočích nekamarádí?

  Buďte bez starostí ,je živ a zdráv. Před týdnem jsme spolu oslavili jeho narozeniny a měli jsme k
  večeři kance na víně a na švestkách ,hranolky a salát s domácím zákysem, čínskou zelnou polévku
  s masem, dezert se zmrzlinovým pohárem a šlehačkou a k pití burgundské šedé ročník 1984 !
  Znamenitý mok. Nepřispívá,protože všechno co nám napsal dopředu se právě děje,tož tak.

 • Sio • 13. září 2015

  merlin napsal
  měl byste mu domuvit, aby se nad sebou vážnězamyslel. Místo, aby prodával nůžky na plech a bohatnul, případně stavěl ubytovnya bohatnul, chce klást miny a vědecky materialisticky pojmout pojem egregor.

  Jsem chtěl bohatnout na provizi z prodeje těch min … a tak se snažím bezstrukturně dostat do hlav Maďarů ten JEDINÝ SPRÁVNÝ ZPŮSOB. Tak ni to nekaž, uvidíme, z čeho budou větší zisky. Kleště nebo miny? Ha?
  Ještě by se dal dohodnout kšeft s ČEZem ohledně těch plotů … vývar zaručen a nůžky by už pak nikdo nechtěl …
  A když to chceš vědět, jsi negativní, tudíž pod vlivem šedého egregora všech negativistů.

 • hudryper • 13. září 2015

  Sio napsal
  Jo, snad jsi to nebral vážně?

  Nebral, plantážníku. Holt sis řekl o přezdívku,s tím nic nenaděláš. Taky jsem to původně nemyslel vážně,teď už ale s tím nemohu nic dělat.Merlin se to určitě zalíbilo. A její farmě zvířat jakbysmet.

 • Sasin • 13. září 2015

  hudryper • 13. Září 2015

  Sasin napsal
  Jó abych nezabudol. Byl tady nějakej Věžák. Von už s váma kvůlívá klapkám na vočích nekamarádí?

  Buďte bez starostí ,je živ a zdráv.
  ========================
  No tak všechno dobré i ostatním. Gdyby chtěl náhodou Věžák pojednat, vašim prostřednictvím, nějaké zamyšlení ve smyslu podílového společenství, gde nevládne žádná klika, strana ani mafie a že by se spokojil s rovnoceným neprodejným podílem na půdě a ropočtu a penězách z rozpočtu, který je stejnak fundamentálním výsledkem snažení nebo nesnažení celé národní polulace, udělal by dobrý skutek. Páč nemám takové kontakty, mohl byste to za mě udělat? Potřebuju vytřít zrakk, páč už tady všichni z klapek na očích šíleně šilhaj. Děkuji pěkne Hudrypere za vyřízení a pozdravujte. Heh

 • Viky • 13. září 2015

  Když se beze srandiček vrátím k IS. Veškeré jádro vedení tvoří důstojníci z někdejší vládnoucí Irácké strany BAAS. Projekt IS je ve skutečnosti oprášený sen BAAS v novém, islámském, hávu. Navíc doplněný o totálně extrémistickou podobu islámu. I když to vypadá jako pokračování Saddámova Iráku, není to tak. Aby různorodý Irák Saddám udržel pohromadě, vedl poměrně světský režim, a navíc autoritativní rukou. Tímto způsobem byla země schopna docela dobře existovat. Sen BAAS o „Velkém Iráku“ byl politicky neuskutečnitelný, a vojensky nežádoucí. Tím, že odstranili emeričani Saddáma, postavili mimo zákon důstojníky věrné Saddámovi a zakázali BAAS, nenastolili žádnou podělanou demokracii, ale otevřeli dveře spojení BAASovských důstojníků s extrémním islámem. To by jinak nebylo možné. A ten začal uskutečňovat sen o „Velkém Iráku“. Zahrnující Sýrii, zahrnující Kurdistán, Libanon…. To je to, co vidíme. Není s kým jednat, není o čem jednat. Přišel chytrý Joe z emeriky se žvejkou v držce a srazil hrdinsky čerta Saddáma, a jaksi zapomenul, že ten Saddám sedí na poklopu, z kterého se vzápětí vyrojí hejno ďáblů. To už se ale Joea netýká. Pravda a láska zvítězila, a za to ostatní přece Joe neodpovídá. Identický postup se používá vůči Assadovi a Sýrii. Ale on je momentálně jediný spolu s Kurdy, kdo tvoří hráz šíření tohoto druhu extremismu.
  Já se stejně divím, že ti utečenci nesedí doma a nebojují za opravdickou demošku. To emeričani jsou jiní kádři. Jezdí bojovat za demošku až za moře. pak nasednou na své lodičky a šup domů na kolu a hambáč.

