Diskuze k článku


 • hudryper • 1. ledna 2017

  Ke všem přáním do Nového roku přidám ještě jedno. Okopíroval jsem ho :
  Ak sa vám podarilo dostať sa do diskiusie s intelektuálnym invalidom, či pseudodemokratickou kapacitou “twitterovského formátu”, ktorý na sociálnych sieťach publikuje hrdo vlastné hlúposti, najrozumnejšie čo môžete urobiť je nereagovať. Akákoľvek reakcia poloblbovi vyhovuje, pretože poloblb nie je schopný niečo vyprodukovať, dokáže len reagovať.
  Ak nereagujete na poloblba, ponecháte ho samotného so zrkadlom. Ak reagujete, poloblb zacíti príležitosť prezentovať svoje názory. Poloblb nesmierne preceňuje vlastnú osobnosť a riadi sa podľa schémy: “Ak útočím na Putina a Putin mi odpovie, znamená to, že som rovnocenný Putinovi”.

  Rozumní ľudia jednoducho vedia, že s poloblbom nemá význam strácať čas. Poloblba sa nikdy nepodarí presvedčiť dôkazmi, tak načo strácať čas, energiu a sily. V politike sa žiaľ akosi zafixoval názor, že je potrebné reagovať na akýkoľvek čin protivníka – aj keď je poloblb. Ak sa nereaguje, akoby sa tým priznalo, že protivník má pravdu.
  Reakcia prezidenta RF Vladimíra Putina voči Obamovmu vyhosteniu ruských diplomatov je použitím pravidla ignorovania nezaujímavých a nedôležitých marginálov. Vypovedanie 35 ruských diplomatov bol otvoreným provokatívnym krokom Obamu a jeho administratívy a tento krok sprevádzal aj ďalší diplomatický nátlak.

  Obama a členovia jeho administratívy predpokladali, že Moskva siahne k recipročnej odpovedi, ktorá by sa svetovej verejnosti predostrela ako “ničím nemotivovaný prejav ruskej agresie”.

 • zajoch • 1. ledna 2017

  Hudrypere, to co jsi tu okopíroval mi mluví z duše. Ty to víš, protože jak ty, tak já, tu léta a opakovaně nabádáme, aby se nereagovalo na trolly. Nechápu, proč všelijaké provokace nenechají moudré lidi v klidu a proč na ně musejí reagovat. Samozřejmě je něco jiného poctivý střet myšlenek a názorů, ale ty vyložené a zřetelné provokace mají být ignorovány. V tom co jsi tu uvedl je to srozumitelně zdůvodněno.
  Autor okopírovaného materiálu nazývá tuto skupinu lidí intelektuálními invalidy. To se dobře shodujeme, sama je nazývám už od dob co jsem se seznámila s diskusemi na internetu duševními invalidy. To na veřejnosti. Ale sama pro sebe pro ně používám hrubý výraz duševní mrzáci.

 • Béda • 2. ledna 2017

  http://orgo-net.blogspot.cz/2017/01/john-mcafee-mohu-vam-zarucit-ze.html

  Mohu vám zaručit, že demokratické serverny nehackli Rusové
  Pro případ, že byste věřili, že tato Společná zpráva Ministerstva pro vnitřní bezpečnost a FBI o „zákeřných hackerských aktivitách Ruska“ s názvem „Grizzly Steppe“ („Šedá step“) je důkazem toho, že Rusko hacklo americké volby, John McAffee (pozn. Orgonet: světoznámý excentrický britský milionář a expert na kyberbezpečnost), vás upozorňuje, že v tom případě jste pravděpodobně silně retardováni a uvěříte skutečně všemu, co vám řekne vaše vláda.

  Zpráva je podivná už od začátku, kde je obsáhlý disclaimer (prohlášení o zřeknutí se zodpovědnosti), podle něhož se na nic ve zprávě nelze spoléhat a vše v ní může být zcela chybné.
  „Poskytnutá zpráva tak, jak je, je pouze pro informační účely. Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost (DHS) neposkytuje žádnou záruku za jakékoli informace v ní obsažené. DHS nepodporuje žádný komerční produkt či službu zmíněnou v tomto varování.“..

  „Analytická zpráva“ obsahuje dodatek se seznamem stovek IP adres, které byly údajně „použity ruskými civilisty a vojenskými výzvědnými službami“. Některé z těchto adres jsou sice z Ruska, ale většina je z celého světa, což znamená, že hackeři pokaždé fingovali své umístění.

