Maloburžoazní ksindl

No, to jsme to teda po těch pětadvaceti letech dopracovali! Ani Petr, ani Pavel. Kdyby to byli oba, Petr a Pavel, tak to nevadí. Jen ať se mají lidi rádi. A třeba i registrovaně, když si nejsou stoprocentně jistí. Ale ani Petr, ani Pavel, to je přece typický kočkopes. Neštěká, nemňouká, myši neloví, ani pac dát neumí. Ani do paštiky ne nehodí.

Před pětadvaceti lety jsme si přece jasně a jednoznačně všichni řekli, že žádný komunismus ani socialismus již nechceme, navíc vůbec ne ten reálný. A co dnes máme? V televizi stále řádí major Zeman a Žena za pultem. Musíme se dívat na nově natočené nostalgické vzpomínkové seriály o starých zlatých časech. Jako by ty staré seriály nestačili. O starých filmech ve stylu socialistického realizmu, ani nemluvě.

Přesně a jasně řečeno, u nás vládne maloburžoazní ksindl. Lepí se stále jako bláto na paty komunismu a nemůže z vlastních pat setřást socialistický prach. No, posuďte sami.

Co je to, proboha, třeba za tržní ekonomiku, svobodu a demokracii, když je ze zákona například povinné základní školství, očkování, první pomoc, sledování reklam, jízda vpravo a jiné komunistické a populistické nesmysly? Když někdo ze zákona něco poručí, tak to musí také zaplatit. Jinak to pěkně smrdí komunismem.

Jak je například možné, že někdo, a navíc veřejná osoba, a ještě navíc v médiích, může říct: „My.“ Vždyť taková osobní zájmena na hony zapáchají nechutným kolektivismem. Měli bychom přece zásadně vždy říkat jenom: „Já!“

Také vám volají po telefonu různí dealeři a zdržují vás svými výhodnými nabídkami. Již mi dlouho nikdo nevolal. Vždycky je okamžitě seřvu, co si to dovolují: „S vámi bavit nebudu! Vy mi voláte za účelem zisku. Máte za to peníze. A po mně chcete, abych vám věnoval svoji pozornost, sílu a čas zdarma? S nikým se zadarmo zásadně nebavím! Soudruhu!“ Předtím než třísknu telefonem, tak takové chytráky ještě pošlu do háje nebo raději někam jinam. Jen ať asi to nahrají.

A vůbec, co je to za komunistické manýry, že nahrávají vaše telefonní hovory, že jsou všude kamery, čipy, fízlové a policajti! Zlaté komunistické píchačky? Vrátný se na vás jenom usmál, když jste si během pracovní odskočili. A dnes! Kam se v práci vrtnete, tam jsou kamery, čipové dveře, kódy, PINy a jiné štěnice.

Tuhle mi někdo na ulici nabízel k prodeji nějaké zboží. Strašně jsem se rozčílil: „Co si to, občane, vůbec dovolujete! Kolik mi zaplatíte za to, když si koupím ten váš krám? Pokud na tom nevydělám, nemám o něj zájem!“

Tuhle mi volal nějaký chytrolín z banky, že má pro mne nějaké podílové listy, jeden za tisícovku. Seřval jsem jej, že ze mne dělá pitomce. Pak jsem dodal smířlivě: „Když mi zaplatíte předem patnáct set za každý podílový list, který si pak u vás koupím, tak si každý koupím za tisícovku.“ Nějak se mu to nelíbilo. Tak chytrý jako on, je každý. Jak to, že v bankách vládnou takové komunistické poměry, že bankovní úředníci vyžadují něco od klientů zdarma?

Nejvíce mne však dopálili myslivci u nás v hospodě. Chystali se na hon a den předem to pořádně zalévali chlastem. Když byli v nejlepším, tak se mezi sebou hádali a křičeli: „Zastřel si sám své buržoazní prase!“ A takovým magorům dávají zbrojní pasy, lovecké lístky a prodávají jim zbraně. A pak se všichni blbě diví, když se něco semele. Zdravý člověk žádné zbraně neshání, neboť se zná, že by ve slabé chvíli všechno vystřílel. Zbraně shání jenom psychopati, a psychopati jim je taky prodávají. Cožpak byste si koupili nějakou zbraň zadarmo?

Rovněž ve veřejné hromadné dopravě dochází se mnou k častým kolizím. Chytnu se například na nádraží hned u pokladny. Obvykle se pokladní ptám: „Kolik mi zaplatíte, když pojedu vlakem?“ Nechápavě na mne ty pokladní koulejí očima a neví, jestli nejsem blázen nebo opilý. Proboha, jeli jste již někdy tuzemským vlakem?! Vždyť takový horor nikdo zadarmo po nikom nemůže chtít!

Jak říkám, u nás vládne maloburžoazní ksindl. Je úplně všude. Nedej bože, kdyby se komunisti vrátili. To by nám to ten ksindl zase pěkně osladil. Stejně jako nám osladil tu demokracii, a předtím ten socialismus.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
85 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cnemo
27. 2. 2015 12:16

A teď nevím, myslel to autor vážně nebo jen paroduje hospodské „politology“, u nichž „demokratická“ propaganda v kombinaci s nízkým IQ generuje velmi originální názory?:)

mirror
mirror
27. 2. 2015 13:09

Na Ženu za pultem bych se v televizi podíval rád, ale bohužel bude cenzory zakázána.

J. W.
J. W.
27. 2. 2015 14:17

mirror napsal

Na Ženu za pultem bych se v televizi podíval rád, ale bohužel bude cenzory zakázána.

Ženu se za pultem. To je nový serijál. Když prodáte 100 či více výrobků, dají vám peníze, abyste si mohl koupit jeden.

Irena
27. 2. 2015 14:18

mirror napsal

Na Ženu za pultem bych se v televizi podíval rád, ale bohužel bude cenzory zakázána.

Přijďte na návštěvu, já vám ji pustím :-)

J. W.
J. W.
27. 2. 2015 14:24

cnemo napsal

A teď nevím, myslel to autor vážně nebo jen paroduje hospodské „politology“, u nichž „demokratická“ propaganda v kombinaci s nízkým IQ generuje velmi originální názory?:)

Bylo by potřeba vysvětlit, co je to „vážně“, „nevážně“ a „nízké IQ“, ale asi se to nikomu nepovede, protože jakmile se o to někdo pokusí, začne lavírovat v těch mezích uvedených uvozovkách.

mirror
mirror
27. 2. 2015 16:11

peter. napsal
Maloburžoázny“ ksindl“

A vida! Naši disidenti žili pestrým sexuálním životem. Kdo by po nich mohl chtít, aby se zabývali nezaměstnaností, chudobou a že svobodné matky na severu nemají na školní obědy pro svoje děti? Hlídat excesy exekutorů nepřipadá také v úvahu. Sobotka ten se aspoň doufám pravidelně modlí a chodí ke zpovědi. Jen by mne zajímalo, jestli zpovědník má prověrku na přísně tajné.

J. W.
J. W.
27. 2. 2015 16:31

Maloburžoazní ksindl nevytváří žádné životně důležité potřeby, ale pouze parazituje na hlavních společenských třídách. Třídní boj je mu cizí, vždy se jako bláto lepí na hegemona… Tak nějak píší klasikové? Hádejte, kdo to je?

peter.
27. 2. 2015 18:29

Maliarom rýchlo a ľahko – ruská škola
https://www.youtube.com/watch?v=2gMukJjJYVc

mirror
mirror
27. 2. 2015 18:41

Irena napsal
Na Ženu za pultem bych se v televizi podíval rád

Díky! Nejde o to, jestli ten seriál kdesi v soukromí zase uvidím, ale že z něj mají v televizi starch. Až se ten seriál odváží vysílat znovu, bude to potvrzením změny, která se odehrála.

J. W.
J. W.
27. 2. 2015 18:48

Ti zlí soudruzi nás nenaučili pořádně lhát, krást a podvádět. A tak my obyčejní pitomci jsme do nového protektorátního režimu vkročili sametově hendikepovaní, a pak se nemůžeme divit, že jsme neúspěšní. Soudruzi nás zradili.

J. W.
J. W.
27. 2. 2015 18:53

Žena za pultem: Jde o to na které straně pultu. Jestli o prodavačku (ženu za pultem) nebo o nakupovačku (ženu před pultem) – tj. pohled z hlediska kupujícího. Z hlediska prodávajícího je to ovšem naopak. O „Ženě za (před) pultem“ jsou dnes všechny filmy a seriály.

