Diskuze k článku


 • Miloslav • 16. června 2015

  Bez výhrad souhlasím se závěrem článku: „Pokud má mít svět reálnou šanci na demokratickou budoucnost, bude nutné, aby byla americká touha po získání absolutní vojenské převahy ve světě zastavena a aby tak ve světové politice dál platila alespoň minimální demokratická pravidla.“
  Jednu možnou cestu vývoje globálního demokratického uspořádání celého lidstva popisuje článek: „Dopis všem lidem na planetě“, který byl zveřejněn např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 • Dana • 16. června 2015

  Spojene Staty vzdycky reagovaly a reaguji na hromadne demonstrace obcanu.
  Takze neknucte a zorganisujte se do tisicovych zastupu, kde se bude jasne presentovat postoj k te ci one problematice. Amerika prece vyslysela prani Cechu, ze si americky radar nepreji, to jen na ukazku o rozumne zmene americke politiky. Absolutni vojenskou prevahu ve svete uz Americane davno maji, to ale neznamena, ze chteji nekoho zotrocovat.
  Ted nastala vazna, nalehava, byt domaci situace s kvotami pro bezence.
  Opet se domluvte a statisicovy dav na Vaclavaku domahajici se suverenniho vyberu a poctu immigrantu bude bran vazneji..
  USA si take vybiraly nove pristehovalce na Ellis Islandu.
  Chce to nebyt liny a lhostejny, zapojit se musi kazdy obcan, protoze demokracie je flexibilni usporadani, ne nejaky totalne nastoleny rezim…

 • Sio • 16. června 2015

  @Dana: Asi se vám krásně žije s tak ničím nezkaleným nádherně černobílým pohledem na USA. Bohužel, dožijete se ještě i toho, že se vám to vaše teplé a pohodlné mraveniště rozpadne. Možná pokud máte majetek alespoň pár miliónů dolarů v nemovitostech po celém světě, tak se vám podaří utéci.

 • ducatista • 16. června 2015

  Dana: Jo bývávalo, tak možná ještě za války ve Vietnamu. Dnes má ta reakce zhusta podobu slzáku a gumových projektilů.

 • orinoko • 16. června 2015

  Emerika? Jedna veliká duha a dost holé prdele.

  https://www.youtube.com/watch?v=Z9oSqE7o6rw

 • orinoko • 16. června 2015

  Obřad zasvěcení u Svobodných zednářů. Made in USA.

  https://www.youtube.com/watch?v=Ks_D2drIs6E

 • K. J. • 16. června 2015

  Pravdou je, že v USA mají neomezenou svobodu. Státní moc a exekutiva si zde může podle své momentální libosti naprosto neomezeně dělat a prohlásit cokoliv, na co si vzpomene… A práva tohoto stylu americké svobody jsou nedotknutelná. Bohužel v poměrně velké části světa.

 • Dana • 16. června 2015

  Vztek na Ameriku je silnejsi, nez instinkt sebezachovy, ze.
  S temito nazory se Evropska Unie potopi daleko driv, nez USA a az se mesta vybydli a zdevastuji vsecny barokni sochy v Praze, tak to budete ignorovat a neunavne nadavat Americe, pac je to jeji vina.
  Nevim, jestli jste si vedomi naprosteho rozkladu evropske kultury a zpusobu zivota jak jej znate, kdyz vas zaplavi miliony lidi, kteri vyrostli za drsnych okolnosti a jejich mentalita je naprosto jina. A ze jsou miliony planovane, to mi verte.. S touto vlaastni sebevrazdou Evropanu nema Amerika nic spolecneho.
  Neni ve vasich schopnostech se domahat lepsi kontroly nad prichodem zoufalejsich lidi nez jste vy sami, neverite varovani emigrantky a svou nenavistnou demagogii proti USA si kopete vlastni hrob. Jedine NATO je v posici zkrze vojenskou technologii trochu zmirnit navaly immigrantu, jen si to vydupat.
  Ale to vy ne, ono je pohodlnejsi nadavat na Amiky a bankstery, toz pokracujte…..

