Migrace do Evropy je důsledkem nedostatku vody a kvůli tomu potravin

Migrační krize není nic jiného než krize nedostatku vody v zemích, které jsou drancovány vlastními režimy a různými korporacemi. Voda chybí v zemědělství i v průmyslu, pak přichází bída, hlad a války. Nás se to týká také!

Co znamená nedostatek vody?

Nedostatek vody, znamená nedostatek potravin. Nedostatek potravin přivádí lidi do zoufalé situace a k hledání řešení přežití. Tím je migrace. To vede ke katastrofám a válkám regionálním, státním a následně kontinentálním. Země ztratily kontrolu nad zdroji z vody, nemají peníze na obnovu infrastruktury. Nedostatečný je rozvoj infrastruktury, neexistuje vodohospodářská koncepce, neinvestuje se do ochrany zdrojů pitné vody a čištění vody odpadní. Vše souvisí s vodou, zemědělstvím a potravinami.

Migrační vlna je důsledek a je pouhou předzvěstí toho, co přijde.

V Evropě utratíme za potraviny cca dvacet procent veškerého příjmu. Evropská populace má obrovský problém, jak zhubnout. Zemědělci tvoří nadvýrobu. Potraviny pálíme, zaoráváme nebo vyléváme na pole. A toto vše dotujeme a tím v podstatě dochází k rozkrádání veřejných rozpočtů.

V chudých zemích zaplatí lidé za potraviny z veškerého svého příjmu 80-90 procent. V důsledku sucha dochází k zdražení potravin a lidé si je nemohou dovolit nebo nemají vůbec nic na život. Veřejné rozpočty jsou zde již rozkradeny.

Co přichází, když není dost jídla nebo lidé nemají na drahé jídlo peníze?

Stát, resp. státní systém začne rozdělovat potravinovou pomoc a dotace. Tento systém velmi rychle přejde pod vliv oligarchů, kteří rozjedou obchod s bídou. S podporou zahraničních firem, které chtějí ovládnout místní monopoly, začnou oligarchové sebe presentovat jako politické strany. Nabídnou lidem řešení chudoby. Jejich skutečným cílem je vydělat na úkor státní poklady a zbídačených lidí. Rychlý vstup těchto „politiků“ k  moci vede k dalšímu drancování veřejných financí, tentokrát již „legálně“.

Důsledkem je ještě větší chudoba. V zemi, kde není, co rozkrást kradou nejvíce ti nahoře. Ozbrojené složky drží lidi ve strachu a bezmoci.

Jak přežít?

V této situaci prostá snaha o přežití dává do pohybu desítky miliónů lidí a stejné skupiny, které drancují státní kasy, si udělají další kšeft i z migrace a snahy lidí zachrání život nebo ho mít slušný. Totéž fungovalo v době 2. světové války, při možnosti úniku bohatých židů před plynovými komorami a jejich emigrací z okupovaných území, které zneužívali mafiáni napojení na nacisty.

Německo, které má 80,8 mil. obyvatel, přijme cca 700-800 tis. utečenců. Jde o cca 1% z celé německé populace a je to nejvíce z celé Evropy, ale přijetí těchto migrantů neřeší důsledky nedostatku vody, korupci, neexistenci funkčního společenského systému v zemích bývalé Persie nebo Egypta, Sýrie či Libye. Navíc kritická situace s vodou je i v Indii, Pákistánu a Číně, která snad jako jediná z těchto zemí má zdroje, pro realizaci řešení.

Ze strany utečenců je migrace jediný logický krok. Někdo z rodiny emigruje a vytvoří předmostí v zemích západní Evropy. Následně za ním přijde celá rodina.

Podle propočtů vodárenských odborníků je akutním nedostatkem vody již dnes ohroženo 1,2 miliardy lidí, dle zdrojů z OSN jde o více než 2 miliardy lidí. S přibývající populací bude na světě do roku 2030 o 40 procent méně vody, než bude potřeba …

Co je řešení?

Řešením tohoto stavu není potopit čluny převážející migranty do Evropy, ani přijmout statisíce uprchlíků, před „válkou“. Protože podstata problému ve zbídačených zemích trvá. Je proto jisté, že poté, co přijdou první statisíce uprchlíků, přijdou další milióny a poté desítky miliónů lidí, kteří bez vody bojují o holý život, budou chtít žít a mají právo žít. Otázka migrace je otázkou vody a to nejen v České republice a v Evropě, ale na celém světě.

Řešením migrace je pomoci nastavit systém v daných státech. Začít investovat tam do obnovy vodárenské infrastruktury, ne tady do utečeneckých táborů a lágrů.

Nás se to netýká?

Dokud toto politici nepochopí, pak je otázka migrace pro nás další zásadní důvod, proč mít vodu a vše s ní související v rukou měst a obcí, případně státu a ne v rukou koncernů. Jinak můžeme za několik let skončit podobně.

Otázka je: Kam budeme utíkat my?

Úryvek z knihy autora Proč? Ne/ Budeme pít nezávadnou vodu za rozumnou cenu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
22. 9. 2015 13:31

no a jak dopadl Bibi ( nejvyšší jeruzalémský lichvář ) v Moskvě, pojede ( či už jel ) domů, aniž by musel mít na sobě kvalitní kevlarový pampers – ono kdyby totiž Kreml chtěl, tak do pár dní pošle všechny izraelce od mrtvého moře na gumových člunech taky do Evropy. ..)

abx
abx
22. 9. 2015 13:53

Bibi by bol schopny nahodit aj cervene trenirky, aby sa ukazal v lepsom svetle. podla mna toho vela nevybavil, Putin zarazil izraelskemu letectvu vyhliadkove lety nad Syriou, s tym sa musia zmierit…

Béda
22. 9. 2015 14:15

Béda napsal

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1311/washington-s-blog-pod-ci-falesnou-vlajkou-valci-islamsky-stat

Prezident RF by o tom, i o „válce“ USA s IS a seznamu teroristů mohl povykládal v OSN.

Béda
22. 9. 2015 16:36

Podvraťáci najednou otáčí. http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/381355-usa-meni-strategii-boje-s-islamskym-statem.html Anebo chtějí bombardovat Asadovy jednotky.

Viky
Viky
22. 9. 2015 17:33

to: ABX, Fajt- o čem jednal je v podstatě jasné, jak dopadl těžko říci. V současnosti je Izrael tichým přirozeným spojencem Assadovské Sýrie. I Izrael je ohrožovaný IS. Styčných bodů je více, třeba Drúzové, žijící jak v Izraeli, tak v Sýrii. Přes všechno co se mezi Sýrií a Izraelem stalo, je za posledních cca 40 let jejich přímá hranice nejklidnější částí izraelských hranic. Izrael podporuje aktivity RF v Sýrii, ale má obavy, aby se do rukou jiných spojenců Assada, Libanonců z Hisballahu, nedostala některá technika dodávaná z RF. Jedná se např. o protilodní rakety (Izrael nemá adekvátní obranu svých lodí),… Číst vice »

fajt
fajt
22. 9. 2015 18:00

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,18874225,ue-podjela-decyzje-podzial-120-tys-uchodzcow-przeglosowany.html#MT ( diskuze byla zastavena pro neskutečné množství negativních a velmi emotivních ohlasů ) – hold poláci ( jejich vláda ) se nechali uplatit, v tuto chvíli je Visegrádská čtyřka kaput. ..)

fajt
fajt
22. 9. 2015 19:24
idiotronic
22. 9. 2015 20:50

Na stránkách PL v článku Pramen Vltavy vyschl píše Jan Veleba, že ekologickým experimentem s bezzásahovým pásmem bylo letos zjištěno, že 20% nově vzrostlých stromů je již suchých. Letní teploty ve zdravých částech šumavského lesního porostu dosahují 30°C, zatímco v odumřelých částech (suchých) 65°C. Autor říká, že v kronikách není vyschnutí pramene dosud zaznamenáno. (smrková monokultura byla vysázena pro spotřebu nábytkářů v Rakousku).
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/pramen-vltavy-vyschl-brabec-odletel/
Na sobotu svolává setkání starostů a občanů na 10.00 před obecní úřad Kvilda
(podrobnosti ve sloupku)

Béda
22. 9. 2015 23:45

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evropa-ukazala-jak-je-odpovedna-Takto-pohovorili-Merkelova-a-Hollande-kdyz-jim-ministri-vnitra-schvalili-kvoty-na-uprchliky-400419

Ti, kteří mají vinu na migraci, ti kteří rozeštvali svoji omezenou politikou EU a ženou ji k bankrotu, ti kteří podpořili fašisty v Kyjevu slaví dnes, že se jim podařilo položit základy rozpadu Schengenu a EU. Západní imperiální centra ovládli blázni.

Petrpavel
Petrpavel
23. 9. 2015 9:52

Krá.a černop.delnická :
https://www.youtube.com/watch?v=XA3E_U7MxgI

Gatta
Gatta
23. 9. 2015 10:17

Petrpavel napsal

Krá.a černop.delnická :
https://www.youtube.com/watch?v=XA3E_U7MxgI

No ona paní Riotová, která se nám za Lisabonskou smlouvu dokonce osobně zaručila, ona vlastně mluvila pravdu.

Věci se projednávají společně a není to dokonce ani žádné „o nás bez nás“ … akorát jsme si to celé představovali trochu jinak.

Sio
Sio
23. 9. 2015 13:23

Tak s tímhle se u Čulíků trefili. Zbýva si jen domýšlet, kdo byli ti nekulturní Slováci, co nebohému čínskému cestovateli chtěli ukrást kolo.
http://blisty.cz/art/79146.html

fajt
fajt
23. 9. 2015 13:30
Gatta
Gatta
23. 9. 2015 13:56

Nemohu to dnes dohledat, ale včera jsem narazil na maďarské video, kde je vidět co po sobě ti nemajetní zanechávají. Jednak okolo dálnice, kde prošli, a potom tam bylo video z místa kde nocovali – oblečení, karimatky, stany, boty, jídlo – všeho tam zůstalo doslova nastláno – to už nebuou asi potřebovat. Nebo vědí, že v dalším městě dostano novou a čistotou humanitární pomoc.

Tak jen pá odkazů na fotky:
https://www.facebook.com/spravodajska.alternativa/photos_stream?ref=page_internal

Zde video z jiného takového nocování:
http://video.aktualne.cz/sibik-uprchlici-prekracuji-srbsko-madarskou-hranici-jak-chte/r~7b8c9eaa589711e5adcb0025900fea04/

A jak říka reportér: „Jediné jak můžeme pomoci je – přijet po nich uklidit.“

A článek s fotkama:
http://michalmaly.blog.idnes.cz/c/477633/jsou-jak-zver-ale-media-o-nich-lzou-a-lhat-neprestanou.html

Béda
23. 9. 2015 14:09

RED 23|09|2015 „Pan předseda vlády chystá vyváženou pozici k Evropské komisi, abychom neeskalovali situaci nějakými soudními spory,“ prohlásila Valachová. „Není vůle ze strany ministrů za sociální demokracii tu situaci eskalovat do soudního sporu,“ dodala ministryně školství. Proti soudnímu sporu se výslovně ve středu postavil také ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier. My na sebe vezmeme ty závazky, které nám z dohody v Evropě budou plynout, o tom by neměl nikdo pochybovat,“ uvedl ve středu v Senátu ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Podle něj jedině společný postup dá Evropské unii sílu se s přílivem uprchlíků vyrovnat. Co dodat? Banda zbabělců, která tímto… Číst vice »

Gatta
Gatta
23. 9. 2015 14:11

Ještě video z maďarských hranic:
https://www.youtube.com/watch?v=uV3pt3jWgKY

Béda
23. 9. 2015 14:11

První zradili tradičně Poláci (jejich politici), kteří přijali výměnný obchod. Jako druzí v pořadí zrazují čeští „sociální demokraté“, kteří vždyxcky měli rádi války a v poslední době krom podproy „humanitárních“ tažení NATO, podporují kyjevské fašisty. Nakonec v tom zůstanou sami Maďaři se Slovákama.

Béda
23. 9. 2015 14:52

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/TV-ziskala-bombu-Toto-si-pry-zamestnanci-Generalniho-stabu-nasi-armady-mysli-o-uprchlicich-Romech-a-USA-400523

„Každý osmý zaměstnanec Generálního štábu Armády ČR představuje bezpečnostní riziko pro českou armádu i pro naši zemi. Vyplývá to z interního dokumentu, který vypracoval tým armádních psychologů a který se podařilo získat televizi Prima. Ta o tom informovala ve své zpravodajské relaci…Bezpečnostními riziky jsou podle této analýzy především rasismus, xenofobie, agresivita, ale i tvrdý nesouhlas vojáků a generálů se zahraniční politikou a vojenskými postoji ČR.,,

Sasin
Sasin
23. 9. 2015 20:27

Nejvíc kreténů žije ve městech, tam se všechno dováží. Tak se přece odjakživa krade z dlouhou rukou na venkově. A nelžete!!!!

