Diskuze k článku


 • Bety • 8. března 2019

  Promiňte mně neznalé, ale nemá vliv na čistotu ovzduší také zeměpisná poloha?
  Všimla jsem si, že všechna ta vyjmenovaná čistá města (Helsinky, Stockholm,
  Tallin, Edinburgh, Glasgow) jsou bez výjímky v bezprostřední blízkosti moře,
  tudíž proudění vzduchu tam musí být značně odlišné od měst ve vnitrozemí.
  Netvrdím, že topení uhlím je bez viny, ale na druhou stranu jsem se dočetla,
  že největší podíl na vzniku polétavého prachu má kupodivu zemědělská činnost.
  Navíc jakékoli řešení pomocí zvýšených daní s v podmínkách kapitalismu nezlobte se, nepříliš důvěryhodným následným přerozdělováním…

 • Kvalitni zajoch • 8. března 2019

  Ten nejhroznější Moravskoslezský kraj! Bylo by potřeba jej odstěhovat od sousedství Katovic. Pomohlo by. Podle toho co jsem četla se Katovice na ostravském smogu podílejí až z poloviny. Za totáče to prý bylo i NDR, ale tam to snad skončilo. Samozřejmě, Polsko nemá na čištění exhalací v průmyslových Katovicích peníze. Musí platit americkou válečnou základnu na svém území a musí kupovat drahý americký zkapalněný plyn, aby podpořilo své zaoceánské přátele.

 • orinoko • 8. března 2019

  Co dodat? Kromě smogu Lešek zasobi Česko i nekonečnou kafilérii, toxickým bordelem, namyslenosti typu tureckého erdragona a ukázkou bezprecedentního lízání emerickeho čokoládového serazovaciho nádraží.
  Duševní stav toho obyvatelstva je mi naprostou záhadou. Mým známým polska korová bez teljonka sdělila při návštěvě koncentračního tábora, že vstupní lístky jsou vyprodaný. Jejich syn za chvíli s drzosti sobě vlastní anglicky žádal o vstupné. Samozřejmě že lupeny byly.
  Bolek a Lolek … tam funguje i mentální kafilérie. Ta vlastně především.