Jelena Bondarenko: Vláda vyhrožuje přímou fyzickou likvidací opozičním politikům na Ukrajině

 

Přátelé, toto je moje prohlášení!

Prosím vás o maximální možné přeposílání. Kdo máte možnost přeložit jej do jiných jazyků a šířit jej dál, prosím, připojte se!

Jmenuji se Jelena Bondarenko a jsem lidová poslankyně za Stranu regionů (Partija regionov), která je vůči dnešní vládě na Ukrajině v opozici. Prohlašuji, že se vláda snížila k přímému vyhrožování fyzickou likvidací opozičním politikům na Ukrajině, k odnětí jejich práva na svobodu slova jako opozici v parlamentu i mimo jeho prostory, a také ke spoluúčasti ve zločinech páchaných nejenom vůči opozičním politikům, ale také vůči jejich dětem.

Neustálé vyhrožování, tichý příkaz nepouštět opozici do vysílání většiny ukrajinských kanálů a cílevědomá štvanice, to jsou již atributy každodenního života opozičního poslance na Ukrajině. Všechny, kteří vyzývají k míru na Ukrajině, vláda ihned nálepkuje jako nepřátele národa, jako tomu bylo například v Německu ve 30. a 40. letech minulého století, nebo v době mccarthismu v USA.

Před několika dny ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov, který je vášnivým přívržencem takzvané „strany války“ na Ukrajině prohlásil následující: „Když se u parlamentární tribuny chystá vystoupit Jelena Bondarenko, ruka prostě sama sahá po pistoli“.

Podtrhuji, toto řekl člověk, který má pověření vykonávat funkci hlavního policisty ve státu. Právě před týdnem mi mluvčí ukrajinského parlamentu Alexandr Turčinov zabránil vystoupit na parlamentární tribuně, jako představitelce opoziční frakce „Strana regionů“. Slovo mi vzal pouze za to, že jsem prohlásila, že „vláda, která posílá armádu bombardovat civilní města, je zločinná“. Poté dal shovívavě možnost vystoupit radikálům s výzvou zastřelit opozici.

Se vzpomínkou na to, že ještě na konci minulého roku, když v Kyjevě již řádili extremisté, byl můj automobil ostřelován, a tuto skutečnost jsem oznámila orgánům činným v trestném řízení, vnímám podobné hrozby na mou adresu velice vážně.

Také bych chtěla informovat všechny, kdo to ještě neví, že nynější vláda kryje zločince, kteří se osmělili vztáhnout ruku na syna jiného opozičního politika Vladimira Olejnika. Ruslan Olejnik, který pracuje jako okresní prokurátor, byl zbit přímo na svém pracovišti, v důsledku čehož bylo ohroženo jeho zdraví i život. Místo toho, aby byl vyšetřen tento útok na prokurátora při plnění jeho povinností, aby byla vyšetřena skutečnost nátlaku na opozičního poslance a jeho rodinu, vláda tohoto prokurátora propustila. Od svých kolegů každý týden slyším o případech zbití jejich pomocníků, o prohlídkách v podnicích jejich přívrženců, o hrozbách a také o útocích na jejich život, zdraví a majetek.

Ukrajinský informační prostor je téměř celý chráněn, aby se do něho podobný typ informací nedostal, obyčejní Ukrajinci vůbec netuší, že na Ukrajině je veden zločinný boj s opozicí, že právo na svobodu slova zaručené ústavou je všemožnými způsoby potlačováno. Redakce, které přemůžou svůj strach a pracují poctivě, jsou vystavovány útokům nacionalistických bojůvek a organizátoři a účastníci pogromů na redakce, kteří jsou identifikovatelní podle videí a fotografických materiálů, nejsou voláni k odpovědnosti.

Vyzývám mezinárodní struktury, které prohlašují, že jsou stoupenci demokratických principů, aby nejenom vzaly tyto skutečnosti na vědomí, ale aby se zapojili do boje pro uchování a dodržování demokratických práv a svobod ukrajinských občanů.

Metody ukrajinské junty v boji o moc a přesněji v boji za vybudování diktatury na Ukrajině nemají s pojmem „demokracie“ nic společného.

