Hnutí Pro život ČR: Videospot „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ upozorňuje na nutnost investic do rodin se třemi a více dětmi

Tisková zpráva Hnutí Pro život ČR

Praha, 18 dubna 2019: Nový videospot s názvem „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ dnes zveřejnilo Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) v rámci kampaně „Nesoudíme. Pomáháme“. Upozorňuje na převážně ekonomické důvody, které vedou pět tisíc rodin ročně k podstoupení potratu třetího dítěte. Videospot „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ zveřejnilo HPŽ ČR na sociálních sítích a počítá s následným uvedením v klasických masmédiích. Na natočení spotu se podíleli herci Andrea Růžičková Kerestešová, Aleš Balda a Filip Jančík.

Ekonomické důvody jsou jednou z hlavních příčin, proč pět tisíc rodin ročně podstupuje potrat třetího dítěte. To je v tak bohaté zemi, jakou je Česká republika, nepřijatelné. Požadavek podpory ekonomicky aktivních rodin čekajících zejména třetí dítě bude proto také tématem Národního pochodu pro život a rodinu, který se uskuteční 27. dubna v Praze. „Pochodem podpoříme snahu poslanců Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, aby peníze z evropských fondů na období 2021 až 2027 byly využity i na podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi,“ říká Zdeňka Rybová, tisková mluvčí HPŽ ČR a vedoucí Linky pomoci, kterou HPŽ ČR provozuje.

Hnutí Pro život ČR vychází mj. z výsledků šetření důchodové komise z roku 2017, která konstatuje, že příjmy rodin v přepočtu na hlavu se s počtem dětí výrazně snižují a při třetím dítěti klesají až pod průměr příjmů, jakých dosahují důchodci. „Ekonomicky aktivní rodiny se třemi a více dětmi jsou znevýhodněnou skupinou obyvatelstva. Je přitom v eminentním zájmu státu investovat do rodin, které chtějí a mají odvahu mít více dětí. V novém klipu připomínáme mužům odpovědnost za ženu a jejich počaté dítě, ale zároveň upozorňujeme, že odvaha a odpovědnost nemusí vždy stačit,“ říká Radim Ucháč, předseda HPŽ ČR.

Nový videospot „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ volně navazuje na loňský videospot „Miláčku, já jsem těhotnej“, který v rámci kampaně „Nesoudíme. Pomáháme“ upozorňuje na téma nucení žen k potratu a akcentuje společenskou zodpovědnost muže za ženu a počaté dítě. Na sociálních sítích a v multikinech jej shlédlo 300 tisíc lidí. Spotu se věnoval také Český rozhlas a Česká televize jej zařadila do vysílání na podzim loňského roku v prémiových časech.

Videospot „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ na Youtube: https://youtu.be/2P9To89qa7E

Videospot „Miláčku, já jsem těhotnej“ na Youtube: https://youtu.be/aBf44J29eDg

Stránky projektu: http://nesoudimepomahame.cz

Hnutí Pro život ČR usiluje o obnovu společenského respektu ke každému nenarozenému dítěti. Poskytuje pomoc těhotným ženám a akcentuje společenskou zodpovědnost muže za ženu a dítě.

6
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
AlešPPKJan Kristekracek Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
racek
Člen
racek

…Ekonomicky aktivní rodiny se třemi a více dětmi jsou znevýhodněnou skupinou obyvatelstva… no to tedy je úplně políček do tváře politickému pravdoláskovému genderismu a korektosti a rasismu a ouplně důvod pro zatykač policejním presidentem za šíření nesprávných zpráv a … vůbec, takhle psát se přece nesmí!! To by bylo, aby na světě existovaly názory, že existují i nepracující rodiny!!

PPK
Člen
PPK

Náboženský středověk, který potraty zakazoval, nahradila doba vychytralých liberálů, kterým je úpadek rodin šuma-fuk. A proč je jim to fuk? Je to proto, že je zajímá jen cestování do Tibetu, moře a lyžování v Alpách a pak už jen sobecká pohodička sexuálních vztahů a luxus ve vlastním soukromí. Svou neochotu mít a vychovávat děti licoměrně zdůvodňují už konečně dosaženou svobodou a coby „neziskovkáři“ a nájemní herci pak proti bezdětnosti točí agitkové klipy proti vládě ve výhodných kšeftech za státní a dotační peníze. No a aby toho nebylo málo, tak do diskusí pod agitkami na třetí dítě na https://www.youtube.com/watch?v=aBf44J29eDg&feature=youtu.be https://youtu.be/aBf44J29eDg jakýsi… Číst vice »

Jan Kristek
Člen
Jan Kristek

Doplnil bych, že náboženský středověk začal až roku 1869. Do té doby potraty církvi nevadily.

PPK
Člen
PPK

Jan Kristek napsal

Doplnil bych, že náboženský středověk začal až roku 1869. Do té doby potraty církvi nevadily.

Tak vida, to jsem nevěděl … :-)

Aleš
Člen
Aleš

Mezi největšími esy průkopníků liberální demokracie najdeme Boblika z Edelstadtu a Adolfa Hitlera, ten již si dal slovo demokracie i do názvu partaje. Modli se, pracuj a poslouchej! A rozděl a panuj, dva základní principy ovládání a moci se samozřejmě nevyhnuly ani sexualitě. S klesající mocí Vatikánu bylo zapotřebí posílit moc. A práce? Chtělo by to nově definovat tento pojem. Pokud se někdo spokojí s tím, že je to činnost pro zaměstnavatele vykonávaná za plat či mzdu, tak mezi deset nejpilnějších Čechů patří jistý pan Zdeněk Bakala. Politická korektnost spočívá i v tom, že kritikům dovoluje jen koukat do života… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš