Jak zacházejí s uprchlíky v Izraeli

Kardinálním problémem izraelské společnosti nejsou „nežidé“ ale samotní rasově či nábožensky čistí Židé.

Volbě mezi vězněním a repatriaci do svých válkou zničených zemí permanentně čelí v Izraeli tisíce přistěhovalců. Předpokládá se, že v současné době žije v Izraeli až 65.000 afrických uprchlíků. Těm je nabídnuta možnost volby: Mohou na jednosměrný lístek zpátky do Afriky přijmout jednorázovou platbu v hotovosti, nebo jít do vězení. Aby zabránil vstupu dalších uprchlíků, začal Izrael stavbu masivního plotu. Amnesty International a další organizace důrazně poukazují na nepřijatelné nakládání s africkými uprchlíky v Izraeli a to i mimo detenční zařízení:

Amnesty International napsala: „Žadatelé o azyl dle zákona mají zakázáno přijmout placenou práci a měli malý nebo žádný přístup ke zdravotní péči a sociálním službám. Mezitím úřady mnoho z nich nutili opustit Izrael „dobrovolně“ v rámci procesu, který jim zaplatí, aby stáhli své azylové žádosti a poté se buď vrátili do svých domovských zemí, nebo odcestovali do třetích zemí. Více než 5000 eritrejských a súdánských státních příslušníků přijalo „dobrovolný návrat“, a to navzdory obavám, že budou v zemích, ze kterých uprchli, pronásledováni nebo mučeni.“

Přestože uprchlíky Amnesty International a světové společenství uznává jako uprchlíky, kteří potřebují pomoc, Izrael je označuje jako „agenty“, na které se vztahuje zákon o „prevenci infiltrace“ z roku 1954. Tisíce těchto uprchlíků jsou zadržení při příjezdu ve vězení, kde mohou být drženi po dobu až tří měsíců, a pak v záchytném centru „Holot“, kde mohou být opět drženi až další rok. Vězení i detenční zařízení se nacházejí v drsném území Negevské pouště. Vězení Saharonim je jistě jedno z největších svého druhu na světě. Detenční zařízení Holot pojme dalších 2000 přistěhovalců. Nejvyšší soud Izraele sice rozhodl, že uprchlíci již nemohou být drženi v Holot po dobu delší než jeden rok, což vedlo k propuštění 1200 vězňů, nicméně víza, která jim byla vydána, jim zakazují usadit se v Eilatu nebo Tel Avivu, tedy městech, kde by se mohli nejsnadněji usadit a najít práci. Vězňům, kteří, protože neměli kam jít, odmítli opustit Holot nebo navštívili Eilat či Tel Aviv, ministr vnitra Silvan Shalom vyhrožoval uvězněním ve vězení Saharonim.

Zdroj: mintpressnews

Překlad: Vladimír Pazdera


Jsme nepoučitelní

Ironií osudu je, že mezinárodní právo věnované situaci uprchlíků bylo inspirováno neblahou situací Židů v předvečer 2. světové války a jejich snaze uniknout z Evropy. Zdá se, že lidstvo se ani zbla nepoučilo. Tehdejší antisemitismus a rasismus byl vystřídán dnešní islamofobií a starým „dobrým“ rasismem. V Izraeli jsou občané I. kategorie, rasoví či náboženští židé, občané II. kategorie s občanstvím státu Izrael, avšak vyznávající jiné náboženství než judaismus a jsou nežidovského rasového původu. Potom je tu třetí skupina obyvatel, neobčanů, narozených na okupovaných územích, tzv. Západním břehu Jordánu. Ti jsou drženi v rezervacích a ghettech ohraničených několikametrovými ploty se strážnými věžemi připomínající neblahé tábory a ghetta v Evropě před 75 lety. Vybraní neobčané takových míst, například Betléma, rodiště Ježíše Krista, mohou, pokud ovšem dostanou povolení od příslušných občanů státu Izrael I. kategorie, sloužit i mimo tábory a ghetta, v nichž jsou drženi. Pokud by však zlobili, přijdou o příslušná povolení a zbytečně by už v několika hodinových frontách na příslušných checkpointech čekali.

Kdo tedy chce získat izraelské občanství, nemusí bydlet ani mít práci na území Izraele, ať už tím územím míníme cokoliv, stačí doložit odpovídající rasový původ nebo doklad o odpovídající víře, tedy judaismu. Kdo tyto dvě podmínky nesplní je „infiltrators“ a chtěl by kazit posvátný židovský charakter Izraele. Rasově nečistí jsme samozřejmě i my Češi, proto se nemůžeme divit takovým incidentům jako byl ten, kdy Židé odmítali letět s letadlem s českou posádkou, více ZDE . Lidská blbost tedy vítězí na všech frontách, patent na ní neměli jen němečtí fašisté v čele s Adolfem Hitlerem, vrací se nám jako bumerangem přes stát Izrael. Tím ovšem nechci říci, že bychom se bez Izraele neobešli. Úplně klidně. Blbost kvete na březích Labe stejně dobře jako u břehů Jordánu.

Také my přijímáme přednostně uprchlíky z Ukrajiny, kteří mohou doložit nějakého „českého“ předka. Také u nás jsou slyšet hlasy, že bychom měli přijímat přednostně křesťany. Jako by naše společnost žila podle křesťanských zásad! Jako by naši dobří Češi byli tak nějak od přírody chytřejší než tmáři islámu! Jak směšné. Když kultura islámu ovlivňovala a určovala dějiny tohoto světa, V Čechách převážně běhali vlci a lišky dávaly dobrou noc. Ano, islám tu nechceme, máme svoje Konvičky. Kdoví, jak by se tu ti muslimové chovali a ženy by nosily šátky na hlavě, to by bylo strašné. Jsou prostě sto let za opicemi, my máme své chytráky, Klause, Nečase, Topolánka, knížete, a dalšího Čecha jako poleno, obhájce českých národních zájmů, Tomia Okamuru. O nějaké infiltrators, agenty co by nám chtěli narušit klidný spánek, nestojíme. Podobně jako stát Izrael toužíme po rasově čistém prostředí bez víry nebo maximálně s jednou vírou. V našem případě je to ateismus nebo povolené církevně zrestituované kostelní židokřesťanství.

Abychom si rozuměli

Nejsem „sebenenávistný Čech“, který považuje své spoluobčany za horší než jiné národy. Vůbec ne. Myslím, že jsme srovnatelní blbci s kterýmkoliv jiným národem. Bojíme se, že nás dva tisíce imigrantů okrade a vezme nám práci. Přitom je zřejmé, že při 700 tisícové nezaměstnanosti asi bude problém trochu někde jinde. A pokud se týká té zlodějny, tak na dvoubilionovém dluhu a navíc rozkradení státního majetku se v drtivé většině podíleli dobří Češi podporovaní ze zahraničí převážně nemuslimy. Tipoval bych ateisty, křesťany a Židy. Mohu jmenovat Klause, Ježka, Třísku, Koženého, Bakalu, Nečase, Topolánka, Kalouska a další stovky a tisíce „Čechů jako poleno“, kterým se omlouvám, že je přímo nejmenuji, přestože jsou rovněž v míře větší než malé odpovědní za rozkradení, deficit, opuštění sociálního státu a vůbec stav, v němž se nacházíme. Kardinálním problémem izraelské společnosti nejsou „nežidé“, ale samotní rasově či nábožensky čistí Židé. Stejně tak kardinálním problémem české společnosti není dva tisíce uprchlíků, ale domorodí Češi. Nějak spolu nedokážeme spokojeně žít, a tak svou frustraci házíme na jiné.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
22. 10. 2015 19:27

Pan Letko opet agituje pro internacionalu velkeho bratrstvi, neuvedomujice si, ze agituje pro NWO. Statni doktrina Israele je sebezachova Zidu, coz je ideal, ktery by mel byt zakladem kazdeho statu, zrovna jako Cechum by melo jit v prvni rade o sebezachovu Cechu a Moravanu. V Israeli zije velky pocet emigrantu- Zidu z byvaleho Sovetskeho Svazu, asi jeden a pul milonu, coz ve state s 8 miliony, (z toho jednoho a pul milionu Araabu,) uz ovlivnuje spolecnost a politiku. Kdyby bylo podle aktivistu, tak se do Israele nastehuje cela severni Afrika. Israel je maly stat, nekde je siroky jen 17 kilometru… Číst vice »

Ladys
Ladys
22. 10. 2015 19:43

, s tím ovšem mohu výjimečně souhlasit i když toto:
http://gloria.tv/media/VyzotcUwWQx
asi pro Dana nebude znít lahodně.

