Úspěch OM na mezinárodním poli: Konšpirátori nám dali 7,6 bodu!

Na Slovensku byla v loňském roce zřízena „veřejná databáze webových stránek s neseriózním, klamavým, podvodným, konspiračním nebo propagandistickým obsahem“, která si klade za cíl „zabránit tomu, aby se reklama seriózních společností nezobrazovala na webech, které mohou poškodit jejich reputaci“. Jmenuje se Konšpirátori.sk a jejím autorem je mediální agentura Net Succes. Hodně o ní i jejích obchodních vztazích pečlivému čtenáři napoví tato stránka, doporučuji podívat se na ni až po přečtení celého článku.

Podle této tiskové zprávy Evropských hodnot na základě projektu Konšpirátori.sk „stáhlo své reklamy z dezinformačních webů přes 1 400 firem“ a po největší české jazykové škole James Cook Languages se rozhodla stáhnout své reklamy z „dezinformačních webů“ i Česká spořitelna a distancovat se od nich. K mému překvapení jsem seznam oněch 1 400 firem, které stáhly své reklamy z dezinformačních webů na stránkách Konšpirátori.sk, nenašel. Přitom bych očekával, že se její autoři svým úspěchem pochlubí.

V komisi, která boduje alternativní weby, sedí tito lidé:

(Pozn. aut.: Smekám před ženami, mezi členy tohoto podivuhodného spolku není ani jedna, dokonce ani mezi čestnými členy, které jsem neuvedl na výše uvedeném seznamu!)

Sečteno a podtrženo – ze čtrnácti členů této samozvané komise jich je devět v otevřeném střetu zájmů, přičemž tři z nich tento střet zájmů ve svých krátkých CV na webu Konšpirátori.sk neuvedli. Proto asi jen málokoho překvapí, že chlebodárci „konšpirátorskej komisie“ (Sme, Denník N a Hospodárske noviny) dopadli v jejich bodování skvěle, kdežto naprosto katastrofálně byli touto „nezávislou komisí“ ohodnoceni jejich konkurenti, včetně slovenské verze Parlamentních listů, Literárních novin či Slova. Bylo by to celé k smíchu, kdyby z toho nevyplynulo doporučení firmám, aby u takto označených médií nezadávaly reklamu, a kdyby, jak se zdá, některé firmy na Slovensku i v ČR tato doporučení samozvané komise neakceptovaly.

Z výše uvedeného tedy soudím, že se nejedná o obranu liberální demokracie před dezinformacemi, totalitními ideologiemi, šarlatánstvím či neetickým chováním, jak se nás snaží Konšpirátori.sk přesvědčit, ale o obranu mainstreamových médií před zatím menšinovou, ale stále rychleji rostoucí konkurencí, která je připravuje o zisky z reklamy. To, že se tímto seznamem inspirovaly Evropské hodnoty a že posloužil pro zřízení „ministerstva pravdy“ a bude pravděpodobně sloužit i jako základní podklad pro jeho práci, je bohužel pouze doklad toho, jak v Česku i na Slovensku funguje korporátní fašismus a jak si v tomto směru korporace, masmédia, provládní neziskovky a státní orgány jdou na ruku. Dovedu si při současném vývoji do budoucna představit, že stažení reklam z „dezinformačních webů“ bude podmínkou pro získání státních zakázek. A bude to vydáváno nikoli za cenzuru a útok na svobodu slova, ale za nutnou ochranu liberální demokracie a lidských práv před terorismem a hybridními hrozbami.

Považuji za čest, že i Outsidermedia se ocitla na tomto seznamu, byť až na 60. místě a s hodnocením 7,6 bodů z 10 možných. Neděláme sice tento web kvůli příjmům z reklamy, ale dovedeme si představit, že by takové postupy mohly profesionálněji vedeným médiím s větší sledovaností způsobit velké ekonomické potíže. Podle mého názoru se jedná o podlý způsob, jehož cílem je netransparentním způsobem potřít konkurenci. Nastal čas se bránit. Občansky, mediálně, a pokud nebude zbytí, tak i soudně. A je zapotřebí se bránit i v zájmu těch, kteří to celé vymysleli.

