Kdo podrazil Trumpa?

Je zajímavé, že se události č. 1 posledních dní – zabití elitního generála a velitele tajné služby íránských Stráží islámské revoluce Sulejmáního Američany věnuje v oficiálních médiích tak málo kvalifikované pozornosti, jeho zprávy jsou informační a stejného střihu přesto, že incident může být roznětkou rozsáhlého vojenského konfliktu nejen na Blízkém Východě… Proto jsem si dovolil předložit vám pár názorů na tuto nebezpečnou událost z ruské strany…

Otázku uvedenou v titulku si položil v telefonickém rozhovoru pro stanici „Deň TV“ prezident centra strategických výzkumů „Rusko-islámský svět“ Šamil Sultanov. Ten dále řekl, že:

Sulejmaní ve funkci zastávané posledních 7 až 8 let vykonával různá tajná poslání pro iránského prezidenta, mj. vedl boj proti teroristům v Sýrii. V této souvislosti se sblížil s ruským prezidentem Putinem, který si ho velmi vážil a několikrát se spolu setkali. Sulejmání hrál velmi významnou roli při vytváření syrské domobrany a restrukturalizaci hnutí Hizballáh, a dále při vytváření podobné lidové domobrany v Iráku a Jemenu, jejíž jednotky plnily různé úkoly mimo armádní struktury.

Sulejmání modeloval celý tento směr a plnil funkci nejen vojenskou, ale i politickou, znal nejintimnější tajemství civilního i náboženského vedení Iránu. V podstatné části se  právě kvůli Sulejmánímu v posledních 7 až 8 letech Američanům nepodařilo zlomit situaci na Blízkém Východě ve svůj prospěch, zejména po tzv. „Arabském jaru“. Proto tam byl pro USA nepřítelem č. 1. Označili ho za mučedníka, a chci zdůraznit, že on byl skutečným „šahídem“, on už několik měsíců věděl, že ho zabijí. Dosud ze všech atentátů zázračně vyvázl a prohlašoval, že šahídové mají stále v patách smrt a jako muslimové se musí umět postavit smrti tváří v tvář.

Bez Kásima Sulejmáního se neobešla žádná porada, či konference k problematice Blízkého Východu. V poslední době hrál významnou roli při vytlačování Američanů z regionu, a tady je třeba vývoj událostí sledovat velmi pozorně. Bezprostředně po útoku dronů (zasáhly bezprostředně poté, co Sulejmání s doprovodem vystoupil na Baghdádském letišti z letadla), následovalo prohlášení Pentagonu o útoku. Zajímavé je, že obvykle Pentagon tak rychle nereaguje. Prohlášení navíc obzvlášť zdůrazňovalo, že rozkaz vydal osobně Trump. A to je velmi podstatné, protože Američané dobře vědí, že Íránci vytvořili určitý systém sledování amerických základen na Blízkém Východě, a mají je v hledáčku. Takže, pokud Iránci podniknou odvetná opatření, nebude vina na vojácích, ale na prezidentovi, na nějž padne vina za smrt stovek amerických vojáků.

(Mimochodem, zcela příznačná byla i blesková reakce Demokratů, konkrétně Bidena, kteří upozornili na možnost odvetných íránských operací s tím, že prezident zbytečně vystavil Američany riziku – pozn.překl.).

Mohu se mýlit, ale z řady důvodů mám pocit, že tak převádějí střelku na prezidenta Trumpa. Nerad bych spěchal se závěry, ale druhý moment: Musí být přece k dispozici fakta, ne? Vystoupil íránský ministr zahraničí Sálehí a řekl velmi zajímavou věc, totiž že jde o velmi hloupou eskalaci a pokud Američané chtějí události eskalovat, tak proč postupovali právě tak. Zabili člověka, patřícího do top 10 ve vedení země, takže pokud Íránci nechtějí ztratit tvář, musí provést něco podobného ve vztahu k Američanům. Pokud by začala jednání, pak od Američanů budou požadovat obrovské kontribuce.

A ještě něco: Íránské vedení je pomyslně rozděleno na dvě skupiny, na konzervativce (superpatrioty) a kvaziliberály přístupné jednáním se Západem. Zabitím Sulejmáního, který patřil k prvnímu křídlu, výrazně posílili konzervativci, mezi které patří vojáci a představitelé dalších silových institucí. A právě na toto prohlášení následovala ozvěna z Pentagonu, že – „…nikoli my – ale Trump“.

