Diskuze k článku


 • petr • 15. srpna 2014

  Banksteři viz článek: Co se děje na globální bankovní scéně
  http://proinvestory.cz/co-se-deje-na-globalni-bankovni-scene

 • lomikel • 15. srpna 2014

  1. financni system je svazan s pyramidou rizeni NWO, finance jsou primarni zpusob k (auto)rizeni sveta ze strany VVV (velmi velkych vlastniku). Skrze cyklus generovani „penez“ z niceho a prodavani prava na jejich uziti v ekonomickych cyklech ztahuji k sobe, za to nic, realne hodnoty, vcetne nasich zivotu. jakakoli zmena zde je mozna jen v ramci svrchovane statniho utvaru ( tedy full scale state, zadne koporacemi vysate skorapky). Svrchovanost musi byt podlozena jadernymi zbranemi ( aby odradila USA od primeho vmesovani). takovy stat, skupina statu muze myt vlastni politiku v teto oblasti, treba takovou jaka prospeje jeho obyvatelum. To je o co ted primadne jde v rusku. CR je moc daleko a vstup vojsk RF bohuum zel neni pravdepodobny, takze se u nas nic menit nebude nez dojde k nejake opravdu velke systemove krysi, pokud parazi VVV prezije bude pak jeste hure.

  2. nevidim zadny duvod se obracet k islamskuym zdrojum pro usporadani bankovniho systemu. Doporucovla bych spise studovat system ktery zde byl za socialismu a hystoricke nahlizeni na lichvu v Evropskem prostoru. Takhle to vyzniva jako rekalme na plizivou islamizaci ktere rizena dle not NWO nas od NWO zahrani, kravina..

 • lomikel • 15. srpna 2014

  jako takova bankovni new age sci-fi, mi to pripada.

  btw vsimli jste si ze Marx do banksteru moc nereje, soustreduje se na vlastiky/prumyslniky. Ruskou revoluci financovali zidovsti bankeri a realizovali ji intenacionalisti v cele s Trockym. Banksteri jsou take internacionalni, ze, nic ninternacionlanejsi nez NWO vlastne neni. Na podobne uvahy jsme pad nekde pod clanky o stalinovi na leva.net, imho stoji za to je promyslet.

 • hank • 15. srpna 2014

  lomikel: Tak nás pouč, jak a proč je informace o islámském bankovním systému reklamou na plíživou islamizaci… Co konkrétně o islámském bankovním systému víš? Kolik znáš živých muslimů? S kolika z nich jsi osobně obchodoval?

 • hudryper • 15. srpna 2014

  lomikel : K polemice o tom,co se skutečně dělo v šedesátých létech u nás a vyvrcholilo v 68.mezi Vámi a mnou nedojde.Nemám k tomu důvod. Vaše vystoupení k článku paní Lauterbachové je symptomatické…moc o tom nevíte,ale připadá Vám to jako bankovní new age ! Jste si jistý, že na tomto webu jsou čtenáři,kteří se nemohou dočkat Vašich impresí
  o něčem,o čem nemáte páru ? Váš poznatek,že Marx jaksi nereje do banksterů je kolosální.Měl byste na toto téma něco sepsat.Nechal FED i s jeho zločinným spiknutím proti světu lidí bez povšimnutí. Asi si
  nechtěl ohrozit tantiémy ze své literární produkce,nebo snad nedohlédl do Vánoc roku 1913,kdy se podařilo ve skoro prázdném Kapitolu uzákonit budoucí ovládnutí celého světa ? Přitom Vás mohu ujistit,že Vasil Biľak se nejen prezentoval ,ale upřímně věřil,že je
  přesvědčeným marxistou-leninovcem.Říká Vám ten titul- pojem něco ?

 • bergpora • 15. srpna 2014

  Takze ze vsech clanku jsem se dovedel jen jeden rozdil a sice ten, ze v islamskem bankovnictvi neni povolen urok.
  Coz lze obejit primym prodejem produktu bankou (nebudete si brat uver, ale novou televizi atd. si koupite rovnou od banky za vyssi cenu, kompenzujici uroky).
  Jinak nejsem zadny islamofob, ale jak dokazi islamske banky zainvestovat infrastrukturu svych zemi, to ve me prilis optimismu nevzbuzuje. Cele to halo okolo zlateho standardu a bezurokoveho bankovnictvi bych spise videl jako sikovnou manipulaci typu mrkve zavesene pred oslovyma ocima.

 • hank • 16. srpna 2014

  bergpora: „… jak dokazi islamske banky zainvestovat infrastrukturu svych zemi, to ve me prilis optimismu nevzbuzuje…“ Jednoduše, jsou jejími spoluvlastníky a podílejí se na její správě a řízení i na výnosech z ní.

