K čemu slouží alternativní weby

Slouží to tomu, co u nás ještě zbylo po demokracii, pane redaktore Rosí z ČT

Je přesně devět hodin v sobotu večer a na ČT 24 právě zní upoutávka na večerní program pro následující, to je nedělní večer, kterým bude pořad Newsroom. Upoutávku přednáší sám vedoucí tohoto pořadu redaktor Rosí s tím, že na přetřesu bude úloha tzv. alternativních webů, které prý do našeho politického života zanášejí roztodivné názory a informace, vzbuzující otázku, čemu že prý tohle asi slouží.

Poslouchal jsem Rosího slova jen na půl ucha, ale slova poslední jako by mě udeřila do čela. Ptáte se, čemu že to slouží, pane redaktore, ozvalo se ve mně, jako by Rosího otázka padla přímo do mého rozbouřeného nitra.

Slouží to tomu, pane Rosí, abychom aspoň trošku vypadali jako demokratická země, která, když už vůči panujícímu domácímu režimu nemá žádné oficiální noviny, žádný rozhlas, žádnou televizi a žádný film a nese tudíž téměř všechny znaky země totalitní a nikoli demokratické, má – zatím – aspoň pár chudých internetových webů, které její pověst země demokratické přece jen drží těsně nad vodou. Protože jen v těch webech (a už téměř nikde jinde), uslyšíte též něco jiného, než že:

  • Rusko je hrozba a výbuch ve Vrběticích spískali ti, kteří chtěli v Anglii otrávit Skripala i s jeho dcerou;
  • na školách musí být myšlenka všeslovanská zakopána tři metry pod zem a že Praha se osvobodila sama a proto je v pořádku, že jsme v Praze strhli k zemi sochu maršála Koněva;
  • v Rusku vládne ďábel a jen na Západě se nad zemí se vznášejí andělé;
  • atomovou elektrárnu v Dukovanech musí dostavět firma západní, i když to bude možná mnohonásobně dražší, než kdyby ji dostavěl Rosatom;
  • v Sudetech trpěli nikoli Češi, ale Němci;
  • Božena Němcová byla víceméně děvka, která dávala na ulici;
  • u Kábulu bráníme Prahu;
  • musíme za nekřesťanské peníze koupit americké helikoptéry, jinak zhynem;
  • bez EU bychom nebyli schopni života ba možná ani ne živoření a naše zákony musí být podřízeny zákonům stanoveným EU;
  • je víc a čestnější být Evropanem než být Čechem.

Takže aby tohle vše shora uvedené nebylo to jediné, co pronikne do duše našeho člověka, slouží weby, proti kterým dnes zvednete svůj hlas, pane redaktore. Aby ho aspoň na chvíli ovládl pocit, že žije v normální zemi a mezi normálními lidmi, a nikoli že žije v blázinci. Aby v něm aspoň jako vzpomínka na naše lepší časy zůstala slova prezidenta Masaryka o tom, že demokracie je diskuse, a že bez diskuse se demokracie tudíž neobejde, protože jedině z diskuse, a to i těch nejprotichůdnějších názorů, může vzejít správné řešení. A též aby v oblaku lží a nesmyslů měl Čech možnost nadechnout se doušky zdravého vzduchu, a v oceánu dříve netušených stupidit měl šanci napít se trošky zdravé pitné vody.

4.7 29 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
31. 10. 2021 19:30

rajská hudba

zart
zart
1. 11. 2021 6:39

O tom, co je demokracie a svoboda myšlení a projevu rozhoduje pan Rosi a jeho nadřízená agentura a jiní přátelé lidu. Měli by nám přesně říci, co si máme myslet a co dělat, abychom slepě netápali v nějakém populizmu, socializmu, xenofobii, extremismu, fašismu, prokremelských a pročinských nápadech, konspiračních teoriích, nabídkách půjček a spotřebního zboží a služeb, a jiných hovadinách. Až budeme úplně blbí, tak budeme šťastní.

no nazdar
no nazdar
1. 11. 2021 7:35

Pan Rosi je jen špatně vychovaný pejsek, který je rád, že dostane granulky. Bohužel jsme ve stejné ohradě. Je dobře, že si zatím pořád můžeme připomenout, jak by bylo za plotem.