Co bude dál? Biden řekl, že na to Íránci bezpochyby odpoví. To je jasné každému politikovi, nejen členovi „Deep State“ – ale podle Demokratů je prý prezident o záměru s útokem neinformoval, a tím porušil zákon. Demokraté tak směřují k další eskalaci, protože dojde-li k válce, obviní Trumpa ze zatažení Ameriky do války a posílí tak naděje na impeachment.

V Íránu byl vyhlášen třídenní smutek, nedomnívám se, že by během těch tří dnů k něčemu došlo. Nicméně, Američané se střelili do vlastní nohy a Íránu se otevírají velké možnosti k zahájení nové hry, která pro Trumpa a americkou administrativu nedopadne dobře, dodává Sultanov.

Osobně se domnívám, spolu se Sultanovem, že záležitost má jiné pozadí, než jaké se veřejnosti předkládá. Nikoli náhodou také přední ruský televizní moderátor Vladimír Solovjov položil velmi nepříjemnou otázku: Který soud odsoudil generála k smrti? A pokračoval, že už se není třeba vzrušovat otázkou legitimity trestu smrti… Přitom Západ ztratil jakékoli morální právo poučovat Rusko. Kolonie se vůbec nestaly záležitostí minulosti stejně, jako se neobjevily skutečně rovnoprávné země, které jsou členy mezinárodních organizací, dodal moderátor. Na svém Telegram-kanálu Solovjov napsal:

„Představte si na chvíli, že raketový útok byl proveden na cíl blízko letiště v Berlíně a provedl ho ruský bojový dron. Byl zlikvidován známý terorista, mezinárodně hledaný za zločiny s velkými lidskými oběťmi. Co by vypuklo? Správně. Otevřela by se báň nebeská: Vykázali by naše diplomaty ze všech zemí NATO. Svolali by mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN, uvalili by sankce a svět by stanul na prahu války“…

Dále, jistě ne náhodou, televizní stanice „Cargad.tv“ vrátila do oběhu dva roky starou historku kolem 27. ledna 2017 nepřijatého Putinova telefonátu Trumpovi, kterému prostě o Putinově žádosti o rozhovor neřekli…viz ZDE.

Možná, že vyvolám některé výkřiky nevole i vole, když se dopustím názoru, že v celé té záležitosti cosi smrdí. Když začalo „Grétino“ zelené šílenství, připadlo mi, že je to jen jakási kouřová clona, že jsme tlačeni stále víc do jakési falešné, virtuální reality, a že se za tím vším skrývá cosi většího a hrozivějšího. Po staletí finančními kruhy budovaný kartový domeček se hroutí, hospodářství v celém světě a především v Americe se řítí do těžké krize. „Pánům peněz“, jak tyto vysoké finanční kruhy označuje profesor Katasonov, jde skutečně o vše. A tito nelidé už po staletí tradičně znají jedinou, pro sebe výhodnou cestu, a tou je… válka. To není konspirační teorie, ale děsivá skutečnost. A Írán není nějaká Grenada…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
6. 1. 2020 6:47

Ano – nadpis vyjadřuje kardinální otázku -článek problém skvěle rozebírá.

On ten zaujatý nenávistný vztah Trupa k Iránu a KLDR byl už od jeho volební kampaně takový „nelogický“ a ani nezapadal do jeho ekonomického a společenského programu změn v USA. Takový jakýsi nanucený dodatek.
Možná byl cíl ale jen jeden – Irán a KLDR jen maskování toho jednostranného úkolu pro prezidenta.

Otázkou je „Cui bono?“.
A kdo prezidenta Trumpa přesvědčil, že tato akce je „dobrý nápad“ … a nebo mu oznámil, že tentokrát nemá na vybranou.

Admirál
Admirál
6. 1. 2020 9:13

„Otázkou je „Cui bono?“.
A kdo prezidenta Trumpa přesvědčil, že tato akce je „dobrý nápad“ … a nebo mu oznámil, že tentokrát nemá na vybranou.“

Cui bono? Komu plyne výhoda ze stavu způsobeného atentátem na Sulejmáního?
Mě z toho Trump nevychází.
Vychází mi pejzatci a američtí demokrati s deep státem v ruku v ruce.

