Kde ještě uškodit?

První slova, která člověku přišla na mysl při zprávě o nových mohutných akcích Baracka Obamy proti Rusku – „směšný“ a „chudáček“. Úřadující americký prezident se změnil na „chromou kachnu“ a snaží se o pomstu s veškerou uražeností opeřence.

To že je prezident velmoci?

Barack Obama není z těch, kteří dokáží prohrávat s důstojností.

Proč Amerika vyhostila 35 ruských diplomatů do 72 hodin? Nějaké pochopitelné objasnění neexistuje a ani není možné. Zkrátka msta „chromé kachny“. Jako doplněk všeho Obama uzavřel dvě rekreační budovy ruských diplomatů, v nichž měly trávit novoroční prázdniny jejich děti.

Velký styl!

V diplomacii se hromadné vyhoštění vždy považovalo za neslušné, pokud nešlo o odvetná opatření. Zpravodajci nepracují ve skupinách a nejsou chytáni za ruku v takovém množství. Pokud by se Moskva rozhodla  pro „zrcadlovou“ odpověď a přikázala 35 americkým diplomatům opustit území Ruska, kdo by z toho měl prospěch? „Chromá kachna“, která je laureátem Nobelovy ceny míru? Udělá jí to dobře?

Vypadá to tak, že se Obama mstí celému světu, který jej po zásluze obdařil titulem smolař.

Leč Moskva odvetná opatření nevyhlásila. Navíc pozvala děti amerických diplomatů na novoroční oslavy do Kremlu. Možná Američané nyní lépe pocítí rozdíl mezi politikou Baracka Obamy a politikou Vladimira Putina. Samozřejmě, že toto všechno „chromé kachně“ nebude stačit. Je přesvědčena, že Moskva je hlavním viníkem všech jejích neúspěchů. Po skončení druhé světové války se stalo poprvé, že se řešení velké světové krize děje bez účasti Washingtonu. To se týká Sýrie. USA vypadly z procesu narovnání vinou Obamovy politiky a Rusko je přesvědčeno, že se na Blízkém východě ukotví. Prohra Clintonové v boji o prezidentské křeslo, kterou Obama podporoval spolu se svoji administrativou, je taktéž ohromným fiaskem.

Jak se v takovém případě nepoplašit, jak nezačít hledat, kde ještě uškodit. Vždyť „chromá kachna“ nemůže souhlasit s tím, že ji na kuří oko nešlápl Putin, ale obyčejná Amerika. Proto nyní od rána do večera kráká o ruských hackerských útocích, které prý narušily volby v USA, a o tom, že hlavním ruským hackerem byl Putin. Volby jsou minulostí, poražená Clintonová vyplakala svůj žal a uklidnila se na hrudi svého milujícího muže, ale Barack Obama se uklidnit nedokáže, pořád kdáká. Předseda výboru Státní dumy RF pro mezinárodní záležitosti Leonid Sluckij, který nazval tuto věc paranoiou, nebyl zřejmě daleko od pravdy.

Donald Trump je ve srovnání se svým předchůdcem klidný a chystá se příští týden vyslechnout zástupce zpravodajských služeb, aby mu dali podrobnou informaci o všech intrikách Moskvy a zkusili ho přesvědčit o tom, že má Obama pravdu. Vždyť FBI nedávno zveřejnila dokument o záškodnickém plánu Rusů s názvem „Seraja step“. Podle toho rozeslala ruská FSB ještě v roce 2015 více než tisíci amerických adresátů odkazy se záložkami. Včetně americké vlády. Otevřením těchto odkazů se adresáti dostali pod vliv FSB a volby byly narušeny. Jakým způsobem otřáslo Amerikou rozšíření více než tisíce záložek, zřejmě zajisté úředníci FBI Trumpovi objasní při osobní setkání.

