Konec intrikaření okolo letu MH17

 

Ve svém prohlášení o Ukrajině ze dne 18.07.2014 prohlásil prezident USA Barack Obama: „Máme k dispozici důkazy, že letadlo bylo sestřeleno raketou země-vzduch“ vystřelenou z vnitřního území Ukrajiny kontrolovaného proruskými separatisty. Také víme, že to není první případ, kdy bylo na východě Ukrajiny sestřeleno letadlo. Za posledních několik týdnů proruští separatisté sestřelili ukrajinské dopravní letadlo a ukrajinský vrtulník a přihlásili se k odpovědnosti za sestřelení ukrajinské stíhačky. Navíc víme, že tito separatisté získávají z Ruska nepřetržitou podporu sestávající nejen z předávání zbraní, ale i z jejich zaškolování. Tato pomoc zahrnuje také těžké zbraně a protiletadlová děla.“

V průběhu dalších dnů se počet vznášených obvinění zvyšoval, posuzovala se opatření, která bude nutné přijmout v souvislosti s touto událostí proti Rusku, a vyjádření jakékoliv pochybnosti nebo dokonce jenom neúplné přesvědčenosti o tom, kdo nese vinu před vyjasněním všech skutečností, bylo považováno za politicky nekorektní (tento eufemizmus se v dnešní době používá pro vyjádření zákazu svobody slova).

A najednou je bez jakéhokoliv zjevného důvodu všechno jinak. USA oficiálně přiznaly, že nemají k dispozici žádné informace o přímé účasti oficiálních orgánů Ruska v této tragédii. USA také nemohou s určitostí říci, zda se ruští odborníci nacházeli v místě výstřelu „rakety, která sestřelila Boeing 777“. Nebyly také potvrzeny informace o tom, že by operátor BUKu absolvoval výcvik v Rusku.

Co s tím má proboha společného ten nešťastný BUK, ponecháme na svědomí Američanům. Musí přece nějak vysvětlit tu neuvěřitelnou událost: distancování se od oficiálního prohlášení vlastního prezidenta již několik dnů poté, kdy k němu došlo, a nevysvětlitelné „čelem vzad“ veškeré státní i nestátní propagandistické mašinérie!

Jenom velice naivní lidé se mohou domnívat, že snad díky objasnění nějakých skutečností Američané přišli k názoru, že není všechno tak jednoznačné, jak se jim snad mohlo ze začátku zdát. Méně naivní chápou, že se nikomu nic nezdálo od samotného počátku. Hlavní otázka však zůstává: Co se tedy vlastně stalo, že se politika USA v této věci otočila o 180 stupňů?

Povedlo se mi zjistit, co se vlastně stalo. Vypadá to tak, že vysoce postavený důstojník generálního štábu rozvědky RF uskutečnil několik utajených rozhovorů se svými civilními kolegy z některých západních zemí. Poté, co vyjádřil svůj údiv ohledně výčitek směřovaných k Rusku, které snad má podporovat své krajany, a které si dovolí vznášet lídr státu, který již dlouhé roky vyzbrojuje a školí v mnoha různých zemích opravdové teroristy, kteří navíc nemají s jeho vlastním státem a národem nic společného, přešel k věci.

Jeho sdělení sestávalo ze dvou základních úvah: O úmyslu nebo možnostech vyššího vedení a o úmyslech nebo možnostech jeho samotného. Vysvětlilo se, že vyšší vedení má k dispozici nevyvratitelné důkazy ve věci malajského Boeningu a bude nuceno je zveřejnit, pokud se ten proud pomluv z Bílého domu okamžitě nezastaví. Za sebe poznamenám, že v tiskovém brífinku generálporučíka Kartapolova bylo nejspíše ponecháno několik nevyřčených mezírek či náznaků, kterých si jeho západní kolegové nemohli nevšimnout.

Za sebe pak ten vysoce postavený důstojník požádal, aby vyřídili, že má pravomoc i bez pokynu hlavního velitele poslat svým krajanům na pomoc stovku velice dobře instruovaných dobrovolníků, což bude mít za následek, že se „všech sto osmdesát“ neudrží déle než čtyři týdny.