Irena
6. 1. 2020 11:23

Britský komik, herec, režisér a moderátor Ricky Gervais, který letos uváděl předávání filmových a televizních cen Zlatých glóbů, se opět činil. Ve svém monologu si vzal na paškál samotné herce a narazil i na známé mediální kauzy.

„Nechci tady při přebírání cen žádné politické projevy. Prostě si vezměte svoji malou cenu, poděkujte agentovi, poděkujte svému Bohu a táhněte do pr***e,” vyjel zostra na herce. „Nejste v pozici, abyste mohli společnost o čemkoliv poučovat. Nevíte, co je reálný svět, většina z vás ve škole strávila méně času než Greta Thunbergová,” nebral si Gervais servítky.

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/moderator-globu-sil-do-pokrytectvi-hvezd-hollywoodu-kdyby-is-delal-televizi-chteli-byste-roli-40308962?dop-ab-variant=0&seq-no=6&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

orinoko
orinoko
6. 1. 2020 14:46

http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8150-sulejmani-a-ruzne-uhly-pohledu.htm Věc je jasná , nespechat. Čas pracuje proti šílenému Kacerovi a te bande ekhalftu , jímž je prezidentistou. Nevim, jestli jsem něco neprehledl, ale Írán prý na kataleptickou betonovou patku Kacera vypsal odměnu 80 mil dolacu. Asi to bude frk, ale má to něco do sebe: nezabijet, alebrz skalpovat. Skalp může být fakticky , ale také samozřejmě symbolicky. Ta voskova zrůda celému světu vyblila, že klidně budou emericka lejna bombardovat historické a kulturní symboly Iranu. Goebbelsova totální valka. Ale tu my tady u nás zname. I ze strany emerickeho kripla. Ten na konci Druhé světové bombardoval Plzen, Prahu, a… Číst vice »

orinoko
orinoko
6. 1. 2020 15:17

Tak !! Dočetl jsem a jsem zhrozen. Teď můj oblibeny insider sází clanky , jak o zivot. A je to hrozne. Vezmu to jen z jedné strany: Ruský Putin nemá v tuto chvíli na světě žádného partnera pro vyjednavani. Nějaké vyjebavani by možná stálo za uvahu, ale to je asi vse. S izrazidem se nedá mluvit , a tou voskovou napodobeninou politika už vůbec ne. Ta dvě lejna jsou údajně odhodlána jít na Iran, i když třeba nic neudela. Prostě zase jen soudruh Pentagram na zavolání soudruha Mossada oznami, že ten blb, jemuž právě běží o skalp, to naridil. Jednat… Číst vice »

orinoko
orinoko
6. 1. 2020 15:33

Dale: Solejmani byl údajně autorem strategie v jiznim Libanonu před lety, když izrazmetek hodlal blitzkriegem vyřešit určitý vojenský problém , nahnal mezi kopce svoje nepřekonatelné Merkavy, které se pak staly terčem Hizballáhu a jedna chcipala vedle druhe, po útoku snad ruských protitankovych , pricemz těch mrtvých v nich bylo více než v izrazidovi mají napocitano na vyhranou valku. Mají spocitano, kolik jich může natahnout brka na vojenském poli, aniz zároveň nastalo Martovo pole zidostanu. A za druhe: Solejmani nabídl émerice dopadení údajných původců 911, teroristu, které tak rezonovalo svetem. Taková drzost. To se neodpousti. A puzzle se dal skládá k… Číst vice »

orinoko
orinoko
6. 1. 2020 16:25

Kacera nepodrazil nikdo. Je to debil. Já osobně jsem to tvrdil od samého zacatku, to jen idealiste hledalo neco, co neexistuje.
Nějak se to soudruhovi začíná varit v samotné emerice.
Vyhruzkou bombardovat kulturní cíle údajně spadá pod nějaké emericke paragrafy o válečných zločinech , což není žádná sranda. Že se něco trefi, taková je holt valka, ale něco úplně jineho je, vykládat druhemu, já ti nedám po rypaku, já ti prostě srovnám hradcana se zemi.
Hossana. Ecce homo lidské pravo. A tovarisc Havel. Bomby budou mít výlučně kulturní poslani.
Kristepane, nestačím se za to hovado stydet.

