Kverulant.org definitivně zastavil tunel v dopravních podnicích

Praha, 22. června 2015 – Pražský dopravní podnik si v roce 2013 přichystal další tunel. Šlo o dodávku předražené ostrahy. Kverulantovi se podařilo tento tunel odhalit a v červnu 2015 i definitivně zastavit. Díky Kverulantovi tak dopravní podnik, respektive daňový poplatníci nepřišli o 82 milionů korun. 

Pražský dopravní podnik vypsal začátkem roku 2013 výběrové řízení na ostrahu 26 objektů. Původní cena za jejich tříleté hlídání činila okolo 240 milionů korun bez DPH. Nově se měla zvýšit na téměř 400 milionů. Jenže do výběrového řízení se mohl přihlásit jen držitel přesně specifikovaného certifikátu na vysílačky. A ten byl v republice jen jeden – a podle všeho byl s dopravním podnikem předem dohodnutý.

Obecně prospěšná organizace Kverulant.org záměr odhalila již v létě roku 2013. Medializací kauzy se podařilo dosáhnout toho, že se bezpečnostním agenturám přihlásili zahraniční držitelé požadovaného certifikátu, a tak se do soutěže přihlásilo více firem. Kverulantovi se tímto způsobem povedlo úspěšně nabourat konstrukci připraveného tunelu, takže DPP nemohl za vítěze tendru na ostrahu vyhlásit předem vybraného předraženého dodavatele. DPP nakonec nezbylo nic jiného než celou podezřelou soutěž v tichosti zrušit, k čemuž se odhodlal 3. června.

Díky Kverulantovi tak dopravní podnik, respektive daňový poplatníci, nepřišli od září 2013 do května 2015 o téměř 81,6 milionu korun. DPP po tu dobu zadává objednávky bezpečnostním agenturám, které řádně vysoutěžil v minulých letech. V roce 2013 utratil 74,0 milionu korun a v roce 2014 74,6 milionu, tedy ročně o cca 56 milionů méně, než kdyby bylo dokončeno cinknuté výběrové řízení.

Děkujeme i za to, že šíříte tyto informace dál a držte nám palce. I taková podpora je pro nás důležitá.

3
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Autoři komentářů
fajtpetr Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
petr
Člen
petr

Dobrá práce. Jen tak dál :-)

fajt
Člen
fajt

http://www.lidovky.cz/zalobce-istvan-si-necha-analyzovat-dnesni-rozklad-ustavniho-soudu-1d8-/zpravy-domov.aspx?c=A150624_134258_ln_domov_sij – já se z toho potento, tak jim svitla naděje, to se asi ti tři králové určitě klepou zimnicí a strachem před permoníky spravedlnosti – to už není ani švejkovsky komické, to je mrtvolně zbytečné ( a co kdyby je Ištván a jeho parta odměnili sami podle čl. 23 naprosto neoddiskutovatelné normy). ..)

fajt
Člen
fajt

http://www.novinky.cz/krimi/373276-berdych-je-venku-z-ruzynske-veznice-bude-pracovat-jako-ridic.html – a další poctivý bod pro čezkou justici … a teď hybaj do politiky, takových s praxi a se zkušenostmi je na ulici opravdu škoda. ..)