Obama v Praze: Vzkažme mu, že radar nechceme

U příležitosti návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v České republice pořádá Iniciativa Ne základnám demonstraci proti radaru. Protest se uskuteční 5.4. od 15:00 na Václavském náměstí v Praze. Následovat bude pochod městem ke Kongresovému centru, kde se má konat summit USA-EU.

Na akci kromě zástupců Iniciativy Ne základnám vystoupí: Jan Neoral, starosta obce Trokavec a zástupce Ligy starostů proti radaru, režisér Zdeněk Troška, představitelé parlamentní opozice proti radaru, redaktor nezávislého deníku Britské listy Štěpán Kotrba a další.

Na místě budou petiční a informační stánky a zvláštní vydání časopisu Iniciativy s rozhovory s osobnostmi veřejného života. Celé shromáždění bude také doprovázet hudba, protože díky pádu pro-radarové vlády je důvod k malé oslavě.

Demonstrace si klade za cíl upozornit amerického prezidenta a světová média, že čeští vládní politici nereprezentují v otázce radaru většinový názor společnosti, která již téměř tři roky vystupuje proti plánu na vybudování radarové základny USA.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments