Diskuze k článku


 • Botičky od Diora • 20. března 2018

  Souhlas s Tribunem. Ode dneška tohle je mé občanské moto:
  Nevěřit. Neposlouchat. Zradit. Zrada na nebezpečném šílenci není zradou.
  Přesně tak!

 • Aleš • 20. března 2018

  Milý Tribune
  Vidím, že došlo na slova z mojí veršovánky:
  Jiné cesty z toho není,
  jde o NATO opuštění.

  Teď už je to jen o tom přesvědčit Babiše, voliče ANO a pana prezidenta. Pan prezident, aby mohl prezidentovat, to má patrně zakázáno na to i v nejmenším pomyslet. I jeho premiérství bylo s členstvím v NATO bezpodmínečně svázáno.
  Ale protože má všech pět po hromadě, tohle asi ví.
  A jen tak mimochodem. Vystoupení z NATO není zrada. Vstoupili jsme tam bez vědomí a proti vůli národa. Z hlediska mezinárodního práva můžeme vystoupit 12.3.2019. To jsou ale paradoxy, pane Tribun.

 • Petrpavel • 20. března 2018

  Skoro výzva k revoluci. Výborně.
  Ale s lidským materiálem který máme v Česku? Podívejte se na výsledky voleb.
  Spíš se dočkáme, po „demokratických“ výzvách několika tisíc dětí v ulicích, herců v tyjátrech a následné bratrské pomoci od NATO, války s Ruskem. Taková je bohužel naše realita.

 • Točmistr • 20. března 2018

  Nevím jestli je nutné vystoupit z NATO, když vezmu v úvahu Turecko jako člena, tak se zdá že to má docela na háku. A černomořská flotila si proplouvá Bosporem sem a tam. Ale ČR není Turecko. Snad až tedy na to hospodářství…

 • Aleš • 20. března 2018

  Nutné vystoupit je. Podívejte se právě na to Turecko. Nevystoupilo a? Kvůli tomu se vůči Rusku i jiným státům může chovat jako hejno krys. I americká flotila si proplouvá Bosporem sem a tam… My nejsme samozřejmě Turecko. Ale i právě proto.
  Mimo NATO nás nikdo nebude nutit akceptovat záminky spojeneckých závazků, účelově vykládat 4 a 5 článek Washingtonské smlouvy a Rusko nebude moci říci. To je interní problém vás uvnitř NATO, do toho se míchat nebudeme. Rusko na sebe vzalo velký těžký závazek garanta mezinárodního práva. A již má prostředky, jak v případě jednostranných porušeních mezinárodního práva sjednat pořádek.
  Není to sice dlouhodobě udržitelný stav (to jsme viděli v obráceném gardu při porušení bipolarity) ale při arzenálu, jež mohou použít váleční jestřábové, momentálně jediný možný.
  Těch joudů na náměstích je pár, jejich loutkovodiči ve sněmovně kroutí snad svoje poslední období. Jediné, co nesmíme, jim ustupovat. Podáte jim jeden prst a oni vám urvou celou ruku.
  Jde o veřejné mínění, které se může měnit. S Ruskem máme minimálně jedno společné. Čekají nás velké úkoly.
  A jen tak mimochodem. Myslíte, že všechna mladá jelita zůstanou nadosmrti jelity? Mnozí nakonec dospějí.
  Nakonec jeden šachový poznatek. Útok, který není veden s dostatečnou úderností a ostrostí může vše prohrát. A tak by to mohlo dopadnout, kdyby se smíření s tím, že naše expediční sbory půjdou jen tam, kde budou mít mandát OSN, byla konečná stanice politického a občanského úsilí. Chápu pana místopředsedu Skálu, že v tomto půdorysu je ochoten jednat s Babišem, 8% hlasů neopravňuje zcela diktovat podmínky. Ale do budoucna nebude stejně zbytí. Pokud se nechceme účastnit závodu ve zbrojení, ke kterému se západ sebevražedně chystá, přestože Rusko ohlásilo snížení výdajů na další rok.

 • Amenre • 20. března 2018

  Kdyby šel optimismus skladovat a prodávat, tak je Aleš nejbohatším člověkem na Zemi a Soros mu dělá pucfleka :)

 • Aleš • 20. března 2018

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803206994717-putin-zeman-navsteva-cesko/
  Výborně pane Miloši Zemane, takto se mi to líbí.

 • Aleš • 20. března 2018

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-CT-bylo-veselo-Krymu-se-chtely-zmocnit-USA-rekl-Skala-Coze-Jako-Hitler-Co-to-obhajujete-nastvala-se-Langsadlova-528774
  Na můj vkus málokrát odvětil Langšádlové obyčejnou větou, kterou by vše vystihl.
  „To je lež“. Langšádlová lže jak tiskne. Lháře chce jasně opakovaně označovat jako lháře. Lidé, co se tolik neorientují v problému, nepochopí, že když Langšádlová na něco použila zcela lživou odpověď a Skála to jasně neopravil, že Langšádlová aspoň v něčem neměla pravdu a takovou debatu budou vnímat více vyrovnaně. Když už jde do debaty na ČT, je nucen trochu ustoupit ze své štábní kultury a trochu udeřit, jak to umí téměř dokonale Zeman.