Patrik
Patrik
6. 1. 2020 19:43


„Ruský Putin nemá v tuto chvíli na světě žádného partnera pro vyjednavani.“
Velmi souhlasím. A nejen teď, ale už hodně dlouho.

Přesto ale – paradoxně to může být Izrael! A přidávám název dvou organizací, kterým velel ten Sulejmání:
Al-Quds – to je perský název pro „Jeruzalém“. A druhá je Quds Force, což je název íránské organizace „Síla Jeruzaléma“. Jenže to už přes Sulejmáního nejsme u Íránu, ale u globalistů!!! Takže paradoxně jako jediné spojenectví platí to, co řekl nedávno Putin: „Izrael je rusky hovořící zemí“
https://twitter.com/dimsmirnov175/status/1173929007965974528

Trump v tom je mazaný, ale to by bylo na jiný komentář

Bety
Bety
6. 1. 2020 19:47

Hovado je hovado, ale americké. My bychom se měli stydět spíš za ta naše
řiťolezecká hovada.
Ale Irákem to zamávalo, třeba skutečně budou trvat na ukončení amiokupace,
a Trump dostane příležitost konečně splnit svůj předvolební slib.
Pozice Íránu v mezinárodních vztazích posílila, protože tohle bylo daleko přes
čáru i pro ty západoevropské řiťolezce, Trumpovy kecy to nijak nevylepšily.
Jestli to ale nějak přijatelně ustojí je otázka.
Ovšem pro případné nepřátele současného ami prezidenta nemůže být nic
lepšího. Že by byl takový vylízanec aby ho to ani nenapadlo se mi přece jen
nezdá.

Gatta
Gatta
6. 1. 2020 19:54

Re orinoko – na tom debilovi se neshodnem, ale Trump byl dosazen do funkce nejen hlasy lidí, ale také „židovskými obcemi“. Jejich vliv byl zřejmý už na jeho inauguraci. Podobně bych to viděl i u našeho Miloše. Oba také byli „shodou okolnistí“ obviněni z podpory ve volbách od Ruska. Podle mne ale postavil někdo Trampa před hotovou věc: „Zjistili jsme … můžeme zlikvidovat … ANO nebo NE“. Musíš rozhodnout teď hned. Pokud ANO – budou problémy, ale uděláš siné gesto a my tě podpoříme.Pokud NE – jsi národní zbabělec, nezabránils … a u nás jsi definitivně odepsanej. Něco nám dlužíš.… Číst vice »

Patrik
Patrik
6. 1. 2020 20:03


„Pozice Íránu v mezinárodních vztazích posílila“ – a my se z toho máme radovat proč, resp. proč by se z toho mělo radovat Rusko a Slované? Například Írán je hlavním podporovatelem Palestiny a není tomu dlouho, co palestinský vůdce v německém Chemnitzu volal: „„Organizujte se konečně Vy Turci, Arabové, Albánci a všichni ostatní muslimové v celé Evropě”. Proč tedy má být Írán a islám tak oslavován?

Patrik
Patrik
6. 1. 2020 20:16

PS:
Tady máte Írán ještě jednou:
„Byly také hlášeny zprávy o podpoře jednotky poskytující bosenským muslimům bojujícím proti bosnianským Srbům během jugoslávských válek “

A i za tím stála organizace Quads Force („Síla Jeruzaléma“) íránského Sulejmáního
https://en.wikipedia.org/wiki/Quds_Force

Admirál
Admirál
7. 1. 2020 11:27

Není jasné, co bude, ale Rusko si nemůže dovolit nechat padnout a byť jen nechat uvrhnout do chaosu Irán.

Před atentátem na Sulejmáního udajně měli Trump s Putinem 3 hodinový tel. rozhovor

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 14:03

Něco mě napadlo. Asi vletnu do arény já v tanga slipech , a začne to padat na všech stranach.

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 14:26

Rusko nabídlo Íráku S 400, Promptni dodani. Aby tam nemohl létat kdejaký Kačer jako mírová holubice. To zase bude revu.

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 14:42

Tak Kačerovy chcinky už pohrozily nakonec i irackemu predsedovi vlady útokem bodce. Tak to by měl zpozornet i t supernemecky cecek …. Meeeeee meeee ….Meeeerkelova.
Tomu může udělat přítrž už jediné Rusko. Oni toho debila už snad uchovávají v domě Made in Chocholousek.
Vite, co to znamena? Prestaly fungovat sankce!! Tak už se vyhrožuje smrti.

