Diskuze k článku


 • orinoko • 13. dubna 2019

  Tak… Tak to dneska vypadá.
  Co by tomu říkal sametový pabitel Veškrna? Jehož starost o morální profil lidského konání byla přímo dechberouci.
  Trochu odbočím…. Byla mi implementována do klávesnice nová silocara výrobce zařízení, přičemž se sama umístila na plochu zařízení. Prý pusobim problémy svým způsobem vyjadřování, které nenachází potřebný algoritmus v nápovědě.
  Ergo… Umlauf má také problémy.
  Ale dokáže je stále pořad a ještě hodnotit.

  Já osobně ve vecech typu Snowden, Assange apod nemám jasno.
  Tedy v základu ano, ale v právních ohledech nikoli. A medialnich ? To už je vyšší dívčí.
  Současný svět je naprosto neskutecne pomatená struktura. Veci nemaji tvar, začátek a konec, dějové ukotvení , smysl pro kauzalitu, průhlednost …
  a pornografii, která je lidstvu vstipena shůry.

  Ekvádor a Brazílie v současnosti mají stejnou linku… hovadismus vůči vlastnímu národu. Epický dej musí vykazovat zákruty a složitosti, jinak by to byla nuda.
  Jedno ale musím KVITOVAt, porad má energii.
  A to je jen dobře.

 • orinoko • 13. dubna 2019

  KVITOVA..l jsem Umlaufa. Aby mi bylo správné rozuměno.

 • Dana • 14. dubna 2019

  To uz tak je, ze valky nejsou rozdavani kopretinek, ale valka znamena zabijeni. Video z Bagdadu ukazuje hloucek mladych muzu, jasne ve vojenskem veku, kteri se srocuji k nejake akci, z mobilu nekdo volal a zminil jmeno teroristy. V roce 2007 probihaly v Iraku velke bitvy, Amerika poslala dalsich 20 000 vojaku do boje a proto se rozhodovalo preventivne ohledne eliminace nepritele. Strategie byla znicit co nejvice baathistu-pozustatku Saddamovy armady s co nejmensimi ztratami Americanu. Srocovat se, kdyz par bloku vedle zuri boje bylo zivotu nebezpecne. Ze zpetneho pohledu tyhle utoky na „civilisty“ jiste zmensily rady pozdejsich ISILcu, i kdyz nezabranily vytvoreni Daesh kalifatu . Deset let pozdeji pak iracka vlada a iracke letectvo dlouho bombardovalo isilskymi teroristy obsazeny Mosul, kde kolateralni ztraty desetkrat prevysuji ztraty zpusobene Americany. Dodnes v sutich mesta trouchnivi tisice mrtvol.
  A Assange ? Pocitacovy nerd, hakler, humanisticky zalozeny, vzdycky ale kritizuje jen nasi bilou civilizaci. Bili lide jsou vrazi a ostatni jsou andelicci……Ten povyk proti zatceni prichazi hlavne z americke liberalni strany, protoze Assangeho nenavidi, anzto on zverejnil podvratnicke e-maily milovane Hillary.. USA na nej nemaji silnou kauzu, protoze Assange prisne tajne vojenske dokumenty nekradl, pouze je zverejnoval. To by se mu muselo dokazat, ze Manningovi nejak pomahal s hakovanim pocitacu. Manning si nechal uriznout pindourka a ma ted presitou fungl nagl novou vaginu, ovsem vlastizrada americke armady mu zustane prisita navzdycky….