 • fajt • 14. září 2015

  hudryper napsal
  Vážený Fajte,mohu mít na Vás možná nezvyklou otázku ? Oslavíte své 75. narozeniny 4.4.2016 ?

  já slavím každý den, a každý den se cítím na dvacet ( no dobře, někdy na třicet ) – tento datum má být něčím výjimečný ( tahle vámi popisovaná událost, a v tu dobu, mě tedy netrefí ani omylem) , že bych si ho vyryl do svého debilníčku? :-)

  https://www.youtube.com/watch?v=_w9UzrL2Bgs – občansky je tedy moc nemusím, ale někdy se, prorežimní pravdoláskodmoucí kašpaři, trefí parádně. ..)

 • Viky • 14. září 2015

  Merlin,
  napsal jsem – „“Jako dcera dříve vysoce postaveného diplomata na Blízkém Východě umí arabsky a dobře se orientuje v prostředí.““ a tím bych Vás mohl uvést v omyl. Otec této novinářky je sám novinářem, a na Blízkém Východě působí. Jeho propojení na diplomatické služby je eeee neveřejné? Stejně jako bývají novináři úkolováni rozvědkou, bývají v souvislosti s neoficiální diplomacií přizváni ministerstvem zahraničí ke spolupráci. (viz Jevgenij Primakov starší a navazování diplomatických kontaktů s Izraelem) Jakákoli diplomatická aktivita otce A. Popovové nemusí být tudíž nikde zmiňovaná.
  Všechny tyhle „kádrové materiály“ jsou často okleštěné, nebo přímo zavádějící. Oficiálně ovládá A.Popova anglický a francouzský, já ovšem slyšel jak komunikuje arabsky, nemohu posoudit jeho kvalitu, ale nevypadalo to, že by měla větší problémy.

 • Starý doktor • 14. září 2015

  O morálce v politice

  Z epizody – Владимир Соловьев „Воскресный вечер“ 13.09.2015 последний выпуск, asi od 52. min.
  https://www.youtube.com/watch?v=sr4k55RQQFE

  Večer u Solovjova. Téma Sýrie. Jako vždy jsou přítomní západní politici (nebo politologové), tentokrát z Polska a Německa. Přišla řeč na to, že po uregulování syrské krize, je možné tam provést volby a potom, koho si vybere syrský národ, třeba Asad se odstěhuje na „daču“ pod Moskvou.
  Na to, rádoby vtipně, reaguje Polák, aby Asad si pospíšil, protože pod Moskvou nemusí zůstat volné parcely, protože už je tam Janukovič..
  Solovjev Polákovi připomíná, že Jakukovič je v Rusku, protože země – garanty dohody mezi Janukovičem a opozicí nedodržely své slovo a hned uznaly juntu.
  Polák se diví – proč by tu juntu nepřiznali, když pro ně (západ) je to výhodné….a směje se.
  Na to mu Solovjev opáčí, že politici by měli dodržovat svá slova. – Smích a nepochopení ze strany Poláka a Němce, kde že to Solovjev žije, politika je nejšpinavější věc na světě. Taková upřímnost vyrazila dech dokonce i ruským liberálům…
  Solovjev navrhuje západním hostům, aby mu připomněli, kdy Rusko za posledních 20 let nedodrželo v politice slovo, které dalo. Ticho.Na to Solovjev ukončuje téma frázi – když je politik krypl, tak i jeho politika je kryplovská, čímž západním hostům vzal vítr z plachet a smích je přešel.
  http://leva-net.webnode.cz/news/o-moralce-v-politice/