Nečinnost ze strany mezinárodního společenství ve vztahu k těmto do nebe volajícím skutečnostem bude vypadat jako spoluúčast a mlčenlivý souhlas všech těchto zločinů, ke kterým dnes na Ukrajině dochází.

Svobodný svět ztrácí ještě jednu baštu – Ukrajinu. Všichni, kteří za demokracii, práva a svobody člověka bojují nejen slovy, ale opravdovými skutky, mohou společně vykonat mnohé. Vždyť jenom společně můžeme zastavit juntu a bratrovražednou válku na Ukrajině!

S pozdravem

ukrajinská lidová poslankyně Jelena Bondarenko

Zdroj: Bondarenko Jelena Anatoljevna

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
moje jméno
moje jméno
13. 9. 2014 19:18

Jelena Bondarenko versus naše zvolené poslankyně! No nic, snad to tahle neskutečně odvážná holka přežije.

Rado Miko
13. 9. 2014 22:11

Mírový pochod v Záporoží. Tož nevím, to asi bude jak s ministerstvem míru. Pořád stejné hesla, jen zapomněli červeno-černé vlajky. A na „vyšívahky“ začínám být alergický. https://www.youtube.com/watch?v=JWunBwPnnA8 2:30 také 4:20 TV propaganda https://www.youtube.com/watch?v=rjHrJMtEqI8 Z oficiálního tisku Asi 10 tisíc lidí se zúčastnilo v mírovém pochodu v Záporoží. Lidé s národními vlajkami a transparenty, „Putin Ruce pryč od Ukrajiny!“ „Zaporoží je Ukrajina je“ „My – proti válce „. Podobné akce se konaly ve všech regionálních centrech regionu. Celkem se zúčastnilo 60 tisíc. https://www.youtube.com/watch?v=4GyLIQNfjh4 0:00 mluva starosty 4:30 hesla Kdo si pamatuje nebo je pozorný zjistí že to je jak na 1.máje… Číst vice »

bublin
bublin
13. 9. 2014 22:31

Prezident Novotný prý říkával (o ČSSR): „tady je možný i nemožný“. No jak je vidět i jinde jsou možnosti neomezené.

Sio
Sio
13. 9. 2014 23:02

Statečná žena. Moje poklona a obdiv.

Béda
14. 9. 2014 8:30

Trochu od věci. Světová válka USA zahájena konspirací PNAC 11/9/ 2001 nabírá nové dimenze. Podpora fašismu a totalitních praktik (viz poslední Obamovské „mírové“ rozhodnutí bombardovat území Sýrie – suverenního státu bez ohledu na stanovisko její vlády a mezinárodní právo a stanovisko kongresu USA) je pokračováním 4. kolabující říše ve 4-té světové válce. http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_14/Zeme-NATO-zahajily-dodavku-zbrani-Ukrajine-8100/

Béda
14. 9. 2014 8:39

Co z toho plyne: Nobelista míru (jak cynické odměnit největšího světového válečníka a teroristu cenou za mír) po válce v Libyi, podvracení zákonné vlády a nastolení fašistického režimu na Ukrajině, vydíráním a směšnými ultimáty (kdy zloděj obviňuje a sankcionuje za své jednání svou oběť) „restartoval“ vztahy s Ruskem, podporuje eskalaci války na Ukrajině, po napadání suverenních zemi americkými Predátory a podepisování likvidačních listin smrti zahajuje válku v Sýrii.

Kdy tomuto mezinárodnímu zločinci bude odebrána Nobelova cena míru a bude obviněn ze zločinů proti lidskosti?

Béda
14. 9. 2014 8:58

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_14/Zeme-NATO-zahajily-dodavku-zbrani-Ukrajine-8100/

Ještě jedna věc plyne z této zprávy. Tzv. demokratické země západu a jejich „obranný“ (ve skutečnosti útočný) spolek v zájmu podpory loutkového fašistického režimu OTEVŘENĚ VSTOUPILY do ukrajinské občanské války, čímž zahodily mainstreamovou škrabošku „neutrality a nevměšování „.

