Kruh se stahuje

Kdo byla tajemná průvodkyně Navalného?

Docela pozdvižení v ruských médiích vyvolala zpráva o tom, že ruské vyšetřovací orgány pátrají po neznámé člence doprovodu Navalného na jeho cestě na Sibiř.

Vyšetřovatelé zrekonstruovali celou Navalného trasu, včetně zastávek, a vyslechli všechny lidi, kteří se pohybovali v blízkosti blogera během jeho pobytu v Tomsku. Vyslechli pět ze šesti členů Navalného doprovodu – až na tajemnou ženu, která blogera doprovázela, nicméně odmítla podat svědectví… a zmizela. Během vyšetřování se ukázalo, že jde o Marii Pevčich trvale žijící v Londýně, kterou publikace na „Pravda.ru“ označila za pravděpodobnou travičku. Tato dáma je, dle médií, ve spojení nejen s Chodorkovským, ale i s byznysmenem Vladimirem Ašurkovem, skrývajícím se před ruskými úřady v Londýně, s nímž se Navalnyj dostal do konfliktu v souvislosti se záměrem likvidovat svůj „Fond boje proti korupci“. Byl to právě Ašurkov, kdo financoval rozjezd fondu nesoucího Navalného jméno.

Efekt explodující nálože způsobilo zjištění, že Pevčich přiletěla z Londýna speciálně proto, aby Navalného na jeho cestě doprovázela a byla s ním po celou dobu. Zajímavé je rovněž to, že zpět do Moskvy neletěla spolu s ním a dalšími členy doprovodu, ale jiným spojem. A nehnula se následně v Omsku od Navalného manželky. Poté, spolu s opozičníkem, odletěla německým speciálem do Berlína, údajně jako tlumočnice.

Bývalý právník Navalného fondu Vitalij Serukanov v rozhovoru pro Nation News prohlásil, že to děvče „hrálo hlavní role, a je pochopitelné, že Navalného doprovázela všude, mj. i v okolnostech, při kterých mohl být otráven“.

Zajímavé je rovněž to, že se ukázalo, že je dcerou Konstantina Pevčich, který je vedoucím a zřizovatelem hned dvou biolaboratoří, a věnuje se vědecké činnosti v oblasti biokybernetiky. Navíc sama Maria Pevčich je spojována se startupem „Skinport“, který vyvinul mikrojehly pro bezbolestné injekce.

To jsou mi věci…!

Zdroj: Cargrad TV ZDE a ZDE

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
14. 9. 2020 14:48

Autora překladu chvalim. Já osobně jsem tohle včera už cetl. Ani nevim kde, ale je to velmi podstatný material. Zatím jsem neodklepl odkazy, ale krok za krokem to, co jsem videl včera, bylo velmi vymluvne. A jak jinak. Zase baba. Zachud na sebe šíje jednu boudu za druhou, jinde už pisou, že se v Germanii pod oficiální nález merkelice nepodepsal jediný doktor, protože oproti ní jim zbyla ještě nějaká cest. Já si vůbec neumím predstavit, že by se něco stalo zitra, a už pozítří zachud zasedl na lavici obžalovaných ve Velkem lidovém churalu. Vsechno současné byti zachudu má jaksi jepici… Číst vice »

Viky
Viky
14. 9. 2020 18:50

No, oni po ní nepátrají. Oni požádali o právní pomoc německou stranu v souvislosti s potřebou jejího vyslechnutí. A vyslechnutí … Jde o tzv. „podání vysvětlení“. Tomu se vyhla, respektive jej odmítla, ale žádný důvod k jejímu zadržení nebyl. Ruská prokuratura sice věc neošetřila ve formátu zavedení trestního stíhání pro pokus vraždy, (těžkého ublížení na zdraví ) což jí je ze Západu předhazováno jako nečinnost, ale vzhledem k dalším okolnostem rozsáhlé vyšetřování v předběžné fázi započalo. Okamžitě. Pokud nebyl v laboratořích RF prokázán jakýkoliv jed, či jeho nějaký produkt odbourávání, prostě není zákonný důvod věc vyšetřovat jako trestný čin vraždy… Číst vice »

leviathan
leviathan
Reply to  Viky
15. 9. 2020 21:19

Tak jest. RF nečiní nic, co by nebylo podloženo příslušnými zákony a mezinárodním právem. Budiž jí za to dík.