 • Georgius z Raduně • 16. června 2015

  Vážení přátelé, ano, musím konstatovat, že užitečnost rad a význam této Dany vůbec, ale vůbec nechápete. I K.J. nám tu vysvětluje, že v USA mají svůj vlastní letitý folklór, který my ve své středoevropské zabedněnosti vůbec nechápeme – přestože poměrně velká část světa je už před námi.
  Jestliže my u nás na Moravě o velikonočním pondělí poléváme vodou a seřežeme ženské, tak v zemi neomezené svobody při demonstracích a rabování polévají vodou a řežou převážně černochy. I každý začátek je těžký, nevidím to však beznadějně černě.
  Jestliže čas od času si v USA svého prezidenta zastřelí, tak u nás se už tento demokratický zvyk snažíme napodobit a po prezidentovi střílíme zatím barevnými plastikovými kulkami nebo po něm alespoň házíme vajíčky. Snad i Danu potěší, že jsme se už vydali správnou cestou, na jejímž konci nás americké moci oponovat ani nenapadne. Časem všichni pochopíme, že neustále demonstrovat za svá práva, daná ústavou, je americky demokratické a tudíž normální. Když dočkáme času jako husa klasu, tak za pár let uvidíme, že to neustálé demokraticky flexibilní demonstrování je i v zemi neustálých normalizací běžné a že náš společenský řád je téměř jako ten americký – tedy nejlepší na světě a proto jedině správný a spravedlivý. USA jsou náš vzor – jen se nemohu upamatovat, co mi toto heslo připomíná.

 • Sio • 16. června 2015

  @Dana: Uvidíme, co se rozdrbe dřív, možná i EU. To by byla dobrá zpráva, každý stát by si rozhodl sám, koho vpustí a koho ne.
  Vztek na Ameriku? Jako myslíte stát s loutkovou vládou jménem USA? Spíše lítost. USA existuje už jen proto, že je elity potřebují proti Rusům a Číňanům. Stát USA je jen nástrojem elit, občané v něm nemají žádný vliv. Ale procesy jasně hovoří pro jeho ekonomickou i vojenskou porážku, právě díky Rusům a Číňanům.
  Nepůjde o jadernou válku, jen o ztrátu navlády na mořích a oceánech a ve vesmíru. O pozemním napadení Ruska nebo Číny nemůže být řeč, US armáda je schopna porážet menší národy, které může z bezpečí vybombardovat. Zažila by pořádný šok, napadnout Rusko nebo Čínu. Ale nebojte, ti vaši to dobře vědí.
  Libi se mi vaše zaujetí, jak bráníte stát, který pracuje proti vám. Kolik je státní dluh na jednoho obyvatele? Kolem $50000 ? fíha, to je dost peněz. My Češi ani ne $10000. Jak dlouho myslíte, že bude schopen zbytek světa absorbovat ty vaše papírky? Zlatá devadesátá jsou pryč a Fukuyama někam odfukuyamoval. Nikdo si na něj ani nevzpomene. A tak to bude i z USA. Jste na to připraveni?

 • Dana • 17. června 2015

  Jiste, ze jsme na valecne a katastrofalni situace pripraveni lepe, nez Evropane.
  Take lepe organisujeme, byt s nedostatky, ochranu americkych hranic. Tisice clunu a pozorovacich letadel hlidaji americke vody, nespocitane Coast Guard- pobreznich hlidek vraci do mista bodu odpluti tisice radoby immigrantu. Pres plot v Texasu se sice drapaji mnozi, ale vetsina je pak deportovana do Mexika. Jedno zda zahodili doklady a jsou z Venezuely.. Ale i tak, latinos maji prevazne krestansko-spanelske koreny. Nejsou to Africane z Konga…
  Takze my Americane se o sebe postarame, protoze, jednoduse, Americane preferuji sve vlastni deti pred detmi jinych narodu. Svete, prskej si jak chces…

  Nechci byt az moc cynicka, ale s vasi ceskou armadou by si poradilo par zabijackych mafianu z Kosova.
  Jedine Cina by byla aktualni hrozbou pro USA a ta se da jiste zmirnit tim, ze by Amerika napomahala Cine anektovat cast zapadni Sibire. Cinane se uz takto nedirektne vyjadrili.
  Ja jsem v pohode, mam za sebou desetileti pokojneho a uzitecneho zivota, soucasne vychutnavam plody nasi prace. Cesky internet je zabava, jako byvaval Dikobraz.

  Americky statni dluh je vysoky, ale stale splatitelny bez obcanskeho zivoreni. Triliony vydane za socialni programy, statni zdravotnictvi a stravenky nemakacenkum by ale musely byt zruseny….
  Malou cast dluhu uz splacime nove vytisknutymi dolary a presto cena ropy nestoupa.
  A Rusko nam nabizi a prodava velmi levne mineralni zdroje (i pri uvalenych sankcich ) – prodava je za papirky s Pjakinovou pyramidou…. 🙂
  Proc se mam starat o budoucnost, kdyz prijde vzdy takova, s kterou jsme nepocitali ?