Kromě toho zpravodajská služba USA publikovala zprávu o aktivitách ruských hackerů. Pravda, Wikileaks, které jako první tuto zprávu viděly, ji nijak vysoko nehodnotily, nazvaly ji „technickou zprávou bez přesvědčivých informací“. Tato zpráva tedy Trumpa sotva přesvědčí.

Soudě podle nálad zvoleného prezidenta USA, setkává se se zástupci zpravodajských služeb ne proto, aby si poslechl bajky o intrikách Rusů. Trump je si nepochybně vědom, že tyto služby byly v prezidentské volební kampani daleko od neutrálnosti. Nebudeme hádat jaké služební perspektivy čekají některé z jejich šéfů, zda na jednoduchou otázku, na jakém podkladě bylo vyhoštěno 35 ruských diplomatů, mohou odpovědět ještě něčím jiným než koktáním.

Ale „chromé kachně“ zůstává ještě 20 dní, v nichž může kolem sebe kopat a hledat ještě místa, kde může uškodit. To je nebezpečné. Nikdo neví, jaký nápad může přivolat fantazie tohoto člověka. Vždyť až dosud není známo, neměl-li prsty v souhlasu s vypuštěním rakety na malajsijský Boeing nad Donbasem. Ještě včera to vypadalo jako nemožné, ale dnes … Kdo v takovém případě zaručí, že v posledních dnech své přítomnosti v Bílém domě se nerozhodne obzvláště silně prásknout dveřmi.

Převzato z Fondsk.ru

Překlad: Zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
2. 1. 2017 16:02
koloděj
koloděj
2. 1. 2017 18:58

Zajošku, děkuji za překlad, není mu co vytknout ..

horší je to s obsahem … ekluje se mi, jak se veškeré zlo Ameriky personifikuje do toho nemocného maňáska Obamy. Jakoby tam nežili Rotschiedlovci, Soroš, a další a další persóny, které mají na těchto krocích Obamy nepochybně lví podíl. Výkvět lidstva prostě ovládl tu velkou zemi, a kdoví, jak by vše vypadalo, pokud by místo Obamy v Bílý chatrči uchcával do plínek McCain.
Proč se teď Obama tak hluboce „zanořil“ do svinstev, toť otázka.

Myslím, že trochu sečtělý čtenář se mnou může jen souhlasit.

hudryper
hudryper
2. 1. 2017 21:54

koloděj napsal Proč se teď Obama tak hluboce „zanořil“ do svinstev, toť otázka. Myslím, že trochu sečtělý čtenář se mnou může jen souhlasit. Asi nejsem dost sečtělý,koloději. Jako člověk,který se zajímá o politiku jistě víte,že se dovídáme o plánech i událostech prostřednictvím loutek,které jsou tak silně zkompromitovány,že musí přímo odezírat ze rtů svých loutkovodičů. Ubohá rozhodnutí připisovaná ve funkci zešedivělému Obamovi jsou rozhodnutími z výšin „hlubokého státu“ USA a v tom je ta hrůza i naděje. Hrůza z toho,co za „výkvět lidstva“ nám to tady neoliberálně 40 let vládnul a naděje,že už brzo tomu bude konec a celý svět se… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 1. 2017 6:58

Kniha, ze které se američané i celý svět mohou dozvědět klíčové souvislosti dějin světa, již na světě je: Utajené dějiny Spojených států od týmu historika Kuznicka a režiséra Stonea. Perličky o podpoře fašistů Majdanu tam ještě nejsou, ale do zvolení Obamy je tam mnohé černé na bílém. O to víc bude důležitá osvěta, lid obecný po reálných informacích systematicky nepátrá tak, aby se vše rychle přetavilo v žádoucí změny. A o to víc se bude muset bojovat s pokusy o cenzuru jako např. s Chovancovým centrem hybridních hrozeb.