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 14:50

V Česku se ztoporil vyslechteny Černý kopec. To je zase rána pro Havlarnu a podobne sametove okuje.
Trochu si to umím vysvetlit. Soudruh Svanc… Ve své době zajel ke Kaddafimu do Libye a dohodl tam celkem zajimave kšefty pro českou hen tu oné kotlinu.
A když se to mělo pomalo začít realizovat, tak do Libye vletlo slavné světové NATO, a bylo po vtakach.
Šlechtic má západu co vracet, obzvlášť když Rakousko začíná notovat : Tancuj, tancuj, vykrucaj.

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 16:14

A už jsou v sobě i Rusove. Ale nejdou si po krku. Jedni chtějí , aby Rusko veřejné deklarovalo ochranu Iranu, druzí mají za to , že se to dělat nema. Tak určitě ne bez Irancu. A ti si opravdu chtějí svoji existenci vybojovat sami , aniž by odmítli pomoc. Obecné přijatelna verze je, aby Rusko nad Íránem spustilo informační aktualitu, a v případě velké potřeby i cosi, jako andělská kridla. Zidodebilum s pruhovaným cvokem v čele jsou dneska odhodlání čelit v Íránu vsichni. Takové sjednocení si ten pruhovaný kleprbajn nejspíš nepredstavoval. Tohle my Češi nejspíš nepochopime. Co rici? Já… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 16:24

Putiin přiletěl do Syrie.
Chapete , co se ndeje? Teď jedna s Asadem.
A teď mě berte s rezervou. Nad Středním východem bude Putin možná létat až do leta.
Putin je nový světovy ochranny destnik.
Proboha, kam NATO chodi?

Bety
Bety
7. 1. 2020 17:37

Patriku, nikdy není dobré, když je jakýkoli stát – navíc poměrně dobře vyzbrojený stát – zahnán do izolace, zvlášť takovým bezkrupulózním zlodějským maniakem, jako je USA. Vylepšení mezinárodních vztahů znamená i vylepšení mezinárodní domluvy. A jestli se Sulejmání angažoval v Jugoslávii, tak kdo tam tu válku začal a kdo mu to asi vůbec dovolil? Kdo na celém Blízkém Východě celá desetiletí všechny rozeštvává a je i zřizovatelem ISIL a viníkem radikalizace islámu? Palestinců se nikdo neptal co chtějí či nechtějí a ve výsledku to nebylo nic co by mohli přijmout bez skřípění zubů. Tady zahynulo tak dvacet svým způsobem významných… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 17:41

Komu zvoní hrana?

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 17:54

Tak právě ted byly rozdany první karty na Středním vychode. Írán se diplomaticky vyjádřil , že stát , který umožní sajrajtovi z pruhu zida útočit na Írán , se automaticky stane cílem odvetneho uderu.
To není sranda, to je rozsudek.
Situace je bohužel taková , že Iranci tlačí vlastní vedení k rázně odvete. Což ale právě teď není dobré reseni. Ale neco se prostě stát musi.
Írán to řešení najde.
Ale nebude v tom sam.
České rudé chciplotine typu Pavel preju jen soudruha Havla. Dvě zrudy, které našemu národu zadelaly na problemy.

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 18:05

No konečně … Západní NATO kriplici jeden po druhém oznamuji stažení svého válečného personálu z Iraku. Bude Válka , vy NATO i dní hovn.a. Slováci už stahují svoje, a co my Cizci? My stáhneme jenom tu svoji prdel pod blabolem hradniho zidoobskakovace.
I takový je nás svet.

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 18:21

Tak, skončila doba tzv. Sametu. Havle, jdi psát vopruzy soudrzce volze.
Írán zcela oficiálně označil stát USA za světového teroristu číslo jedna. To není žádný fake news, to je rozsudek nad jakousi celistvosti emeriky.
Ses občanem USA? Tak chcipni!