 • Sio • 14. září 2015

  idiotronic napsal
  Nikdo nebere k zodpovědnosti ty , kdož ponechávali prázdné byty, zatímco pracující lidé bydleli v ubytovnách s pravidelnými policejními kontrolami (osobní zkušenost). Po populační explozi sedmdesátých let, která dle demografických měřítek žádnou explozí nebyla, následuje propad, že někde je problém v místě udržet školu.A žvást číslo 2: ,,Matky, přistěhované z oblastí s vysokou porodností mají již v příští generaci stejný počet dětí, jako majorita“. Spočítejte si děti v cikánských rodinách a ty jsou tu čtvrtou generaci (Romea někdy tvrdí, že několik set let).
  @SIO: Viděl jsem skutečně syrské středostavovské uprchlíky. Byli se mnou 4 v kupéz Prahy, cestovali do Berlína, já vystupoval v Ú.n.L. Opakuji: čtyři.

  No, já asi ještě žádného. Němci už je nechcou, asi teď půjdou z Rakous přes Česko.

 • Sio • 14. září 2015

  hudryper napsal
  Nebral, plantážníku. Holt sis řekl o přezdívku,s tím nic nenaděláš. Taky jsem to původně nemyslel vážně,teď už ale s tím nemohu nic dělat.Merlin se to určitě zalíbilo. A její farmě zvířat jakbysmet.

  To je milé. Sio plantážník. Také ti nějakou najdu. Co třeb hudryper štětináč? :-)

 • Viky • 14. září 2015

  Sio,
  „Štětináč“ jsem již dříve rezervoval pro jednoho yndžynýra z europarlamentu.

 • Sio • 14. září 2015

  Viky napsal

  Sio,„Štětináč“ jsem již dříve rezervoval pro jednoho yndžynýra z europarlamentu.

  No, pak už mi zbývá jen Velký Vont. :-)

 • Gatta • 14. září 2015

  Z Větvikova blogu:
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/476650/angazovana-mladez-vitezi-nad-odpornymi-nacisty.html

  Cituji závěr: „…Uprchliky přijimame, aji kdyby nas to mělo zabit. A navic za nama stoji brusel. A prachy. A moc. A medyja. A všechna multykulturni sila lidstva. A proto zvitězime…“.

  A druhý článek na toto téma jinak:
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/476129/je-cas-vystupit-bohusu-bo-realizace-tajneho-planu-na-prisun-56-millijonu-zacala.html

 • merlin • 15. září 2015

  viky – Není s kým jednat, není o čem jednat.
  Zatím. Doufám, že nepřijde chvíle, kdy se oficiálně jednat začnou pokoušet a budou muset to zkoušet.. Neoficiálně tam samozřejmě jednají jako vždycky všichni tam zúčastnění se všemi, jak je v kraji zvykem. Tohle tady lidi neumí moc pochopit, že pošlou zbraně jedněm a ti je nakonec prodají druhým/ aktuálním nepřátelům/, za něco jiného směni atd. Tam už neplatí že nepřítel mého přítele je i mým nepřítelem, jo, to asi byly časy. Vznik a rozpad krátkodobých účelových koalic je tak rychlý, že to místy nejde vůbec sledovat, někdy to za zaregisruju až půl roku poté :-)
  Jinak ještě jednou děkuju za odkazy, jsou moc dobré.