aram
aram
14. 9. 2014 9:13

Pod Ilovajskem na místě rozbití 51. aeromobilní brigády karatelů byly opolčenci nalezeno množství balíčků od silných syntetických drog. Jedná se o „Butorfanol“, což je silné opioidní analagetikum vyrobené uměle. Má silný analgetický účinek a potlačuje pocity strachu. Podle odborníků je návyk mnohem rychlejší než u opiátů rostlinného původu a drogová závislot je doprovázena duševními poruchami. Kromě obalů z léku bylo nalezeno množství láhví od tvrdého alkoholu. Kombinace těchto lélů spolu s alkoholem neježe zvyšuje jejich účinek, ale také urychluje vznik drogové závisloti.
voenkor.info/51-ya-ae-romobil-naya-brigada-letala-pod-butorfanolom/

Béda
14. 9. 2014 9:20

aram,

tím by se vysvětlovalo jejich iracionální chování někdy likvidují i „své“, agresivita vůči civilistů a vysoká sebevražednost (viz kupř. a humanitární armády demokratizátorů USA, kteří své bojovníky aktivizují podobnými podpůrnými prostředky a po použití už jsou jim jejich trosky prakticky k ničemu).

Sio
Sio
14. 9. 2014 9:37

Béda napsal http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_14/Zeme-NATO-zahajily-dodavku-zbrani-Ukrajine-8100/ Ještě jedna věc plyne z této zprávy. Tzv. demokratické země západu a jejich „obranný“ (ve skutečnosti útočný) spolek v zájmu podpory loutkového fašistického režimu OTEVŘENĚ VSTOUPILYdo ukrajinské občanské války, čímž zahodily mainstreamovou škrabošku „neutrality a nevměšování „. NA TO se právě západoevroští fašisté z vojensko-průmysového komplexu těšili. Ztráty ze sanckcí se teď nahradí výrobou a odbytem zbraní. Ukrajina nemá ani čím zaplatit plyn, netak zbraně, takže si i bankovní supi užijí hojné půjčky na vysoká procenta. Dobrovolné sbírky a nedobrovolné daně nadiktované ECB nás pak všechny donutí, abychom to zaplatili. Přece to nebudeme dávat do sociální sféry,… Číst vice »

Béda
14. 9. 2014 10:07

http://www.zemavek.sk/articles/view/demokracia-v-ukrajinskom-parlamente Z nasledujúcej video ukážky, opatrenej nemeckými titulkami, je názorne vidieť, ako vyzerá sloboda prejavu v kyjevskom zákonodarnom zbore. Opozičná poslankyňa Jelena Bondarenková začala svoj prejav nasledovne: „Vážení kolegovia, zabúda sa tu, že boli zabité tisíce nevinných ľudí. V priebehu antiteroristických akcií boli zabíjaní mierumilovní obyvatelia Donbasu. Prosím vás, aby ste si ich uctili minútou ticha.“ Po minúte ticha pokračovala: „Práve táto skutočnosť mi dovoľuje hovoriť o tom, že zákonodarcovia, ktorí sa tu teraz nachádzajú, delia ľudí na Ukrajincov a Neukrajincov. Zákonodarcovia, ktorí vyšlú armádu, aby bombardovala mierumilovné mestá, sú zločinci. Zákonodarcovia, ktorí zbavia deti práva na vzdelanie…“ V tejto… Číst vice »

petr
petr
14. 9. 2014 11:18

Nášivky „SS“ na mundůrech příslušníků ukrajinské armády !!! Fašisté se už vůbec neskrývají.

http://www.youtube.com/watch?v=Xs4amTHYqsg

Béda
14. 9. 2014 12:17

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/prerusime-zlocinne-mlceni-evropy.html

„Russellův tribunál“ založili v roce 1967 anglický filozof, sociální aktivista a pacifista Bertrand Russell a francouzský spisovatel Jean-Paul Sartre. Zabývá se projednáváním válečných zločinů, spáchaných v různých částech světa. Nemá právní platnost, ale získal si reputaci renomované mezinárodní instituce, jejíž názor se bere v úvahu.