Můj skromný blog si neprohlíží zdaleka všichni účastníci rozmluvy s tímto důstojníkem (chlapík z DGSE například dává přednost četbě v jazyku Voltaira), takže ne všichni ihned pochopili, co to vlastně má na mysli. Ovšem poté došlo k oživenému projednávání věci v již ne tak úzkém kruhu. Nakonec si všichni vzpomněli na taktiku Vietkongu, který orientoval své speciální skupiny odstřelovačů výlučně na důstojníky nepřítele.

Ve výsledku došli k názoru, že 180 elitních armádních instruktorů USA, tajně odeslaných ze základny Fort Benning na Ukrajinu, by se mohlo stát svého druhu rukojmím. Bílý dům nenese odpovědnost za své občany pracující v soukromých žoldáckých armádách, ale pokud se do vlasti začnou navracet padlí vojáci, nositelé řádů, zahalení do vlajek s hvězdičkami a pruhy z nevyhlášené války, může se situace rychle změnit. Členové Kongresu začnout dávat nepříjemné otázky, například ohledně rozpočtových položek.

Je zajímavé, že o schopnosti svého ruského protějšku do měsíce odeslat „všech sto osmdesát“ domů nikdo sebeméně nezapochyboval. Evropané předali varování svým americkým kolegům a jako mávnutím kouzelného proutku skončila historka s malajským Boeingem uzavřením příměří. Proto také budou výsledky z vyšetřování nejednoznačné, a to, co se doopravdy stalo, zveřejněno nikdy nebude.

Nezbývá než vyjádřit svou soustrast rodinám obětí a čekat na další podobný případ. Není vyloučeno, že také s velkým počtem obětí.

Zdroj: http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/3170-intrigi-vokrug-reysa-mn-17-bolshe-net.html

Překlad: Irena

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
26. 7. 2014 0:33

Viděl bych jednodušší a mnohem prozaičtější (méně složitou) variantu. Prostě se po brífinku ruské generality sešli někde v ústraní na nepravidelné schůzce zpravodajci US a Ruska a vyříkali si situaci. Rusové naznačili, že důakzy zveřejněné před veřejností nejsou úplné a v případě, že bude obviňování Ruska z podílu na té havárii pokračovat, tak je zveřejní. USA zpravodajská komunita, jak známo nepředložila žádné důkazy a z obviňování Ruska se stáhla. Lžiobama zůstal bez důkazné opory jako obvykle jako propagandistický nobelistický „restartovací“ válkychtivý tlučhuba.

hudryper
hudryper
26. 7. 2014 5:09

Milý Bédo, proč opakujete svými slovy to,co napsal autor článku ? Kromě toho se zpravodajci protivných stran zpravidla znají a zasahují svými prostředky tam,kde jiná komunikace byla vystupňovanou propagandou přerušena. Příkladem by mohla být zprostředkovatelská mise pracovníka československé rozvědky v USA Dr.Polreicha,když umožnil setkání kolegů z USA a SSSR v době vrcholící válečné aktivity okolo Kuby ve svém bytě.

Vaska
Vaska
26. 7. 2014 8:04
Ladys
Ladys
26. 7. 2014 8:12

Myslím, že výše uvedené úvahy jsou vcelku správné, ale trochu tam chybí motiv proč by Rusové po té nechutné mediální světové „masáži“ získali za nezveřejnění případných neochvějných důkazů o sestřelení malajského letadla ukrajinskou juntou „jen vyšumění“ údajné jejich viny prezentované ze strany USA. Já osobně být Putinem bych za toto nezveřejnění požadoval od USA více, než konstatování, že Rusové to asi nebyli. Možná bych raději ty důkazy vytáhl na světlo, abych ukázal celému světu, co je režim v Kyjevě vlastně zač. Můj odhad tedy je, že v pozadí je ještě nějaká jiná dohoda, a to něco, za něco.

fajt
fajt
26. 7. 2014 8:36

Co ale v podstatě ukázala akce Ukrajina na ruské straně – třebas to, že Putin nemá sobě ve své širé rodné Rusi alternativu nebo žádný ruský mužík ho není schopný nahradit – až ten padne, pak se může cely svět modlit, aby na jeho trůn nezasedl mazanější Žirinovský, který to bude chtít celému světu spočítat a přitom bude nastaven na svou národní strunu v odplatě Ivana Hrozného. ..