Irena
27. 2. 2015 19:06

mirror napsal
Díky! Nejde o to, jestli ten seriál kdesi v soukromí zase uvidím, ale že z něj mají v televizi starch. Až se ten seriál odváží vysílat znovu, bude to potvrzením změny, která se odehrála.

Aby neměli. Vždyť je jako z jiného světa. Je to takový balzám na duši, jako ostatně Dietl vždycky.

idiotronic
27. 2. 2015 20:39

Ženu za pultem měl (za 10 korun DVD) stánek na Wilsonově nádraží, které je dočasně pronajato Italům. V sortimentu jsou tam i věci z Majora Zemana, koupil jsem Tři přání, Starce na chmelu ,Dámu na kolejích. dražší jsou tytéž tituly V Levných Knihách (ve stanici Ostrava hl.n. je to jiný stejnojmenný podnik, je třeba hledat http://www.levneknuhy.cz), viděl jsem Ženu za pultem i v síti hypermarketů.

peter.
27. 2. 2015 21:25

A ja si tie seriály vždy rád znovu pozriem.Vzbudzujú takú príjemnú nostalgiu.Nedeľa,nedeľná chvíľka poézie,rozprávka,televízne noviny no a potom,keď už celá republika sedela pri telke(počul som,že na niektoré seriály sa tešili aj v zahraničí),prišiel seriál.Príjemné. A v pondelok to baby v robote dopodrobna rozoberali. Ženu za pultom sa v našich TV naozaj obávajú reprízovať,ale nie z nejakých ideologických dôvodov,skôr si myslím,že závadnou sa našim víťazom revolúcie zdá byť predstaviteľka hlavnej postavy.Jej komunistické presvedčenie,ktorému zostala verná až do svojej smrti.p.Jiřina Švorcová.

Aleš
Aleš
27. 2. 2015 21:35
Petrc
Petrc
28. 2. 2015 6:01

„Kolik mi zaplatíte, když pojedu vlakem?“ Otec tvrdí, že před nějakými pětapadesáti lety jezdily vlaky na páru rychleji a přesněji (vzdor mechanické časomíře a lidské obsluze trati) než dnes. Stále to dokládá, tím že na trati do Prahy z našeho Zapadákova se jezdí o 30 min. pomaleji, a to se nepočítá pravidelné zpoždění, výluky a pokálená WC.

Sio
Sio
28. 2. 2015 6:19

peter. napsal

Maliarom rýchlo a ľahko – ruská škola
https://www.youtube.com/watch?v=2gMukJjJYVc

Dík, tohle zaujalo a pobavilo.

peter.
28. 2. 2015 6:23

V Moskve zastrelili Borisa Nemcova.Maloburžoázny „ksindl“sa dostane do extázy,lebo na vine je Putin,treba ho zhodiť a preto bude nasledovať pokus o Ruský majdan.V Kyjeve dali odstreliť vlastných ľudí aby vytvorili „nebeskú sotňu“Z Nemcova urobia mučeníka,národného hrdinu a možno ho pápež bude aj blahorečiť.

Sio
Sio
28. 2. 2015 6:43

No, zase abychom nevylili s vaničkou i dítě. Městská doprava ve velkých městech, speciálně v Praze, je fenomén. Nejsem zase tak zcestovalý, ale k porovnání znám Leningradskou (z dob kdy to byl Leningrad), Moskevskou, Milánskou, Londýnskou, Amsterodamskou, Ostravskou a Brněnskou. Z českých je pražská nejlevnější a nejkvalitnější, halt asi více peněz na dotace. Z těch zahraničních (Londýn, Moskva, Miláno, Leningrad) se pražské nevyrovná ani jedna. Pravda, informace o Moskvě a Leningradu jsou 25 let staré. Miláno – neuvěřitelná špína a neuvěřitelně zastaralý vozový park. Naše vyřazené vagóny metra bych tam viděl jako luxus. Londýn není o moc lepší. Amsterodam vypadal… Číst vice »

zart
zart
28. 2. 2015 7:12

Uvádět „železnice“ na pravou míru bere čtenářům možnost si tu správnou míru srovnat sami sobě a případně se usmát. Nyní již schází v diskusi uvést všechny jízdní řády ČD. A pak pravda zvítězí. Základní pochybení Chcechů spočívá v tom, že máme pořád nějaké cizí vzory a nejsme vzory sami sobě. Každá kopie originálu (vzoru), byť je třeba lepší, je horší, nebo není inspirovaná sama sebe. Takňákřečeno…

