Jestlipak ví střední třída, že Velký Reset je frontálním útokem k její likvidaci?

Ano, je to tak. Jedno promile nejbohatších světových elit už má vymyšleno, jak ještě víc znásobit a upevnit svou pozici v pyramidě moci. No a protože tu nejnižší sociální třídu ožebračit už víc nelze, tak elita světa teď zaostřila svou pozornost na podnikatelskou třídu střední. Jak? Inu tak, že elita dala dohromady hlavy svých nejchytřejších mozků, založila Světové ekonomické fórum a vymyslela si plán, zvaný Velký Reset. Ano, přesně tak. A jak to chtějí udělat?

Inu tak, že se rozhodli ze střední sociální třídy udělat stejně dokonalý proletariát, jakým je dnes třída všech ostatních lidí, kteří již po staletí pracují ve smluvní mzdě. No a nejpikantnějším na celé té myšlence je fakt, že o tomhle všem ti soudobí nejbohatší elitáři tvrdí, že to dělají jen proto, že prý totiž ten jejich budoucí nový kapitalismus potřebuje novou dávku údajného marxismu, aby pracující lid byl v něm ještě šťastnější a spokojenější, než je právě teď.

Jak to vlastně všechno začalo? Dříve velcí soukromí vlastníci výrobních prostředků vždy produkovali rukama a mozky svého zaměstnaneckého proletariátu nějaké výrobky a na platformě místního až světového trhu pak ty výrobky prodávali. Museli se přitom dohadovat s dopravci a s obchodníky a zároveň čelit konkurenci drobného sektoru okrajové malovýroby a prodejních a opravárenských služeb, který zajišťoval jejich hlavním výrobkům místní a maloobchodní distribuční servis.

Postupem času však u průmyslových výrobků korporátní elitáři zjistili, že ten místní sektor servisu jejich produktů si ve svých vlastních nemovitostech příliš dobře podnikatelsky žije z údržby životnosti jejich výrobků. Proč? Inu proto, že trvanlivě udělaný a navíc i rozebíratelný průmyslový produkt je vždy výrobkem opravitelným a tak dlouho vydrží. Jenže, to ale příliš brzdí byznys velkých továren a jejich zisk pak vázne, pokud se nenajde odbytiště v nějakém zahraničí, kde taková výroba ještě neexistuje.

No a tak byla nejprve vymyšlena koncepce zalisovaných nerozebíratelných pouzder spotřebních „strojů“ a přístrojů a do nich byla tajně vkládána koncepční a konstrukční „kurvítka“, přičemž na nějaký čas se pak zazdálo, že tím problém bude vyřešen. Navíc, když mezitím byl i systémově zlikvidován SSSR se svými národními politickými satelity, nastal na pár desítek let na trhu kapitálu klid obzvlášť poté, co průmyslový Západ téměř veškerou výrobu svých jednorázově použitelných výrobků předal do Číny. Do té Číny, známé svou nesmírně levnou pracovní silou, což takové výrobky udělalo ještě levnějšími a zároveň pro vlastníky licencí ještě ziskovějšími než dosud.

Jenže ouha! Předat někam do ciziny svou výrobu znamená, nejen předat tam i výrobní a konstrukční technologii, ale i předvídavě počítat s inteligencí techniků a inženýrů v té druhé zemi. Počítat s tím, že nejen oni ty dosavadní produkty dobře licenčně vyrobí, ale že je časem po všech stránkách ještě zdokonalí. Jenže, pak už to nemusí být placená licenční výroba, ale nové původní a dokonalé zboží od cizího výrobce. Zboží, které ten, kdo ho už dál nechtěl levně vyrábět, je nyní bude muset sám a možná hodně draho kupovat.