Ti blázni, kteří sepisují „seznamy nepohodlných“ a zřizují „ministerstva pravdy“, si totiž neuvědomují jednu věc: Pokud se jednoho krásného dne v našich zemích změní poměry, může se stát, že celý ten systém na potlačování svobody slova, který teď budují, bude použit proti nim.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
6. 1. 2017 23:21

Jaképak „mohlo by se stát“ ? Až dosud tomu tak bylo kdykoliv v dějinách. S výjimkou sametového převratu. Tam tento politický jev a princip neplatí. Nejvyšší penze v této zemi mají bývalí estébáci , kterým se jejich vysoké penze valorizovaly na dnešní dvoj-trojnásobek těch obyčejných, mnohdy jejich tehdejších obětí. O velkopodnikatelích z řad předlistopadových nomenklaturních kádrů ani nemluvě. Jenže Ti měli tehdy obrovskou převahu díky Havlovi a převrat si sami orchestrovali. Ale to nebude případ dnešních profesionálních donašečů z internetu. Znáte to .“Mouřenín vykonal svou práci,mouřenín může jít…“ Když se tak dívám na reakce celého českého netu na vnitrácké chovance… Číst vice »

fajt
7. 1. 2017 11:34

Otázka:
Víte co se stane, když se zkříží chovanec s pornohercem ?
Odpověď:
No přece pravda pravdoucí. :-)

znova zopakuji, „komunisté“ padesátkama začali, demokraturníci jimi budou končit – dle zákona o vnitru a policii ( a tam taky současný útvar boje s vnitřním nepřítelem patří ) tahle instituce ( která je v podstatě takovou represívní kongregaci pro nauku a kontrolu správné víry ) má povinnost vést archív, tedy bude ze zákona špiclovat ovčany a bude je hodnotit kádrově, morálně a aktivisticky, tedy nepůjde pouze o prostý monitoring jak nám jejich vedoucí Koniáši tvrdí a lžou do očí. ..)

peter.
7. 1. 2017 13:09

Osviežujúci článok slovenského barda Mordechaja Kapustu ku téme:
http://www.mordechajkapusta.com/2013/12/normal-0-21-false-false-false-sk-x-none.html

Rado Miko
7. 1. 2017 14:38

…aby se reklama „seriózních“ společností…

Min. rok my došlo vyúčtování za elektřinu od „seriózní“ společnosti.
Na obálce byla reklama.
Plaťte naší kreditní kartou a ušetřte 2% z ceny energie.

Znáte zelené něco jedné nejmenované „seriózní“ společnosti, co pořád v TV vřeští?
Jejich úchvatné slevy my berou dech.
Pokaždé, když se se podíval na jejích web, tak výrobky ve „slevě“
byly mání za stejnou cenu a bez slevy (nebo 500 levněji).
Psychicky mě zdrtila sleva 200%.
Když jsem klikl, tak jsem se dozvěděl, že tuto slevu dostane „někdo“ vylosovaný.
Možná jeden, dva nebo tři…

Admirál
Admirál
7. 1. 2017 17:29

Upřímně gratuluji Stanovi k zařazení do seznamu, k vynikajícím 7,6 bodu z 10 a ke krásnému 60. místu v hitparádě ideopolicie. To je velká pocta za práci odvedenou práci a hlavě potvrzení toho, že má dopad a to z míst nejpovolanějších.

Je jasné, že OM mají ještě široký prostor pro zlepšování, ale při troše snahy…

Aleš
Aleš
7. 1. 2017 20:52

https://cz.sputniknews.com/svet/201701064469290-Cavusoglu-zakladna-Incirlik-misto-zeme-boj-IS/ Nejenom, že jsem cinknul americké volby, ale už jsem přesvědčil i Turky, že NATO je temná, ale minulost… Předpovězená již před rokem, anounymně troubená do zahraničí, ale autor přesto ČASto křičí: Neschovávejme se za naše nicky nebo se z nás stanou nicky. http://slovensko.co.uk/castusky/ via outsidermedia Nebudu poslouchat barbara, kterého vyplivla hasbara, nestyďme se za své názory, jak Kedmi rozšiřme obzory, naše naděje často mmění v prach, častěji než zbrklost vlastní strach, nespokojenost s cizí prací, z nediplomatů často zvrací, co píšou dopisy zvací… Kdo tu rád vypráví anální bonmoty? Andrew a jeho Evropské hodnoty. Jaká je největší evropská hodnota?… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 1. 2017 21:03

http://slovensko.co.uk/trump-jen-hlupaci-mohou-byt-proti-dobrym-vztahum-s-ruskem-a-tajne-sluzby-nemaji-absolutni-dukaz-ze-by-hackerske-utoky-ovlivnily-vysledky-voleb/
Tohle doslova potvrzuje hudryperova slova ze sousední diskuze pod článkem barona. Již jen nějaká nesvéprávná vojenská provokace na hranicích s Ruskem či vražda amerického prezidenta by mohla změnit nastupující pozitivní změny. A je možné, že i tohle by bylo jen oddálení změn.
Kdo všechno teď bude za hlupáky? Jsem rád, že jsem posílal palec pro Trumpa.