 • merlin • 15. září 2015

  Měla jsem mysli představitele euroatlantské civilizace s tím ofišl jednáním

 • Viky • 15. září 2015

  Merlin,
  doufám, že to nezapadne nejsem si jistý, a snad si to přečtete. Je docela možné, že jste mne ne zcela pochopila. Moje slova, že není s kým a o čem jednat. Jde o to, že onen IS tvoří rozptýlenou strukturu moci. Je to velmi neobvyklé, ale nesmírně účinné. Neexistuje centrum, které vybombardují, existují zesíťovaná centra. Tohle jim dává pořádný náskok, a to je i zásadní bod který je odlišuje od západního pojetí státu. Gerila jako mocenská struktura? tak trochu. S náboženskými fanatiky formálně v čele mají velký problém komunikovat i souvěrci, protože tito extremisté jako by utvořili novou větev islámu. Sunnité? Šíité? všecko jedno, cokoli mimo extrém je nepřítel. A reálně vedoucí tuhle strukturu důstojníci? jsou rozptýlení, mimo dosah. Odtud pramení má slova – není s kým, není o čem.
  Samozřejmě, že celá věc působí těžkou hlavu Teheránu. Jednak běženci (kupodivu lidé utíkají i mimo Evropu, ale koho by to zajímalo!), ale IS je hrozbou i pro Teherán. ten je představován jako extrémistický, ale on je pouze výrazněji fundamentalistický. A to je sakra rozdíl. Ale zkuste vysvětlit obnovenou BAASistickou hrozbu pro Írán lidem, kteří mají problém pochopit vztah mezi sunnity a šíity. Jistěže jednají, a vytvářejí Západu nepochopitelné koalice. Kurdové s Assadem, a Turci letí bombardovat IS a místo toho likvidují Kurdy…. Ale přece Kurdové povstali proti Assadovi?! A Turci se staví proti IS?! Jistě, ale košile bližší než kabát. ( a do toho nejmenovaný středoevropský ministr zahraničí pouští moudra o podpoře demokratické opozice, kdyby držel hubu vypadal by alespoň moudře, když už si nevidí na špičku nosu!)

 • Alena • 15. září 2015

  československý voják , bojující s vojsky SSSR v Afgánistánu má podobné zážitky. Vesnice v horách, každý vesničan má zbraň, stát jako takový neexistuje , pouze rodové klany a jejich představitelé. Takový stát je těžko zkorumpovat, když se neví, koho vlastně.

 • Viky • 15. září 2015

  Alenko,
  V Avghanistánu to šlo. (uplácet). Sověti to ale nedělali. Byla to chyba daná absolutním nepochopením situace. Zato to úspěšně dělali americké zvláštní služby. A protože to dělali bez rozumné brzdy… Pomohli na svět bin Ladinovi.
  Tady stát existuje a je docela silný, včetně sociálního systému. Jenže není po západním vzoru centralizovaný. Není žádná Praha s Hradčanama, Akademií Strak (dobře, Strakovou Akademií), není Černínský Palác. A protože tyto „západní“ atributy nejsou, Tak jsou to „jenom ozbrojené bandy extrémistů“ a to je pravda, ale nesmí tam být to „jenom“. Protože proti sovětům stály jednotlivé skupiny, a toto tvoří organizovanou strukturu. Dá se říci, že tohle je úplně nový fenomén. Ale vnější nepřehlednost a nepochopitelnost pro nás, je velmi podobná.

 • Viky • 15. září 2015

  Afghanistánu

 • merlin • 15. září 2015

  Děkuji za dovysvětlení, máte pravdu, jsem to nedomyslela. z tohoto pohledu opravdu není s kým.

 • Sio • 15. září 2015

  merlin napsal

  Děkuji za dovysvětlení, máte pravdu, jsem to nedomyslela. z tohoto pohledu opravdu není s kým.

  No tak to je přece klasický mafiánský stát, ne? Státní moc slabá, vládnou rodové klany, mafie, které proti vnějším nepřátelům drží spolu. Asi nejlepším řešením je nasměrovat je proti sobě?
  Nedávno jsem se díval v ruštině na jeden turecký seriál a pochopil z toho, že Turecko se tomu mimo Istambul dost podobá. Klanové struktury, zvyky, podle kterých se zabíjejí dcery atd.