Petrc
Petrc
28. 2. 2015 7:20

Ty diskuse, zde ujíždějí. Dříve to bývalo lepší, neboť většina se nechce přihlásit. Počet čtenářů poklesl. Pan Standa s tím měl sice práci tu diskusi čistit, ale člověk se alepoň zasmál. Nyní, když někdo napíše vtip, tak se projevují jen diskující, kteří nepochopili jeho pointu, a snaží se jí všelijak vysvětlovat, aby pravda zvítězila – ovšem chybně, jak to bývá…. No, i tomu se lze zasmát. A vřelý dík jim za to…..

Viky
Viky
28. 2. 2015 7:21

Peter. – jak bude věc vykládána je dopředu jasné. Sice není jasné proč by cosi takového měl Putin dělat (přikazovat, organizovat), zvlášť, když politický vliv Němcova je (dobře,byl) zanedbatelný. Z vládního a federálního politika se stal regionálním poslancem v Jaroslavské oblasti. Hlasitým oponentem Putina. Dobře. V rámci politického subjektu, který nebyl schopen se propracovat ani do celostátního parlamentu. A kvúli někomu takovému se bude angažovat Putin, když podpora jeho politického kursu činí přibližně 83-86 procent obyvatelstva! A nechá to provést večer 27. února, když na prvního března je naplánováno shromáždění opozice (nakolik vím, povolené) organizované mezi jinými Němcovem… A tak… Číst vice »

peter.
28. 2. 2015 7:43

Viky napsal
není jasné proč by cosi

Už sa ozval Obama s príkazom na urýchlené vyšetrenie,Putin kondoloval rodine a ustanovil vyšetrovaciu komisiu a organizátori zajtrajšej demonštrácie besnejú na twitteri,zvolávajú ľudí,demonštráciu premenovali na smútočný pochod a smrť Nemcova im zjavne prospela.Je jasné,že Putin by sa nejakým Nemcovom nezaoberal,lebo ak z opozície odčleníte Zjuganovových komunistov,tak z nej ostane iba zúfalé torzo s vplyvom asi takým ako má obtiažny hmyz.Navyše sa ukazuje,že by to mohla byť vražda zo žiarlivosti.Nemcova doprevádzala nejaká mladučká Ukrajinka,tak možno to bol nejaký Othelo z „Azova “ alebo z niečoho podobne svinského.

Alice
Alice
28. 2. 2015 7:53

Viky ….. Sice není jasné proč by cosi takového měl Putin dělat (přikazovat, organizovat), zvlášť, když politický vliv Němcova je (dobře,byl) zanedbatelný.

Už jsem četla, že Němcov prý dával dohromady dokument o ruské přítomnosti na Donbasu. Toho se Putin musel určitě leknout:-)

ducatista
ducatista
28. 2. 2015 8:18

Je nad slunce jasné, že ruský státní aparát žádným způsobem nefiguruje v násilné smrti Němcova, ale pro uřvanou pátou kolonu je to přímo dar z nebes. Bohužel.
Zítřejší demonstrace bude nejsledovanější událostí v Rusku od zahájení OH v Soči, doufám, že nedojde k nějakým násilnostem a vše proběhne, dle možností, v klidu.

ducatista
ducatista
28. 2. 2015 8:22

Autorovi poděkování za pěkný článek.
Příznivcům nudného seriálu Žena za pultem – na Barrandově ho dávali hned dvakrát, celou sérii si můžete stáhnout zadarmo z uložto…
Všem pěkný víkend.

Sio
Sio
28. 2. 2015 8:30

zart napsal

Uvádět „železnice“ na pravou míru bere čtenářům možnost si tu správnou míru srovnat sami sobě a případně se usmát. Nyní již schází v diskusi uvést všechny jízdní řády ČD. A pak pravda zvítězí. Základní pochybení Chcechů spočívá v tom, že máme pořád nějaké cizí vzory a nejsme vzory sami sobě. Každá kopie originálu (vzoru), byť je třeba lepší, je horší, nebo není inspirovaná sama sebe. Takňákřečeno…

Je to můj názor, pokud to má být diskuse. Nevím, že by naše železnice byla něčeho kopií, zkuste to vysvětlit.