Aleš
Aleš
7. 1. 2017 21:12

http://www.novarepublika.cz/2017/01/kongresman-rohrabacher-jedeme-vest-se.html
Co může takové jednání překazit? Tanková brigáda vyslaná psychotiky z Pentagramu na podporu psychotiků v Polsku či na Ukrajině?
Yankee murders go home!

Viky
Viky
7. 1. 2017 21:16

Tak nevím, nevím… cenzory jsem měl vždy v úctě, možná přímo v lásce. Napoví včas každému, kam plivnout, čemu přikývnout. Instituce pomáhající stát se dokonale konformním. ( po tom jsem já dycinky tajně po nocích snil, stát se absolutně konformním…)Tak co máte proti? —– „veřejná databáze webových stránek s neseriózním, klamavým, podvodným, konspiračním nebo propagandistickým obsahem“ —– Tohle je přece vysloveně dobrý nápad. jen mne stále trápí taková maličkost. Kritéria rozpoznávání. jaká vlastně jsou? Chápu, že se nemohu srovnávat s celou komisí odborníků, ale kdybych pochopil alespoň základ, mohl bych se pustit do sebezdokonalování cestou autocenzury… Když se například podívám… Číst vice »

Béda
8. 1. 2017 17:36

http://orgo-net.blogspot.cz/2017/01/komu-veri-amerika-pouze-1-ze-6-veri.html

Komu věří Amerika? Pouze 1 ze 6 věří báchorkám o ruském hackingu voleb
Zde je odpověd z hlasování 84 000 lidí.
http://www.zerohedge.com/news/2017-01-07/who-does-america-believe-84000-votes-later-here-answer

Když John Harwood ze zpravodajství CNBS, který podlézá Podestovi a zavrhujeTrumpa, položil otázku „Komu věříš, Ameriko?“ [ohledně ruského hackingu: WikiLeaks nebo americkým tajným službám] domníváme se, že nečekal odpověď, kterou dostal od více než 84 000 amerických občanů… 84% věří Wikileaks, jen 17% věří „analýzám“ oficiálních představitelů.

Béda
9. 1. 2017 3:48

„Líbí se mi, jak manipulátoři v souvislosti s provalením skandálních e-mailů kolem Clintonové vnutili světu slovo ‚hacker‘. Přitom o hackerství vůbec nejde,“ uvedl Jakl.

„Hackerství je skryté vsunutí nepřátelského programu, skryté zasahování do obsahu stránek. U e-mailů Demokratické strany jde o opak hackerství, jde o zveřejnění, o líknutí, o vynesení informace. Říká se tomu investigativní žurnalistika a dávají se za to Pulitzerovy ceny. Asi proto hledají ‚pachatele‘. Aby věděli, komu ji dát,“ uzavřel Jakl…

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nadavate-Rusum-a-ani-nevite-co-to-znamena-hacker-Ladislav-Jakl-dal-pruchod-znechuceni-470381

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
10. 1. 2017 8:48

Asi by bylo možné kvalifikovat to jako nekalosoutěžní jednání, případně až jednání směřující k narušení hospodářské soutěže. Proti tomu jsou nějaké prostředky právní obrany. Nemyslím si sice, že by to mělo efektivně šanci na konečný úspěch, ale v případném řízení by „protistrana“ byla tlačena k tomu, aby chtě nechtě deklarovala spojení „vyššího“ zájmu (kterým by samozřejmě musela hájit své kroky) s tím ekonomickým. To by zase mělo význam v případě, že by průběh řízení byl pro „alternativní“ čtenáře a občany náležitě monitorován. (Pokud by mainstream nevydržel zachovávat „mokusacu“*), tím lépe.) *) Mokusacu („zabít mlčením“) je vtipný dálněvýchodní mem, který použil… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
10. 1. 2017 8:53

Dodám, že vyvolat případně něco takového by mělo smysl právě v době efektivního rozběhu činnosti Ouřadu pro tisk a informace.

P.S: Viky, vy určitě myslíte „Klíč kacířské bludy k rozeznání otevírající“?

Aleš
Aleš
11. 1. 2017 6:57

Veleknězi: K tomuhle (cenzura s orgány činnými) vybízeli (po)převratoví aktéři v čele s Jiřím Dědečkem již v době předpřevratové a hned když viděli, že je za to nikdo nezavře, tak to publikovali a tvářeli se u toho jako hrozní disidenti… Nade mnou drží stráž, přítel můj páter Koniáš … Gramotní, inu gramotní, lidi jsou tak samotní… Je to tak, kníže má prostě lžidu blíže. To jsou přesně oni, co psali Trumpovi ho přesvědčit, že musí na Rusko útočit a né se s ním kamarádit. Hudryper: báseň Přišli včas („poděkování sovětským tankům z 68, že za pouhých 21 let rozdrtili bolševíky“)… Číst vice »