 • Béda • 17. června 2015

  Dana napsal

  Spojene Staty vzdycky reagovaly a reaguji na hromadne demonstrace obcanu.
  Takze neknucte a zorganisujte se do tisicovych zastupu,kde se bude jasne presentovat postoj k te ci one problematice.Amerika prece vyslysela prani Cechu, ze si americky radar nepreji, to jen na ukazku o rozumne zmene americke politiky.Absolutni vojenskou prevahu ve svete uz Americane davno maji, to ale neznamena,ze chteji nekoho zotrocovat.
  Ted nastala vazna,nalehava, bytdomaci situace s kvotami pro bezence.
  Opet se domluvte a statisicovy dav na Vaclavaku domahajici se suverenniho vyberu a poctu immigrantubude bran vazneji..
  USA si take vybiraly nove pristehovalce na Ellis Islandu.
  Chce to nebyt liny a lhostejny, zapojit se musi kazdy obcan, protoze demokracie je flexibilni usporadani, ne nejaky totalne nastolenyrezim…

  Zádné kvóty na běžence. Všechny důsledky (včetně běženců) svých imperiálních válek a jejich náklady aˇt si rozdělí mezi sebe imperialistická centra – USA, Francie, Británie, Itálie jejichž firmy tyjí z válek a v jejichž zájmu ty loupežné války pod falešnou vlajkou vznikly.

 • orinoko • 17. června 2015

  Muze byt receno vice? Asi tezko. Klasicka emericka gutaperca. Chocholousek by se vyradil. A pak ze tisk hajzlpapiru se vsevidoucim volskym vokem je konspiracni teorie. A mezinarodni svineni taktez. Hlavne Cinu otocit proti Rusku. Na tom stoji existence emerickeho hlinaka.

 • abx • 17. června 2015

  otazka: ako dlho trva kym v amerike kulturne zdegeruje predtym normalny obcan?

 • abx • 17. června 2015

  Senát USA hlasoval o zákaze mučenia pri výsluchu a prijal opatrenia zamerané na ukončenie brutálnych metód, ktoré boli použité na podozrivých z terorizmu po útokoch 11/9 z roku 2001.

  Opatrenia prešli drvivou väčšinou, 78 hlasov oproti 21 hlasom – za návrh hlasovali všetci členovia Demokratickej strany a 32 republikánov.

  Za zákaz mučenia hlasoval aj republikán John McCain, ktorý bol mučený vo Vietname, kde bol vojnovým zajatcom viac ako päť rokov potom, čo bol zostrelený nad mestom Hanoi v roku 1967.

  “Tento pozmeňovací návrh poskytuje väčšiu záruku toho, že Spojené štáty neobetujú naše vžité hodnoty, aby zabezpečili krátkodobé bezpečnostné potreby” tvrdí McCain, ktorý sa roky snažil presadiť zákaz mučenia.

  _______
  obavili teplu vodu…

 • Gatta • 17. června 2015

  orinoko napsal

  Obřad zasvěcení u Svobodných zednářů. Made in USA.

  https://www.youtube.com/watch?v=Ks_D2drIs6E

  Tak tím se to vysvěltuje.
  Banda chlapů pod pantoflem, kteří kdyby šli do normálního stripptýzovýho baru, tak dostanou doma po čuni. A pak si svoje mindráky chtějí léčit snahou o nápravu světa.

 • Gatta • 17. června 2015

  Trocha prosté zpoezie na toto téma:

  https://www.youtube.com/watch?v=duTsaHJGWlM

 • Gatta • 17. června 2015

  Nebo lépe zde (nemohl jsem to najít).
  https://www.youtube.com/watch?v=RONs2_WqXZ0

 • abx • 17. června 2015

  zidia na Slovensku vitaju zbrojenie v EU, zevraj „Obamov hviezdny krok“

  Plán Pentagonu premiestniť ťažkú bojovú techniku do Pobaltia a Poľska, preto oceňuje ako vôbec najlepší krok Baracka Obamu na bezpečnostnom poli. Teda, samozrejme, za predpokladu, že Biely dom iniciatívu Pentagonu aj schváli. (Predpoklad je silný, bez politickej objednávky by to nepripravovali.)

  http://komentare.sme.sk/c/7863085/obamov-hviezdny-krok.html#ixzz3dCldMmdT

 • abx • 17. června 2015

  http://tv.sme.sk/vhd/31976/aky-zmysel-budu-mat-americke-zbrane-vo-vychodnej-europe.html

  vojnovi stvaci v akcii. propaganda bezi na plne obratky, pouzivaju zabery „vitania“ americkej armady v CR ako ARGUMENT.

