Jak dál na Ukrajině?

V souvislosti s Ukrajinou se v mainstreamu rojí jak houby po dešti přehršle názorů nejrůznějších politologů, komentátorů redaktorů, předáků „nezávislých“ občanských bůhví odkud sponzorovaných „humanitárních a lidskoprávních“ organizací.

Nejnověji jsem zaslechl v rozhlase povídání jakéhosi bezpečnostního experta (tuším) z Ústavu strategických a bezpečnostních studií, které jako kdyby z oka vypadlo mnoha podobným. Závěrem bylo, že ČR by ve vztahu k dění na Ukrajině měla zaujmout jasné stanovisko, měla by si vybrat jednu stranu konfliktu, měla by se pevně přimknout k západu dávajíc tak na odiv hodnoty, ke kterým se hlásí. Na otázku jestli dodávat anebo nedodávat zbraně kyjevskému režimu, expert odpověděl, že Rusko stejně již dávno dodává zbraně separatistům, a tak by ČR měla raději opustit snahy o diplomatické řešení – podle tohoto rádoby experta je diplomatické řešení konfliktu prý nemožné a přidat se k těm „humanitárním mírovým“ silám, které chtějí vyzbrojit kyjevský režim. Zhruba takové bylo stanovisko tohoto kvalifikovaného bezpečnostního odborníka a stratéga.

K takovému a podobným stanoviskům bych jako neodborník – amatér řekl asi toto:

  1. Bezpečnostní odborník by jako první měl řešit otázku, kde se na Ukrajině vzalo dnešní násilí. Kde byl jeho kořen? Násilí se přece nerodí jen tak na stromech. Bylo to na jihovýchodě anebo na západě Ukrajiny?
  2. Co způsobilo násilí na jihovýchodě Ukrajiny? Vzniklo z ničeho anebo bylo něčeho následkem? Co mu v politické rovině předcházelo?
  3. Pokud RF zásobuje opolčence zbraněmi, jsou k tomu někde nějaké důkazy? Zejména satelitní snímky, protože přesuny těžké vojenské techniky skrze hranici lze před satelity těžko utajit.
  4. Nezásobuje „Západ“ zbraněmi kyjevský režim? V rozhlase jsem zaslechl něco o aféře se třemi českými vývozci zbraní, kteří prý porušovali po pádu Janukovyčova režimu zákaz vývozu zbraní na Ukrajinu a tyto vyváželi bez vývozního povolení, dokonce údajně přes polského překupníka. V této souvislosti se taky nabízí otázka, zač vlastně děkoval představitel kyjevského ministerstva války české firmě Excalibur?
  5. Co by vlastně mělo být cílem snažení ČR na Ukrajině? Dá se vůbec docílit vojenská porážka opolčenců, kteří prozatím, byť ve významné početní menšině velice houževnatě odolávají kyjevským karatelům a jejich podporovatelům, dokonce tak, že mobilizace kyjevského režimu se opakovaně nedaří, potenciální odvedenci se vyhýbají odvodům, vojáci přebíhají a podpůrné zajišťovací jednotky střílejí vlastní vojáky – zběhy, jednotky Kyjeva v uzavřených kotlech se vzdávají a za cenu vydání vojenské techniky jim opolčenci umožňují odchod do bezpečí? K čemu jinému než k vojenské porážce opolčenců mají být Kyjevu dodány zbraně? A co na případné dovozy RF? Nebude to namísto míru znamenat jenom další eskalaci konfliktu s intenzivnějším běženectvím a válečnými výdaji?
  6. Pokud platí obvinění, že na straně opolčenců působí ruské jednotky, kde jsou nějaké důkazy? Jestliže tam působí pouze Rusové – dobrovolníci, není tomu tak i v opačném gardu? Kdopak se to usadil na ukrajinském ministerstvu vnitra? Co tam vlastně dělá?
  7. Co se bude dít v případě, že kyjevský režim (prokazatelně nacistický, vždyť v čele kyjevské vlády je člověk, který o rusky mluvícím obyvatelstvu mluví jako o podlidech a zpochybňuje průběh 2. světové války) hypoteticky tu nepsanou válku na jihovýchodě vyhraje? Co se v takovém případě bude dít na Ukrajině a jaké to bude mít důsledky – i bezpečnostní, ekonomické  pro evropské země, které budou v takovém případě stát na straně „vítěze“?