Konceptuální super-elita světa se tedy zamyslela podruhé a dostala nápad: Je třeba to zboží pro trh přímo neprodávat, ale je nutno už konečně začít pracovat stylem bank. Jak? Inu tak: Produkty zapůjčovat, lidi zadlužovat a zkrátka peníze už od jen digitálně a tedy fiktivně „kupujících“ vyžadovat předem a pokud to jen trochu bude možné, lidem veškeré pro ně životně důležité produkty dočasně za předem složený poplatek pronajímat a půjčovat. Stručně řečeno, už konečně začít realizovat tu reaganovskou ekonomiku služeb v plné parádě. Pokud se navíc to vše doplní ještě o stejný jednotný základní příjem pro všechny, tak bude dílo už konečně hotovo.

No a samozřejmě bude též zapotřebí, příslušnými právními normami si předem tohle všechno ošetřit v tom smyslu, aby ti megakorporátní (nyní už jen) „poskytovatelé služeb“ si mohli svobodně svévolně určovat smluvní podmínky svých půjčovatelských a pronajímatelských transakcí. K tomu pak zbude už jen zařídit maličkost: Skoupit maximum dosažitelných ziskově zdrojových nemovitostí a výrobních a dopravních kapacit, které zakoupit je v dané době ještě maximálně možné a pak státem korporací ty zbývající nemovitosti už konečně pořádně a tvrdě zdanit.

No a tak se potom už konečně konečně splní sen inženýra lidských duší a strojního profesora Schwaba. Sen, že kompletně všichni lidé na planetě Zemi (ovšem krom elit korporátního WEF-u) už konečně proletářsky a údajně novo-marxisticky nebudou mít nic a budou si jen užívat rozkoš ze zapůjčování a pronajímání výrobků a služeb od megakorporací nebohatších elit – a přitom budou nesmírně smluvně blaženi a šťastni.

Ovšem ale pouze do té doby, dokud se jim nestane nějaká chybička na kreditním digitálním účtu v jejich povinně smluvní bance a nepřijde k nim s ozbrojenými gorilami nějaký smluvní korporátní exekutor a nevezme jim od pusy poslední krajíc chleba a k tomu střechu nad hlavou. Inu zkrátka, dobro došli, milá a brzy už proletářská bývalá střední třído! Střední sociální třído všech někdejších fanoušků tržně svobodného kapitalismu!

Nu a kdo nevěří, ať na internet běží a najde si tam mimo jiné i jedno krátké a středně podnikatelsky velice rozčilené video, které mu o této věci řekne pěkně polopatě ještě trochu víc.

 

5 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
16. 9. 2022 6:35

Je to tak. Společnost je zase rozdělena na My a oni, jen většina si to zatím neuvědomuje a proti vlastním zájmům pracuje na vlastním ohrožení či dokonce na vlastní likvidaci. V odlesku současných surovinově ekonomických a geopolitických pnutí dochází k mnoha bizarnostem, které jsou odleskem duševního a morálního stavu biorobotů, zabývat se jimi do podrobna asi nemá valný smysl. Budu však parafrázovat papežova slova z Nursultanu, která mě docela zaujala. Zbraně pro obranu mají smysl, bránit sebe a ty, co milujeme je správné a má smysl a naplňuje podstatu lásky… Což přesně vyjadřuje podstatu veškerých konfliktů, do kterých je jakkoliv… Číst vice »

zajoch
16. 9. 2022 6:56

Dík. Moc poučné pane PPK, včetně videa na konci. Našimi sdělovadly jsme na Velký reset byli připravováni od „sametu“, i když se tomu tak neříkalo. Vzpomínám si, jak naši žurnalisté propagovali půjčky – zadlužování, likvidaci výrob a orientaci na služby, které výrou nahradí. Sami nemusíme vyrábět, všechno někde koupíme za peníze, které budeme mít například z turismu.

Alva
Alva
Reply to  zajoch
17. 9. 2022 7:58

A cyklostezek. :-)

Standa1
Standa1
16. 9. 2022 7:53

Tento útok si uvědomuje jen menšina lidí trochu vědoucích o co kráčí. Bohužel celkově střední třida tomu nevěnuje pozornost. Nevěří. Brzy bude pozdě – na Západě.