 • Gatta • 17. června 2015

  Štěpán Kotrba: Uprchlíci musejí dožít chudí ve svých zemích, jinak padneme na úroveň Afriky.

  http://www.novarepublika.cz/2015/06/stepan-kotrba-uprchlici-museji-dozit.html

 • Gatta • 17. června 2015

  Martin Koller: Islámský stát – tragédie, nebo komedie?

  http://www.novinky.cz/komentare/372533-komentar-islamsky-stat-tragedie-nebo-komedie-martin-koller.html

 • Sio • 17. června 2015

  abx napsal

  otazka: ako dlho trva kym v amerike kulturne zdegeruje predtym normalny obcan?

  Tohle bude záporné číslo a čas měřený na roky.

 • Sio • 17. června 2015

  abx napsal

  Senát USA hlasoval o zákaze mučenia pri výsluchu a prijal opatrenia zamerané na ukončenie brutálnych metód, ktoré boli použité na podozrivých z terorizmu po útokoch 11/9 z roku 2001.

  Opatrenia prešli drvivou väčšinou, 78 hlasov oproti 21 hlasom – za návrh hlasovali všetci členovia Demokratickej stranya 32 republikánov.

  Za zákaz mučenia hlasoval aj republikán John McCain, ktorý bol mučený vo Vietname, kde bol vojnovým zajatcom viac ako päť rokov potom, čo bol zostrelený nad mestom Hanoi v roku 1967.

  “Tento pozmeňovací návrh poskytuje väčšiu záruku toho, že Spojené štáty neobetujú naše vžité hodnoty, aby zabezpečili krátkodobé bezpečnostné potreby” tvrdíMcCain, ktorý sa roky snažil presadiť zákaz mučenia.

  _______
  obavili teplu vodu…

  To zní jako přiznání, že v uplynulých 14 letech mučili v US oproti lidským právům vězně a 21 senátorů s tím stále souhlasí a požaduje v tom pokračovat? Kde je Amnesty International?

 • hudryper • 17. června 2015

  Sio napsal
  Sio • 17. Červen 2015

  abx napsal
  otazka: ako dlho trva kym v amerike kulturne zdegeruje predtym normalny obcan?

  Tohle bude záporné číslo a čas měřený na roky.

  Za nejvtipnější charakteristiku toho,co se děje v USA považuji reakci jednoho Francouze,který po
  odvlečení S. Kahna z letadla francouzských aerolinek ,stojícího ještě na letišti JFK prohlásil :
  Americká kultura dokázala zdegenerovat dřív,než dosáhla svého vrcholu… No a celý další proces
  s vyvoleným (sic) do té doby prezidentem MMF, až do jeho bankéři sledované „vyrovnání“ Kahna
  s prostitutkou toto tvrzení jenom podpořilo. Přitom prý šlo jen o jeho zvědavost. Ne snad na tu černou kurvu,ale jestli je v amerických sejfech skutečné zlato,nebo hlavně volfram.

 • Irena • 17. června 2015

  hudryper napsal
  Za nejvtipnější charakteristiku toho,co se děje v USA považuji reakci jednoho Francouze,který po
  odvlečení S. Kahna z letadla francouzských aerolinek ,stojícího ještě na letišti JFK prohlásil :
  Americká kultura dokázala zdegenerovat dřív,než dosáhla svého vrcholu… No a celý další proces
  s vyvoleným (sic) do té doby prezidentem MMF, až do jeho bankéři sledované „vyrovnání“ Kahna
  s prostitutkou toto tvrzení jenom podpořilo. Přitom prý šlo jen o jeho zvědavost. Ne snad na tu černou kurvu,ale jestli je v amerických sejfech skutečné zlato,nebo hlavně volfram.

  No to se podívejme. Tak mě je upíráno právo častovat pitomce slovem idiot a tady lítají černé kurvy… Pak kdo si nevidí do… Ne že bych jednání té paní obhajovala, ale co je moc, to je moc, ne?

 • hudryper • 17. června 2015

  Vážená paní Ireno,
  možná jste si všimla,že je rozdíl mezi uvedením pojmu jako druh zaměstnání a nebo coby nadávku.
  A že byla černá ,černá jako uhel,o tom není žádná pochybnost.Tady bych se chtěl politicky korektně omluvit,o barvě jsem psát nemusel. Přiznám se Vám, paní Ireno,že jsem předtím,než jsem zmáčkl tlačítko „odeslat“ o tom pojmu přemýšlel. Nakonec jsem to nechal tak a čekal,že mi to hlídací systém proti sprosťákům jako jsem já nevylepí,nezveřejní. Asi mám u něho protekci,nebo spíše
  „dobrou pověst“, kterou jsem si tímto neuváženým experimentem zničil. To by mohlo být docela přijatelné vysvětlení Vašich potíží,na něž si nepochybným profesionálním právem stěžujete.