Patrik
Patrik
7. 1. 2020 18:26

@orinoko „Komu zvoní hrana?“ „Na červencovém setkání v Moskvě rozvinul přední íránský generál mapu Sýrie, aby vysvětlil svým ruským hostitelům, jak by se řada porážek prezidenta Bashara al-Assada mohla s ruskou pomocí změnit.“ „Rozhodnutí o společném íránsko-ruském vojenském úsilí v Sýrii bylo přijato na setkání ruského ministra zahraničí a Chameneího před několika měsíci, uvedl vysoký úředník země v regionu, který se podílí na bezpečnostních otázkách.“ „Soleimani, přidělený Khameneimem, aby řídil íránskou stránku operace, odcestoval do Moskvy, aby prodiskutoval podrobnosti. Od té doby také několikrát odcestoval do Sýrie, “- řekl úředník. „Jedno z operačních center je v Damašku a druhé v… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 1. 2020 18:53

Hochu , rád to ctu, ale mám s tím problem . Tedy já osobně urcite. My oblude jsme sice objektem , ale zároveň subjektem.
Priklad? Dneska jsem kdesi vlezl do hospody , a tu nastoj: Číšník měl pochopení pro soudruha Babise. Měl skvělé pivo , a další take…
Já sám odmítám být nějakou hrickou…
A tak v souladu s jednou českou komedii pravím : Vyliz si celý svete sám sebe.

Viky
Viky
7. 1. 2020 19:48

Ori-…“ Já sám vůbec netusim, jestli kostky už byly vrzeny.“… — To je to, v čem to vězí! On to vlastně netuší nikdo. Odtud taky ta nervozita. V samé své podstatě i těch tzv. „nezúčastněných“. Lavrov spěšně pohovoří se svým čínským protějškem, Merkelice touží po rozhovoru s Putinem, z Průseru volají až do dalekého Teheránu – a tamní ministr zahraničí je sice uctivě vyslechne, ale samo své pozvání do Průseru ani nepřijme, ani neodmítne. (což je diplomaticky velmi jemně provedené poslání do p,,,) Asi mu nedali dostatečné záruky bezpečnosti a málo vysvětlili potřebu podobného rozhovoru (pro ně potřebného!), nebo byl… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 1. 2020 20:01

Nadnárodní Americká Teroristická Organizace se dožaduje adekvátní reakce ve vytvoření Kanadsko-mexického průlivu, syceného zapáchající vodou z Bidetu.

Gatta
Gatta
7. 1. 2020 21:10

Re orinoko – vždy jsem obdivoval surrealistické zkratky ve tvých příspěvcích, ale nějak se nich poslední dobou ztrácím. Jaksi jsi přešel na dada nebo postmodernu?

Posílám něco uklidňujíciho (aspoň pro mě):
https://m.youtube.com/watch?v=cWGE9Gi0bB0

racek
racek
7. 1. 2020 22:27

No, já někdy strávím večer na jútubu, pouštíc si písně 50tých až 60tých let … No, jo, za Tondy Novotnýho nebylo tak špatně, i uherák jsem občas dostal od maminky do svačiny… Aj džíny jsme měli a večer Laxík a levno a pivo a holky mě chtěly (tedy, občas … )a kola a fichtly a pak motorky a většina tátů mělo embéčko a Sparta šla nahoru a Dyba přerazil z trestňáku břevno a Kvašňák chodil po hřišti a Slavie hrála druhou ligu a Masopust s Rudy Kučerou nasázeli Kladnu 9 branek a a na Kladně Jiřík s Proškem a Standou… Číst vice »

Irena
8. 1. 2020 6:15

Orinoko to byli ti rudí, co nás vytáhli ze chřtánu Hitlerovi, není vám trapné to používat jako přívlastek k Pavlovi? Byli to ti zatracení bolševici!

orinoko
orinoko
8. 1. 2020 14:03

Ireno, jsem si toho vedom. Ale mířím jinam , než to může vypadat. Karierista Pavel vlezl do Komunistické strany, ale vlezl by kvůli témuž i do NSDAP. Jak sám rika: aby skodil. Tak to je parada! Já , když věci o něm píšu tak, jak pisu, tak tím chci naznacit, že tzv. NATO je naprosto bezskrupulozni organizace , ktere vlastně ani nevadí , když ji vede komunista. Ruda barva má v tomto případě smulu jakožto vnejskovy agregát , který ale nemusí být nutně spojen s obecným vnimanim. Dost blbě receno, ale pokud jsem ucinil. Jednodušší by bylo, kdybych mohl napsat… Číst vice »