Bety
Bety
16. 9. 2022 9:32

Každý dlužník je otrok. A neplatí to jen na jednotlivce, ale také na státy. Pokud korporace vlastní váš stát, vlastní vaše daně a vše, co lze za ně zajistit – stabilitu, právo, práci, informace, vodu, potraviny….. a když se jím zachce, od všeho ten stát i vás odříznou. A jejich poskoci nadutí ničím nepodloženým pocitem důležitosti spolupracují za ohryzané zbytky a poplácání po rameni. Dělají ve jméně státu další a další dluhy, a protože mají ty ohryzané zbytky, vůbec je netrápí nereálnost jejich splácení. Ani to není nic nového – v malém to dobře ilustrují praktiky z dob velké krize.… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 9. 2022 19:37

Zdravím – o tom, jestli je střední třída viník nebo oběť jsme se už bavili vicekrát, tedy jen jedna poznámka.

Do POTŘEBNÉ středni třídy patří i lidé s přirozenou podnikavostí, smyslem pro odpovědnost, lidé kteří investovali čas, úsili a peníze do svého řemesla, nebo do své odbornosti, kteří jsou schopni z „ničeho“ udělat firmu, vyprojektovat most, nebo založit sady a vinice …
To jsou lidi, kteři vybudovali civilizaci.

Pokud z těchto lidí velký kapitál udělá otroky – bude to konec rozvoje lidstva.

https://m.youtube.com/watch?v=yFtQQv6zMYE

Alva
Alva
Reply to  Gatta
17. 9. 2022 9:28

Pokud z těchto lidí velký kapitál udělá otroky – bude to konec rozvoje lidstva.
To bude. A i konec kapitálu a jeho představitelů. Degenerovaný mozek už nikdy nic nevytvoří bez impulsů (= nápadů) a bude-li už hotovo, kde schwabovská elita vezme další?

PPK
PPK
Reply to  Gatta
17. 9. 2022 17:20

Podle mého názoru, pro nejvyšší elitu, která se vždy cítila být jediným a výhradním vlastníkem státu, je potřebná jen ta sociální třída, která je jí v pyramidě moci níže nejbližší. Je to především více-vrstvá složka propagandistická, legislativní, exekutivní, justiční a úředně exekutivně obslužná a zároveň spolu s nimi – ozbrojená složka ochranná a násilně donucovací a složka navenek ozbrojená vojenská. Jen tuto mocensky nejbližší – a pro elitu ochrannou sociální třídu – jen tu si elita opečovává a jen tuto složku státu organizačně dostatečně živí svou finančně bankovní a kariérní přízní. Proto i ta tzv. nejvyšší elita pro svou nejvyššší… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
18. 9. 2022 6:14

Zdravím Tak se v naší nepravidelné diskuzi o střední třídě pomalu vzájemně posunujeme :-) Tedy ST (střední třída) není jednolitá vrstva a různí se zdrojem obživy, způsobem financování, možností něco ovlivňovat, potřebností pro společnost … … Co mě dnes zaujalo, je „donucovací složka“ – třeba ta policie. Nejde jen o jeji samotnou existenci. Ono vůbec – spostu funkcí, které vykonàvá ST bych rozhodně nedoporučoval zrušit !!! Tedy ale on je rozdíl mezi „pomàhat a chránit – a buzerovat a trestat“. Stejně jako mezi „ojektivně informovat – oblbovat‘. Totéž plati pro učitele, soudce, úředníky … Ano ST je vždy oběť, ale… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
18. 9. 2022 7:12

PS – Jak se bude žít ??? Nevím…

Možná jako ve starém Egyptě, možnà jako v Kambodži za Pol-Pota.

pozn. V Egyptě i v Kambodži je teplejší klima než u nás.

Alva
Alva
17. 9. 2022 9:32

Dobře napsané, ale tím to dobré končí.
Odporná představa, kam se lidstvo dobrovolně řítí. Můžeme být jen rádi, že se toho nedožijeme, ale co ty další generace???

idiotronic
idiotronic
17. 9. 2022 14:25

Nakonec to dopadá tak, že ještě dávno před příchodem resetu si ti, kdož sázeli na individuální svobodu chodí přikrádat elektřinu (včetně rozvodné soustavy) k těm, kdož ůpěli pod jařmem totáče.