Igor Prokopenko: Vojenská tajemství

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
nikdo
nikdo
14. 11. 2014 17:24

Novinka ve věci setřeleného Boingu. Objevil se údajný družicový snímek odpálení rakety ze stíhacího letadla. Jistý letecký expert George Bilt údajně kontaktoval viceprezidenta Ruského svazu inženýrů Ivana Andrijevského a poskytl mu družicový snímek zaznamenávající setřel letadla.
http://topwar.ru/62562-pervyy-kanal-predstavil-sensacionnyy-sputnikovyy-snimok-malayziskogo-boinga-za-mgnovenie-do-krusheniya.html
http://niqnaq.wordpress.com/2014/11/14/satellite-photo-of-fighter-jet-zapping-mg17-courtesy-of-one-george-bilt-who-he/

aram
aram
14. 11. 2014 17:36

nikdo
Včera na http://voenkor.info/colonel-cassad-novy-e-podrobnosti-po-malazijskomu-boingu/ uvádí screen obrazovky dispečerů z Rostova na Donu s časem kolem pádu MH17 a ještě asi 20 min. po + vyjádření odborníka na radary a letecký provoz. Mmj tam říká, že se to v podstatě shoduje s tím, co Rusové hned na začátku řekli na té tiskové konferenci.
Mám za to, že je to reakce na předcházející blbé řeči australského Abbota k Putinovi o omluvě a odškodnění. Možná, že toho teď uvolní ještě víc a kdoví co všechno mají.

peter.
14. 11. 2014 17:53

Ťažko sa k tomuto vyjadriť.Môžem si len s horkosťou uvedomiť,že moja krajina je dnes v ponižujúcom postavení kolónie a jej občania sú ľudia druhej kategórie,odkázaní na to aby ich niekto nakŕmil tým, čo jemu odpadne od huby a nechce to už zožrať ani jeho pes.V tomto kontexte sú smiešne voľby opakujúce sa každé 4 roky,lebo volíme strany,z ktorých ani jedna nemá v programe zmenu tohoto ponižujúceho postavenia.Hádame sa,diskutujeme o ľavici,pravici,liberáloch a socialistoch,hodnotíme a kritizujeme tých ktorých sme zvolili a neuvedomujeme si jedno.Ani jedna strana,ani jeden politik vám nesľúbi,že vyvedie národ z postavenia kolónie a je úplne jedno,či nechce,alebo nemôže.Ja poznám… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 18:10

Ad video, klobouk dolů před paní Irenou. Hlavní myšlenky obsažené ve videu pro mne sice nejsou novinkou, ale myslím že autorům se podařilo koncentrovanou formou postihnout původ bohatství tzv. „vyspělé západní civilizace“ i vztah kolonií (ke kterým byla přiřazena i ČR) k imperiálním centrům. Již dávno tvrdím, že jediná imperiální mocnost, kde v koloniích měli obyvatelé vyšší životní úroveň než v imperiálním centru byl SSSR. A to je fakt. Takže vztahy mezi centrem a periferií byly povahy ekonomické volnosti na rozdíl ode dneška, kdy jsme v pozici totální politické, ekonomické a taky ideologické podřízenosti, ekonomické a bezpečnostní závislosti. Jinak to… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 18:21

Pokud jde o let MH17. Na tom mne nejvíc fascinuje, že „pravda, láska a demokracie“ nikdy nic nevyšetří a nikdy nepředkládá žádné důkazy. Ani v případě střelby na majdanu (v rozporu s logikou qui bono i s praxí, kdy střelbu na dvě strany vždy doposud v barevných revolucích prováděli pravdoláskaři i v rozporu s tím, co měl kdo pod kontrolou v období majdanu) , ani v případě Oděského upalování civilistů – ti se prý samoupalovali, ani v případě sestřelu MH 17 – zde zcela bez důkazů okamžitě bylo obviněno a sankcionováno Rusko a Nizozemí s pomocí Kyjeva seč můžou brání… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 19:20

http://janica9.wordpress.com/2014/11/12/ledvina/ Ledvina Napsal Hamilbar Odkaz na tu stránku jsem nic zlého netuše přečetl u Lva Veršinina aka Putnik1. Měl alespoň varovat, šmejd jeden. Hned na první stránce zde můžet zakoupit 35 ledvin, kostní dřeň, části jater, krev. Takže zvažte eventuální koupi. Nebudete muset, jak jsem se dočetl v jakési diskusi „čelit intenzitě jiného člověka“, „zbaveni pekla mezilidských vztahů“ si to jen koupíte. Nabídka, které nelze odolat. Kapitalismus s lidskou tváří. Mám zřejmě v podvědomí cosi zvráceného, protože jednu z těch nabídek jsem rozklikl. Prodám ledvinu Kvůli dětem prodám ledvinu (Luganská oblast) 31 let, zdráva, krevní skupina B, RH- Jméno: je… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 20:08

