Diskuze k článku


 • Gatta • 20. února 2019

  Článek jsem bohužel neměl čas přečíst – takže reakce jen na téma:

  „Proste je v ekonomice nedostatek málo placených produktivních lidí, kteří by pracovali na nadbytek dobře placených neproduktivních lidí“.

 • Bety • 21. února 2019

  Když zestárne a odejde generace schopných řemeslníků bez toho, aby mohla zaučit své nástupce, je to moc zlé. A v těch imigračních plánech se zapomíná
  na to, že stejná degradace proběhla a probíhá i všude tam, odkud imigranti
  přicházejí (pokud jsou z Evropy), nebo potřebné znalosti ani jejich starší generace
  neměla možnost získat (pokud přicházejí třeba ze střední Afriky). Mezitím
  roste sofistikovanost veškeré techniky a zatím se to řeší tak, že místo drobné
  nebo malé opravy jsme nuceni všechno kupovat nové – porouchané se vyhodí,
  nebo dá sešrotovat. Zatím se to výrobcům vyplácí, ale je to systém „po nás potopa“..Znalosti a zkušenosti nespadnou z nebe a pokud se nevzpamatujeme,
  budou příští generace svítit loučemi a jezdit na koních – tato znalost se zřejmě
  vzhledem k množství jezdeckých spolků zachová.

 • orinoko • 21. února 2019

  Nedocetl jsem to celé. Protože je to spousta smichanych problémů.
  Já osobně jsem účasten popsaného.
  Minula firma /do které se možná budu vracet/ využívala v různé míře takový , řekneme personální offshore, ale nebylo to jádro výroby. To by snad ani nešlo. Nevím , jestli puvodne, ale za mě to byl Matros katastrofálně obtloustlý. Národnost vynechám, možná byste se divili.
  Ale o co jde? Jednou jeden z mistrů stal vedle mě, prehlizel linku nikoli fordovu, a tak jako mimochodem mi povídá: Nebýt starých volů, tak to denně snad ani nerozjedeme. Ale myslel to v dobrém, a nejen věkové. A týkalo se to i ženských.
  Prostě tak, že být k dispozici jen zhuleni juvenilove, obcasni pracovní návštěvníci, nekonecni výrobci problémů, apod. … tak má zahranici po riti.

 • orinoko • 21. února 2019

  Česky firemní blb začíná být údajně proflakly už ve svete. Na mém “ novém “ pracovišti to jen sviští. A to tak , že Cesi odcházejí, protože hromadna nivelizace vydelku podle úrovně gastarbeiteru je přestatala motivovat. Včetně mě. Pořád se citim být Cechem.
  Ředitel měl údajně na poradě říci, že my jsme pro něj jenom takové modré lopaty.

 • orinoko • 21. února 2019

  Do třetice: Firma dostala od jednoho ze světových automobilových lídrů úplně novou zakázku. G22, G20, F44. Tam vůbec nemůžou být gastarbeiteri. A presto z tohoto úseku odchází 8 lidí. Podotýkám úsek. Mistři nevědí. či jsou…
  Jak psal myslím idiotronic: Můžou novou sílu dovézt z Nigeru. Jak jim budeme říkat?

 • orinoko • 21. února 2019

  Ach ano, učňovské školství byl těžký bod pro komunistu. Každý nový den zas. ranemu kapounovi ukazuje Havluv ztoporeny narcis, jak vypadají revoluce, kdyz se k moci dostane parchant s debilem.
  Njn, když se kácí les , létají trisky…
  Tak si je, kapouni, nasadte do výroby.