orinoko
orinoko
26. 7. 2014 9:09

Osobně bych celou situaci srovnal se syrskými událostmi, které proběhly před rokem. Prudce ztopořená provokace, prudká mediální ejakulace pruhovaného cikána a postupný ústup z pozic za výhružného mručení s postupně uvadajícím ohonem. Rusko bylo na syrské peripetie připraveno a za pět minut 12 už mělo na místě potřebnou vojenskou techniku. Emerický černý soudruh to zkusil, a nic na tom nemění bláboly českých lehovistů. Dvě rakety s plochou dráhou letu vypálené na Sýrii jako balónek, jaké jsou technické možnosti Ruska, byly tím prvním … a zároveň také tím posledním , co cikán zkusil. Rus je sestřelil … a ne, že ne!!… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 7. 2014 9:25

Pruhovaný cikán právě dostal druhý výprask a IZRA režim dostává první. Hamas se velmi vojensky proměnil. IZRA generální štáb připouští, že celá akce je nakonec úplně na hovno. – Ale bylo to politické rozhodnutí. Umíte si to představit, že na IZRA režim zaútočí najednou Hamas , Hizballah , syrská armáda a iránské rakety? A takto se musí přistoupit k poučení z krizového vývoje na Haliči. Emerický cikán by rád cokoli. Ale velmi se připozdilo obzvlášť pro emerického hliňáka. Nejsem odborník, ale mám takový pocit, že kdosi kdesi rekapituloval, že kdo začal, tak dostal dříve či později po hubě. Po zásluze.… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 7. 2014 9:37

Jen tak na okraj: V Sýrii je neuvěřitelně populární jeden iránský generál, který velí syrským jednotkám někde u Rakka, kde právě probíhají těžké boje s teroristickými uřezávači klitorisů, tzv. ISIL. Není to podobné IZRA?
Iránský generál má na starosti pozemní akce, syrské letectvo pak letecké.
V Allepu byla snad už úplně osvobozena průmyslová zóna, syrská armáda osvobodila Kunejtru, polomrtvé uřezávače klitorisů – obřízka k obřízce – si může IZRA režim naložit ve svých nemocnicích , kde teď pořád houkají sirény do láku , a také na pokrokový kontokorent, který se právě teď v IZRA režimu má čile k světu.

orinoko
orinoko
26. 7. 2014 9:46

Omlouvám se za „syrské letectvo pak letecké“. Jednak jsem musel na chvíli odkvačit a druhak … kdo zná záběry ze Sýrie na YouTube, tak ví , že po některých zásazích syrských Migů, Suchojů a českých bitevníků L/?/ často létají vzduchem teroristé. Jak na bandží džampingu.
Samozřejmě, že myšleno bylo, že syrské letectvo zasahuje podle potřeby pozemní cíle. Psáno mělo být: syrské letectvo poskytuje podporu jednotkám iránského generála.

Béda
27. 7. 2014 3:43

Zvláštní úkaz. Černé skříňky dostali Malajci a najednou jako kdyby se v mainstreamu jakoby země slehla po havárii malajsijského Boeingu. Čím to je? Co se najednou stalo? Ještě předevčírem bylo v centru všech titulek a dnes je v novinách po této tragédii málem černá díra.

koloděj
koloděj
27. 7. 2014 7:04

Béda napsal Béda • 27. Červenec 2014 Zvláštní úkaz. Černé skříňky dostali Malajci a najednou jako kdyby se v mainstreamu jakoby země slehla po havárii malajsijského Boeingu. Čím to je? Co se najednou stalo? Ještě předevčírem bylo v centru všech titulek a dnes je v novinách po této tragédii málem černá díra. No neslehla … Jen se otočila korouhvička. Z „máme důkazy, ža to byl Putin“ se najednou stalo „nešťastnou náhodou ASI ukrajinci“ . Co se týče tohoto článku, tak ASI bude podložen dobrými zdroji, vzápětí nato se totiž na ukrajinském webu objevila protiakce CIA http://radioukr.com.ua/en/148/571866/ – v krátkosti :… Číst vice »