Diskuze k článku


 • peter. • 2. února 2018

  Kvalitná analýza!
  Netvrdím,že všetko musí byť tak ako to popisuje Šamir,ale rozhodne je to článok,ktorý sa podľa mojej mienky najviac priblížil k pravde.

 • fajt • 2. února 2018

  hodně smutný čtení, realita bude ještě otřesnější, docela chápu proč čínské vedení Kremlu nevěří ( proč si myslí, že přes Rusko chtějí američtí a pravověrní sionisté jejich zemi rozvrátit, už to v Rusku úspěšně udělali ), prostě svět patří grázlům na všech světových stranách, alternativa není a nebude ( Kremlu vraždy opolčenských velitelů nelze odpustit). ..)

 • peter. • 3. února 2018

  Keď chceme pochopiť prítomnosť,musíme sa vracať do minulosti.
  Ešte v r.2004 uverejnili „Blisty“ktoré sa vtedy ešte dali čítať a tešili sa veľkej obľube čitateľov,článok S.Chelemandika s titulkou „Naši zrádci“.
  https://legacy.blisty.cz/art/19595.html

 • fajt • 3. února 2018

  peter. napsal
  peter

  to je spíše zametání stop , které by vedly i jinde než do Ruska, je to napsáno čtivě, ale hlavní tah na branku se vedl odjinud, tragedií je, že soupeřovic hráči podlehli korupci ( tehdy nemusela být zrovna jenom finanční) a svůj lid prostě zradili, Gorbi nebyl až tak velký hlupák, aby nevěděl , že svými kroky spustí systémový chaos ve své zemi, spíše spoléhal , že v nastalé mele se jeho odpovědnost se stane nicotná a on vyvázne se svým dílem zrady historicky ještě příznivě, Jelcin už postupoval v nastavené linii jako živočich a Putin měl zkulturnit nabytý kapitál a nastavit pravidla v ruských podmínkách ( což taky činí ), vše, na co nalákal ( i světové) idealisty, je pouhá rétorika, teď už jenom vymezuje hranice pro své vyvolené oligarchy, kteří nejsou o nic lepší než prehistorické mamonské klany globální sračky, které si dovolují říkat civilizace ( nenažraná prasata ). ..)

 • fajt • 3. února 2018

  a znova podotýkám, že jediný dobrý politik, je mrtvý politik – i ten ruský – a je jedno, jak se mu to stane, on taky, parchant, nikoho nešetří. ..)

 • Bety • 3. února 2018

  Zdá se, že autor článku má největší obavy z toho, že by měl Putin konečně „rozvázané ruce“. Druhým záměrem článku je zvýšit paniku u jelcinovských oligarchů, a u těch kdo za ním stojí zasít myšlenku, zda by Grudinin nebyla lepší
  volba- byl by stejně jako Putin v začátku bez podpory a navíc je to zřejmě už z podstaty loutka.
  Pokud bych si vybrala někoho, komu se dá věřit, nebyl by to bývalý zarytý a zasloužilý sionista, který převlékl kabát na pravoslaví, a o palestince se bere
  v době, kdy je jejich území nenávratně rozparcelováno.

 • fajt • 3. února 2018

  Putinovým majstrštykem je akce olympiáda, kde ruské sportovce nenásilným způsobem dokázal přesvědčit, že lze svou zemi popřít. ..)

 • Bety • 3. února 2018

  Jistě, fajt. Měl jim tu olympiádu zakázat, aby se rozhořčení soudných lidí obrátilo
  od hajzlů z olymp. výboru proti němu a dal munici (kdyby nebyli zfetovaní až po uši, tak by jim to nezakázal, ale protože se bojí…) všem antirusistům – takové jednání byste bezesporu schválil.
  Je to na sportovcích samých – nebo jsou snad nesvéprávní??? Mně by nějaká medaile za to lezení po kolenou nestála, nehledě na to, že většinu těch, kteří mohli
  medaili získat olympijský výbor už prozíravě z účasti vyloučil.

 • Bety • 3. února 2018

  Peter – Šamir píše, že přátelství Ruska s Izraelem Rusku zaručuje dobré vztahy s velmi vlivnou židovskou lobby v USA – kde konkrétně tato lobby zasáhla ve prospěch Ruska se raději nezmiňuje, protože bychom našli v historii dost příkladů záporných, ale těžko nějaké plus.
  Podle mne je to člověk, který opustil svou vlast a v zájmu své nové vlasti jenom mlží – ve smyslu podívejte se v Izraeli jsou i lidé kteří kritizují sionistickou politiku, dokonce připouštějí, že o osudu dvojčat věděli něco předem – což není taková novinka, viz nehorázné pojištění a výdělek nových majitelů.
  Využívá toho, že nás potěší potvrzení nějakého našeho názoru z nečekané strany,
  a že pak jaksi přehlídneme to ostatní, co nám v tom „balíčku“ naočkuje.
  Vaším nadšením pro něj to asi neotřese, píšu to spíše pro ostatní čtenáře.

