Diskuze k článku


 • Točmistr • 15. dubna 2015

  Změna trendu…tohle by taky souhlasilo: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5830-deti-na-zs-se-pripravuji-k-obrane-statu-ucitele-proskoli-armada

 • Tribun • 16. dubna 2015

  Točmistr napsal

  Změna trendu…tohle by taky souhlasilo: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5830-deti-na-zs-se-pripravuji-k-obrane-statu-ucitele-proskoli-armada

  Hlavně, že za komunistů to bylo špatně.

 • Gatta • 16. dubna 2015

  Zákony píší zákonodárci a těmi jsou ti, kdo mají právo ty zákony psát – tedy ti co mají sílu si toto právo prosadit a obhájit. Zákony jsou tedy vždy jen vyjádřením předcházejících skutečných sil ve společnosti – a současně, a pak následně ještě více, upevňují moc těchto zákonodárců.
  Je sice někde psáno, jak je možno zákony měnit … ale když se spěchá … a když se to udělá jinak … kdo bude soudce … ? Jakou silou se domůžete práva proti přestupcům v parlamentu?
  Ztratíte-li sílu (schopnost účinně působit na okolí ve svém zájmu) přijdete brzy nejen o svá zákonná práva, ale také i své peníze a majetky.

  A ještě něco poezie pro naše militaristy:
  https://www.youtube.com/watch?v=-F3yY47mwrk

 • fajt • 16. dubna 2015

  https://pbs.twimg.com/media/BmaZ9T2CIAAK0Zz.jpg:large – jevrejské pekařství, doufám, že tímhle projdou stropnického noví odvedenci, není nad to když žena v plném produktivně -branném věku šedesáti let obdařit svého pamponě odloženým pneumotoraxem a nebo mu přivodí masívní srdeční zástavu rozervanou slezinou. ..)

 • lomikel • 16. dubna 2015

  http://www.novinky.cz/domaci/367118-vojaci-budou-nove-prisahat-i-na-obranu-spojencu-z-nato.html
  clanek je sice krapet zmateny, ale rel bych ze trend je jasny v navaznosti na zmenu branneho zakona
  cele tahle vlada dela, byt jinym zpusobem, skody ktere lze plne srovnat s vladou Necase, mozna styrukturalne(svymi dusledky do budoucnosti) jeste zavazneji.

 • Admirál • 16. dubna 2015

  Znovuobnovení odvodů (na tom samo osobě není nic špatného, k atributům státu patří též obstát tlakům a to hrozbě násilí) by mělo být provázeno zpřísněním kontroly nad případným užitím naší branné moci volenými orgány.

  Bohužel, jak vidíme a slyšíme, směr uvažování poslanců a vlády je zřejmě opačný tím nám tu narůstá akutní nebezpečí, že se branci mohli stát kanonemfutrem ve válkách, vedených proti našim zájmům, válkách po boků novodobých banditů.

  Měla by každému zablikat červená kontrolka. Konec srandy.

 • fajt • 16. dubna 2015

  http://www.novinky.cz/domaci/367118-vojaci-budou-nove-prisahat-i-na-obranu-spojencu-z-nato.html – z branců a záklaďáků nadělali žoldáky – má ústava téhle kolonie vůbec nějakou cenu, jak moc toho snese švejk než mu prdnou záda definitivně a stane z něj pouhé futro k vytírání cizích holínek. ..

 • Gatta • 16. dubna 2015

  No, já to říkal takhle:
  *****

  „Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa.

  Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz presidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou rodnou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli.

  Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.

  Tak přísahám!“
  *****

  Sice jsem si už kdysi dohledal, že nějakým zákonem odhlasovali, jakože ta stará přísaha se všem dříve přísahajícím tak nějak transformuje na to nové polistopadové znění, a možná i na tu následnou verzi z roku 1993 … ale ona taková „Přísaha“ hodná toho označení a jaká by to měla být jiná než Přísaha vojenská, to nejsou jakési ponožky. Navíc vše tradičně „o nás bez nás“.

  Více zde:
  http://www.acr.army.cz/scripts/detail.php?id=6766