Béda
3. 1. 2017 7:31

Aleš napsal Béda: https://www.novinky.cz/domaci/425207-bezpecnostni-expert-sandor-predstava-ze-stat-rekne-co-je-pravda-a-co-ne-je-nesmyslna.html už i merdia se obrací proti vládě lži http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vysoka-skola-zpusobilost-na-stupen-Tajne-a-14-platova-trida-To-je-Chovancuv-vedouci-noveho-centra-469434 Vrchním ministerským radou v Centru boje proti terorismu se může stát český občan nebo občan jiného státu EU nebo občan státu, který podepsal dohody o Evropském hospodářském prostoru. Současně musí jít o bezúhonného občana staršího osmnácti let, zdůrazňuje Ministerstvo vnitra ČR na své úřední desce. Vedle toho se po uchazečích požaduje, aby úspěšně absolvovali vysokou školu v magisterském studijním programu. Mimo to musí prokázat patřičné znalosti cizího jazyka. Budoucí vrchní ministerský rada musí být též způsobilý seznamovat se s citlivými dokumenty, které vyžadují prověření svých čtenářů alespoň… Číst vice »

zedd
zedd
3. 1. 2017 8:01

Jsem pesimista: S Trumpem se v USA nezmění nic podstatného. Je to dítko té samé čeládky, co tam vládne posledních 100 let.

Mmch. Clintonovic při svém odchodu WH v podstatě vykradli (nábytek, obrazy, …). Obama tuto tradici – zdá se – rozšíří na celý federální protektorát.

Béda
3. 1. 2017 8:47

Trump je realista a pragmatický oligarcha. Svůj první úkol – dostat se, ač nepolitik k politické moci splnil. Vytěžil co šlo z voličské nespokojenosti. V tomto ohledu měl cestu relativně lehkou. Stačilo vysledovat zdroje nespokojenosti a slíbit nápravu. V tomto ostatně není nepodobný Obamovi. Ten taky nasliboval kde co – ukončení válek, tajných mučíren, restart vztahů s Ruskem. Koneckonců na základě slibů (nikoliv skutků) obdržel Nobelovu cenu míru – posléze se ukázalo, že na základě konrétní politiky by mu slušela spíš Nobelova cena války a lži. Nyní se Trump dostane k moci a nastane stadium přehodnocování slibů a reálné politiky.… Číst vice »

Béda
3. 1. 2017 8:49

prostředky ať už se to halí do frází o demokracii, svobodě anebo lidských práv. To je logika tohoto systému. Od jeho vzniku až do jeho zániku a nahrazení jiným systémem s jinými ekonomickými základy, filosofií, morálkou, vztahy.

Admirál
Admirál
3. 1. 2017 9:09

Ať Trump splní či nesplní sliby, pokud se zcela nepoddá, je jeho zvolení do WH pořádná lopata písku do stroje neocon na absolutní moc.

Béda
3. 1. 2017 10:09

Admirál napsal Ať Trump splní či nesplní sliby, pokud se zcela nepoddá, je jeho zvolení do WH pořádná lopata písku do stroje neocon na absolutní moc. Co je Trump skutečně zač se pozná až POTÉ, co převezme prezidentský úřad. Ke slibu o konci US přímého vměšování, poručníkování ,konec válečné expanze. – jak známo zbrojní průmysl je snad jedním z posledních obchodních artiklů s rostoucím potenciálem – co USA mohou vyvážet do světa. Prožívá konjunkturu tehdy, když je poptávka po zbraních = když jsou ve světě války a prohlubují se konflikty mezi státy, potažmo uvnitř států, případně nadstátních celků typu EU.… Číst vice »

Admirál
Admirál
3. 1. 2017 10:55

„Není to zdaleka tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá a já osobně nevěřím, že by bylo umožněno Trumpovi realizovat politiku stažení se ze světa – ve vojenském a politickém smyslu, protože logickým následkem by byly fatální ztráty americké ekonomiky.“ Bédo, nemá smysl spekulovat, co Trump zvládne, co chce zvládnout. V žádném případě se nejedná o Krista spasitele. On je, a to je na něm nejcenější, prvek mimo systém, který se stal formální hlavou systému. A neocon systém alergicky reaguje, jako když se čert napije svěcené vody. Denně to můžeme sledovat v mainstrému. Také je jisté, že i za… Číst vice »

