Diskuze k článku


 • Gatta • 26. září 2018

  Otázka také je – „Proti komu by se mobilizovalo ?“

  Myslím, že na ochranu jižních hranic by se našlo i dnes dost dobrovolníků …

 • idiotronic • 26. září 2018

  Báječně modrá je má vojenská knížka…zpívá Žlutý pes. Když jsem nastoupil do konstrukční kanceláře na počátku mé kariéry, odešel jsem krátce na to na vojnu.
  Po mně nastoupil držitel modré knížky , který , ještě než jsem se vrátil, obdržel dekret na byt. Já jsem po návratu musel ještě deset let počkat. V roce 1976 se rozdělilo nejvíce bytů v poválečné historii , ale pak nějaký čas nebyly. Co hájit na státě, který mne sice nastrkává do první linie (ve vojenské knížce vlepen povolávací rozkaz pro případ mobilizace), současně mne pověřuje organizací civilní obrany na aktuálním pracovišti v případě napadení , když oboje nelze provádět současně a za absenci tu nebo tam je v případě války kulka do hlavy?

 • Dana • 26. září 2018

  Vy pacifiste, co mluvite o mobilizaci, vzdyt tech pet a pul vojaku nic nezachrani, samotna Ceska republika by kapitulovala behem nekolika hodin. Toto je znama, fakty podlozena prognoza, nejen od vnejsich analytiku, ale i od ticheho konstatovani ceskych generalu. . Coz je velmi tristni, protoze v budoucnosti se nemusi jednat o typickeho armadniho agresora, ktery prijede s tanky a obsadi vedeni zeme, ale muze se jednat o vyzbrojenou skupinu teroristu, kteri tez sleduji Ceskou republiku a vi, jak a kde je zranitelna. Ciliz by semi-militarni bunky zacali s utokem a rozkladem v miste, ktere je nejslabsi a postupne ziskavali teritorii. Tak mimo jine pracuje islamska expanze. V tomto pripade by vam NATO pomohlo.
  Vystoupite li z NATO, pak by klicova otazka znela, kdo je ten agresor a jak se k nemu stavi spolecnost . Ja jsem presvedcena, ze kdyby slo o ciste preziti ceskeho naroda, tak by vetsina muzu a zen- pripominam i zeny- nejakym zpusobem bojovala. Ja si nemyslim, ze Cesi jsou prizdisraci obecne, par vlastencu by se tam u vas jiste naslo, zvlaste, kdyz by se rezaly hlavy.
  On Putin nepovede Rusko vecne a jelikoz maji Rusove radi diktatory, tak si klidne mohou zvolit V.Zirinovskeho. Ten by chtel opet vybudovat imperium SSSR , podrobit si vychodni staty, protoze mini, ze rusky clovek je jim nadrazeny. Kdyz si bude vetsina Cechu prat zopakovani ruske okupace, pak holt bude zase platit : „Se Sovetskym svazem na vecne casy !“ … Nu coz, svet se bude i nadale tocit kolem slunce, ze……

 • Aleš • 27. září 2018

  Nikdo svéprávný nebude “ bránit“ Nadnárodní Americkou Teroristickou Organizaci. Ta se sice verbálně honosí tím, že byla založena jako pakt obranný, nicméně tahle čistá absurdita byla celou dobu používána v čistě orwellovském duchu. Válka je mír. Útok je obrana. Bezcitnost je humanita. Nenávist je láska. Zlo je dobro…..
  Vlastenectví totiž není totéž co dělání užitečného idiota ve prospěch teroristické organizace, a to ani v případě, že má ta organizace a její chapadla globální dosah.
  Čili srovnávat dnešek a rok 38 a mobilizaci by šlo jen v případě, kdybychom vystoupili z NATO a velký bratr zpoza velké louže by se s tím nechtěl smířit.

 • idiotronic • 27. září 2018

  Eric Best na svých stránkách v textu

  PROČ FDR NESPÁCHAL ATENTÁT NA HITLERA ?

  ,,Mnoho nadšenců do historie už ví, že americký prezident Franklin Delano Roosevelt vyjádřil v dopise kanadskému premiérovi Mackenzie Kingovi radost amerického lidu nad tím, že se uzavřením Mnichovské dohody mezi 29 a 30, zářím 1938 podařilo odvrátit válku. “
  Ignorovat představy mocných a pracovat dlouhodobě proti Hitlerovi vyžadovalo vnitřní odvahu a schopnost riskovat, protože velmoci byly dezorientované (asi ne naposled). V takových souvislostech se mi Edvard Beneš nejeví zbaběle , ale jako odborný politolog.