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/912/james-petras-rusko-na-prahu-dvoji-revoluce „… „Převrat na Ukrajině, sponzorovaný USA a EU, a její proměna ze stabilního obchodního partnera Ruska v ekonomického chráněnce EU a nástupiště NATO, jakož i následné hospodářské sankce proti Rusku za to, že podpořilo etnické menšiny v Donbasu a na Krymu, ilustrují nebezpečnou zranitelnost ruské ekonomiky a státu. Dnešní snaha posílit tváří v tvář těmto výzvám národní bezpečnost a ekonomickou odolnost Ruska vyžaduje kritickou analýzu politiky a struktur, které se vynořily v postsovětské éře.“ Především následků toho, že v „uplynulém čtvrtstoletí byl majetek ve veřejném vlastnictví ze všech odvětví ruské ekonomiky v hodnotě tisíců miliard dolarů nelegálně převeden či… Číst vice »

Béda
14. 11. 2014 20:47

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9377/
Smlouva s EU nepomáhá. Zahraniční kapitál prchá z Ukrajiny.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9378/
Provalilo se napojení Ťahnyboka na západoukrajinské
zločinecké podsvětí

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9376/
Z ukrajinského bataljónu „Kyjevská Rus“ zběhla čtvrtina vojáků.

hudryper
hudryper
14. 11. 2014 23:51

Béda napsal

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/912/james-petras-rusko-na-prahu-dvoji-revoluce

Tento text by mohl být scénářem pro natočení videa Igor Prokopenko: Vojenská tajemství
Tak vlastně společně dokumentují pravdu o našem světě,protože článek Petrase vzniknul v USA a video s Prokopenkem v Rusku a oba tvrdí vlastně totéž.

Irena
15. 11. 2014 10:19

K odkazu na článek střípky: „Sankce“,“trestající“ Rusko za odvetný krok na Krymu, „těží ze zranitelnosti ruské ekonomiky, která je důsledkem Putinova rozvojového modelu“. A to především z „1) jeho strategie ekonomického rozvoje Ruska, závislé na ´ekonomických oligarších´ orientovaných na Západ; 2) jeho akceptace většiny privatizačních kauz z Jelcinovy éry; 3) jeho rozhodnutí dát se cestou obchodu se Západem, přehlížející čínský trh; 4) jeho podpory exportní strategie, založené na ropě a plynu, místo rozvoje diverzifikované ekonomiky; 5) toho, že při obnově a řízení špičkových výrobních sektorů závisí na spojencích z řad loupeživých baronů – s nulovou reálnou zkušeností s rozvíjením průmyslu,… Číst vice »

Béda
15. 11. 2014 10:30

Irena, naprostý souhlas. Myslím, že pan profesor by zajisté nechtěl být v Putinově kůži. Ani tehdy, když přebíral Rusko z Jelcinových rukou ani dnes. Že by určitě nevyměnil svůj kabinet a posluchárnu za politické kolbiště plné dravců – doma i v mezinárodní aréně (doslova a do písmene) . Taky by si měl připomenout, že méně je někdy více a že cesta k cíli nemusí být vždy přímočará ale klikatá, dlouhá a plná nástrah. Dobrého politika od blbce (asi není panu profesorovi potřeba připomínat, kde těch blbců ve vrcholové politice mají nejvíc) odlišuje to, že dopředu propočítává politická rozhodnutí a jejich… Číst vice »

Béda
15. 11. 2014 10:39

ještě dovětek: vlastností dobrého politika je, že dokáže reálně vyhodnotit situaci a stanovit správný postup – správnou souslednost a návaznost politických kroků. Jenom pošetilec začne dělat bez rozmyslu všechno najednou a ztráceje ze zřetele dlouhodobý strategický cíl volí taktiku – teď a hned, buďto všechno anebo nic. Anebo přehazuje libovolně politické postupy, takže namísto postupné harmonizace vztahů zvětšuje všeobecné pnutí a nepřátelství ve společnosti. Tím obvykle uvede věci do chaosu a ten jej semele.