 • peter. • 3. února 2018

  Bety napsal
  kde konkrétně tato lobby zasáhla ve prospěch Ruska se raději nezmiňuje,

  Nechcem vám brať ilúzie,štve to aj mňa,ale fakty hovoriace o vzťahu Putina k židom sú dosť výrečné.
  Tak dobrý priateľ Putina Berel Lazar ktorý je hlavným rabínom Ruska sa narodil v Miláne,pôsobil v USA odkiaľ(ani neviem z akých dôvodov a kto ho vyslal)prišiel začiatkom 90-tych rokov do Ruska. Do funkcie ho presadil Putin hneď po svojom nástupe do funkcie prezidenta RF v r.2000.O Putinovom vzťahu k židom sa píše aj TU:
  https://www.protiprudu.org/ako-ruski-zidia-pomohli-utvarat-zivot-putina/

 • Bety • 3. února 2018

  Peter, já psala o něčem jiném. Ale dobře. Zmiňovaný článek je tři roky starý a pre-
  zentuje Putina jako mimořádného zastánce Izraele.
  Myslíte, že zásah Ruska v Syrii Izrael potěšil? Myslíte, že Izrael opravdu těší sílící
  role Ruska v blízkovýchodní oblasti? Myslíte, že stát, který je skutečně mimořádně spjat s USA ovládá Putina, který všemi silami zvyšuje obranyschopnost a hospodářskou soběstačnost svého státu?
  Ja myslím, že v tom článku opět někdo sčítal hrušky a jablka a došel k závěru
  že jsou to všechno švestky.

 • fajt • 3. února 2018

  Bety napsal

  Jistě, fajt. Měl jim tu olympiádu zakázat, aby se rozhořčení soudných lidíobrátilo
  od hajzlů z olymp. výboru proti němu a dal munici (kdyby nebyli zfetovaní až po uši, tak by jim to nezakázal, ale protože se bojí…) všem antirusistům – takové jednání byste bezesporu schválil.
  Je to na sportovcích samých – nebo jsou snad nesvéprávní???Mně by nějaká medaile za to lezení po kolenou nestála, nehledě na to, že většinu těch, kteří mohli
  medaili získat olympijský výbor už prozíravě z účasti vyloučil.

  ale absolutně ne, vy jste to převrátila do polohy, kdy můžete hájit svůj pohled, který vám taky neberu – jenom připomenu, že Putin se ruských sportovců na mezinárodní úrovni oficiálně nezastal, prostě když OV rozhodl, tedy účelově plošně trestal s presumpci viny, tak Kreml v zastání svých hanobených a vyloučených sportovců neudělal žádné státní kroky – mám za to, že to dost ruských sportovců znechutilo a přivedlo k názoru, že vedení jejich země ( v zájmu vyšší a dost neviditelné politiky ) je zradilo – pokud tedy Kreml zastával stanovisko, že vrcholový sport je špinavý a zrovna olympijské hry jsou špičkou všech neřestí v této oblasti, tak to měl přímo oznámit a zbytečně nepolitikařit a pokoutně ( tedy nevládně ) se nescházet s účastníky budoucí olympiády. ..)

 • Bety • 3. února 2018

  Aha, já zapomněla. Putin přece měl na ten olympijský výbor udělat bububu.
  K ničemu by to sice nebylo, jen by všichni řvali, že se vměšuje do práce nevinné
  mezinárodní a „nestranné“ organizace a sportovci by mohli říkat, že jim to ještě
  víc podělal a že se tedy na tu olympiádu proplazí Putinovi navzdory. Svých paralympioniků se sice nezastali, ani neudělali nic co by pomohlo těm jejich
  sportovcům, kteří svou věc dali k soudu….. No ale oni přece trénují a makají….
  Bílou vlajku mimo jiné vyvěšovali ti, kteří se vzdali nepříteli, nebo ne?

 • fajt • 4. února 2018

  Bety napsal
  Bety

  Bety, zkuste trochu nadhledu a méně zarputilosti, a k ruským sportovcům obecně, mi je úplně šoufl jestli na olympiádu pojedou pod vlajkou coca-coly, uncle-samu a nebo rovnou pod tibetských fáborem s mandalou na hrudi . ..)