 • Martin (už bez taky m) • 14. dubna 2019

  Dana napsal

  To uz tak je, ze valky nejsou rozdavani kopretinek, ale valka znamena zabijeni. Video z Bagdadu ukazuje hloucek mladych muzu, jasneve vojenskemveku, kteri se srocuji k nejake akci, z mobilu nekdo volal a zminil jmeno teroristy. V roce 2007 probihaly v Iraku velke bitvy, Amerika poslala dalsich 20 000 vojaku dobojea proto se rozhodovalo preventivne ohledne eliminace nepritele. Strategie byla znicit co nejvice baathistu-pozustatku Saddamovy armady s co nejmensimi ztratami Americanu. Srocovat se, kdyz par bloku vedle zuri boje bylo zivotu nebezpecne. Ze zpetneho pohledu tyhle utoky na „civilisty“ jiste zmensily rady pozdejsich ISILcu, i kdyz nezabranily vytvoreni Daesh kalifatu . Deset let pozdeji pak iracka vlada a iracke letectvo dlouho bombardovalo isilskymi teroristy obsazeny Mosul, kde kolateralni ztraty desetkrat prevysuji ztratyzpusobene Americany. Dodnes v sutich mesta trouchnivi tisice mrtvol.
  A Assange ? Pocitacovy nerd, hakler, humanisticky zalozeny, vzdycky ale kritizuje jen nasi bilou civilizaci. Bili lide jsou vrazi a ostatni jsou andelicci……Ten povyk proti zatceni prichazi hlavne z americke liberalni strany, protoze Assangeho nenavidi, anzto on zverejnil podvratnicke e-maily milovane Hillary.. USA na nej nemaji silnou kauzu, protoze Assange prisne tajne vojenske dokumenty nekradl, pouze je zverejnoval. To by se mu muselo dokazat, ze Manningovi nejak pomahal s hakovanim pocitacu. Manning si nechal uriznoutpindourka a ma ted presitou fungl naglnovou vaginu, ovsem vlastizrada americke armady muzustane prisita navzdycky….

  No já nikomu prosím nechci kritizovat jeho právo psát či se vyjadřovat.
  Ale opravdu si prosím někdo soudný ještě myslí,
  že podobné KIDY opravdu nejsou
  BULLSHIT ??

 • Stan • 14. dubna 2019

  Poručík Dana se nám zacykluje. Jeho nadřízení by ho měli přeprogramovat. Nebo vyměnit.

 • Botičky od Diora • 14. dubna 2019

  Stan napsal

  Poručík Dana se nám zacykluje. Jeho nadřízení by ho měli přeprogramovat. Nebo vyměnit.

  Co se týká důvěryhodnosti, WikiLeaks je zlatý standard a poručík dana něco, co se člověk snaží vyškrábnout z podrážky bot před vstupem do slušného domu.
  Pochybuje ještě někdo o tom, že mediální pracovnice, LGBT-tělísko „dana“, je úmyslně nastrčený placený troll pro rafinované rozvracení tohoto „neposlušného“ webu? Proč dostává prostor šířit bludy, lži a fake news, čili, dle Martina, ryzí BULLSHIT? Proč si elementární slušnost stále pleteme se zbytečnou až zvrhlou politickou korektností a mediální mopslík jako poručík dana není poslan do (_!_) ?

 • Martin (už bez taky m) • 14. dubna 2019

  Дело Ассанжа. Интервью Маргариты Симоньян. Вечер с Владимиром Соловьевым от 11.04.19
  https://www.youtube.com/watch?v=TfwY0wvY8w4

 • Stan • 14. dubna 2019

  Botičky od Diora napsal
  Proč si elementární slušnost stále pleteme se zbytečnou až zvrhlou politickou korektností a mediální mopslík jako poručík dana není poslan do (_!_) ?

  Protože nám poskytuje cennou zpětnou vazbu už jenom tím, u kterých článků se zapojí do diskuse. A taky občas tu diskusi rozproudí nečekaným směrem.