zart
zart
1. 11. 2021 7:57

Kdejaké praštěné LGBT musíme milovat, ale Rusa, Číňana, Korejce, Čecha nikoliv když budou pohlavně a po hlavě zdraví. Svět patří nám – kreténům a blbcům. Přidej se k nám!

orinoko
orinoko
1. 11. 2021 8:16

Čekám, čekám a asi znovu marně. Tak především jsou alternativní a „alternativní“ weby. Teď na jednom už jen čekám, kdy mě vymažou, protože se tam rozjela covid bitva. Někdo vložil provokativní text vaxera a opravdu – diskuse jede jak řemen. Tato alternativa už jednu uvozovku zdá se připravenu má. Jiné už mají obě. Z alternativního nazírání na svět okolo nás se staly slouhou současného režimu a stačil NATO jeden blbý covid. Míra schizofrenie na oněch webech je na samostatnou kapitolu, ale stejně by to nikam nevedlo. Nehodlám poskytovat kartouzův seznam, to by také nikam nevedlo. Jen tím chci říci, že… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
1. 11. 2021 8:26

Cosi mě napadlo. A to, že si nechám dát čočku. Ale až poté, co mi le docteur a ta sister společně zatancují „boj proti covidu“ a zarepují přitom, a já si to celé samozřejmě nahraju na mobil. A až se mi udělá všelijak, tak to dám na web. Nedaleko odsud se stal jeden takový případ po čočce. Ženská přišla do práce, cosi zvedla, kousek popošla a najednou se složila jak po výstřelu. Už je v nemocnici. Bezprostředně po třetí čočce.

Bety
Bety
Reply to  orinoko
1. 11. 2021 12:00

Neteř nechala začočkovat celou rodinu. Sakra, sakra, sakra. Zatím se nic neděje, jen neteř se trochu divila, že test, který si nechal udělat její manžel na covidové protilátky vykázal pouze jednu velkou nulu.

PPK
PPK
Reply to  Bety
1. 11. 2021 14:43

Osobní zkušenost dvou neočkovaných, kuřáka a nekuřáka, kteří mají v rodině zdánlivě zdravého očkovaného: První neočkovaný se setká s mRNA očkovaným supernosičem covidu a dostane vodnatou rýmu, závratě, tlak v krku a suchý kašel. Setká se s druhým neočkovaným, ten od něj dostane stejnou rýmu rovněž, aniž by původního očkovaného supernosiče potkal. Nakažený neočkovaný kuřák má výhodu, vykašlává hlen a nedusí se. Teplota obou neočkovaných mírně nad 37. Nekuřákovi to dušností zasahuje plíce, oběma močové cesty se silným pálením a nucením až 5x za hodinu s minimem moči. Vyplachují si nos vlažnou slanou vodou, to jim ulevuje. Pak najdou v… Číst vice »

orinoko
orinoko
1. 11. 2021 8:35

Obrázek ze zvláštní alternativy.
Napsal jsem pod něj, co si asi tak říkají? Třeba –
Víš, který jsem? Rohy mám v zákristii.
anebo:
Taky jsi byl v Tescu? A co hajzlpapír? Měli?

Bratři v triku.jpg
Last edited 8 měsíců před by orinoko
orinoko
orinoko
1. 11. 2021 11:33

Tak jsem on the road. Vybíral jsem a nakonec zase podle intuice. A to se vyplatí! Zatím všechno v cajku a skoro všude je oceňován přístup Kozlovny v Havlbrodu. Žes to nevyfotil, vole … nechceš nám to napsat? My už si to vytisknem. Potkal jsem známou. Velmi mladá holka. Podle přízvuku možná Ruska. Dříve jsem si toho nevšiml. Mám se za ní příležitostně zastavit v novém podniku. Tady konkrétně sedí štamgasti-dědci kolem svého stolu, lidé přicházejí, najedí se, napijí a celkově funguje mimosezónní provoz. Ve směnárně ženská ostentativně neměla ropuchu a lidé skoro všeobecně ukazují režimu zvednutý palec. A fanatičtí… Číst vice »