Sio
Sio
28. 2. 2015 8:33

Petrc napsal Ty diskuse, zde ujíždějí. Dříve to bývalo lepší, neboť většina se nechce přihlásit. Počet čtenářů poklesl. Pan Standa s tím měl sice práci tu diskusi čistit, ale člověk se alepoň zasmál. Nyní, když někdo napíše vtip, tak se projevují jen diskující, kteří nepochopili jeho pointu, a snaží se jí všelijak vysvětlovat, aby pravda zvítězila – ovšem chybně, jak to bývá…. No, i tomu se lze zasmát. A vřelý dík jim za to….. No, pokud považujete za vtip váš příspěvek, na který jsem reagoval, tak fajn, i když mě to nerozesmálo, znám lepší. Pokud článek JW, tak ty už… Číst vice »

Sio
Sio
28. 2. 2015 8:41

: I kdyby to Putin nakrásně udělal, vraždy prezidentistů a senátorů v US by tím netrumfnul. Ale taky si myslím, že neměl dost dobrý důvod. Tedy jeden by tu byl. Že se nejedná o Němcova samotného, ale signál páté koloně. Jako aby si nebyli tak jisti, že je prachy z US a od oligarchů ochrání přede vším. Ale tento účel to splní, ať to udělal kdokoli.

fajt
28. 2. 2015 8:53

Doufám, že Navalny si momentálně bez kontroly sere pod sebe ( a jeho brácha děkuje bohu , že je v base ) a to ne ze strachu z Putina ( a spol. ) , ale hlavně ze svých amerických spojenců, kteří se pro své zájmy nerozpakují zavraždit i ty, kteří si do teď mysleli, že jsou bohem a amerikou vyvolení, tedy nedotknutelní a nesmrtelní. ..)

ducatista
ducatista
28. 2. 2015 8:55

Sio: signál, proč by ho měl vysílat? Pokud Putin ví, že opozice proti němu nabírá na síle a hrozí riziko rozpoutání velkých demonstrací a nepokojů, tak si moc dobře uvědomuje, že mrtvý Němcov má pro opozici cenu deseti živých Němcovů. Jeho odstraněním by volil velmi krátkozraké řešení, což není Putinův styl. A pokud ví, že opozice je slabá, nemusí se jí vůbec zabývat.

fajt
28. 2. 2015 9:20

je pouze jediná reálná cesta, jak dostat dnešní Rusko zpět pod americké područí – a to je špinavá práce páté kolony, i kdyby v ní měli být nakonec pouze obamoví černoši . ..)

Sio
Sio
28. 2. 2015 10:33

@dukatista: byla to jen spekulace, fajt tady výše zmínil Navalného, jak se klepe strachy. To jsem právě měl na mysli, významní opozičníci znejistěli, možná bude i nějaká autocenzura. A navíc nevědí, koho se mají bát víc, zda Putina nebo svých „západních partnerů“.
Myslím, že Putinovi neuškodí ani ta vražda, jeho podpora je extrémně vysoká, nemá se čeho bát, tyhle frajírky už hlídají v Rusku i jiní. Klidně to mohla být i jiná vlastenecká iniciativa.

Petrc
Petrc
28. 2. 2015 14:31

Sio-ne, který je váš článek, abychom se nezdržovali planými diskusemi, které rozvíjíte u článku, kterým nerozumíte díky své chybé vtipnosti?

zart
zart
28. 2. 2015 14:46

U článků JW se vždy pobavím, hlavně těmi diskusemi, které vždy krásně doloží zastřenou pointu článků JW. Na rovinu se nelze vyjadřovat, ačkoliv máme svo(u)botu slova… Nyní je to zase zřejmé, páč maloburžoazní ksindl se projevil v celé své kráse. Lidé čtěte mezi řádky, za mlhou slov. Řekněme si to rovnou. Největší bohatství jsme perfektně zlikvidovali. Je jím mladá generace. Starý režim ještě vytvářel nějakou odbojnou reakci mladé avantgardy, zvláště po svém pádu (myšleno jízlivě), ale ten dnešní nevytváří žádnou. Pouze vychovává hikikomori, zombie, faťáky, mangery maloburžoazního sajrajtu…a pochopitleně individuální teroristy. Dnes rodiče, ze všech sil usilují, aby na těle… Číst vice »

Sio
Sio
28. 2. 2015 15:40

Petrc napsal

Sio-ne, který je váš článek, abychom se nezdržovali planými diskusemi, které rozvíjíte u článku, kterým nerozumíte díky své chybé vtipnosti?

