Diskuze k článku


 • jan123 • 20. října 2018

  ….tak dlouho dokud důsledky jejich vládnutí dopadnou na ně samotné.To bude ještě pár roků trvat,ale první signály již naše planeta vysílá.Pak to údajné jedno procento bude muset chtě -nechtě zmoudřet.

 • Aleš • 20. října 2018

  PPK: U neoliberalismu neexistuje nedomysleli či udělali chybu. Oni jen „dělali svou práci“ podobně jako bachaři v koncentráku. Jak s oblibou píše pan Pjakin, jen „poslouchali své páníčky“. To že takoví břídilové v porovnání s někým, kdo věci dělá dle jiného schematu, vždy zaostávají, není překvapivé, nýbrž součástí systému. Tak jako si myslím, že našim hlavounům se na začátku 90. let náramně „zadařil“ splnit úkol zničit Československo a jeho sociální systémy (nikoliv že se Klausům, Dlouhým, Havlům a Kalouskům něco nepovedlo), tak ty capiny pocházející z Bruselu, Fashingtonu či Berlína jsou plněním úkolu, nikoli „chybou“.
  Ač možná jistá aliance vojensky upadá, překazit plnění jejích úkolů se může až skutečným jejím rozpadem, nikoliv jen tím, že bude pozvolna erodovat její akceschopnost.

 • Irena • 21. října 2018

  No k té Číně bych řekla, že by se hodilo přísloví: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Nikdo nikdy nikam neinvestuje, aniž by něco neočekával výměnou. Takže je to o míře. Je to tedy otázkou míry. V porovnání s jednáním již zcela degradovaného impéria USA se ta míra zdá být výhodná, a určitě i je, ale nakolik je a v budoucnu se bude pohybovat ta míra výhody mezi Čínou a de facto ekonomicky obsazenými územími respektive pro místní obyvatelstvo? Mohlo by to také dopadnout jako v tom příkladu, o jakém mluví Pjakin, kdy měl Evropu smést Islámský stát a nastolit tu praktiky krutého islámu a potom měl přijít Írán se svým „hodným“ islámem a převzít tak území, které by tím pádem bylo zralé takříkajíc samo mu spadnout do klína. Možná je tedy cílem řízení, aby africká i jiná území padala do klína Číně jako novému centru koncentrace řízení?
  Je třeba se dívat na to tak, že co se zdá být chybou řízení, je jeho cílem.

 • PPK • 21. října 2018

  Zdravím příznivce OM! Článek byl napsán před několika měsíci, ale vlivem osobních okolností zůstal nedokončen a neodeslán. Nyní jsem se k němu vrátil kvůli poznání, že příčiny vzniku politického mechanismu imigrace z Afriky do EU a pravé důvody uvažování iniciátorů tohoto fenoménu jsou stále našimi médii záměrně zamlžovány a tudíž i často jen nejasně pochopeny. Důležité proto je, zdůraznit: Nikdy to nebyl samovolný děj, jde tu o proces od začátku plně řízený a silně politicko-investičně financovaný bankovními kruhy Západu. Proces neokolonialistický, a proto i předem účelově, mediálně, ideologicky a strategicky připravený.

  Ano, paní Ireno, máte pravdu v konstatování, že „… Nikdo nikdy nikam neinvestuje, aniž by něco neočekával výměnou. “ Proto bude jistě rozumné, vždy posuzovat politiku Číny nejen s respektem, ale zejména bez emocí. Také s vědomím logiky, že Čína tam, kam i v míru přijde, zejména bude hledat zdroje, které sama nemá. Otázkou tedy jen zůstane, nakolik slušná a spravedlivá zahraniční politika Číny vůči zemím třetího světa do budoucna bude. A to ukáže čas.

  Též chci poděkovat orinokovi za odkaz na web Voltaire-net v jedné diskusi; web, který jsem dosud neznal. Ostatně, když jsem ho nyní pročítal, nalezl jsem tam (krom jiného) i článek na totéž téma co je zde – imigrace. A tak sem ještě připojím ten odkaz:

  Organizovaná migrace jako válečná zbraň
  napsal Leonid Savin
  Voltaire Network | Moskva (Rusko) | 16. února 2016
  http://www.voltairenet.org/article190313.html

  A už jen maličkost: Když jsem v článku možná neobratně napsal, že „… soudruzi korporátní elitáři v Berlíně, Bruselu a Washingtonu (to) tak trochu nedomysleli…“, rozhodně jsem neměl na mysli „chybu“ podle Aleše či „chybu řízení“ jak míní paní Irena. Byla to jen ironie ála film Pelíšky.

 • Irena • 22. října 2018

  Možná to bude tím, že jsem Pelíšky nikdy neviděla, stačily mi reklamy, aby mě přešla veškerá chuť.
  —-
  Tak bývalí američtí velvyslanci se prý shodli na tom, že se jim demokracii nikde zavést nepovedlo.
  Jestli on nebude problém v tom, že se o to vlastně ani nikdy nesnažili. To je možná důvod, proč je vlastní nářek nad tím tak pobavil.

  http://voicesevas.ru/news/41011-ssha-priznayut-prodvizhenie-demokratii-bylo-oshibkoy.html

 • orinoko • 22. října 2018

  V článků je několik zajímavých postřehů, se kterými jsem se ještě nesetkal. Vlastně jde o témata s možnosti dalšího zpracování. Ale na to musí byt vice lidi. Statistika … Přehledy … Myslím tím hlavně tzv. bezence.