 • lomikel • 16. srpna 2014

  hank napsal

  lomikel: Tak nás pouč, jak a proč je informace o islámském bankovním systému reklamou na plíživou islamizaci… Co konkrétně o islámském bankovním systému víš? Kolik znáš živých muslimů? S kolika z nich jsi osobně obchodoval?

  rad Ti odpovim :), princip reformy financi/bankovniho systemu je treba zalozit na popsani jak funguji finance nyni, pro koho tak funguji a co je cilem celeho systemu. Neni to zadne trh, konkurenceschopnost a podobne terminy, zpakuji ze cilem VVV je zasahovat do ekonomickych cyklu tak ze budu prodavat pravo na pouziti penez v tomto cyklu. Penize si sam generuji. Penize tvori primarni regulacne-informacni medium v sytemu pripravy NWO. System je instalovan a zajisten vojensky skrze NATO, bez skutrecne svrchovanosti statu z nej neni mozne vystoupit. Zacinat uvahy o neeticnosti/zlocinosti bankovniho sektoru z prostedka mi neprijde dobre.

  Za jeste mene dobre povazuji navrh nahradi vyse zmineny system systemem muslimskym, jednak proto ze to sugeruje predstavu ze to bez doreseni svrchovanosti statu jde, dale proto ze muslismke bankovnictvi je uzce provazane s islamme jakozto nabozensko-sociaalnim systeme a roubovani tohoto na sociakultini prostredi evropy je prostredek nove levice jak doclit rozkladu statu na prvocinitele pro NWO.

  Problem tedy neni v tom ze by snad islamske bakovictvi nefungovalo v urcitem sociokukturnim kontextu, nebo ze by snad nemohlo byt etictejsi nez bankstersky

 • lomikel • 16. srpna 2014

  system atlananu ( to ostatne neni nic tezkeho), problem je v tom ze to je takovy zoufaly pokus o unik ze situace ktery nic neresi protoze nevychazi z realii regionu ve kerem ma byt reforma provedena, nejde na dren problemu. Soucasny neoliberalni banskersky system stale jeste ceka na sveho Marxe ( ktery se teto oblasti v podstate vyhnul). Opravy v ramci systemun nic neresi , bud je VVV akceptuji a integruji jako variaci v ramci nizsich urovni pyramidi rizeni (variace vytvari stabilitu) tak jako se stalo levici po jeji zmutovani na novou levici, nebo takovato fluktuace systemu zahlazene vzhedem k tomu ze nebude podlozena svrchovanou statni moci.

  Vzhledme k tomu ze NWO podporuje sociokulturni desintegraci skeze evropy skrze masivni imigraci z islamkych zemi, viz napriklad. amabasadou US spolufinacovany progam vzbuzovani symaptii k islamu na zakladnich skolach, nelze vyloucit ze islamske bankovnictvi bude vyuzito/zneuzito k temuz.

 • lomikel • 16. srpna 2014

  hudryper – ma dojem ze diskuse mezi mnou a vami nema zadny vyznam ani pro me ani pro vas, takze bez reakce.

 • hank • 16. srpna 2014

  lomikel: hudryper má bohužel asi pravdu. Jestli ti nestačil ani odkaz na druhý díl článku pí Pohlhammer-Lauterbachové a pořád tady bez argumentů meleš dokola bůhvíodkud vygooglované protimuslimské fráze, nota bene když tvoje konkrétní znalost konkrétních lidí-muslimů a toho, jak se s nimi obchoduje, je zřejmě nulová, nemá smysl s tebou diskutovat.

 • Sio • 16. srpna 2014

  Tady snad nejde o to, zda má být systém podléhající bankovnictví postaven na muslimském nebo čínském principu. Jde o to, aby byl optimální a nebyl parazitický. Znáte někdo tohle?
  http://ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
  Jedná se o návrh systému založeného na bezůrokovém bankovnictví a jakési

 • Sio • 16. srpna 2014

  pardon … nárokové minimální mzdě. Stojí to za přečtení a diskusi, hotový názor na to nikomu neposkytnu. Tedy zatím.

 • Sio • 16. srpna 2014

  Systém, který tu máme, se jmenuje imperialismus. Byl popsán a označen Leninem (no co, bojí se někdo toho jména?) tuším v roce 1924 v útlé prožurce nazvané Imperialismus jako nejvyšší stádium kapitalismu. Klidně ať každý kritizuje a vyvrací. Ale prosil bych po přečtení.
  Nechci opakovat obsah, nevím, jaké procento přítomných ví, vocogo. Možná každý? Je někdo ochoten říci mi, co z této brožurky se přežilo a co tam chybí, tj nepopisuje dnešní realitu?

 • lomikel • 16. srpna 2014

  hank napsal

  lomikel: hudryper má bohužel asi pravdu. Jestli ti nestačil ani odkaz na druhý díl článku pí Pohlhammer-Lauterbachové a pořád tady bez argumentů meleš dokola bůhvíodkud vygooglované protimuslimské fráze, nota bene když tvoje konkrétní znalost konkrétních lidí-muslimů a toho, jak se s nimi obchoduje, je zřejmě nulová, nemá smysl s tebou diskutovat.

  nikdo k diskusi nikoho nenuti. ja sve nazory zformuloval , od tebe jsem zadne konkretni protinazory nevidel. dle standardni metody nove levice to tocis na islamofobii, ergo kaladivko nemame se o cem bavit.