Béda
3. 1. 2017 11:15

http://www.hlavnespravy.sk/starikov-americanov-ocakava-tazke-obdobie/879682

Nikolaj Starikov v prvom rade vystríha pred ilúziou, že v USA sa objavil “proruský prezident” a tým pádom sa totálne zmenili ciele americkej politiky. Americké ciele ostávajú aj naďalej rovnaké – posilniť svoju dominanciu vo svete. Menia sa len metódy, ktorými sa budú snažiť tieto ciele dosiahnuť. Ukázalo sa, že Obama precenil sily USA a spôsob, ktorým sa snažil svoje ciele dosiahnuť neuspel…

Martin (už bez taky m)
3. 1. 2017 11:45

Bédo, já nevím, zda jste Starikova správně pochopil, ostatně sám někdy nevím, zda sám Starikov některé měnící se věci zcela vždy a zcela správně chápe. „Americká ekonomika“ tak jak ji praktikovali neocons NEBYLA EKONOMIKOU AMERIČANŮ. I proto, že TUTO ekonomiku – ne korporátní – Trump chce posilovat vyhrál. Bédo, správně sepisujete negativní trendy a tendence, což ovšem neznamená, že vše bude nakonec ve výsledku černé… víte přece sám, že pokud „dějiny nekončí“, bude snad i nějaké další „next“… Prostě my všichni jsme jistě byli v životě několikrát svědky toho, že zdánlivá převaha – nakonec neskončila bez +… Trump chce část… Číst vice »

fra
fra
3. 1. 2017 12:07

Nemám v poslední době právě dobrý přehled o příspěvcích a následných diskuzích na OM a tak nevím zda na tuto část předvolebního projevu Trumpa zde již někdo dával odkaz, ale přesto jej uvedu. Samozřejmě je to předvolební projev a na ty všeobecně platí ono známe „sliby se slibují, blázni se radují“, nicméně je to zajímavé.
https://www.youtube.com/watch?v=MSwHic4kaEE

hudryper
hudryper
3. 1. 2017 13:52

Když si přečtete dnešního J.A.Mařenku z Protiproudu,přestanou vás osobní předpoklady a sliby Donalda Trumpa až tak zajímat V několika dnech se velmi pravděpodobně dovíme,jestli se neoconům podařilo vyvolat takový válečný konflikt,který umožní Obamovi vyhlásit stanné právo z důvodu války na evropském kontinentu.Mc Cain to v kontaktních zemích bývalé sovětské zóny dohodl a teď už nám jen zbývá pozorovat,jestli se podaří hodit do rozjetého soukolí vidle či nikoliv. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2883-obamuv-plan-nabyva-jasnych-obrysu-posledni-sance-jak-zastavit-donalda-trumpa-provokace-nato-u-ruskych-hranic-se-stupnuje-konspiracni-praxe-bez-teorie-a-precedentu-jak-se-zachova-novy-kongres.htm Doufám,že Rusové uplatní své nové elektronické obranné zbraně tak,aby připravená kampaň s cílem nedovolit nastoupit Trumpovi do funkce zdechla na úbytě. A také snad zůstali v us.army důstojníci,kteří nedovolí černé loutce zneužít… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
3. 1. 2017 14:55