 • Irena • 17. června 2015

  Hudrypere. Tak to vidíte. Opravdu jste si tím neuváženým experimentem svoji pověst zničil. Je po ní veta. Pel korektního pána rozvál vítr do dalekých končin. Já naštěstí nikdy na podobnou korektnost ani nepretendovala, takže mohu své silné výrazy používat bez omezení a strachu o svoji reputaci dál 🙂

 • Neználek • 17. června 2015

  America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization.

  Za autora tohoto tvrzení je považován Georges Clemenceau. Onen Francouz na letišti ho pouze volně citoval.

  https://en.wikiquote.org/wiki/Georges_Clemenceau

 • petr • 17. června 2015

  to Hydrypetr. Pro upřesnění: výraz prostitutka označuje profesi a kurva – označuje charakter.

 • hudryper • 17. června 2015

  Irena napsal
  Pel korektního pána rozvál vítr do dalekých končin.

  Ono jednou k tomu muselo dojít. Když ne ke konci puberty,tak alespoň po sedmdesátce. Ve Vašem
  případu zřejmě platí ,že blaze je tomu,co nic nemá,nic nemůže ztratit.
  Panu Neználkovi vysekávám velký hlubokosklon. Zřejmě ovládá dnes už nemoderní encyklopedii coby směr a metodu vzdělávání. Ten Francouz na letišti byl patrně podobně vzdělán,jako on. A já si nezapamatoval jeho jméno. Ono pamatovat si slovo ve francoužštině není pro nefrancouzštináře nic snadného.
  Peter : Dík za upřesnění. Taky jste si zaexperimentoval s virtuálním pomocníkem Stana ?

 • Irena • 17. června 2015

  hudryper napsal
  Když ne ke konci puberty,tak alespoň po sedmdesátce.

  Víte ono vyjadřování ala high society ani věk patent na rozum nikomu nedávají. Jistě je možné přihlížet k letitým zkušenostem, ale pořád se za ně schovávat…? Já nikdy ohled na věk nebrala a začínat s tím nehodlám.

 • Mudrc • 17. června 2015

  Dana napsal

  Vztek na Ameriku je silnejsi, nez instinkt sebezachovy, ze.
  S temito nazory se Evropska Unie potopi daleko driv, nez USA a az se mesta vybydli a zdevastuji vsecny barokni sochy v Praze, tak to budete ignorovat a neunavne nadavat Americe,pac je to jeji vina.
  Nevim, jestli jste si vedomi naprosteho rozkladuevropske kultury a zpusobu zivota jak jej znate, kdyz vas zaplavi miliony lidi, kteri vyrostli za drsnych okolnosti a jejich mentalita je naprosto jina. A ze jsou miliony planovane, to mi verte.. S touto vlaastni sebevrazdou Evropanu nema Amerika nic spolecneho.
  Neni ve vasich schopnostech se domahat lepsi kontroly nad prichodemzoufalejsich lidi nez jste vy sami, neverite varovani emigrantky asvou nenavistnou demagogii proti USA si kopete vlastni hrob.Jedine NATO je v posici zkrze vojenskou technologii trochu zmirnit navaly immigrantu,jen si to vydupat.
  Ale to vy ne,ono je pohodlnejsinadavat na Amiky a bankstery, toz pokracujte…..

  Jaký vztek na Ameriku? Prostě konstatování, že za současný stav mohou především USA, rozepisovat podrobnosti snad nemusím. Nakonec si to USA vyžerou až dokonce, protože dolar je na konci a na dluh se do nekonečna žít nedá! Rusko a Čína prodávají US dluhopisy a nakupují masivně zlato a tím je s USA konec. Je pouze otázka času, kdy státy BRICS převezmou kontrolu nad světovou ekonomikou a USA se bude muset podřídit. Pouze je otázkou, jak se bude dále světová ekonomika vyvíjet a kam bude směřovat, protože je nutné také změnit systém. Kasínový! kapitalismus není žádná alternativa. Zde jsem opravdu na vahách a nevím.

 • hudryper • 17. června 2015

  Irena napsal
  Jistě je možné přihlížet k letitým zkušenostem, ale pořád se za ně schovávat…?

  Vzhledem k Vašemu zvyku mít za každých okolností poslední slovo,vzdávám se dalších komentářů
  k Vašim názorům a předsevzetím.