 • orinoko • 21. února 2019

  A jedna věc pro ilustraci. Pokud se budu opakovat, tak se omlouvám.
  Já osobně jsem měl dneska tzv. audit. Přitom můžete přijít i o cmrdliky na vejplate. U gastarbeiteru se žádný nedělá, jistě tusite proč. Má kámoše , který utekl do předčasného důchodu, protože soudruzi z Halice vrteli hlavami, že nerozumí, a jeho nadřízení utekli, protože neni o co stát.
  No … a muj predesly vypadal následovně: Roboti mi furt svitily/i červené a já chytnul nerva. V tom přišel kvalitar, že budeme dělat audit. To je minimálně 20 minut, přičemž všechno stojí, protože tak káže svetove pokrokovy kapik. Já začal řvát, že mám u prde.le nějaký audit, že dávám okamžitou výpověď pro překážky v praci že strany zaměstnavatele, že to může klidně jít nabonzovat mistrovi, kterého klidně pošlu do prdel.e hned vzápětí. Dostal jsem mínusy za to že jsem neměl špunty v uších a kontrolu jsem neměl na předepsaný čas.
  PROSTOJE SE PROSTE NERESI!! Kapiku, vyhul si.
  Měsíc byl klid. Dozvěděl jsem se , že kromě toho, že o tom mém výbuchu se žváni v celé firmě, tak dneska sondoval kdosi, kdo mi pomohl s provozním problémem, že byl vyslán… Ten se ptal předáka prý … jakou má náladu?
  Byla v cajku: Zli démoni robotů byli pod mojí kontrolou, já se podrobil vděku.
  Linka stala 20 minut, a ja jsem zahlédl nahlizející od vedle, jak to dopadne.
  Tehdy to nebylo nic osobního, ale vítězství kaposimla bylo přímo dech beroucí.

 • Irena • 21. února 2019

  A co cmrdlíky Orinoko, zůstaly netknuty? 🙂

 • Aleš • 21. února 2019

  I u nás se v době růstu mezd řeší, kde nám vzít a kde ještě utáhnout šrouby. Abychom drželi hubu a krok těsně před propuštěním každého desátého přibírají. Sice chybí kvalifikace, zaučení takových jsou náklady, které nikdo neřeší. Stejně jako prostoje. Však oni si v rámci otrokářského diktátu zvaného kolektivní smlouva pojistili, aby veškeré přesčasy propadly peklu. Vzhůru ke stavbám hladových zdí a budování reálného kapitalismu v rámci Nadnárodní americké teroristické organizace na věčné časy a nikdy jinak. Západní hodnoty musí strážit cmrdlíky ve správných rukou. Tak je to správné, kázeň musí být, ikdyby kvůli tomu humanitárně vybombardovali půlku galaxie.V Nigeru jsou solidní zásoby uranu, v TV prý běží výměna manželek, musíme si pomáhat…. Kapitán Matyldy NA TO kápl. Voda plyne od pramene k oceánu, po Orinoku se to prý hemží ruskými žoldáky a https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902219270790-agent-Plavec-agent-Falmer-bude-vydirat-agenta-Burese-a-Cesko-nakonec-vystoupi-z-NATO/
  To nám ty pětihory pěkně začínají, kanadsko mexický průliv. Jako první ho uzná Petříček, ten je na takové záležitosti kaBrňák. Už má prý nového chlapa- Onderku.
  Chlap jak hora a hora jak hojno. Tak prý naše expediční sbory nepotřebují teroristickou základnu. Prý stačí procenta HDP. A to se vyplatí! Kapounům. A tak jiné cesty z toho není. David už vynesl zákulisní informace z historie před 20 lety. Tak prý ani on, ani Zeman, ani Kavan ani dokonce Špidla nezradili. Prý jsme byli vstoupeni. A setkání Trump – Zeman. To musí mít Zeman něco důležitého na srdci a na jazyku, když kvůli tomu setkání patrně pobouřil část svých příznivců. Že by to Plavec naťoknul?