V Benátkách začal neformální soud s Porošenkem, Obamou a Van Rompuyem

Neformální Russelův tribunál, který bude soudit v nepřítomnosti prezidenty Petra Porošenka a Baracka Obamu, a také předsedu Rady Evropy Hermana Van Rompuye za „válečné zločiny v Donbasu“, se koná v Benátkách…

peter.
14. 9. 2014 15:01

petr napsal

Nášivky „SS“ na mundůrech příslušníků ukrajinské armády !!! Fašisté se už vůbec neskrývají.

http://www.youtube.com/watch?v=Xs4amTHYqsg

Koho by len po Norimberských procesoch napadlo,že sa raz nájdu židia,ktorí budú financovať pohrobkov vrahov svojich predkov a že im dokoca zaplatia aj tie vlajky a nášivky s nacistickými symbolmi pod ktorými páchali na nich genocídu.Ukrajinskí židovskí oligarchovia zrejme uprednostňujú svoje majetky,pred pamiatkou na Holokaust.
A zase iní židia,vo vládnych štruktúrach USA,OSN,AIPAC aj Svetovom židovskom kongrese,to buď schvaľujú alebo sa robia,že to nevidia.Toto ja nepochopím.

peter.
14. 9. 2014 15:10

Celý prápor rumunských vojakov zložil prísahu vernosti Novorusku.
http://ukraina.ru/news/20140914/1010470749.html
Chcel by som vedieť,že ak by sa ten konflikt nedajbože rozhorel a slovenskí a českí muži by museli narukovať,čo myslíte-bojovali by proti Rusom?

peter.
14. 9. 2014 16:31

peter. napsal Koho by len po Norimberských procesoch napadlo,že sa raz nájdu židia,ktorí budú financovať pohrobkov vrahov svojich predkov a že im dokoca zaplatia aj tie vlajky a nášivky s nacistickými symbolmi pod ktorými páchali na nich genocídu.Ukrajinskí židovskí oligarchovia zrejme uprednostňujú svoje majetky,pred pamiatkou na Holokaust. A zase iní židia,vo vládnych štruktúrach USA,OSN,AIPAC aj Svetovom židovskom kongrese,to buď schvaľujú alebo sa robia,že to nevidia.Toto ja nepochopím. Predstavujem si,čo by sa dialo v našej spoločnosti,v médiách,parlamente a neviem kde ešte,keby sa na ulici niektorého nášho mesta objavila skupina ľudí v maskách,s nacistickými nášivkami a mávali by vlajkami so svastikou.To by… Číst vice »

orinoko
orinoko
14. 9. 2014 17:37

Miluji lidovou tvořivost. !!!

„ukrowehrmacht“ skvělý!

Kromě toho lze mít za prokázané , že s emerickým cikánem mohutně rumpluje bílý pytlík.
Brouk Pytel může jen závidět.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 9. 2014 17:50

Vážení diskutéři, autoři, Lidé: a) napišme té odvážné paní poděkování, pozvěme ji na nějaké setkání, b) informujme naše poslance – „bdící i spící“ (včetně JK v EP), vyžadujme jejich aktivitu a KONEJME! To je to co chtějí legendy jako M. Polreich – a netvrďme že nemáme sílu a moc hasit plamínky možná počínajícího světového požáru! Jinak nás sežehne všechny a nebude žádné „Příště“! Fašismus se sám od sebe nezastaví. Odvážným – ale chce to repro nahlas – mnozí to už dávno potřebují/jeme: http://www.youtube.com/watch?v=K-MT9MBaQ1 Život je prý boj – ale může být krásný! ŽIJME A BOJUJME TEDY! – každá/ý, jak jen… Číst vice »

orinoko
orinoko
14. 9. 2014 18:29

Mnoho let jsem se domníval, že Německo je nějaká marka. A že Němci jsou vesměs inteligenti k tomuto stavu přímo dohnaní. Kdysi to byla okupační mocnost , ale dneska je to území , nad kterým začínají zdvíhat obočí Rakušané. Rakouský důchod je dneska vyšší než německý. O rakouském sebevědomí lze říci totéž. Rakousko má za sebou docela výraznou nahnědlou minulost, ale ta je právě teď v Rakousku na historickém ústupu. Ukazuje se, že existence vyššího evropského útvaru ve střední evropě je faktem, který ovšem nemůže fungovat pod habsburskými remeniscencemi. Dneska se čtyři středoevropští vořeši potřebují více, než kdykoli jindy. Podle… Číst vice »

peter.
14. 9. 2014 20:32

orinoko napsal

Miluji lidovou tvořivost. !!!