Béda
15. 11. 2014 11:05

http://www.nwoo.org/2014/11/15/ukrajina-bori-rekordy-v-prodeji-darcovskych-organu/ (Někteří určitě prodávají orgány z nouze a jiní překupují ukradené orgány zajtců a obětí „demokratických“ vrahů)

Alice
Alice
15. 11. 2014 11:22

Bédo, k těm nejnovějším důkazům na zničení Boeingu už reagují:

http://www.ceskenoviny.cz/svet/ukrajina/zpravy/podle-ruskych-blogeru-je-udajny-snimek-sestreleni-boeingu-podvrh/1147683

„Známý ruský bloger“, specialista na všechno. Především prý nesouhlasí čas, mají tam prý 01.19, zatímco letadlo spadlo ve 13.21. Já si myslím, že podobní odborníci ještě odhalí, že snímky jsou z druhé světové:-)

Béda
15. 11. 2014 12:47

Alice,

třeba jde jenom o nastavení intervalu 12/24 hod.. Taky ty cca 2 minuty mohou být rozdíl mezi výstřelem a dopadem letadla, takže ten bloger nic nemusí dokazovat. V každém případě je záhadou, proč amíci dodnes neodpověděli na otázky Rusů, proč nezveřejnili dodnes své satelitní snímky i když jejich satelit tam zrovna přelétal, proč se šetření i sběr důkazů neúměrně prodlužují a proč amíci bez důkazů tak agresivně Rusy dokola obviňují.

Alice
Alice
15. 11. 2014 13:48

Bédo, já se tím právě bavím. Právě, že jde o to nastavení a ty dvě minuty proto, že jde o záběry, kdy stihačka letěla blízko (což druhá strana dosud odmítala) a tedy dvě minuty před pádem Boeingu. To je v pořádku. Ten bloger nic nedokazuje, on tím časem zpochybňuje autentičnost záběru (a prý jsou to snímky z Google z r. 2012). Já jsem totiž čekala kdy vylezou s něčím podobným, dali si na čas (tehdy po pádu jim stačilo jen pár minut po sestřelu na závěr, kdo to udělal). No a třešinkou je, že si ČTK vybrala „ruského blogera“. To… Číst vice »

Alice
Alice
15. 11. 2014 13:51

Ačkoliv, kdyby napsal, že Putin je v.l, tak věřím, že i jemu by ten prostor dali:-)

peter.
15. 11. 2014 18:56

Beďo,Alice
Hneď po uverejnení tej fotky sa zdvihla vlna obvinení z toho,že sa jedná o fake.
Spoľahlivo to vyvracia rusvesna tu:

http://rusvesna.su/news/1416043616

Alice
Alice
15. 11. 2014 19:38

Peter, já nevím, asi jsem se v mém prvním příspěvku špatně vyjádřila, protože Béda mě ujišťuje o něčem, co jsem právě měla na mysli. Mea culpa! Kaji se. Já sice nejsem voják, tak bych se do toho plést neměla, ale selský rozum mi říká, že když Rusové od samého začátku tvrdí, že vše bylo úplně jinak, posílají podklady a žádosti na různé světové instituce, žádají, aby se opravdu vyšetřovalo a postupně odkrývají různé nesmysly, nedovolili by si teĎ podvrhnout důkaz. To by pak všechna jejich předchozí tvrzení znevěrohodnilo. Navíc se nějak vytratilo co bylo v těch prvních nových zprávách, že… Číst vice »

peter.
15. 11. 2014 20:00

Alica
Nemáte sa prečo kajať,lebo ten Rus Jevgenij Šulc, vo svojom článku bod za bodom vyvracia údajné dôkazy o tom,že sa jedná o podvrh.Podľa jeho podrobnej analýzy sa jedná o pravý a nesfalšovaný dôkaz toho,že to lietadlo naozaj zostrelil ukrajinský Mig 29.Ja si ale počkám na oficiálnu správu a nepochybujem o tom,že Rusi majú v talóne nejaký nevyvrátiteľný dôkaz,ktorý v pravú chvíľu použijú.Dúfam v to.

peter.
15. 11. 2014 20:32

peter. napsal Toto je tiež pekné: http://www.nwoo.org/2014/11/15/grillo-v-italii-besni-nejsme-ve-valce-ani-s-isis-ani-s-ruskem-ve-valce-jsme-s-evropskou-centralni-bankou-video/ Nejako sa nám tá Európa rozkladá a začína aj poriadne zapáchať.Ak sa rozsype(čo je viac ako pravdepodobné),tak všetky postsocialistické štáty ktoré sa tak hrnuli do EU a NATO,ostanú s holou riťou a ošklbané ako hus pred hodami.Tí,čo sa o nás takto pekne postarali z toho vyjdú obohatení o to,čo si nakradli u nás.No ale,vyštrngali sme si to sami, na námestiach pred 25 rokmi.Neviem prečo,ale stále sa mi pred očami objavuje tá známa fotka zo Staromestského námestia,kdeGottwald práve vyhlasuje,že ministri odstúpili.Záber je na jasajúci dav a chlapíka v klobúku,s cigaretou v ústach,ako zúrivo tlieska.Potom… Číst vice »