 • idiotronic • 22. února 2019

  Nejsou jen dělnické profese, které nám chybí. Z reálného socialismu zůstal u některých obchodníků dojem, že jejich postavení (prodáváme jen známým a těm, co mají vlastní auto) je neotřesitelné. Čas léčí omyly. Po zjištění, že palivo (zkoušel jsem napřed menší množství) si musím z místních stavebnin dopravit svépomocí, jsem se při nákupu zimní dávky obrátil na inteligentnější firmy Hornbach a Geis. Místní stavebniny si mohou své zboží ponechat, Hornbach je , navzdory 30 kilometrům vzdálenosti dokáže nahradit, ceny hlídá počítač.

 • orinoko • 22. února 2019

  Pro Irenu … novi prichozi už nedostávají některé davky, např . příspěvek na dopravu. Já je mám zachovány. Vedení něco kutí s docházkou do práce, na což je půlroční lhůta. Pak se to doplatí zpetne a dál se jede už v měsíčním gardu. Tři dny nemoci apod . nic nekrátí. Výpočet je mi zatím záhadou. Pokud v březnu nedosahnu mnou stanovené měsíční hranice, odcházím. Několikrát jsem měl pocit , že ty zas.rane roboty jsem uhnal. Na konci směny začaly/i kompletně kolabovat. A já měl chuť na pivo.
  Nejhorší je, když nestíhají moje tempo. Kdekdo říká , že by to místo nechtěl ani za nic. Já ho buďto dostanu zaplaceno podle nasazení, nebo si tam muzou uložit slanecky z Makedonie.
  Jako dříve uvažuji, že si budu do práce nosit paličky a cvičit tam, jako to bylo v předchozí práci.
  Mně na peníze nesahli, ale výše výplaty mě neuspokojuje.
  Ve firmě bují zlepsovatelske hnutí a denní hodnocení pracovníků. Já měl červenou, když jsem se nenechal auditovat. Musel jsem pak podepsat, že takto nemuzu postupovat.
  Blbce nezajímá výroba, nýbrž výkazy.
  Oproti minulé firmě, kde bylo miniaturní vedení, tak tady docela rozbujely aparat lidí, o kterých vůbec netuším, co mají na starosti.

 • Irena • 22. února 2019

  …o kterých vůbec netuším, co mají na starosti.
  Buzerovat? Plodit další papíry a audity? 🙂

 • orinoko • 22. února 2019

  Ireno … trefa na komoru. Já už vůbec netuším, kdo je ajtak, kdo kvalitar, kdo serizovac a kdo lumpenkravatak.
  Rusko a Cina nesmějí svuj pokrok vidět na Zapade.

 • orinoko • 22. února 2019

  Lidi , ja ziram…. Putin už v podstatě bez obalu prohlásil, že Zapad ze vseho nejvíc připomíná prase.
  Vnimejme to spolecne: Trumpovo woo doo lejno připravuje hned dvě valky: Venezuela a Iran.
  Kristku pane, co jen zůstalo v poklopci proroků , že soudruh Trumpifajksl bude hybatelem emericke progrese?
  Mozna to neregistrujete, ale Indie má problémy s Pákistánem. A nové i Iran.
  Emericky debil prece jen pracuje efektivně. Indie se domlouvá s Iranem , že mu poskytne jaderný deštník , pokud soudruh Islamabad nazda, že nadesla jeho chvíle.
  Hej, soudruhu Brezaku, který už do toho nemůžeš žvanit, co tomu říkáš?
  Vnímáš , ze je to úplně mimo tvoji zase.ranou šachovnici?

 • Irena • 22. února 2019

  Nemyslím, že by ho tam viděly (ten pokrok). Ty už dávno jdou svou cestou, to jen v Evropě si to z těch našich sebestředných „elit“ málokdo uvědomil. Kolo dějin se otočilo a najednou je celá ta slavná Evropa na ocasu, jsou z nás bezvýznamná pochrochtávající prasátka (díky našim „elitám“ i z nás, tady v ČR).
  Tady to celkem slušně zhodnotil Jakov Kedmi
  https://www.youtube.com/watch?v=l0iP3ucX1BA