15
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Autoři komentářů
Botičky od DioraAlešjaaSior.m. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Alena
Člen
Alena

Bédova logika neobstojí na Ukrajině, viz postoj Porošenka zde http://blisty.cz/art/76514.html
Ten chce pokračování války. Dále- pokud nadnárodní koncerny mají své cíle na Ukrajině nevyjímaje tu její nejbohatší východní část, bude i z jejich strany snaha o další pokračování bojů a postupné vybití obyvatel v této oblasti

aram
Člen
aram

k bodu 4 jedna ze zpráv o českých zbraních na Ukrajinu mluví až o dalších třech nejmenovaných firmách, kromě Hermex, která je známá a jejíž zástupce prohlásil, že všechno bylo legální a na základě vývozního povolení, tzn. se souhlasem čs. ministerstva či ministerstev. Všechno prasklo díky Vrběticím, kde zmíněná firma využívala sklady a vývozní povolení mělo být údajně zrušeno až! minulý týden. k bodu 7 domnívám se, že na Uk se v tomto případě bude dít cosi obdobného co se dělo a děje až dosud v Iráku a v Libyi. Rozvrácený stát, trvalé nebezpečí konfliktu, trvalý neklid na asi 2500… Číst vice »

ducatista
Člen
ducatista

Tak si zahraju na bezpečnostního odborníka:-) 1.-2. Násilí se zrodilo na Majdanu. Násilí, které popostrkovaly USA. Násilí, kterému požehnali zkorumpovaní šmejdi z EU. Násilí, které mělo politické krytí z nejvyšších pater světové politiky, a proto nepředstavovalo „problém“. Východ Ukrajiny a zejména Krym nikdy neuznal pučisty jako legitimní moc. POZN. Už v době nepokojů na Majdanu se začalo otevřeně mluvit o naprosto odlišném směřování západu a východu UA. Už tehdy někteří komentátoři psali o nebezpečí možného roztržení státu. Je však zajímavé, že titíž komentátoři se pak velmi divili, když se tento proces stal realitou – Krym. 3.Rusko zásobuje opolčence zbraněmi, municí… Číst vice »

ducatista
Člen
ducatista

pokr.
6.Ale stejně tak tam nepůsobí jednotky NATO. Jak Rusko, tak NATO (pokud dodávají více než jen poradce a insturktory), by toto dělali přes kontraktorské firmy. V Rusku tomu možná takto neříkají, ale princip bude podobný.
7.Důsledky tohoto raději nedomýšlet.

Bety
Člen
Bety

Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, co jsou to ty posvátné ZÁPADNÍ HODNOTY, za které máme prý bojovat?Já tam kromě maxiobchoďáků a maxiburgrů nějak žádné hodnoty nevidím a i ty zmíněné objekty považuji za šmejd.
Co myslíte, nebyly ty výbuchy v těch muničních skladech partyzánskou akcí, která měla upozornit na obchodování našich hyen s ukry? Pokud ano, navrhovala bych dotyčnému či dotyčným udělení nejvyžšího vyznamenání.

Bety
Člen
Bety

Omlouvám se – nejvyššího .