 • abx • 17. června 2015

  petr napsal

  to Hydrypetr. Pro upřesnění: výraz prostitutka označuje profesi a kurva – označuje charakter.

  presne tak, prostitucia je tazke, namahave povolanie – ktore si nikto nevazi a prostitutky su zaznavane, nikto to neberie ako nejaku odbornost, hoci teda… jednu som poznal, bola parkrat v TV so svojim cislom, nebudem rozvadzat. mna nabalila v jednej putike po 8 pive. ked doslo na navrhy, povedal som, ze nemam zaujem o jej telo, ale by som chcel spasit jej dusu. na co ma teda vysmiala a este som jej musel dat na taxika, lebo som mnou zbytocne stratila plno casu. bola to teda prostitutka a curva zaroven…

 • orinoko • 17. června 2015

  Pridam etymologie co by za nehet vlezlo.
  Kurva neni az tak sproste slovo. Samozrejme v nasich koncinach se jim velmi bezne oznacuje charakter. Ale i tak je to konsekventni, ze. Kurva je predevsim zatacka, ze. Jak rikame my polygloti – die kurve. Take se kdesi bezne plkalo: jedes kurevskou Havaj.
  At tak anebo tak at, my cesti oblude jsme nemecke zatacce vdechli uplne nove komunikacni obzory. Cestina je skvela. Velmi dobre zvlada cizi terminy, aby jim vdechla nove zivoty. Ovsem … nejakou zahybaci zenstinu, popr. nelinearniho Bivoje … tezko zahrneme do slova – zakruta. Na druhou stranu prohlasit na adresu zenskeho pohlavi … je to zakruta … tak to si asi moc neulevime. Ani neupravime.
  Doba zada jasna slova, ze. Uz jen z toho duvodu nemuzeme my polygloti slovem kurva setrit. Kam bychom, kurva, asi tak dosli.

 • Dana • 17. června 2015

  Ja si nemyslim, ze za rozvraceni celych oblasti mohou jen Americane, uz proto, ze se tyto chaoticke narody premnozily a proste nemaji prostredky na svou zakladni obzivu. Ale budiz, kazdy ma pravo na svuj nazor.
  Podstatnou otazkou je, jak se k tomu postavite V CINECH, jak budete resit NYNEJSI situaci.
  S Francouzy bych nepocitala, protoze zvlaste Sarkozy se snazi zaclenit severni Afriku do Evropy a Rusko ma daleko vic problemu nez Amerika, jen to tak nevytrubuje.
  Napriklad islam se v Ruske Federaci take agresivne prosazuje a rozpina, emigranti, mnozi ilegalni, z oblasti Dagestanu a Cecnyje pocitaji do statisicu a to Rusko zadne oficialni valky nevede.. Zrovna jsem cetla, ze v Rusku zije pres 17 milionu muslimu ! To je uz slusne procento celkove populace.
  Pro porovnani, Syrie ma 20 milionu muslimu, Tunesie 10 milionu.
  Rusti konvertite aktivne propaguji islam proti zvolene ruske vlade i vladam evropskym.
  Mne se velmi libi tohle agitacni video,
  venuji specialne neunavnemu bojovnikovi proti imperialistum, panu Bedovi :

  https://www.youtube.com/watch?v=m6wiI32N1VE

  I mouchou lze bojovat proti elitam, v tomto pripade jeste navic elitam nevericim 🙂

 • Irena • 17. června 2015

  Dano, buďte tak hodná a nekazte tady svou přítomností a scestnými úvahami to téma tak pěkně rozváděné místními pány. Sice chápu, že byste se ráda vřadila a speciálně vy na to jistě máte plné právo, ale ponechte jim víc prostoru.

 • Béda • 17. června 2015

  Specielně pro nick Dana,

  dokud USA nezačaly podporovat mudžáhedíny v Afghánistánu a nepoložily tím základ pozdější Al Kaidá, dokud USA nezačaly podporovat muslimy v Rusku a kosovské Albánce, dokud USA nerozvrtaly Irák, dokud USA, VB a Francie nerozvrtaly Libyi, dokud USA nerozvraly Sýrii neměly ČR ani Evropa vážnější problémy s muslimy.