 • lomikel • 17. srpna 2014

  Sio napsal
  Imperialismus jako nejvyšší stádium kapitalismu

  nanasel jsem celky dokument na netu, jako link na uvod, kniha poslat nejde ? nemate elektronicky

  tady je takovy abstract:
  http://glosy.info/texty/v-i-lenin-imperialismus-nejvyssi-stadium-kapitalismu/

  vyslo roku 1916, subjektivni cas zmen se stale zrychluje, neskodilo by kryticke vydani, od patricne erudovane osoby.

  1. od Marxe/Englse pochazi idea ze ekonomicky vyvoj urcije vse, ze exisutji obektivni zakonitosti vyvoje ktere zajisti, obdobne sily jako ty co drzi zemi okolo slunce, ze spolecnost prejde od kapitalismu ke komunismu(s mezistuopnem socialismu). Tyto zakonitosti nejsou az tak uplne jasne popsane, spise deklarocane, neni to zadna veda ale filozofie.

  2. IMHO ekonomika a soliologie(ke ktere take lze cast Marxovi filozofie priradi jsou soft vedy neumoznujici takovou miru abstrakce a predikce jako napr. gravitacni zakony (ktere jsou samy o sobe platne jen za urcitych podminek, ne totalne). Zda se za neco takoveho Marx hledal a neuspel, coz mu nelze vycita z dnesniho pohledu je to jasne ze to byl nemozny ukol ktery si vyticil.

  3. Co ja ocenuji na Marxovi je to ze vytvoril filosofi/program/ideovy proud ktery se vyrazne zapsal do dejin tim ze ukazal moznost na prekonani

 • lomikel • 17. srpna 2014

  fakticke propastne nerovnosti mezi lidmi v rannem kapitalismu. V kontextu doby to byla dobra a vyvoj lidskeho mysleni posunujici filozofie. Jeji prakricka realizace ale byla nemozna, v intecich Marxova dila, prave proto ze to byl spise manifest (cele dilo ne jen Manifest) a ne jasny a vnitrne nerozporny navod k postupu ziskany na zakladne vedecke metody ( kde je ta metofa v marxove dile ?).

 • lomikel • 17. srpna 2014

  4. zpet k leniovi, jemu(tedy ne jen jemu, ale nahore jsem zacal odpovidat na vas post) se dostalo te moznosti ( nechme stranou kdo a jak toto okno prilezitosti spoluvitvoril) realizovat neco praktickeho na zakladne marxovy filoxofie. Predpokladam ze si vnitrni problemy uvedomoval a tak se jiz pred rokem 1917 snazil vytvoril ideove predpoklady k preneseni marxova dila do vice prakticke roviny. Vzhledem k tomu ze nebylo lze opustit prilis opusti plarformu Marxismu (stejne tak jako krestane nemohou opustit platftormu evangelii) provadel korekce v ramci systemu. Vse zminovane dilo povazuji za takovouto korekci.

  5. a zpet ke dnesku, z meho pohledu je kazda filosofi/ideologie jen nastroj pro ty kteri jsou si ji schopni osvojit/privlastnit/uzit a pak se od ni abstrahovat na tolik aby oni pouzivali ji a ne ona je.

  Stejne tak ekomomika, ktere byla marxem povazovana ze zaladni urcujici prvek vyvoje spolecnosti je jen nastroj k poradni sveta ( ktery jiste souvysi s obektivnimi dannostmi strukruty sveta, ale daleko volneji nez gravitacni zakon, je to proto ze se zabyva zivymi lidmi a v posledku i Duchem ne jen Hmotou ( toto je imho zakladni dialektika sveta).

 • lomikel • 17. srpna 2014

  Zaver: na zaklade predchoziho povazuji za nutne prejit od analyzi ekonomiky, kapitalu a trid jako obektivnih danosti k rozirene analyze ktera bude zahrnovat i subjektivni prvky – idee, organizace, konkretni lide, jejich zamery a podstatu fungovani moci na tomto svete. Pokud zusteneme z nejakych duvvdu jen na urovni analyzi ekonomiky a budeme si hrat s obektivnimi zakonitosmi vyvoje spolecnosti na abstraktni filosoficke rovine (nevystoupime z paradigma) stavame se jen dalsim z uzitecnych idiotu pro ty kteri z paradigam vystoupit umeji.

 • lomikel • 17. srpna 2014

  Sio napsal

  Tady snad nejde o to, zda má být systém podléhající bankovnictví postaven na muslimském nebo čínském principu. Jde o to, aby byl optimální a nebyl parazitický. Znáte někdo tohle?
  http://ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
  Jedná se o návrh systému založeného na bezůrokovém bankovnictví a jakési

  tohle je hodne zajimave, dalo by se to pouzit jako podklad k tvorbe politickeho programu napric ideologiemi.

  autor/autrori si daly praci se strukturovanym pristupem, kam se hrabou velke utopie drivejsich let. stalo by za to to vydat jako knihu a pouzivat na skolech pri formatovani diskuse v obacanske nauce.