No, jak vím z názorů JW, vzdělání je na škodu a speciálně logika a matematika. Patrně proto mi to nepřipadá legrační a vám ano. Nezapadám dost o cílové skupiny těchto článků, ale věšet se pro to nehodlám.

Sio
Sio
28. 2. 2015 15:47

zart napsal U článků JW se vždy pobavím, hlavně těmi diskusemi, které vždy krásně doloží zastřenou pointu článků JW.Na rovinu se nelze vyjadřovat, ačkoliv máme svo(u)botu slova… Nyní je to zase zřejmé, páč maloburžoazní ksindl se projevil v celé své kráse. Lidé čtěte mezi řádky, za mlhou slov. Řekněme si to rovnou. Největší bohatství jsme perfektně zlikvidovali. Je jím mladá generace. Starý režim ještě vytvářel nějakou odbojnou reakci mladé avantgardy, zvláště po svém pádu (myšleno jízlivě), ale ten dnešní nevytváří žádnou. Pouze vychovává hikikomori, zombie, faťáky, mangery maloburžoazního sajrajtu…a pochopitleně individuální teroristy. Dnes rodiče, ze všech sil usilují, aby na… Číst vice »

fajt
28. 2. 2015 15:56

Sio napsal
No ale proč se mi z toho vašeho příspěvku zdá, že se nebavíte, ale brečíte? Nostalgicky tu uplakáváte nad starými časy, nad režimem, který vychoval lidi tak dobře, že ho dobrovolně poslali k šípku.
Taky se mi toho hodně nelíbí. Ale vidět to takto černobíle, to odmítám. A považovat nářky na téma „kam to jen to lidstvo spěje“ za vrchol humoru, to také.

mi to zas tak uvalené nepříjde, merit věci je tam jasně podaný a barvité rozšíření textu mi příjde i trefné a vůbec ne uplakané. ..)

PPK
PPK
28. 2. 2015 17:34

Je jasné, že pan JW je provokatér z vlastního rozhodnutí záměrně provokovat. Jenže, k čemu, provokovat? K zamyšlení? A koho? Toho, kdo to vidí stejně, jen ten ironický humor mu jaksi jde „přes zuby“, protože zná příčiny a humoru už není schopen, protože je unaven stojatými vodami, v nichž provozovat humor znamená, jen vířit bahno od dna a ztrácet orientaci, kde je hladina a kyslík, jehož se lze nadechnout? Pamatuji před rokem 89 schůze, kde se od předsednického stolu směrem do pléna nespokojeným kritikům říkávalo: „Kritizovat, soudruhu, jo to je snadné, tak nám tedy sám navrhni nějaké řešení!“ Zajímavé přitom… Číst vice »

J. W.
J. W.
28. 2. 2015 17:56

Sponzorem mých názorů je kočičí moč s vůní jemně křupavého chleba, která se táhne přes České hranice do Německa. Sehnal jsem si sponzora, když jsem zjistil, že zaostávám za jednou českojazyčně identickou TV, kde jsou sponzorem dámské vložky, jistě použité, jak jinak. Doufám, že je nás více takových, kteří milují diskuse, které připomínají Uherské Vraždiště. Byl vystaven tvrdé kritice, která je však vyznamenáním s hvězdičkou, totiž té kritice, že naprosto správně tvrdím, že „vzdělání je na škodu a speciálně logika a matematika“. Jelikož mám akademické vzdělání a pohybuji se na univerzitní půdě, mohu zodpovědně tvrdit, že jsem nepotkal mezi vzdělanci… Číst vice »

peter.
28. 2. 2015 18:02

PPK napsal
Jenže, k čemu, provokovat? K zamyšlení? A koho? Toho, kdo to vidí stejně, jen ten ironický humor mu jaksi jde „přes zuby“, protože zná příčiny a humoru už není schopen, protože je unaven stojatými vodami, v nichž provozovat humor znamená, jen vířit bahno od dna a ztrácet orientaci, kde je hladina a kyslík, jehož se lze nadechnout?