 • orinoko • 17. června 2015

  Ireno, vy se občas projevujete takměř ďábelsky. Máte mnohovrstevný smysl pro humor. To není běžně k vidění. O čtení a slyšení ani nemluvě.
  Víte … tady u nás je jeden kostel, ve kterém se znovunašly velmi podivné fresky. Vlastně těch míst je několik. Nejde jen o kostel. V jednom případě je na rodinné fresce poněkud stranou evidentní žena /má evidentní prsa a nemá kolík pro dolík/ , která disponuje dlouhým čertovským ocasem . Prý není znám v této zemi výskyt popsané postavy notabene na středověké fresce. Je to údajně dokonce jediná evropská ďáblice.
  A ten kostelní případ je sám o sobě doposud nevyjasněn. Kostel vypadá docela netradičně a přitom je tu nejstarší. Spekuluje se, že to byl jeden z prvních stánků Templářů na našem území. Je také zasvěcen Janu Křtiteli, kterého Templáři vynášeli v hierarchii výše než Ježíše Krista. Tento kostel má několik nepravidelností, neuvěřitelnou geometrickou freskovou působivost, a množství impresionistických anomálií: Žena má prsa na zádech, z nějaké hlavy vyrůstají rovnou kráčející nohy, lidská hlava má uši myši …. je toho spousta , honem si to nevybavuji.
  Ale co tím chci říci?
  S ohledem na Vaší pravidelnou „oficiální“ přispěvatelskou činnost velmi překvapujete vcelku syrovými „neoficiálními“ vstupy. To nekritizuji, nehodnotím to. Jenom konstatuji.
  Kdysi v mládí jsem znal jednu, která měla neuvěřitelný smysl pro bizarnost života a jazyka. Skvělá sentence hodná S. J. Lece.
  – Život není peříčko, ale takový péro – to je život.

 • Martin (už bez taky m) • 17. června 2015

  To je vlastně fakt, že- proč tam někam neposlat pár Tomahawků, nebo trošku munice s ochuzeným uranem – když „…se tyto chaotické národy přemnožily…“
  A některé „útlocitné“ děvčata na to s k o r o NIC…
  Ano, ku.va- „každý má opravdu právo na svůj vlastní názor“- asi jako Kesudis, že – do prčic! (Aby to bylo ku.va korektní!).
  Ireno, Ireno… no ano – KAŽDÉMU/KAŽDÉ cosi někdy ulítne…
  Ale člověk s nadhledem bývá obvykle chápavý…
  Pro mne má hudryper svůj formát stále. A žádná „Dana“ na tom nic nezmění…
  A aby bylo jasno – nemám na mysli onu „samohybku“ kdys ve výzbroji ČSLA…
  https://cs.wikipedia.org/wiki/ShKH_vz._77
  Tady se tím slovem nešetřilo:
  https://www.youtube.com/watch?v=HhwqRnZli8U

 • Starý doktor • 17. června 2015

  Trolling Američanů od generálmajora justice Vladimira Markina
  16.06.2015 16:22

  Markin – hlava Centrálního vyšetřovacího výboru při prezidentovi RF.

  V reakci na pokusy Ameriky vměšovat se do záležitosti všech států v celém světě, stavět se do role jediného arbitra dokonce i v záležitostech mezinárodních institucí (třeba FIFA), generál Markin pověděl, jak by Rusko a mezinárodní společnost mohlo pomoci USA v tomto jejich snažení.
  Třeba – pomoci USA vyšetřit, kdo v Kyjevě způsobil státní převrat, a za čího přispění vznikají takové teroristické organizace jako ISIL…

  „A ještě je možné pomoci provést mezinárodní vyšetřování, kam zmizel originální film, který američtí astronauté natočili na Měsíci, anebo kde je schováno a už nikomu se neukazuje 400kg měsíční půdy. Ne, my vůbec nechceme tvrdit, že oni nikam nelétali a jen natočili film. Ale všechny tyto vědecké nebo kulturní artefakty jsou bohatstvím lidstva a jejich ztráta je naší společnou ztrátou. A vyšetřování by pomohlo…“

  a dále:

  „Iniciativa amerických kolegů, přes svoji právní nesmyslnost, může vyústit v zcela korektní pokračování v podobě celé vlny mezinárodních demokratických vyšetřování. A potom se může stát, že američtí velvyslanci přestanou diktovat hlavám států a dokonce o římskému papežovi, co a jak oni mají dělat s Ruskem…“

  http://izvestia.ru/news/587742#ixzz3dDpKq1kV

  P.S. Ne, my vůbec nechceme tvrdit, že jste nebyli na Měsíci, nás trápí jen ztráta artefaktů, které jste odtamtud přivezli.:)))

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/trolling-americanu-od-generalmajora-justice-vladimira-markina/

 • Starý doktor • 17. června 2015

  Stat Texas stahuje zlate rezervy za 1 miliardu USD a buduje vlastne ulozisko pre ne, na uzemi Texasu.
  Angl. linky
  http://gov.texas.gov/news/signature/21038
  http://www.capitol.state.tx.us/tlodocs/84R/billtext/pdf/HB00483I.pdf

