Diskuze k článku


 • Aleš • 10. ledna 2020

  Tento článek z e-republiky jsem ihned včera poslal do světa, ať si naši zásTUPCI, počtou, ať se dál čučkaři ztrapňují, velitelé ozbrojených složek ať dál básní o spojeneckých závazcích a odhodlání na věčné časy a nikdy jinak s SS americkými a Nadnárodní Americkou Teroristickou Organizací. Všeho jenom do času. Nikoho takového přeci nepotřebujeme a ono to občanům dojde. Kolik zemí tahle teroristická organizace ještě vybombarduje do doby kamenné? Maximálně jednu, protože všechny země nemají protiraketový účinný deštník, ale při tomto pokusu poletí rakety a vytvoří kanadsko-mexický průliv. Kdybych se měl bát, že dopadnu jako Sulejmání, raději ani nevylezu z postele.
  Navíc by se měl začít bát někdo jiný, kdo si pozval válku do svých měst, obýváků i ložnic. Kolik kontejnerů se po světě pohybuje a kolik dronů může vlastnit jakýkoliv civilista? Kolik lidí inspiruje nové paradigma, že zabití kohokoliv nepohodlného může být prohlášeno za sebeobranu?
  Nemyslím si, že když tzv. globální prediktor/nadnárodní řízení došlo k tomuto bodu za těchto vysokých rizik pro samotnou existenci biologického druhu a možná i života na zemi, že by zároveň mělo promyšleno i takové otázky, které jsem položil. Ti tak mají plány, jak a kam utéct, když to praskne nebo plán relativně poklidného přenosu centra. Jenže mnoho věcí si vždy začne žít svým životem a proto tady ještě uvidíme asi ještě několik pokusů o převržení šachovnic. Jenže nepočítají s jinou úrovní. Poprvé se s tím setkali u Minských dohod. Rusko je dodržuje a s tím podle mne nikdo nepočítal. A podruhé by to mohlo být vystoupení zemí z NATO. To by bylo teprve převržení velké šachovnice!
  Klinická smrt hadra.
  S potměšilým úšklebkem na závěr konstatuji, že Bašár Assad je stále prezidentem Syrské arabské republiky. A taky na něj bylo mířeno.

 • Patrik • 10. ledna 2020

  Mě udivuje, s jakou rychlostí Írán jmenoval nástupce Sulejmáního – jako by s jeho odchodem už počítal. K tomu pak to íránské ostřelování amerických základen v Iráku, které lze nazvat atrapou odvety (dohromady žádné škody a informování USA předem, kam se bude střílet). Dále ta sebejistota Trumpa. V neposlední řadě – Rusko akci označilo jen za americké dobrodružství a v dalším mlčí. A pokud se potvrdí, že Írán omylem sestřelil ukrajinské letadlo, protože si myslel, že jde o letadlo americké, tak Putin se může opravdu jen smát (samozřejmě ne těm zemřelým!) – protože tohle je to nové CKR (centrum koncentrace řízení), kterému Rusko mělo posloužit jen k čistkám v Sýrii a pak Sýrii Íránu předat jako na stříbrném tácu a odpoklonkovat se ?

  S článkem souhlasím, ale na druhou stranu, co se změnilo? Kdysi se nepohodlným dávali bomby pod auta, najímali se snipeři a jiní atentátníci, dnes už to běží sofistikovaněji – pustí se dron. A tady mi ve vztahu mezi Trumpem a Íránem visí ve vzduchu něco, co mi připomíná vztah Trump-Kim.

  A když v tom mám vidět skutečnou pointu, tak Trump (americký Gorbačov) i Írán sledují stejný cíl, cíl globalistů – a tím je odpis dolaru. A tak jako změna dolaru v petrodolar byla spojena s krizí na Blízkém východě (obzvláště Jom-kipurská válka –
  https://aeronet.cz/news/jak-se-dolar-menil-v-petrodolar-a-jak-k-tomu-poslouzil-izrael-zopakuje-se-s-koncem-petrodolaru-krize-1973-a-s-ni-i-valecny-konflikt-proti-izraeli/ )
  tak i nyní je žádoucí nějaký konflikt/napětí na Blízkém východě, protože vysoké ceny ropy a zlata = likvidace dolaru.

 • Patrik • 10. ledna 2020

  PS – k pádu letadla Putin Zelenskému ihned kondoloval
  http://kremlin.ru/events/president/news/62549

 • orinoko • 10. ledna 2020

  Vyloučít samozřejmě nelze nic, ale halicske letadlo vůbec nemelo vzletnout. Dá uz si tu někdo tu praci, aby zjistil jak všechno casove probihalo, anebo to musím udelat sam? Z dostupných zdrojů , pořízených na mobil , vyplyva, že letadlo nejspíš bouchlo. Není jasné , kam letelo, a také lze pripustit, že explodovala za letu. Nebylo vidět nic, co by k němu priletelo.
  Ale vsichni mají jasno. Já vám zavidim.

 • orinoko • 10. ledna 2020

  No to je parada , bezpečnostní expert Sandor boduje!! Koluje prý vtip, který ale já osobně bohuzel slyším poprve.
  „Vite , kde začíná pravda? Tam, kde končí signál České televize.“
  Tak to je na Oskara. Tak bych rekl, že Krejciho.