+++++

J. W.
J. W.
28. 2. 2015 18:23

PPK: „Kritizovat, soudruhu, jo to je snadné, tak nám tedy sám navrhni nějaké řešení!“
JW: „Na to soudruzi musíte přijít sami, neboť by pro vás bylo ještě více absurdní, než kritika.“
PPK: „Přesto je užitečné i pro nás, přemýšlet kam z konopí a říct to řešení VČAS svým dětem, protože oni v tom budoucím vývoji cz politiky jednou budou žít.“
JW: „Vypadá to na to, že je již dávno pozdě. Zaspali rodiče, natož jejich děti…“

peter.
28. 2. 2015 18:40

J. W. napsal PPK: „Kritizovat, soudruhu, jo to je snadné, tak nám tedy sám navrhni nějaké řešení!“ JW: „Na to soudruzi musíte přijít sami, neboť by pro vás bylo ještě více absurdní, než kritika.“ PPK: „Přesto je užitečné i pro nás, přemýšlet kam z konopí a říct to řešení VČAS svým dětem, protože oni v tom budoucím vývoji cz politiky jednou budou žít.“ JW: „Vypadá to na to, že je již dávno pozdě. Zaspali rodiče, natož jejich děti…“ Vyjadrujete sa v kategóriách -ja J.W a vy-všetci ostatní (soudruzi).A tak ma zaujíma(bez akýchkoľvek postranných úmyslov).Kam zaraďujete vy sám seba keď medzi… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 2. 2015 18:42

Peter: O Putinově kondolenci rodině Němcova v merdiích ani zmínka, ba naopak zprávy jsou plné mediální manipulace s politickými vraždami, které nepřímo obviňují Putina. Čirou náhodou všude pouští zmínky o procesech v 50. letech.
Fialový hnus valí na nás Klus.
Viky: Zdravím, je fajn, že jste se ozval na om.

peter.
28. 2. 2015 18:45

Aleš napsal

Peter: O Putinově kondolenci rodině Němcova v merdiích ani zmínka, ba naopak zprávy jsou plné mediální manipulace s politickými vraždami, které nepřímo obviňují Putina. Čirou náhodou všude pouští zmínky o procesech v 50. letech.
Fialový hnus valí na nás Klus.
Viky: Zdravím, je fajn, že jste se ozval na om.

http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_28/Putin-bude-udelano-vse-pro-to-aby-byli-vrazi-Nemcova-potrestani-7092/

peter.
28. 2. 2015 19:16

to Aleš
Hneď ráno,keď som si prečítal UA obozrevateľa,mi bolo jasné,že na Putina sa celý deň budú vyliavať vedrá špiny.Spolupracovník Porošenka sa vyjadril,že Putin je vinný zo smrti Nemcova aj v tom prípade,že sa to stalo bez jeho vedomia.A dôvod?Putin údajne v Rusku vytvoril tak nenávistnú atmosféru voči opozícii,že bolo len otázkou kedy k takejto udalosti dôjde.Takže na vine je Putin a to aj vtedy,ak by na vine nebol.HlavaXXII.

Kropac
Kropac
28. 2. 2015 19:48

Souhlasím s tím, že nám vládne maloburžoazní ksindl, totalitně řízený velkoburžoasním veleksindlem. Je přece známo z vývoje druhů (Darwin), že vítězí dokonalejší, tedy větší xindl. I jinde jsou jisté nejasnosti. Například pochybuji, že někdo viděl holubici s něčím zeleným v zobáčku a nebyl to holub, třebas na střeše guana. Na druhé straně nesouhlasím s tím, že jsme si před pětadvaceti lety řekli VŠICHNI a jasně co chceme, lépe napsáno co chceme všichni stejného. Rovněž jsem Já a Vy. Pokud by mne chtěl někdo rozkrýt, tak jsem nejspíš hráč. Jako vy. Život je totiž taková hloupá hra. Vyhrát nemůžete, všichni nakonec… Číst vice »