„ukrowehrmacht“skvělý!

Kromě toho lze mít za prokázané , že s emerickým cikánem mohutně rumpluje bílý pytlík.
Brouk Pytel může jen závidět.

https://www.facebook.com/southfronteng/photos/a.608496692575623.1073741827.608489642576328/688636631228295/?type=1&theater

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
14. 9. 2014 21:17

orinoko napsal Mnoho let jsem se domníval, že Německo je nějaká marka. A že Němci jsou vesměs inteligenti k tomuto stavu přímo dohnaní. Kdysi to byla okupační mocnost , ale dneska je to území , nad kterým začínají zdvíhat obočí Rakušané. Rakouský důchod je dneska vyšší než německý. O rakouském sebevědomí lze říci totéž. Rakousko má za sebou docela výraznou nahnědlou minulost, ale ta je právě teď v Rakousku na historickém ústupu. Ukazuje se, že existence vyššího evropského útvaru ve střední evropě je faktem, který ovšem nemůže fungovat pod habsburskými remeniscencemi. Dneska se čtyři středoevropští vořeši potřebují více, než kdykoli… Číst vice »

bublin
bublin
15. 9. 2014 6:09

peter. napsal
Koho by len po Norimberských procesoch napadlo,že sa raz nájdu židia,ktorí budú financovať pohrobkov vrahov svojich predkov a že im dokoca zaplatia aj tie vlajky a nášivky s nacistickými symbolmi pod ktorými páchali na nich genocídu.Ukrajinskí židovskí oligarchovia zrejme uprednostňujú svoje majetky,pred pamiatkou na Holokaust.
A zase iní židia,vo vládnych štruktúrach USA,OSN,AIPAC aj Svetovom židovskom kongrese,to buď schvaľujú alebo sa robia,že to nevidia.Toto ja nepochopím.

Nevím, čemu se divíte. Jako vždy, stojí na obou stranách konfliktu. Jako podněcovatelé i při zabezpečení financování.
Když jde o kšeft veškeré zábrany padají.

fajt
fajt
15. 9. 2014 6:51

Béda napsal

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_14/Zeme-NATO-zahajily-dodavku-zbrani-Ukrajine-8100/

Ještě jedna věc plyne z této zprávy. Tzv. demokratické země západu a jejich „obranný“ (ve skutečnosti útočný) spolek v zájmu podpory loutkového fašistického režimu OTEVŘENĚ VSTOUPILYdo ukrajinské občanské války, čímž zahodily mainstreamovou škrabošku „neutrality a nevměšování „.

pokud si pamatuji tak Lavrov před tímto vměšováním západ varoval, takže jestli NATO opravdu dodá Ukrajině zbraně, má Rusko volnou ruku. ..

Sio
Sio
15. 9. 2014 7:54

Georgius z Raduně napsal
Když Orinoko napsal: „Stačí, když jim MY – Češi, Moraváci a Slezané /cikány vynechávám/ vysvětlíme, že bez toho bude domluva strašná, a že Rakousko plní totéž směrem k Německu.“ – tak jsem přesvědčen, že se tu děje něco nového a nadějného.

MY – Češi … nějak žádné tendence k rozumné politice v Zaorákově snažení nepozoruji. A o nějaké jednotě „NÁS Čechů, Moravanů a Slezanů“ ani vidu ani slechu. Leda tak vidím sklopené uši, vyrovnaný krok a rektální alpinismus našich elit a to kam, ať si každý přebere.

peter.
15. 9. 2014 14:08

bublin napsal
Nevím, čemu se divíte. Jako vždy, stojí na obou stranách konfliktu. Jako podněcovatelé i při zabezpečení financování.
Když jde o kšeft veškeré zábrany padají.

Tomuto sa divím:
http://ukraina.ru/news/20140915/1010473741.html

peter.
15. 9. 2014 14:10

peter. napsal
Tomuto sa divím:
http://ukraina.ru/news/20140915/1010473741.html

Ešte že sa medzi nimi nájdu aj rozumne uvažujúci ľudia.

bublin
bublin
16. 9. 2014 12:59

peter. napsal
Tomuto sa divím:
http://ukraina.ru/news/20140915/1010473741.html

Mimikry.