Diskuze k článku


 • Dana • 30. ledna 2017

  Ohledne hurikanu Katrina. Ja si pamatuji na zatopene skolni autobusy, jak vite, kazde mesto ma desitky techto „zlutasku“.
  Ze se socialne slabi v New Orleansu sami neorientovali a misto toho pasivne cekali, az se nekdo ze statni spravy o ne postara, to neni vina administrativy, ale lemplovskych obcanu.
  Normalne by se, v normalni jine situaci jiste nasel nekdo, kdo je ridic a odvazel by skupiny autobusem za vodu. .Ale velmi malo socialne slabych se vubec o autobusy zajimalo, radsi se nahrnuli do sportovniho stadionu a tam cekali. Musim ale spravedlive dodat, ze take desitky obyvatel, kdyz zacla stoupat voda, na nic necekaly a vyrazily na cestu pesky, s batuzky i detmi. Vsichni uspesne dosahli bezpeci.
  Lide v horach se nemohou spolehat na rychlou statni pomoc, protoze do zdevastovaneho terenu se nedostanou rychle ani Narodni Gardy. Napred se musi vyklidit silnice od stovek padlych stromu, helikoptery jsou jen pro zranene…

 • idiotronic • 30. ledna 2017

  Nakonec se autor dostává k problematice řešení krizových situací, kde pomoci lze
  jen připraveným. Expert Bartuška uvažuje jen o 5 dnech krize , delší pokládá za těžko předvídatelnou. Poučné byly situace za povodní, které všichni pamatují.
  Jak se bez velkých nákladů připravit na několikadenní krizi v zásobování potravinami popisuje lékař, biochemik na
  http://www.petr-kubac.blog.cz/1601