Dana
Dana
22. 10. 2015 21:30

Protiamericka retorika na videu je hloupa. I kdyz Obama preferuje muslimske immigranty, tak mame jine proti-paky, jako treba ten plot s Mexikem, deportaci, a minimalni socialni davky novym immigrantum, cimz se skodlivost ilegalni imigrace dost neutralisuje. . Organisace spojenych narodu, OSN by nejradsi globalne rozdelila chude a divoke narody mezi ty vyspelejsi, ve snaze ty nekulturni zkultivovat, coz ovsem nemuze fungovat. Prirodni zakon pracuje tak, ze shnile jablko v sudu s ostatnimi zdravymi jablky nakazi plesnivinou ty zdrave. Nikdy tomu neni naopak, ze by ta dobra jablka zabranily zkaze. Celkove, kdyz se nekdo v Cesku pridava k (nespravedlive) kritice USA,… Číst vice »

fajt
fajt
22. 10. 2015 21:39

Ježíši, ať se ta americká věc raději tělem věnuje svému živiteli, když ji tedy pánbůh nadělil tolik amerického štěstí – hlava ji tedy ani omylem nefunguje. ..)

hudryper
hudryper
22. 10. 2015 21:48

Nezoufejte Fajte. Kdybychom se museli rozloučit s touhle americkou věcí,přidělili by nám jinou,
efektivnější…I na internetu platí,že nikdy není tak zle,aby nemohlo být ještě hůře. Na mne a troufám si odhadnout že na zdrcující většinu zdejších čtenářů působí tahle propaganda naprosto
kontraproduktivně. Prostě ten bullshit po ránu překročím a jdu dál,aniž bych se musel zabývat
zdrojem,z něhož tento exkrement vypadl. A mohu to doporučit i všem zdejším čtenářům a hlavně
pak diskutujícím.

Alena
Alena
22. 10. 2015 23:29

pane Letko,Vámi zmiňovaný VK v Soči http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20151022/1478143/vaclav-klaus-projev-valdaj-soci.html mluví i o Vás ,,,,Největší hrozbou nejsou ani evropští, washingtonští či moskevští byrokraté snažící se řídit a kontrolovat naše životy. Nejsou jí ani alarmistická a populistická média a jejich pokus o vládu mediokracie. Nejsou jimi ani autokratičtí globální bankéři, businessmani či účastníci davoského Světového ekonomického fóra. Nejsou jimi ani zbývající diktátoři. Tyto mé výroky někomu mohou znít překvapivě, ale žádnou převratnou myšlenkou nejsou. Hlavní chybu vidím v nás…. …….Měli bychom prosazovat maximum vzájemného otevírání se zemí, svobodný obchod, maximálně neomezovaný pohyb lidí a myšlenek, neměli bychom se bránit internacionalizaci lidských aktivit, ale měli… Číst vice »

Alena
Alena
22. 10. 2015 23:37

ani ve snu mne nenapadlo, že někdy budu argumentovat slovy pana Klause, kterého jinak nemám v oblibě co ještě sdělil …..Dnešní generace v relativním bohatství a hojnosti žijících lidí na Západě (v originále pleasure-seekers), čili my samotní podrýváme ty instituce, které vznik našeho svobodného a prosperujícího světa umožnily. Zdá se, že si to neuvědomujeme. Nejsme odhodláni rezolutně se postavit multikulturalistickému tažení proti západní civilizaci. Nejsme připraveni hájit své hodnoty, svou kulturu, svá náboženství, svůj životní styl. Nejsme ochotni obětovat svůj relativně komfortní život a začít bojovat za svobodu a demokracii. Nebráníme se, když jsme naváděni ke „globálnímu myšlení“, a nechráníme… Číst vice »