  McAffee prohlašuje, že zpráva je „blud“, a vysvětluje, že hackeři umějí falšovat svoje umístění, svůj jazyk a jakékoli znaky, které by na ně ukazovaly. Řekl, že každý hacker, který je schopen prolomit se do serveru Demokratické strany, je i schopen zahladit po sobě všechny stopy.

  „Kdybych byl Čínan, a chtěl, aby to vypadalo, že to udělal Rus, použil bych v kódu ruštinu, a použil bych ruské techniky proniknutí do organizace,“ řekl McAffee. „V podstatě neexistuje žádný způsob, jak zjistit zdroj útoku.“…

 • Béda • 2. ledna 2017

  http://www.hlavnespravy.sk/pozoruhodny-obrat-nato-rusko-nie-je-ziadne-bezprostredne-nebezpecenstvo/879233

  ….Čo je však zaujímavé na rozhovore: nemecká tlačová agentúra DPA nedala Stoltenbergovi ani jednu otázku o vzťahu NATO k svojmu členovi Turecku. Turecko sa pohybuje v súčasnosti na hranici konfrontácie s NATO. V poslednej dobe turecký prezident Erdogan požiadal NATO, aby rozhodlo, či Aliancia chce bojovať za teroristov alebo za svojich členov. Turecko v spolupráci s Ruskom organizuje prímerie v Sýrii. Početné krajiny NATO, napríklad Kanada, Veľká Británia, Francúzsko, Belgicko a Dánsko bojujú v USA vedenej Aliancii, zatiaľ čo spolupracujú so Saudskou Arábiou, ktorá je hlavným sponzorom žoldnierskych vojsk bojujúcich proti Rusku a Turecku.

 • Béda • 2. ledna 2017

  http://www.novarepublika.cz/2017/01/obamovy-fake-news.html#more

  Při pozorném čtení čtvrtečního oznámení Bílého domu zjistíte, že vyhoštění 35 ruských diplomatů je odpovědí na šikanování amerického diplomatického personálu v Rusku. Bílý dům to formuloval takto: „V odpovědi na toto šikanování schválil prezident Obama následující kroky: State Department dnes prohlásil 35 ruských vládních činitelů… za ’persona non grata.’”

  … Bílý dům ale schválně vytvářel dojem, že 35 vyhoštěných Rusů se snažilo ovlivnit prezidentské volby. Vypadá to přesně jako „fake news”, „postfaktická” politika a „clickbait”, před kterými nás Obamova administrativa varuje – spojují se dvě věci, které spolu nejsou v přímé spojitosti, a vytváří se dojem, že mezi nimi existuje příčinná souvislost. Česká média na to skočila. Ale to je v pořádku, protože šíření fake news ve jménu „dobré věci” je přece chvályhodné, ne?

 • Béda • 2. ledna 2017

  Novinky.cz: „Súdánci v Německu měli zneužívat dávky, jeden se o ně hlásil pod 12 jmény…“

 • Béda • 2. ledna 2017

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/porosenko-oznamil-docasnou-ukrajinskou-okupaci-donbasu/

  Občas se to stane a politik nechtěně prohlásí něco, na co dá reagovat pouze slovy „Freude, Freude i na tebe dojde“. .. Dosud totiž v tvrzeních kyjevské vedení trvalo na tom, že území východní Ukrajiny jsou „okupována“ Ruskem.

  „Milí spoluobčané! Ukrajinská okupace je dočasná! Tentokrát si budeme jisti, že dojde ke sjednocení Ukrajiny. Velká sláva Ukrajině!“ zvolal Porošenko za jásotu a potlesku přítomných.

 • Martin (už bez taky m) • 2. ledna 2017

  Ještě k Petru Schnurovi: je to fair a soudný a realistický komentátor, svůj a dlouhodobý poctivý pracant. O skutečné Alternativě systému mafiánského kapitalismu má jíž po desetiletí jasný obraz, na druhou stranu je rozumným realistou – kterým byl vždy.
  Doporučuji jeho rozhovory a vývody více sledovat. Dlouhodobý život v zahraničí a trvalé pevné pouto k Česku/Slovensku…
  Jde o náhled někoho, kdo se v zahraničně politických vztazích a reáliích např. Německa orientuje již nejméně druhé -třetí desetiletí tak, že „soudy“ mainstreamových sraček a „rádobyanalytiků“ jsou proti jeho referencím ničím…

 • Admirál • 2. ledna 2017

  fajt napsal

  https://www.project-syndicate.org/onpoint/open-society-needs-defending-by-george-soros-2016-12 – tento jenom tak nevzda. ..)