 • Viky • 14. dubna 2019

  Milá Dano, napsala jste:To uz tak je, ze valky nejsou rozdavani kopretinek, ale valka znamena zabijeni. Video z Bagdadu ukazuje hloucek mladych muzu, jasne ve vojenskem veku, kteri se srocuji k nejake akci, z mobilu nekdo volal a zminil jmeno teroristy. …
  No, předně se držte té správné terminologie (jediné správné, protože emerické!) Snad tedy „mise“ , nebo „operace“, ale válka… Ještě si nedáte pozor a pod vlivem tohoto fóra použijete výraz „vraždění“, nebo (nedejbože!) „vraždění neozbrojených civilistů….“
  Tak tedy… Pokud si pozorně a znovu prohlédnete ono video, je dobré poslouchat. Poslouchat co se říká. Při všem všudy – mluví se o mužích s „kalašnikovy“, které vidí. Nemluví se o jejich „vojenském věku“. Jen na týchž záběrech žádný „Kalašnikov“ není. Asi je dovedně schovali postřílení pod sebe. A ten co utíkal a mával rukama? Já vím, moment překvapení. Úplně zapomenul na skládací protiletadlovou raketu ve své ponožce. Ani nebyl schopen postavit se nepříteli čelem a tím donutil emerického střelce střílet do zad. Potupné.

  „…. USA na nej nemaji silnou kauzu, protoze Assange prisne tajne vojenske dokumenty nekradl, pouze je zverejnoval. To by se mu muselo dokazat, ze Manningovi nejak pomahal s hakovanim pocitacu…. “ A… že ono to tak docela neodpovídá skutečnosti? Oficiálně to tak sice vypadá, ale není. Protože… jiná kvalifikace by britskému soudnictví mohla ve vydání bránit. Ale změna a doplnění obvinění nijak neohrožuje a neomezuje britské soudnictví. Jaká změna a doplnění? To je celkem jedno. (???) Vůbec nejde o formulaci a obsah, jde o … vyjednávací pozici. Protože není moc dobré věřit na spravedlnost a právo. Zde (a nejen zde!) se hraje jiná, vyšší hra. Aby mohl Assange dostat onen trest do 5. let, bude muset cosi udělat. ???

 • Martin (už bez taky m) • 14. dubna 2019

  Ne vždy souhlasím s Platoškinem,
  ale tady nejspíš ukazuje správným směrem.
  https://www.youtube.com/watch?v=4mr-B2z58Ns

 • Viky • 14. dubna 2019

  Čím by sakra mohl být po tolika letech Assange ještě důležitý? Ajajaj… Nebo snad někdo věří, že britové sedm let! extra hlídali nějaké bezvýznamné vyslanectví. Že by britové investovali statisíce (možná miliony) liber jen a pouze do hlídání člověka, který porušil podmínky kauce a dle britských zákonů mu za to hrozí rok odnětí svobody. Představte ! celý jeden rok! A hlídají ho sedm… Nějaká disproporce mezi cena x výkon, ne? Protože to vše ostatní není tak docela v britské jurisdikci. Nějaké komplikované…. Zvláště potom, co jedna z tzv. „obětí“ jeho sexuálních eskapád ve Švédsku rychle spěchá s obnovením svých obvinění, aby soud mohl obnovit trestní stíhání.
  Oficiálně mají proti Julkovi svědectví Manninga, kterému pomohl háknout síť a přihlásit se pod jinou identitou a heslem. Takže základní důkazní bázi proti Assangemu emeričané mají. A Manningová dlouhý pobyt v ženské věznici změnou a popřením svých svědectví riskovat nebude.
  A čím by měl v dané situaci být zajímavý pro emeričany Assange? Takto, bez dalších souvislostí, kromě demonstrativní msty, ničím.
  Tvrdí se, a považuji to osobně za pravděpodobné a možné, že pod různými pseudonymy poskytla ruská vojenská rozvědka materiály o Clintonici Assangemu, tedy WikiLeaks. Nikdo nikdy raději nezpochybnil autentičnost zveřejněného, ale cesty ke zveřejnění nejsou zcela zřejmé. A tak se zdvihnou sázky, aby byl nucen Assange připustit a přiznat nejlépe před soudem nějakou formu spolupráce s ruskou vojenskou rozvědkou. Tím se smete ze stolu několik věcí. Podlomí to důvěryhodnost WikiLeaks v očích mnoha lidí, dorazí reputaci Assange jako nezávislého a … nastartuje další vlnu antiruské hysterie.
  Velmi zvláštní je pozice novinářů. Všichni to tušili, ale pouze RT vyslala štáb s kamerou.