Neználek
Člen
Neználek

Bety napsal
Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, co jsou to ty posvátné ZÁPADNÍ HODNOTY, za které máme prý bojovat?Já tam kromě maxiobchoďáků a maxiburgrů nějak žádné hodnoty nevidím

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/362090-bombardovani-zapomenuto-srbsko-si-plati-tonyho-blaira-jako-poradce.html

peter.
Člen

Vraj takto nejako to dopadlo v Minsku
comment image?oh=9ff405ff0049fec1aef26a2cdb60b805&oe=558F1404&__gda__=1431157565_35da269f891546311b18e661f94bb017

Béda
Člen
Béda

http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/martin-koller-usa-jde-o-zniceni-ruska-jak-z-fyrerova-planu.html Naši poskoci se hrnou do otroctví. Ukrajinci si hákovým křížem přikryjí holý zadek, německé krmítko se vyprazdňuje Kdyby ukrajinská armáda měla kvalitu, separatisty by už dávno porazila. Zbraně má, říká pro ParlamentníListy.cz vojenský analytik Martin Koller. Pokud jde o dodání zbraní Ukrajině ze strany Západu, dle jeho názoru k tomu stejně již dochází. V celé ukrajinské krizi dle něj nejde o nic jiného, než o geopolitický tlak na Rusko. ,,V současné době jsou reprezentanti EU v pozici mnichovanů a USA v pozici fýrerova rajchu, který kdysi chtěl zničit a kolonizovat Sovětský svaz a zlikvidovat nejen Židy, ale i všechny… Číst vice »

r.m.
Člen
r.m.

k těm Vrběticím – zmíněná firma má mezisklad ve firmě na výrobu plastů cca 500 m od polských hranic, je tam silnice i přechod
Elkoplast nebo Ekoplast se jmenuje, sklad je přes cestu od baráků a 400 m od radnice)))

Sio
Člen
Sio

r.m. napsal

k těm Vrběticím – zmíněná firma má mezisklad ve firmě na výrobu plastů cca 500 m od polských hranic, je tam silnice i přechod
Elkoplast nebo Ekoplast se jmenuje, sklad je přes cestu od baráků a 400 m od radnice)))

Zřejmě plastická trhavina. Endoplast nebo Exoplast?

jaa
Člen
jaa

jak dál na Ukrajině — mnó nijak – furt se pojede po staéím dostat se do Ruska. jelikož si ukroši odhlasovali o pomoc mírových sborů— je to ucela jasné. neukecali Rusy na to co chtěli – tož tam nasadíme nechvalně známé „mírové“ evropské sbory jako v Jugině… a jé je.. a bude vymalování. Ta sebranka se nevzdává. TO JSOU TY „PORADY S VBELKÝM Ó BAMOU“, PROTO TAM AMÍCI NEBYLI…A A A PROTO TO PODEPSAL – KDO TO PODEPSAL… Diocela už chápu, pročpak frau Merkel před Minskem měla setkání s POrošem….

Aleš
Člen
Aleš

r.m. napsal

k těm Vrběticím – zmíněná firma má mezisklad ve firmě na výrobu plastů cca 500 m od polských hranic, je tam silnice i přechod
Elkoplast nebo Ekoplast se jmenuje, sklad je přes cestu od baráků a 400 m od radnice)))

Svět je malý a o „náhody“ v něm není nouze. Ředitel té pobočky firmy je jedním z těch mafiánů, kteří tráví mého kamaráda vypouštěním splašků ze septiku. Elkoplast. Ve stejné obci je čirou „náhodou“ také bývalý muničák. Soubor objektů Muna. Dnes sídlo ZRÁDCŮ.

Aleš
Člen
Aleš

ze slovníku euroatlanťana = souhlas se vstupem Ukrajiny do EU a NATO = demokratizace Ruska (v euroatlantštině)

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Opět další peremoha (= ukr. „vítězství“) ! Nejvyšší rada příjala zákon, podle kterého každý majitel bytu nebo jiné nemovitosti (netyká se to ovšem ani Porošenka, ani Jacenjuka a spol.) je povinen v době mimořádné situace, na základě „bumažky“ z nějakého vojenského velitelství, ubytovat u sebe potřebný počet vojáků, třeba „Azovu“. Jen si představte, jak to může dopadnout v praxi…Třeba do vašeho bytu príjde 4 – 5 po zuby ozbrojených hovad z fronty, navíc věčně opilých…,kterým se v nejlepším případě může zalíbit nějaká vaše věc, v nejhorším – vaše dcera nebo manželka spolu s bytem, na který vás „slušně“ poprosí napsat… Číst vice »