Křeč vládních neocons, Mc Cocain je už pouhým idiotem- vlivným to ano, ale jen idiotem – KTERÝM BYL – asi nejen – OD SVÉHO POBYTU V oné díře… Nepodceňovat a tvrdě pracovat, ale záleží mnohem spíše na reakcích nežli na nechutných provokacích. A propos: nedovedu si představit „stanné právo made by Obama“… A co se týče Izraelské výstavby na půdě která jim nepatří – také s ní nesouhlasím – i když rovněž nesouhlasím se zničením Izraele, nesouhlasím tím spíše s politikou „Velkého Izraele“. Rozhodné v USA budou kroky jak armády a FBI, tak těch částí státu která se nehodlá vypařit… Číst vice »

peter.
3. 1. 2017 16:20

hudryper napsal
a teď už nám jen zbývá pozorovat,jestli se podaří hodit do rozjetého soukolí vidle či nikoliv.

http://www.srspol.sk/clanek-jan-campbell-putinovi-k-novemu-roku-13641.html

hudryper
hudryper
3. 1. 2017 16:32

peter. napsal http://www.srspol.sk/clanek-jan-campbell-putinovi-k-novemu-roku-13641.html Campbellův optimismus sdílím,respektive jsem si ho naordinoval,leč těm zmrdům jde o všechno ! Když nevyhrají,jsou skutečně schopni obětovat těch pár desítek tisíc vojáčků na ruských hranicích, aby jejich černá loutka na poslední chvíli vyhlásila prvně v historii USA stanné právo. To by se pak inaugurace zřejmě nekonala.Na tuto variantu je ovšem protistrana zřejmě připravena. To jsou ty vidle,o kterých píšu.Protože na naší straně je rozum,inteligence a lidská morálka věřím,že i pozítří plán neoconů nevyjde,že se z jakéhosi podstatného důvodu zastaví. V mém životě už bylo takových okamžiků těsně před jadernou katastrofou několik. Snad i tento náš aktuální… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
3. 1. 2017 16:49

hudryper napsal Campbellův optimismus sdílím,respektive jsem si ho naordinoval,leč těm zmrdům jde o všechno ! Když nevyhrají,jsou skutečně schopni obětovat těch pár desítek tisíc vojáčků na ruských hranicích, aby jejich černá loutka na poslední chvíli vyhlásila prvně v historii USA stanné právo. To by se pak inaugurace zřejmě nekonala.Na tuto variantu je ovšem protistrana zřejmě připravena. To jsou ty vidle,o kterých píšu.Protože na naší straně je rozum,inteligence a lidská morálka věřím,že i pozítří plán neoconů nevyjde,že se z jakéhosi podstatného důvodu zastaví. V mém životě už bylo takových okamžiků těsně před jadernou katastrofou několik. Snad i tento náš aktuální dopadne… Číst vice »

peter.
3. 1. 2017 18:01

hudryper napsal eč těm zmrdům jde o všechno ! Trochu som si sám pre seba zašpekuloval o tom,čo by sa mohlo stať tým „casus belli“,ktorý by vtiahol RF do vojny.A dospel som k tomu,že by to mohlo byť napadnutie Abcházska alebo J.Osetska Gruzínskom (vylučujem).Alebo Podnesterska Ukrajinou a Rumunskom(nebezpečné,lebo Rumunsko je v NATO),to tiež vylučujem.Nasleduje možnosť,že Poľsko a Litva rozpútajú konflikt v Kaliningradskej oblasti(ťažko uveriť).Možné je aj to,že konflikt môže začať v Sýrii,tam stačí naozaj málo aby k tomu došlo.Všetko toto sa mi zdá byť málo pravdepodobné,lebo svet je oboznámený s vyhlásením Putina,že na akékoľvek napadnutie odpovie RF jadrovým protiútokom..Ak by… Číst vice »

fajt
3. 1. 2017 20:35

peter. napsal peter na webech se spekuluje, že Obama ještě může obětovat své diplomaty ( tedy některé ) v Rusku a pak následně vypustit zlého podvraťáka McCaina a nechat na jeho uvážení, kde uhodí se svými teroristy a nebo jsou tady ještě divočejší ( tedy pro nás normální smrtelníky ) úvahy o dalším postupu neoconů ( nepovažuji je za moc reálné, i když u po generace chamtivých psychopatů, kteří nemají nikdy dost, nikdy nevíte a nemůžete si taky být ničím jistý ) , ale asi tady dojde na zákopovou studenou válku ( občas prošpikovanou nějakým krvavým svinstvem ) a trvalým… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 1. 2017 23:21