 • Martin (už bez taky m) • 14. dubna 2019

  P.C.Roberts: Věk nespravedlnosti
  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/p-c-roberts-vek-nespravedlnosti.html

 • Martin (už bez taky m) • 14. dubna 2019

  citace z googlepřekladu:
  „Julian Assange byl zatčen za zveřejnění důkazů o amerických válečných zločinech poté, co vláda USA podplatila ekvádorskou vládu, aby porušila mezinárodní právo.
  To se stalo. A každý, kdo používá lži a rozptýlení, aby popřel tuto pravdu, je na špatné straně historie.“
  https://www.zerohedge.com/news/2019-04-13/obvious-dirty-dealings-behind-julian-assanges-arrest

 • Viky • 14. dubna 2019

  Pozici novinářů vytahuji zvlášť, protože je krajně podivná. Ať je to vnímáno jakkoli, Assange JE NOVINÁŘ. Ano, je to zvláštní typ novinařiny, ale osobně je mi tato forma novinářské práce asi nejsympatičtější. Množství faktických dokumentů bez zbytečných keců. Samozřejmě, i tohle může být manipulativní, prostým výběrem dokumentů. Ale publikace takového kvanta dokumentů různorodého charakteru téměř vylučuje jednoduchou manipulaci.
  Proto je „neutrální“ postoj drtivé části novinářské obce zarážející. Měli by řvát, hodně silně řvát. Jsou uraženi, když je označujeme jako presstitutky. Oni jsou přece „strážní psi demokracie“. Nicméně, neochota většiny chránit ohrožené ze své smečky, by uráželo psy.

 • Martin (už bez taky m) • 14. dubna 2019

  Soudružka Dana nám tady bude tvrdit, že Mosul si Iráčané rozstříleli sami…
  Jistě – a Raqqu i Fallúdžu, Basru a mnohé další taky, že …
  Svinští teroristi- ještě že máme ty hodné US bojovníky za světovou DÉMON-krást i ji…
  Kdo si dnes vzpomene- po „hrdinné porážce“ zločinného ISIL chrabrými hochy z USA jak že se to bombardovalo s denním použitím „koberečků“, kazetové munice, bílého fosforu, etc…
  No ale vždyť „obětaví zachránci“ s Bílými plembáky nám tvrdili, že „největší zrůda je Assad“…oni přece jen trávili lidi chlorem dodaným Západem- ale kdo by se prosím vás nechtěl nechat utrávit až do rajské demokracie??
  A ještě vám k tomu dají pravdu a lásku – a dokonce zcela svobodně a „v akci“!
  No nekup to !!
  Ještě že ty hochy z ISIL měli, že…
  Je alespoň na koho to hodit.
  Co na tom, že ISIL je jen „pomocný sbor“ založený USA…

  Návod jak provádět i ta nejhorší svinstva a „zbanalizovat“ lidský život?
  Snadno: „Demokratizovat“ až nezůstane kámen na kameni…
  Merdia si zaplatit- nejlépe skrze CIA a zisk z opiových polí v bratrsky osvobozovaném Afghánistánu, poslední odvážné pro výstrahu po sedmiletém vyhnanství pozavírat s denní dávkou „waterboardingu“…
  A nezbude ani stopa po Švejkově zvolání:
  „Co blbnete- vždyť jsou tady lidi!“…

 • Viky • 14. dubna 2019

  Martine, konkrétně toto“co vláda USA podplatila ekvádorskou vládu, aby porušila mezinárodní právo“ je blbost. Ale blbost je pouze to, že ekvádorská vláda porušila mezinárodní právo. Území vyslanectví je sice obdařeno exteritorialitou a nedotknutelností dle Vídeňské Konvence. Jenže. Mezinárodní právo neomezuje právo té které země udělit, či odejmout asyl. Ne, mezinárodní právo nedovoluje britům o své vůli zasáhnout na diplomatické půdě. Ale ani ekvádorcům zase o zásah požádat. Byl li zrušen status asylanta (byl) a byla li británie požádána o zásah… Ne, Martine, mezinárodní právo porušeno nebylo. Bylo to z ekvádorské strany podlé, sprosté a nečestné, ale ne každá křivárna je rovnou porušením práva. V tom se asi Váš zdroj těžce mýlí.