 • orinoko • 17. června 2015

  Nevím, jak u koho, ale s čím delším odstupem se dívám na záznamy z Měsíce Hollywoodu, tím větší mám problém věřit oficiálnímu prodeji této události. Měsíc je šestkrát menší než země, ale jeho hollywoodský horizont připomíná situaci , kdy die kurve mizí už za padesáti metry. A dvěma decimetry, že. Rovněž nepřítomnost hvězd v prostoru je poněkud závěsová. Hvězdy prý nebylo možno vidět kvůli záznamové expozici. Nevím, jsem jenom selský rozum, který má problém strávit, že emerický astronaut leze po Měsíci Hollywoodu , a najednou se v rohu obrazovky někdo objeví bez skafandru, zvedne nějaký klacek … a zmizí. A nikdo se nenamahá cokoli vysvětlovat. Ale bohužel ani zatmavit. Zkusím dohledat příslušný záznam.

 • Irena • 17. června 2015

  Víte Orinoko, už Mark Twain se podivoval, proč je křesťanské nebe tak strašně nudné, a jak si někdo vůbec může přát tam pobývat celou věčnost, takže jste mě odhadl asi dobře. Tělesné orgány sice mám tam, kde se obvykle nacházet mají, ale kdoví, co přinese budoucnost…

 • orinoko • 17. června 2015

  Fucking Moon. Jak bychom řekli my polygloti – zkurvenej Měsíc.

  https://www.youtube.com/watch?v=kFAZoVGxqY4

  Tohle jsem dneska viděl prvně. Není nad GoogleMoon.

  https://www.youtube.com/watch?v=g9CKBD4VtNI

  Kolik ujel mil? Mohl by zpívat – v Roveru mám už 1 000 mil, o přistání už Kubrick snil ….

  https://www.youtube.com/watch?v=7o3Oi9JWsyM

  Tady to je, ale nějaké doplněné. V každém případě u modulu jsou dva … a najednou tam vleze někdo třetí. Takový NASA manželský triangl.

  https://www.youtube.com/watch?v=fFs-iNNfU1I

 • Sio • 17. června 2015

  K těm Amíkům na měsíci Měsíci si musím přisadit. Moje babička z tátovy strany (nar. 1900) byla přesně taková, jako ta, co o ní píše Božena Němcová. Vzrůstem malá, nesmírně houževnatá žena pro mě když jsem byl opravdu malé dítě byla jako slunce, tolik v ní bylo lásky. Mimoto jí to velmi dobře myslelo, takže s věkem byla i lidsky moudrá. Četla nám před spaním příběhy z Bible, bylo to jako pohádky. A když jsem měl tak 10 let, přel jsem se s ní o náboženství a uvedl, že na nebi nic není, že byli přece kosmonauti na Měsíci.
  Posadila se pro ti mě a řekla. „Kuře nemůže poučovat slepici. Já vím, že to je podvod, nebyli tam.“ Nikdy nic neříkala jen tak a rozhodně nebyla nějak silně věřící, ani nechodila do kostela, pokud vím. A tak mě to opravdu zarazilo. A nakonec se ještě její slova potvrdí.

 • Irena • 17. června 2015

  Sio napsal
  A nakonec se ještě její slova potvrdí.

  Jo, to jsou ty věci mezi nebem a zemí. A můj děda z máminy strany se taky narodil 1900. Opravdu, nelžu.

 • abx • 17. června 2015

  Irena napsal
  Jo, to jsou ty věci mezi nebem a zemí. A můj děda z máminy strany se taky narodil 1900. Opravdu, nelžu.

  moj tiez. to bol vynikajuci rocnik. vzdy si to pochvaloval – na prvu vojnu bol prilis mlady – narukoval akurat ked to skoncilo – a na tu druhu prilis stary…

 • Gatta • 18. června 2015

  petr napsal

  to Hydrypetr. Pro upřesnění: výraz prostitutka označuje profesi a kurva – označuje charakter.

  Slovo „kurva“ je v běžné mluvě také větný člen označující důraz ve větě.
  Nepřesně tomu řídám „citoslovce důrazu“.

  Doufám, že mě kurva rozumíte, jak to myslím … 🙂

 • abx • 18. června 2015

  nj, citoslovce. veta obvykle ma nielen informacny obsah, ale aj emotivny. „kurva“ je vlastne taky ozvuceny smajlik…

 • Gatta • 18. června 2015

  abx napsal

  nj, citoslovce. veta obvykle ma nielen informacny obsah, ale aj emotivny. „kurva“ je vlastne taky ozvuceny smajlik…

  Dobré – ale spíše takový „ozvučený vykřičník“.