 • Dana • 10. ledna 2020

  Tak jednoduche to zas neni Stane.
  Nez se Americane v teto zalezitosti na nekoho zameri k likvidiaci, vydaji mnoho varovani. Prijdou formalni rezoluce na OSN, pak se urceny terorista da na verejny seznam nebezpecnych nepratelu USA .. Teprve pak Pentagon zahaji patrani a sledovani suspektu. Je to protokol, stejny v pripade Usamy bin Ladina nebo Abu Bakra-Baghdadiho..General Soleimani byl na teto likvidacni listine, byl si vedom rizika, kdyz letal bezstarostne po rajonu nekolik let. . Holt drivejsi americka vedeni se obavala dopadu zabiti Sulejmana a tak to nebylo provedeno. Tech osob, co je na listine pro pripadnou assasinaci je nekolik. Jednim z nich byl designovany iracko-palestinsky terorista z vedeni Hezbolahu, ktery zaroven ucinkoval v irackem parlamente, Mahdi Al- Muhandis. V Iraku, kde dle nepratelu USA tvrde vladne americky okupacni teror.. Tento iracky vladni cinitel a dalsi dzihadiste zahynuli se Sulejmanem. Muhandis byl v boji proti krizakum spojena nadoba se Soleimanem a jeho Quds. O nem se moc nemluvi, ale Americane se zbavili nekolika much jednou ranou. Ani Iracane moc neoplakavaji Muhandise, nejhlasitejsi protest je proti porusovani iracke suverenity.

 • orinoko • 10. ledna 2020

  Než právě tady se bude blabolit nepodložené blbismus, tak doporučuji diskusi na Nové Republice pod následujícím odkazem. Jsou tam řečený veci, které žádný parchant z české teroristicke info kraksny nikdo nemíní ani nahodou.
  A teď vy , debilove smrdici z Dvořákova lejna, prineste argumenty proti recenemu.

  http://www.novarepublika.cz/2020/01/karasjov-usa-sestrelily-boeing-v-iranu.html#comment-form

 • Vaska • 10. ledna 2020

  Orinoko napsal – No to je parada , bezpečnostní expert Sandor boduje!! Koluje prý vtip, který ale já osobně bohuzel slyším poprve.
  „Vite , kde začíná pravda? Tam, kde končí signál České televize.“
  Tak to je na Oskara. Tak bych rekl, že Krejciho.

  Proboha kde žiješ – to jseš 100 let za opicema – to není vtip a navíc už to je staré
  stejně jako tohle: čt vysílá 3 druhy zpráv:
  1. pravdu – a to čas
  2. polopravdu – počasí
  3. a zbytek jsou samé lži
  nic ve zlém – dělám si srandu

 • orinoko • 10. ledna 2020

  Hele, vasko, parada. Žádný problem, já jsem vážně zpozdily. Tyhle věci vůbec neznam. Ale mají fazonu.

 • orinoko • 10. ledna 2020

  Tady máte toho svého velediskutera z emi inkubatoru. Madame Bathory.
  Prostě , co pruhovaný debil cini, dobře cini.
  Až si zanedlouho svet začne podobným způsobem nachazet svoje cíle v emerice, tak přitom třeba zakuka kdejaka mandelinka z USA.
  Žádná škoda auto.

 • Vaska • 10. ledna 2020

  Orinoko – já už jsem taky postarší ročník a mám trochu delší vedení – třeba když jsme se dohadovali o bateriích k el. autům.
  K těm vtipům – myslím že s náma jako národem to ještě není tak špatné když stále dokážeme švejkovat.
  Tyhle vtipy chodím číst na diskuze ve „lživých webech“ abych se ubezpečil že „nejsem poslední čech“ ale hlavně proto že se tam občas objeví hláška proti které je Hašek se svým Švejkem hadr.

 • orinoko • 10. ledna 2020

  Nejdříve jsem byl na.sran, ale přece jen Jenik, celou současnou horkou situaci v celku dotáhl na hodně vysoký level.
  Já osobně si myslim, že od Zemana z Hradu ocenění dostal naprosto opravnene.

  http://ceskapozice.lidovky.cz/forum/trump-je-rukou-allahovou-svym-rozkazem-dal-irancum-silnou-kartu.A200107_172911_pozice-forum_lube

 • orinoko • 10. ledna 2020

  Tak, a už toho mám plnou zubní nahradu.
  Émerický významný zdroj pravi, že kripl Kacer, aby ustal ve vlastní partaji /sic/ im PIC ment, tak musel odměnit některa republikanska , válečne zhyrala, hovada. A jedno z nich , anebo jich bylo vice?, chtělo důkaz válečné loajality betonového lejna. Představa byla konkretni. A tak k tomu doslo.

  Nacek Bolton údajně trpí dost šíleným depresemi , tak dlouho chtěl Írán na talir, až se toho nedockal.
  Nacek Bolton, by měl být Íránem v rozumném časovém horizontu uveden do lezate pozice.
  Lejna typu PatreUS, Clarke, Wolfowitz, a podobne zrůdy , a není jich malo, by měla konečně také najit svůj klid.
  Není kam, spechat. Chce to jen trpelivost.