 • Botičky od Diora • 14. dubna 2019

  Viky napsal

  Martine, konkrétně toto“co vláda USA podplatila ekvádorskou vládu, aby porušila mezinárodní právo“ je blbost. Ale blbost je pouze to, že ekvádorská vláda porušila mezinárodní právo. Území vyslanectví je sice obdařeno exteritorialitou a nedotknutelností dle Vídeňské Konvence. Jenže. Mezinárodní právo neomezuje právo té které země udělit, či odejmout asyl. Ne, mezinárodní právo nedovoluje britům o své vůli zasáhnout na diplomatické půdě. Ale ani ekvádorcům zase o zásah požádat. Byl li zrušen status asylanta (byl) a byla li británie požádána o zásah… Ne, Martine, mezinárodní právo porušeno nebylo. Bylo to z ekvádorské strany podlé, sprosté a nečestné, ale ne každá křivárna je rovnou porušením práva. V tom se asi Váš zdroj těžce mýlí.

  Podívejte se na „Lenin Moreno – IRA Papers“ a pochopíte, že Martin má pravdu:

  31.03.2019: https://www.telesurenglish.net/news/INA-Papers-The-Corruption-Case-Against-Ecuadors-President-Lenin-Moreno-20190331-0007.html

  Equador dostal za Juliana 4,2 napřímo + dalších 6,3 nepřímo = 10,5 mlrd usd. Stalo se to minulý týden…

 • Viky • 15. dubna 2019

  Botičky od Diora: „Podívejte se na „Lenin Moreno – IRA Papers“ a pochopíte, že Martin má pravdu:

  31.03.2019: https://www.telesurenglish.net/news/INA-Papers-The-Corruption-Case-Against-Ecuadors-President-Lenin-Moreno-20190331-0007.html

  Equador dostal za Juliana 4,2 napřímo + dalších 6,3 nepřímo = 10,5 mlrd usd. Stalo se to minulý týden…“
  ————-
  Ale to je přece naprosto možné a reálné! A hnusné a podlé! A porušuje to nejspíš národní legislativy, přitom velmi hrubým způsobem. Ale ne mezinárodní právo…
  Porušit jej můžete právě a pouze tehdy, pokud by cosi takového bylo v mezinárodním právu kodifikováno. A ono je a … současně není. Je to deklarativně zmiňováno třebas v papírech OSN. Obecnost a deklarativnost brání následné vymahatelnosti. Věc by musela být převedena z deklarativní roviny do poněkud konkrétnější polohy, s negativním či pozitivním vymezením. S tou vymahatelností by to sice moc nepohlo, ale zamezilo by to dvojímu, či vícerému, výkladu. A to je současný stav. Takže je obtížné porušit mezinárodní právo, jestliže toto nekonkretizuje, co se tím – oním chápe. Takže Vás ono mezinárodní právo odkáže na národní legislativy a … jste přesně tam, kde jste. Protože se kupříkladu německá justice dívá trošku jinak na korupci uskutečněnou v Německu a na totéž konané německým subjektem v zahraničí. (i když sama tvrdí, že rozdíl nedělá). A přitom je v Německu tato problematika legislativně velmi slušně ošetřena.
  Proto opakuji: nelze porušit mezinárodní právo, jestliže toto právo některé věci nekonkretizuje. Něco jiného je vidět zřejmou příčinnou souvislost, a něco jiného ji bezpochybně prokázat.
  Platby vysvětlíte „pomocí“a „investicí“ , vydání potom porušením či přímo soustavným porušováním pravidel – a? kde je mezinárodní právo? Porušeno? Ne-e-e-e! Jasné?