Gatta
Gatta
24. 9. 2015 6:20

fajt napsal

https://www.facebook.com/462575803910542/videos/533959320105523/?pnref=story

Si zkusím tipnout kam šli …
Na Sibiř – budovat Novou hedvábnou stezu ?? :-)

fajt
fajt
24. 9. 2015 6:23

Gatta napsal
Si zkusím tipnout kam šli …
Na Sibiř – budovat Novou hedvábnou stezu??

jsou mladí, zdraví , silní a plni elánu, podají větší a kvalitnější výkon než předražená západní technika :-)

fajt
fajt
24. 9. 2015 11:08

comment image

Béda
24. 9. 2015 11:12

fajt napsal

comment image

To není žádná novinka. V Mnichově udělali „spojenci“ to samé. Opět se prokázalo, že jsou kdykoliv připraveni ve svém zájmu „humanitárně“ vrazit slabšímu chráněnci kudlu do zad.

Béda
24. 9. 2015 11:15

fajt,

to nás opět přivádí k otázce, že někdy je velice obtížné rozlišit přítele od nepřítele. Někteří jelimani si dodnes myslí, že jestřáb může být kamarádem křečka.

Béda
24. 9. 2015 12:05

Za BLBOST a ukvapenost železné Brunhildy má platit celá Evropa – i ti kdo na to nemají: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381550-merkelova-chce-stejnou-peci-o-bezence-v-cele-eu.html Erdebaba kupř. tvrdí: „…Evropa potřebuje dlouhodobý mechanismus pro spravedlivé rozdělování uprchlíků mezi členské státy…“ Zajímalo by mně co znamená podle ní „SPRAVEDLIVÉ rozdělování uprchlíků“. Podle toho by téměř všichni měli skončit v USA a něco taky ve Francii, VB a v Německu. POdle čeho chce určovat spravedlnost?

Gatta
Gatta
24. 9. 2015 13:48

Béda napsal

fajt,

to nás opět přivádí k otázce, že někdy je velice obtížné rozlišit přítele od nepřítele. Někteří jelimani si dodnes myslí, že jestřáb může být kamarádem křečka.

Snadné – nepřítel obvykle není spojenec který je slabší a na vás závislý .

Více viz „Vladař“.

Béda
24. 9. 2015 16:37

http://echo24.cz/a/ige5K/mame-vracet-migranty-pta-se-cesko-evropskeho-soudu Nejvyšší správní soud (NSS) podal k Soudnímu dvoru EU takzvanou předběžnou otázku, jež má vyjasnit oprávněnost zajišťování migrantů za situace, kdy české právo nedefinuje objektivní kritéria „vážného nebezpečí útěku“. Otázka se konkrétně týká cizinců, kteří mají být podle dublinských nařízení přemístěni do jiného státu unie k posouzení jejich žádosti o azyl. Informovala mluvčí NSS Sylva Dostálová. Podle NSS byla dosavadní policejní praxe při zajišťování cizinců předvídatelná, měla oporu v zákoně a nevykazovala prvky svévole. Krajský soud v Ústí nad Labem ovšem nedávno rozhodl, že dublinská nařízení vyžadují v jednotlivých zemích zákonné vymezení objektivních kritérií, na jejichž základě lze v… Číst vice »

Béda
24. 9. 2015 19:29

http://pravyprostor.cz/syrsky-uprchlik-s-rodinou-chceme-zit-jen-v-nemecku-ne-jinde-v-eu-jinak-se-vratime-domu/ „Rodina imigrantů ze Sýrie požaduje, aby se mohla usadit pouze a jen v Německu a odmítla žádat o azyl v kterékoli jiné evropské zemi. Housam Kbieh, který cestoval do Evropy se svou ženou a dvěma syny, pohrozil, že se vrátí do Sýrie, jestliže se jeho rodina nebude moci usadit v nejmocnějším členském státu EU, který nabízí velkorysý systém sociálních dávek a politiku otevřených dveří. Kbieh a jeho rodina jsou nyní ubytováni ve starém vojenském táboře na severu Mnichova, který byl transformován na přistěhovalecké centrum. Otec dvou dětí řekl v rozhovoru pro média, že by se vrátili do Sýrie, pokud… Číst vice »

Béda
24. 9. 2015 20:07

http://medzicas.sk/nechcete-upratovat-v-ubytovni-pre-migrantov/

Ti co podle paní Makrelové budou pečovat o německé důchodce a plnit německou státní kasu nemají péči ani sami o sebe.

Béda
24. 9. 2015 20:16

http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/132368-cirkev-spustila-web-pro-pomoc-uprchlikum-muzete-nabizet-ubytovani-i-vyuku-cestiny/

Čekám, že se křesťanští politici, kteří církvi přifařili „restituce“ pochlapí. Kolikpak muslimů si veme domů Kalousek, Bělodrábek, starý dobrák, který má k lidu blíže Schwarzenberg, Polčák, Śtětina? Když podpora tak by kluci měli jít ostatním příkladem.