Míří Česká republika k fašismu?

Před zhruba rokem až rokem a půl  jsem napsal články „Déja vu“ o reminiscencích na dobu před světovými válkami  a „Míří USA k fašismu?“ (o zemi, která se řídí v politické praxi  programem PNAC a podle slov jejího prezidenta – Nobelisty míru „Nyní musí mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musí zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebuje, aby dělaly.“ )  Dnes bohužel musím napsat podobný článek o směřování ČR.

Proč?

Posuďte sami:

  • Ministr zahraničí podpořil svojí přímou účastí neústavní, násilný, neparlamentní, nevolební   puč s přímým vlivem cizích států na Ukrajině (otázku, jak by reagoval na podobný pokus cizího ministra, případně na pokus o neústavní, neparlamentní, nevolební státní převrat v ČR, nechávám bokem).
  • Tento ministr a jím vedené ministerstvo opakovaně a dlouhodobě podporuje na Ukrajině pučistický režim, který jako jeden z prvních kroků přijal diskriminační zákony vůči rusky mluvící menšině a začal účtovat s politickou opozicí, až to dospělo tak daleko, že zakázal opoziční strany neloajální pučistické vládě. Ministr zahraničí ČR nechává bez povšimnutí boření pomníků padlým obětem 2. světové války s nacismem na Ukrajině a jejich nahrazování pomníky nechvalně proslulého Stěpana Bandery. Ministr zahraničí ČR přehlíží zločiny proti civilnímu obyvatelstvu, nacistickou symboliku, řeči ukrajinského premiéra o ruských podlidech, opakované vraždy nepohodlných žurnalistů a politiků na Ukrajině.
  • Ministerstvo zahraničí ČR přehlíží fašistické projevy svého emisara pro pro energetické otázky.
  • ČR jako jedna ze 4 zemí hlasovala v OSN spolu s USA, nacistickým kyjevským režimem a Kanadou  proti rezoluci o zákazu propagace fašismu navržené RF.
  • Vláda ČR nechává bez povšimnutí registraci Sudetoněmecké strany v ČR, nevšímá si přepisování dějin 2. světové války a prohlášení lidí jako univerzitní „profesor“ Tomáš Klvaňa o tom, že ČR byla ve 2.světové válce dobyta nikoliv osvobozena, nevšímá si pokusů o rušení pomníků hrdinům 2.světové války, nepřipouští alternativní (neklvaňovský) pohled „ruských vlků“ na dejiny 2.SV, kteří chtějí symbolicky  uctít v době 70. výročí vítězství nad nacismem své předky –  oběti boje s nacismem a vzdát jim hold. Vláda ČR nechává bez povšimnutí volné působení kyjevských pučistů na pražském Staroměstském náměstí i s jejich symbolikou.
  • Premiér ČR považuje za větší hrozbu pro bezpečnostní zájmy ČR přejezd kolony neozbrojených motorkářů než přejezd bojové kolony ozbrojených  pancéřových vozidel vývozců válek a neustále kárá Rusko za vměšování na Ukrajině, přičemž proti vměšování českého protektora na Ukrajině a jeho četným válečným intervencím v nejrůznějších místech světa nemá nejmenších výhrad.
  • ČR od svého vstupu do NATO se stala spolupodílníkem na imperiálních válkách, které nemají s obranou ČR nic společného a vážným způsobem ohrožují bezpečnost českého státu.
  • Česká vláda připravila ke schválení zákon o všeobecné branné povinnosti pro muže i ženy nad určitou věkovou hranici s povinností válčit kdekoliv ve světě po složení vojenské přísahy.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dolmen
Dolmen
2. 5. 2015 9:59

Fašismus už v české kokotlině bují dávno, zapustil úspěšně kořeny a stále sílí pod eufemistickým názvem PRAVDA A LÁSKA, což je jen kryptogram po jehož rozkrytí dostaneme to správné – LEŽ A NENÁVIST.

mirror
mirror
2. 5. 2015 11:44

S tou fašizací to bude Pravda
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1639311949632582.1073741963.1532226620341116&type=1
Lidské zrůdy nemají starch se nechat fotit s transparenty.

Bety
Bety
2. 5. 2015 16:05

abx – kdy dorazí? Jestli jsem je prošvihla, tak budu pěkně nas…á!

peter.
2. 5. 2015 16:31

Bety napsal

abx – kdy dorazí? Jestli jsem je prošvihla, tak budu pěkně nas…á!

http://nightwolves-ru.livejournal.com/19167.html

peter.
2. 5. 2015 16:36

peter. napsal
http://nightwolves-ru.livejournal.com/19167.html

Píše sa tam o nejakom René Pelanovi,ktorý v r.2007 zhanobil pamätník padlím červenoarmejcom.Čo to je za človeka,neviete?

peter.
2. 5. 2015 17:53

Alice napsal

Peter – http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/pelan-opousti-ods-ma-vlastni-sdruzeni20100729.html

A to sa u vás nenašiel chlap,čo by mu lopatou treskol po papuli?