 • PPK • 15. dubna 2019

  Viky napsal
  a? kde je mezinárodní právo? Porušeno?

  Filozofická otázka: Může někdo třetí porušit pouhý lidský výmysl dvou, vyhlášený ve formě nějaké jejich dohody a jejího téměř libovolně možného výkladu někým čtvrtým, čímž v realitě světa každé právo je?

 • orinoko • 17. dubna 2019

  Bacha na rackovo bombardování stran DANAjskeho daru.
  Vite, můžu se mylit… Neexistuje nic jednodussiho. Kva kva…
  Ale nedávno jsem dostal dva emaily. Zirali byste. Ozvali se někdejší místní uzivatele. Druhdy velcí frekventatnti.
  A jeden z nich je racek!! Ne, že by se k tomu hlasili, ale náš milý počítat pro každého má vytribeny detektivní cich. Jenom se to potvrdilo.
  Trochu tajuplnosti neuškodí před velikoNOCNIMI zazraky.

 • racek • 21. dubna 2019

  Mohu Vám, vážený kolego, jen říci, že já jsem nikomu zde žádný mail neposlal a ani nehodlám poslat. A ani mnohé dvě adresy najdou pod jménem Racek, ale mým vlastním. Ostatně, Racek je jedno heslo, kterým jsme sedě v hospodě v mém hluboce totalitním mladi vyzývali kamarády k následování pro odchodu na… No, řekněme když toho piva v organismu byl již přebytek… Jinak, mě kritika vůbec nevadí, naopak. Ale já se chovám ke každému slušně nebo se alespoň snažím a rád bych, kdyby jste alespoň k naší velmi zajímavé a velmi dobře informované dámě choval slušně. Sprosté nadávat a pomlouvat jsou přece argumenty naší dosti odporné Havlérky a snad to opravdu nemáme zapotřebí, co?

 • Bety • 22. dubna 2019

  Mezinárodní právo?
  Rusko se ho drží a dobře dělá, protože všichni přece chceme svět, kde jsou
  určitá základní pravidla a spravedlnost.
  A Emerika a spol. ztrácejí neustále v očích nás všech i přes neustálou mediální
  masáž.

 • racek • 23. dubna 2019

  Milá Bety, bohužel se velice mýlíte. Mládež a v podstatě skoro všichni do cca 35 let jsou už velice hluboce indoktrinováni pravdolásko propagandou a argumenty je nezajímají. Zblbnutí mládeže je bohužel asi nevratné. Prostě úplně jak se píše v jednom falešném dokumentu…

 • PPK • 24. dubna 2019

  racek napsal

  Milá Bety, bohužel se velice mýlíte. Mládež a v podstatě skoro všichni do cca 35 let jsou už velice hluboce indoktrinováni pravdolásko propagandou a argumenty je nezajímají. Zblbnutí mládeže je bohužel asi nevratné. Prostě úplně jak se píše v jednom falešném dokumentu…

  Vím, není adresováno mně. Je však vyvěšeno na veřejném webu a tak též vyjádřím svůj názor k tomu (od) páně racka: Podle mne, např. zvířeti trvá jakékoliv blbnutí jen do chvíle, než pocítí bolest. Člověku však už ani té bolesti netřeba. Postačí mít dluhy a první neúspěch, žaludek bez pamlsků a prázdnou peněženku. Problém je, že vidět realitu ještě není totéž, co pochopit příčiny.
  Kapitalismus je však laskavý: Je to jen tvůj sociální problém, milý člověče! Pokud jsi víc nepochopil, můžeš se svobodně třebas i oběsit na první větvi, kterou cestou životem dál najdeš! Přežijí totiž pouze ti s hlavou k myšlení a nikoliv jen ke konzumaci propagandy. No a, že poctivé myšlení bolí? A to sociálně vztahové obzvlášť? Inu, to přece ví každý, kdo to jednou zkusil…