Patrik
Patrik
15. 9. 2020 8:01

Přišlo mi mailem:
„Navalnyj se odmítl podílet na vyšetřování a vrátí se do Ruska.
Deník The New York Times s odvoláním na vysoce postaveného německého bezpečnostního činitele, který si přál zůstat v anonymitě, uvedl, že Alexej Navalnyj se hodlá vrátit do Ruska a nebude emigrovat do Německa. Bylo také oznámeno, že během rozhovoru se zástupcem německé prokuratury Navalnyj odmítl podílet se na společném vyšetřování incidentu s ním.
https://www.vesti.ru/article/2458164

Vybavuje se mi:
https://aeronet.cz/news/zachranil-putin-navalnemu-zivot-nemcov-bude-to-sok-obet-byla-marna-navalnyj-zada-odhaleni-objednavatelu-vrazdy/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
15. 9. 2020 8:42

Novinka dne: Navalný utíká z Německa do Ruska ze strachu z opětovné otravy! :-)
Jegor Timurovič Gajdar, otec ruské privatizace, který poté, co ho čímsi otrávili v Londýně, se neprodleně vrátil do RF a díky tomu žil ještě o několik měsíců déle. Ale otrávili ho angláni řádně, takže ho ani ruští lékaři nedokázali zcela uzdravit. Pokud by zůstal v Londýně ještě pár dní, tak by tam našli způsob, jak ho dorazit.
Utíkej, Foreste, utíkej!

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
15. 9. 2020 11:18

Rusko se už oficiálně vyjadrilo, že Navalenej se může kdykoli vrátít do Ruska. Rusko se raduje z jeho uzdravení , ale bylo by velkým nedorozumenim, kdyby Navalanej čekal oficiální fanfary a pokec na dace se dvanácti Gretami.
A propos:

https://www.arfa.cz/lze-jeste-podlezat-vic-nemecko-a-evropska-unie-zadoni-na-kolenou-pred-cinou-zachrante-nas-bez-vas-to-nezvladneme-nemecky-projekt-ctvrte-rise-pred-krachem/#.X2CdE6iLtlZ

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
15. 9. 2020 12:43

Navalenej už dává k dobru selficka, tak to je v poho. Molodec. Mobilbrita. Asi si udělám selficko s Putinem. To je taky molodec. A celebrita proti svoji vuli.

leviathan
leviathan
15. 9. 2020 21:18

Marina Pěvčich je, pokud je ještě naživu, uklizená v BRD a hlídaná těmi, kteří stojí za průhledně falešným obviňováním RF s další otravy Novičokem. Tomu již nevěří nikdo alespoň trochu soudný. Skripal a Navalnyj jsou dva případy jako přes kopírák. Novičokem, jde-li o skutečný toxin, disponují západní země, nikoli RF. Důkazy nejen že existují, a jsou připraveny ke světovému zveřejnění. Biokybernetika je řízena psychopaty jako jeden z oborů, který má z lidí udělat nefalšované otroky v „moderním“ hávu. Děkuji pěkně, nechci. Proto máme připreven nový systém ve prospěch všech normálních lidí.

leviathan
leviathan
15. 9. 2020 21:24

Návrat Navalného do RF může být vemi zajímavý z hlediska jeho možného vytěžení ve prospěch RF a současně k odhalení skutečných nepřátel RF. Patrně se u něj může projevit syndrom prozření z fascinace fiktivním Západem. Následky budou pro tu fikci fatální.