Megafon
Megafon
2. 5. 2015 19:49

Myslíte si, že premiér a ministr zahraničí nereprezentují vaše zájmy? Tak nechápu na co čekáme. Včetně mne samého. Třeba si myslí, že to dělají dobře a jsme s nimi spokojení :))))))))) Chtělo by je tedy nějakou formou upozornit, že tomu tak není a že to koryto nemají na věky. Ani celé roky se tam nemusí rochnit. Koryto navíc nemají za zásluhy, takovej Bóďa toho za svůj život moc neudělal, ale právě proto aby hájili naše zájmy a splnili to proč je lidi volili. Měla snad ČSSD ve volebních slibech něco o ztrátě naší suverenity, zapojení země do války, rozeštvávání společnosti?… Číst vice »

Béda
2. 5. 2015 19:53

Megafon,

nevím sice, kdo je Bóďa ale jak víte, že za celý život toho moc neudělal? Kdo podle vás toho udělal za svůj život moc? Co podle vás znamená „za svůj život moc udělat“?

Béda
2. 5. 2015 20:04

Megafon napsal Myslíte si, že premiér a ministr zahraničí nereprezentují vaše zájmy? Taknechápu na co čekáme. Včetně mne samého. Třeba si myslí, že to dělají dobře a jsme s nimi spokojení :))))))))) Chtělo by je tedy nějakou formou upozornit, že tomu tak není a že to koryto nemají na věky. Ani celé roky se tam nemusí rochnit. Koryto navíc nemají za zásluhy, takovej Bóďa toho za svůj život moc neudělal, ale právě proto aby hájili naše zájmy a splnili to proč je lidi volili. Měla snad ČSSD ve volebních slibech něco o ztrátě naší suverenity, zapojení země do války, rozeštvávání… Číst vice »

Neználek
Neználek
2. 5. 2015 20:06

Béda napsal
Otázka je co udělat, jak jim to dát na vědomí,

A chcete to opravdu vědět, nebo jen tak rozumujete?

Béda
2. 5. 2015 20:10

Neználek napsal
A chcete to opravdu vědět, nebo jen tak rozumujete?

Chci vědět, co o tom soudí druzí. Jinak velice pochybuji, že Sobotka se Zaorálkem nevědí (třeba po vnitrostranické diskusi s Foldynovou frakcí, určitě občas taky nahlédnou do alternativních médií -třeba svého kolegy I.Davida) co si o jejich politice myslí jejich oponenti. Mně by zajímalo, čím je donutit aby takto nejednali a respektovali zájmy a názory obyvatel.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
3. 5. 2015 15:18

Měli jsme tu výměnu názorů, jestli má smysl mluvit s řadovými socdemáky. No já pořád myslím, že trochu má (ve smyslu „lepší než nakopat do břicha“) ale záleží, kde jste. Jinak o tom přesvědčování ― nedělejte si iluze. Je to jako to bylo vždycky. Všichni šlapou jak hodinky, i když dobře vědí, že je všechno jinak. Pokud už „Makar zapochybuje“, stačí „vždyť se ale pro lidi přece něco dělá“, „kdybys to nedělal ty, nějaký hajzl si při tom ještě nakrade“ a tak. Snad reálná a bezprostřední hrozba války a/nebo totálního kolapsu společnosti by dokázala některým rozhýbat svědomí, jenomže na to… Číst vice »

mirror
mirror
3. 5. 2015 15:57

Velekněz Ratata napsal Měli jsme tu výměnu názorů, jestli má smysl mluvit s řadovými socdemáky. No já pořád myslím, že trochu má (ve smyslu „lepší než nakopat do břicha“) ale záleží, kde jste. Vážený kolego veleknězi, Poraďte, kde je možné člena socdem odchytit k přesvědčování? Je jich tak málo, že kontakt můžete získat s jedním nebo dvěma. Už jsem psal, že občas mluvím s jedním, který má těsně před osmdesátkou. Dříve, když žili ještě další dva, tak se mi jevili tak, že by chtěli všechno, co měli od komunistů, ale bez komunistů. Mísí se u nich nekritická důvěra ke straně… Číst vice »

fajt
3. 5. 2015 19:04

tak ministerstvo zdravotnictví ( průtoková černá díra stovky miliard) vůbec neví kolik má ve státě felčarů ( o ostatním zdr. personálu ani nemluvě) a zdravotnických ( statně-nestátně) zařízení ( zlatí bolševici), tady to nezachrání ani koncept společenské bezpečnosti, ani emerická jarně-jaderná puma přímo na švejkům solar, tedy Prágl – ono abych byl upřímný, vzorový fašista znamená taky nekompromisní rozhodnost k akci a jistou míru příjmu rizika ( v tom mínusovém sociálním poli), toho švejk není schopen, on jenom pluje v závěsu, no a nejsilnější tah na branku maj zrovna světoví náckové, tak se svižně veze na hnědé vlně – až… Číst vice »

petr
petr
4. 5. 2015 8:43

Prezident Zeman má asi pravdu viz : http://www.pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_26_4.pdf

fajt
4. 5. 2015 14:45

Co církvím náleží podle zákona Stát má podle zákona o majetkovém narovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi z roku 2012 vrátit církvím jejich původní majetek v hodnotě 75 miliard korun. Za nevydaný majetek získají 59 miliard korun, které jim bude stát splácet 30 let. S inflací to může být až 96 miliard. Kromě výplaty náhrad bude stát dále 17 let přispívat na platy duchovních. Tři roky 1,4 miliardy, každý další rok se podpora bude o pět procent snižovat až k nule… k tomu není co dodat – plešatý píčo premiér to jenom hezky čezky potvrdil ( však mu jeho… Číst vice »

fra
fra
4. 5. 2015 15:20

Dík patří slovenské televizi STV1 která v neděli večer uvedla film Kráľovné swingu, který na pozadí krásné hudby (mám swing rád), představuje co to byl italský fašismus a jak měnil lidí. Doufám Peter že jste si ten film nenechal ujít.