Já bych to neviděl tak tragicky, nedávno spadlo letadlo s Alexandrovci, a zavraždili Karlova? Zítra nepřistane Mc kokain či Ohava z důvodů technické poruchy či vysublimuje Kalousek či Stoltenberg, díky závadě v elektroinstalaci…
Chovanců se pak zbavíme demokraticky, volbami. A krysy jako Saakašvili prchnou samy… Jestli ještě budou mít kam…

Aleš
Aleš
3. 1. 2017 23:48

a basta fidli, to bude Bašta
http://www.novarepublika.cz/2017/01/basta-centrum-podpory-terorismu.html
http://www.novarepublika.cz/2017/01/sbohem-obamo-bylo-to-spatne-bylo-toho.html
Sekta tupotlukých nosorožců rozmetávajících výkaly na ochozech svých teritorií. Řešením je rozmetat tu satanistickou sektu, nejkomplexnější teroristickou organizaci všech dob. Králové Kazisvěti dokralují, lid je nepotřeboval nikdy a jako mouřenínové mocných už přesluhují kvůli všeobecné idiocii obyvatel euroatlantidy.

Béda
4. 1. 2017 2:17

S „poděkováním Velkému „bratrovi“ za tyto „dárečky“: Média oznámila, že jeden z vůdců IS pronikl do Evropy se 400 teroristy

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201701034459948-media-vudce-IS-Evropa-400-teroriste/

(To nad čím si dnes lámou hlavu zpravodajci a politikové napříč Evropou v čele s Adolfinou Merkel věděl obyčejný ťulpas již na samém začátku. Že rozvrtání muslimských zemí Západem a účelová podpora jedné části teroristů v hybridní válce světovým teoristou č. 1 sídlícím za oceánem povede k rozmachu a šíření terorismu . Chytráci z evropských hovnot a zpravodajci se nyní snaží vinit z toho Putina a „extremistické“ alternativní weby.)

Béda
4. 1. 2017 2:25

Béda napsal http://www.lajkit.cz/zpravy/item/905-o-tomto-zasadnim-kroku-temer-nikdo-nevi-nemecka-vlada-zmenila-ustavu-utocna-valka-ze-strany-brd-neni-trestnym-cinem 01. prosince 2016 odhlasoval německý Bundestag zrušení § 80 trestního zákona s platností od 01. ledna 2017. Dle tohoto zákona bylo Německu znemožněno plánovat útočnou válku. Přesněji podle článku 26, § 1 Německé Ústavy: „Ten, kdo připravuje útočnou válku (článek 26, § 1 Německé Ústavy), na které se má podílet Spolková republika Německo, a tím přivodí Spolkové republice Německa nebezpečí války, bude potrestán doživotním odnětím svobody nebo odnětím svobody trvající ne méně než deset let.“ Z jakého důvodu byl tento zákon zrušen lze jen spekulovat. Faktem ale zůstává, že Německo dostalo od NATO vrchní velení nad vojenskými… Číst vice »

Béda
4. 1. 2017 3:10

Emblém vojenské rozvědky Ukrajiny – mapa Ruska,
do jehož středu míří meč. Prohlašují že Moskaly vyženou za Ural

comment image?201701172928

zajoch
4. 1. 2017 11:10

Koloději, určitě máte pravdu ve svém zde v pořadí druhém komentáři.
Sama jsem článek Sedova pochopila tak, že měl v úmyslu poukázat na dosavadní i možné jednání Obamy ve zbývajících dnech jeho vlády, bez ohledu na to kdo jej ovlivňuje nebo řídí, neboť asi předpokládá, že to je již v Rusku mnohokrát popsáno.