  Je užitečné sledovat, co Soros říká. Že když se po zvolení Trumpa bude prát tělo hydry s hlavou je zřetelné. Že hydra nebude mít čas se soustředit na neplechu na periferii, je zřejmé.

 • Admirál • 2. ledna 2017

  Martin (už bez taky m) napsal

  Ještě k Petru Schnurovi: je to fair a soudný a realistický komentátor, svůj a dlouhodobý poctivý pracant. O skutečné Alternativě systému mafiánského kapitalismu má jíž po desetiletí jasný obraz, na druhou stranu je rozumným realistou – kterým byl vždy.
  Doporučuji jeho rozhovory a vývody více sledovat. Dlouhodobý život v zahraničí a trvalé pevné pouto k Česku/Slovensku…
  Jde o náhled někoho, kdo se v zahraničně politických vztazích a reáliích např. Německa orientuje již nejméně druhé -třetí desetiletí tak, že „soudy“ mainstreamových sraček a „rádobyanalytiků“ jsou proti jeho referencím ničím…

  Se Schnurem souhlas. Kvalita a uměřenost v každém souvětí.

 • Bety • 2. ledna 2017

  Schnur je vážně dobrý, ale mému optimismu, který už tak zoufale bojuje o přežití, moc nepomohl. Přesycená vánočními pohádkami vážně lituji, že peklo neexistuje. Nebo že by mu došly pytle? Nebo nabídka převýšila poptávku a peklo je přeplněné?

 • Béda • 4. ledna 2017

  Senátor Bublan (ČSSD) při obhajobě cenzurního úřadu šíří fake news. Jando zasáhni!

  Bublan obhajuje vznik tohoto úřadu s tím, že je nutno uvádět na pravou míru informace, které jsou mnohdy polopravdivé, nebo dokonce i lživé a které mohou ovlivňovat politickou situaci.
  Jako příklad dezinformace uvádí informaci, že mezi uprchlíky převažují mladí muži:
  „Já si vždycky vzpomenu na tu informaci u nás, že mezi uprchlíky převažují mladí muži. Já jsem viděl statistiky, které říkají, že je to skoro půl na půl. Jen mírně převažují muži. A navíc dvacet procent tvoří děti.“
  Senátor Bublan nám tak předvádí v praxi, jak bude Úřad proti terorismu a hybridním hrozbám fungovat.
  On sám totiž tímto prohlášením rozšiřuje fake news ve veřejném prostoru, protože oficiální německé statistiky uvádějí, že mezi migranty, kteří v roce 2015 přišli do Německa bylo 73,8 % mužů a 26,1 % žen….

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nesmi-se-sirit-takove-nesmysly-jako-ze-mezi-uprchliky-prevazuji-mladi-muzi-Senator-Bublan-vysvetloval-k-cemu-bude-Chovancuv-urad-proti-dezinformacim-469605

 • M.C. • 4. ledna 2017

  Ještě k Barackovi:
  Zarážející je samotný fakt jeho bílé matky a černého otce.
  V roce 1961 ještě ve Spojených státech jela rasová segregace, takže soulož nebo dokonce početí dítěte mezi sedmnáctiletou bílou dívkou a černošským studentem byla věc přinejmenším neobvyklá.
  A co ten Hussein? To nezní příliš africky, ani v USA to v té době nebylo zrovna typické křestní jméno. Neobdržel toto jméno Obama až poté, co se jeho matka dala dohromady s indonézským muslimem Soetorem?
  Pochybuju, že by se tak jmenoval rodilý Keňan, pokud ovšem nebyl muslim.
  Potom by ale jméno Hussein nemělo být na rodném listě uvedeno, ne?

 • M.C. • 4. ledna 2017

  Mimochodem, v roce 1961 byla Keňa ještě součástí Britské východní Afriky, samostatnost získala až v roce 1963, takže u otce by v rodném listě bylo uvedeno British East Africa, možná v závorce za tím Kenya.
  V úředním dokumentu musí být uvedeny oficiální názvy.