Diskuze k článku


 • Neználek • 30. června 2015

  Někdy mi připadáte jako trol dezinformátor. Proti českým soudům je možné mít vžemožné výhrady, ale rozčilovat se kvůli negativnímu postoji ke squattingu???

  Není to náhodou psychologická příprava na nucené ubytování imigrantů??? Někdo vám zadal úkol??? Co???

 • nikdo • 30. června 2015

  Já tam žádný rozpor s Článkem 11 odst 3 nevidím. Ale když už…
  Existuje opuštění věci a v NOZ i nemovité, ke kterému dochází nevykonáváním vlastnických práv po nějakou dobu.
  http://www.vzory.cz/vzory/obcan-a-urad/opusteni-veci-v-noz/

 • CROIX • 2. července 2015

  Neřekl bych, že jde o obranu squattingu proti soudci, ale o dosti nešťastnou část zdůvodnění rozhodnutí soudce v dané věci, která je citována. Zdůvodnit rozsudek snad šlo i jiným vhodnějším způsobem. Soudce se tak, podle citace, dostává do rozporu kvůli snaze odůvodnit svůj rozsudek s ustanoveními několika právních norem, které se dotýkají správy (nemovitého) majetku ze strany vlastníků popř. oprávněných uživatelů. Protože „taková povinnost“ je nastolena v případě Cibulky kromě příslušného odstavce LZPS minimálně také památkovým zákonem. Zdůvodnění v této pasáži soudcem v tom smyslu, že proti tomu nejde nic dělat (tedy proti ponechání nemovitosti chátrání a devastaci), podle mě nesvědčí o přílišném důrazu na právní vědomí z jeho strany. Pokud např. necháte chátrat střechu své nemovitosti, i když nebude evidovanou památkou, tak, že padající tašky budou ohrožovat chodce, bude možné vás podle zákona nutit k tomu, aby jste situaci řešil. Pokud by tomu bylo podle soudcova zdůvodnění, možné by to nebylo. V tom je primárně zakopaný pes příspěvku, ne v postupu vůči squatterům, zdůvodnění rozsudku obsahuje řadu dalších právních úvah, které rozhodnutí odůvodňují. Proto bych Tribuna neoznačoval jako dezinformátora.

 • Béda • 2. července 2015

  Uznávaný politik, právník a publicista profesor Zdeněk Jičínský je přesvědčen, že hlavním činitelem, který uvedl do pohybu arabský svět, byla nešťastná, neblahá intervence Spojených států do Iráku proti režimu Saddáma Husajna. Upozorňuje i na další chyby Západu, které podle něj ovlivňují konflikt na Ukrajině….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Zdenek-Jicinsky-Socialni-demokracie-prilis-ustupuje-vsemocnemu-kapitalu-Rusko-nas-neprepadne-NATO-zbytecne-vyhrocuje-situaci-382286

  Zeman mluví o omylu, právník Jičínský o chybě při napadení Iráku. Proč ani jeden z nich nemluví o mezinárodním zločinu globálního významu?