Izraelská armáda se přiznala k podpoře islamistů

Izraelská cenzura donutila „The Jerusalem Post“ smazat přiznání ze stránek a z webchache firmy Google

Deník The Jerusalem Post oznámil, že se izraelská armáda přiznala, že dodávala teroristům IS (Daeš), které v tomto případě nazývala „povstalci“, peníze, zbraně a munici. V rámci operace „Dobrý soused“, která byla zahájena v roce 2016 a je dodnes označována za přísně humanitární misi, dodali izraelští vojáci teroristům více než 1.500 tun potravin, 250 tun oblečení, téměř milion litrů PHM, 21 generátorů a zdravotnické zařízení. Kromě toho stát Izrael vynaložil 62 mil. šekelů (přes 384 mil. CZK) na podporu syrských bojovníků.

Před několika lety z toho Izrael obvinila Sýrie poté, co vládní vojáci pravidelně zabavovali zbraně a munici s nápisy v hebrejštině. Teď se ty zprávy potvrzují.

Kromě toho se v roce 2016 objevily zprávy o zajetí izraelského brigádního generála, který měl v IS působit jako vojenský poradce pro íránskou šiítskou milicí. Reakcí izraelské strany bylo obvinění z antisemitismu…

V lednu 2017 představitel „Moatasem al-Golaní“, jedné z minimálně sedmi skupin, které dostávaly izraelskou pomoc, prohlásil: „Izrael stál na naší straně… Nepřežili bychom bez pomoci Izraele“. Operace „Dobrý soused“ byla zakončena v červenci 2018 poté, co syrská armáda opět převzala kontrolu nad Golanskými výšinami.

Nicméně dnes se můžeme s touto publikací seznámit jen podle překladů (např. ZDE) a scanů (např. ZDE). Publikace byla smazána dokonce i z „keše“ Googlu.

Důvod je jednoduchý: Armádní cenzura Izraele nařídila novinám, aby odstranily zprávu ze svých stránek, k čemuž se přiznal v interview RT jejich šéfredaktor David Brinn (viz.). Brzy poté se zpráva stala nedostupnou i v „keši“ Googlu.

K tomu dodává Michail Děljagin: Nikoho nepřekvapí, že ve formálně demokratickém Izraeli je vojenská cenzura, která se vměšuje nejen do věcí tisku, ale, lze-li tak soudit, i Googlu. Na toto téma neslyšíme od ruských ani zahraničních liberálů sebemenší kritickou zmínku, stejně jako k pomoci, kterou izraelská armáda řadu let poskytovala teroristům (a kterou možná v rámci nějakých jiných operací poskytuje dodnes).

Umím si představit, jaký hysterický křik by spustili tito úctyhodní všelidé s hezkými tvářemi, mezi nimi i jejich část, která si udělala ze své národnosti profesi, pokud by něco podobného dělalo Rusko dokonce i v době jedné ze dvou čečenských válek. Oni vlastně tehdy, stejně jako dnes spouštěli a spouštějí podobný křik na obranu různých teroristů a podvodníků, jen když budou zabíjet naše občany a škodit naší zemi.

Je typické, že izraelské tajné služby, máme-li věřit dostupným informacím, považují za svého nepřítele Rusko, a to nejspíš proto, že si dovoluje bojovat proti teroristům. Nikoli náhodou redaktor „Politico“ Brian Bender po rozhovorech s mnoha izraelskými armádními činiteli před návštěvou prezidenta Trumpa v květnu 2017 nabyl dojmu, že oni „nechtějí zlikvidovat IS, ale dávají přednost jeho zachování“.

Zdroj: Delyagin.ru

Překlad: st.hroch 180911

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
13. 9. 2018 15:32

V clanku nekdo zamenuje Daes-Isis s jinymi rebely a hazi je do jednoho pytle. V Syrii se pere najednou nekolik ideologickych frakci. Ze si Israel vybira naklonene islamisty pro urcitou podporu, tak to zase takove tajemstvi neni. Tyhle ruznorode skupiny zrejme islamiste jsou, ovsem hlavne bojuji proti cizakum, zde iranskym gardam, ktere se zahnizduji blizko Golanskych vysin. Jsou to skalni sunnite, vselijaci zfanatisovani rytiri a mesiasove, proto bojuji proti shiitskemu Hezbollahu, zaroven uhlavnim nepriteli Israele. Tak proc jim nepomoc, ze. ..A special Israeli army unit was created to oversee the costly aid operation, the WSJ reported, which gives Fursan al-Joulan… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 9. 2018 19:20

J. Kedmi, velmi výstižně k Izraelským „novinářům“, IDLIbu a tamním „umírněným opozičníkům“, snahám Sultána „zachránit Turkomany“, úloze USA, „hrátkám“ s chem. zbraněmi dodávaným „umírněné opozici“, ulhaným generálům USA, OTEVŘENĚ ŘÍKÁ, ŽE IZRAEL 12 TERORISTICKÝCH ORGANIZACÍ 5 LET ZÁSOBOVAL ZBRANĚMI a že „humanitární nemocnice“ byly jen krytím……že lháři co lhali dále klidně lžou…
IDLIB čeká osvobození Assadovou armádou s pomocí RF…obhajoba Íránského angažmá v Sýrii…
Я.Кедми: В Сирии все готово к химической атаке
https://www.youtube.com/watch?v=XyY_UKQDJoU

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 9. 2018 20:00

США ПРОИГРАЛИ России в Сирии!
Кедми рассказал Соловьеву про ПРОВАЛ американцев
https://www.youtube.com/watch?v=rF7d7IFFjXo

orinoko
orinoko
15. 9. 2018 19:34

Soudržka dana nám nějak měkne. Byla doba, kdy by popřela i vlastni svěrač mezi prd-al nimi und rote armi frakcion.
Nějaký stud? Ty vole, o čem to mluvís? Uletelo ti tělo v sejknwill?
Emerika je chlivek prasecich penez. Každý den je to jinak , zpíval druhdy Abraxas.
Ano , to je truth. Jen v emerice Dana je všechno sice jinak , ale jinak porad stejně.
Lebeční jeskyně jsou také pro jeskynare? Nebo pro dutinare?

orinoko
orinoko
15. 9. 2018 19:40

Zdravím do panenské Virginie. Co voko hurikánu? Už mrklo? Anebo vypadá jak oko bukanyra Flinta? Je překryté poklopcem donaldovych kulek?