Sio
Sio
23. 10. 2015 4:22

Použiji tvrdá ale pravdivá slova. Článek je blbý. A pokud to myslí vážně, tak i sám autor. Proč? Vůbec se neklade základní otázky. A ty začínají slovem „Proč“. Anebo pokud ano, odpovídá na ni nesmyslně. Proč asi tady chtějí Češi radši Ukrajince než Afričany? Z rasistických důvodů? Nesmysl, rasistů je mezi námi málo. Proč chtějí raději křesťany než muslimy? Protože tak rádi křesťanství a církev? Nesmysl, i křesťanů je menšina. Proč se Židé brání imigraci do Izraele? No nedělat to, tak už tu Izrael není. Atd.. ani se mi ty autorovy hlouposti nechce rozebírat. Naivní a k tomu hloupě manipulativní.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 10. 2015 8:03

Je ostudou letošního Valdajského fóra že umožnilo vystoupení lidí jako je Václav Klaus? Nevím, nechtěl bych do demokratičnosti přístupů Rusům kafrat. Je to jejich volba. Mají na to právo. Potíž je v tom, že takový člověk působí jako vzorek Čechů (omlouvám se ostatním národům a národnostem že to dávám pod jednu vlajku, i na Moravě a ve Slezsku máme svoje Klause)… Klaus byl lump odevždy. V době jeho nástupu potřebovala politická scéna „roští“ v podobě občanského angažmá. Spolky a občanská sdružení byla nejprve vítána, ta negativní nálepka byla právě klausovci účelově přidána později. Sám jsem s ním mluvil jen jednou… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 10. 2015 8:16

Tento můj „osobněji“ laděný komentář vyplývá z dlouholeté zkušenosti veřejného angažmá v „Klausistánu“ jímž tato společnost minimálně do jeho zvolení prezidentem byla snad s krátkou výjimkou období „Sarajevského atentátu“… Náš dnešní marasmus je zaviněn nejen tím, že na správná místa jsme nedokázali dostat správné lidi, že mnozí z lidí se nedokázali přihlást o svá práva a pracovat na pozicích kde by měli… Budu si do budoucna opět i sám dávat pozor na komentování názorů a vystoupení této zombie české poblitiky, která opět vystrkuje růžky ve službě všemu jinému, jen ne této zemi a jejímu národu. Píše-li se o Miloši Zemanovi… Číst vice »

Irena
23. 10. 2015 18:02

Sio napsal Sio No až tak strašné to není, s těmi ghety je to pravda. Židé si v Izraeli vypěstovali vlastní formu pěkně odporného fašismu a Evropa to dlouhá léta nevidí stejně, jako teď nevidí ten na Ukrajině. Co bych já vytkla článku je to, že se vůbec nejedná o normální přistěhovalectví, že úplně pomíjí, že se jedná o řízený proces a dá se očekávat, že ani v našem zájmu, ani v zájmu těch lidí, co je do toho stěhování navezli, a že se vůbec nejedná o dva tisíce lidí. Je to trapné bagatelizování velkého problému, který má skončit destabilizací… Číst vice »

Bety
Bety
23. 10. 2015 18:30

Víte, co je to Gipsy Day? Já to nevěděla. Moje kamarádka navštívila v létě Irsko a poučila se, jak jsou tam Romové pěkně integrováni. 1. Gipsy nemají dovoleno bydlet ve vesnicích a městech. 2. Gipsy mají vyhrazeny pozemky ohraničené ostnatým drátem , opouštět je smí jen na 2 vyhrazené hodiny denně. 3. Jejich děti nechodí do školy. 4. Gipsy Day označuje den, kdy tito /ale jen po povolení městem, když to řekne ne, není odvolání/ mohou na hlavní ulici přivézt a otevřít své prodejní stánky. 5. Gipsy day probíhal takto: hlavní ulice byla vyklizena /květináče,popelnice atd. a ohrazena páskou. Poté… Číst vice »

Béda
24. 10. 2015 7:01

Uprchlíci, imigrace a integrace v Německu (2015) s titulky https://www.youtube.com/watch?v=CuZDFYoKoVM