Diskuze k článku


 • Alena • 25. listopadu 2014

  Doufám, že se to nevyřeší se závěrem,že smlouvy jsou platné a neměnné. Pan Kalousek dosáhl brilantních výkonů, jak se obohatit. Zajímalo by mne, zda se na tom podílí i jeho ikona

 • Sio • 26. listopadu 2014

  Dělal jsem v roce 2001 na projektu, který se zabýval automatizovaným zpracováním dat snímaných z ručně psaných formulářů při sčítání lidu v roce 2001. Bylo to v malé firmičce, která koupil SW na rozpoznání ručně psaného písma (ne OCR ale ICR) na 26 mil. A4. Technická příprava (dělali jsme to ve dvou lidech necelé dva roky) stála 13 miliónů včetně nákupu toho SW, zpracování 80 miliónů, to už na tom makaly 4 firmy včetně integrátora ještě subdodavatele HW. A to se nám zdálo těch 80 ještě hodně. Kam se na to objemem dat a složitostí hrabe nějaká evidence domů ve rukách státu. Rozpočet na celý census byl 2 mld, v tom byly platy sčítacích komisařů, co chodili po domech, náklady staťáku a tak. Stejně to byla šílená částka, podle mého to mělo jít za polovinu.

 • Aleš • 27. listopadu 2014

  http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/makat-jako-papousek/

  Pravá tvář neoliberálů. A to je to, co mne ve skutečnosti na Babišovi vadí nejvíce. Ne to odvádění pozornosti v případě jeho agentství nebo zaváděním oligarchie, která tu vládne již dost dlouho. Perpetum mobile na neoliberální „úspěch“ je chovat se jako papoušek. To Sorosovy nevadí a davům to imponuje a na reprodukci koryt u moci to stačí. A Crab byla nesystémová ztráta moci mocných ku méně mocným, ale mocichtivých. Proto tak rázný zásah po upozornění. Vlastní mediální obraz je třeba pěstit.

 • manasek • 17. října 2016

  no, ani bych neřek, že je neoliberál, spíš nomenklatúrní byrokrat. Ti byli také upjati na správný sečet haléřů, páč by národní hospodářství mohlo upadat. V poslední době se mi Babiš líbí svým poslušným zvykem, mít všechno čisté a transparentní. Hlavně když se jedná o slipy Kalouskovy, ale i jiných penězomenců a kšeftařů. Ať národ ví, jak se správně pere spodní prádlo. Slováci už půl roku perou gatě ministra Kaliňáka, a ne a ne je vyprat pořádně.