 • Patrik • 11. ledna 2020

  Írán přiznal, že letadlo sestřelil omylem
  https://vz.ru/news/2020/1/11/1017604.html
  https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/202011172-kRYOB.html

 • Patrik • 11. ledna 2020

  „Írán přiznal, že letadlo sestřelil omylem“ – trocha konspirace:
  „Pilot, který přežil“
  https://ukrainianwall.com/society/23833-eto-neveroyatnoe-chudo-pilot-reysa-tegeran-kiev-vyzhil-dal-pervoe-intervyu
  Letadlo americké výroby, na palubě bylo 11 Ukrajinců, startovat prý mělo v 11 večer – dost bylo USA a Izraele (židů)?

 • Patrik • 11. ledna 2020

  Nové video o pádu letadla
  https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/202011172-kRYOB.html

 • Patrik • 11. ledna 2020

  Ještě k té konspiraci:
  Nedávalo mi smysl, proč zpráva z Íránu přišla až dnes – 11.1., dle mého měla přijít už včera 10.01.2020 (11, 22 a obzvláště, když včera bylo zatmění Měsíce). Teď už to ale je podle mého očekávání – 20:05, 10.01.2020
  https://twitter.com/JZarif/status/1215847283381755914

 • Bety • 11. ledna 2020

  Já bych ten nadpis rozšířila. Milujte nás, nebo vás zabijeme. Ale pokud by se
  nám vaše smrt hodila, tak přestože nás milujete máte smůlu.

 • orinoko • 11. ledna 2020

  Patriku, to je velmi pozoruhodný moment nejen této udalosti. Jen škoda , že nemám kappaCITY compu. – To není myšleno zle. Jde jen o to, co všechno bych si musel dát dohromady v mnoha historických souvislostech.
  Jezisimarja, co všechno musí člověk vstřebávat a držet po kupe?
  Mně se dneska čím dále tím víc stava, že něco vstřebám , ale pak rychle …ani vlastně nepremyslim… jsem na útěku před NORD stream a podobnými zalezitostmi.

 • orinoko • 11. ledna 2020

  Ad Gatta, Kmonicek je skvely. Ale bohuzel se velmi myli. Ve smyslu následujících udalosti.
  Nehoří ta věc veřejne, začala bouchat mimo „rozlišovací schopnosti“ info kretenu typu ECHO24 a podobne obskurní inFORMACE.
  Ve hře není uklidnění dle Kmonicka, ve hře je velmi horký konflikt. Emi ami debil nesnáší Rusa v Hormuzskem prulivu, na Iráku chce šílene vypalne za odchod, který nemá v umyslu ani nahodou, kripl Kačer útočil i na šéfa jemenskeho hnutí odporu / ale tam neměl nacek bodec přesně souradnice/ , emi ami lejno bylo těžce pokoreno, protože NESMELO zasáhnout proti íránským raketam, letícím na jejich rypaky, ale hlavně … Írán se behem snad dvou dnů poučil tak, že jiní NATO potřebuji celá staleti.
  Mnozi se počet zemi, které nehodlají svoje území poskytnout emerickemu rypaku, potažmo jeho židovskému chrochtalovi , k jakémukoli útoku na cizí stat.
  Secteme základní udaje: Rus je „pritomen“ v Libyi, Perském zalivu, v Syrii, teď už to začíná i v Iráku, Katar přes vazalskou skutečnost už nechce mít nic společného s nekonečným válčením se kdekym jen proto , že nějaký emi amy beton skrHOLA bude kolem sebe ukazovat prstem.
  Kmonicek velmi poučene komentuje proběhlé veci, ale nějak nedohledl, že vlastně probíhají dal.

 • Patrik • 11. ledna 2020

  @orinoko
  „Patriku, to je velmi pozoruhodný moment nejen této udalosti“
  Irinoko, jsou čísla 27 (9) a 29 (11). Jestliže se něco stalo 8.1. (9) – „nižší level“, vysvětlení mělo logicky následovat 10.1. (11) – a to“vyšším levelem“ . A když v datu 10.1.2020 byla jedenáctka jak samostatně, tak i jako vlastní dvojnásobek, tak to mělo být vysvětlení „levelem nejvyšším“ – a tak se také stalo. Dohledávání data vypuštění informace o přiznání Íránu u mě bylo vedeno touto optikou a opět jednou mě tato optika nezklamala. Jedenáctka je totiž výše než devítka, a to nikoliv jen kvantitativně, ale především kvalitativně. Zde ale není prostor to vysvětlit více.

 • Patrik • 11. ledna 2020

  PS @orinoko
  „Nejvyšší level“ potvrdil, že Írán není suverénní země- jak jinak, žádný Fénix, který jen tak povstal z popela a donutil Obamu a světové mocnosti 5+1, aby tančily tak, jak Írán píská, to nikdy nebyl a ani není. A pro mě o to větší důvod nekritizovat Putina za postoj k Izraeli a židům.