Diskuze k článku


 • Gatta • 28. listopadu 2014

  Premier Sobotka se vyjádřil: “ … jen Ukrajina sama (míněno jako suverénní stát) má právo rozhodnout …“.

  Je to typický problém mylně pojatého pojmu „práva“.
  Stejně jako třeba „práva dětí“, „lidských práv“ , liberalismu vůbec, práv národů …
  Už osvícenci věděli a definovali, jaké jsou meze svobody, tedy i „práva“.

  Zájmy nižšího celku nemůžou být nikdy nadřazeny celku vyššímu, má-li tento vyšší celek existovat. Buňka má nižší postavení než člověk, zájmy a přání dítěte nemůžou být nadřazeny fungování rodiny a její zájmy jsou zase nižší, než zájmy společnosti …
  To vše samozřejmě s přihlédnutí k potřebám rodin, dětí i buněk – neboť jen silné a zdravé části mohou vytvořit silný celek. A jen silný celek zpětně může poskytnout uspokojení potřeb svých částí.
  Pozn. – i ten moderní bezbřehý liberalismus nekvete u primitivních kmenů, ale je možný jen na základě vysoce uspořádané a vysoce organizované a výkonné společnosti, která může poskytnout jedinci luxus „lidských práv a svobod“.

  Z tohoto pohledu na dnešní svět, který je díky technickým možnostem globálně propojený a pokud tyto možnosti zůstanou zachovány, tak ať se nám to líbí, či nelíbí, tak globální zůstane i nadále – tak dnes je nejvyšším celkem „život celého lidstva na planetě Zemi“. Pokud toto nebude zachováno, nebudou ani žádná práva národů, ani žádná práva dětí.

  Vždy je tedy potřeba se na všechny problémy dívat z hlediska potřeb fungování celku, při co nejširším respektování potřeb jeho součástí.

  A jestli to řešení budeme nazývat (třeba) demokracie, nebo (třeba) monarchie – je úplně nepodstatné. A tak i s Ukrajinou.

  Jiná otázka je, pokud někdo došel k názoru, že jedinou cestou k přežití lidstva je jeho decimace na zlomek současného počtu. To by stavělo věci a události do úplně jiného světla.

 • Aleš • 28. listopadu 2014

  Soudruh Bakala chce válku. Chce do ní investovat. Chce, chce a chce. A nepotřebujete živit ani 10 milionů Čechů, ani Rusy ani Ukrajince. Sobotka je Bakalův zaměstnanec. On ho kvůli tomu nemusí mít na výplatní pásce. Čemu se divíte, pane Mane. Na tom není nic podivného. Na Seychelách se válčit nebude. Až to tu skončí bude tu mít dál svoje impérium, to bohatství válkou neklesne, ale naopak. Bude se o něj dělit z menším počtem obyvatel. Větší procento z nich bude moci vydírat přímo v zaměstnání či v bydlení. Premiérův pohled vypovídá o tristním stavu ČSSD. Jak potvrdil i Jan Keller, který ZA ně pracuje v Bruselu. Sobotka je to nejlepší, co momentálně mají na skladě…
  Lukašenko vyhnal amerického velvyslance. U nás ho budeme muset vyhnat sami. Demonstrace a odstřihnutí velvyslanectví od dodávek energií a vody.
  Doufám, že za tři roky tu budou volby, a Bakala skončí za mřížemi. Deprivant.

 • Aleš • 28. listopadu 2014

  Gatta: Vidím, že jste připustil jednu možnost, o které mnozí fašisté uvažují. Ano , přesně tohle chtějí spustit, brutální zářez do demografické křivky a „vyřešení“ sociálních, zdravotních, ekologických problémů zmáčknutím knoflíku na kufříku. O tom se Hitlerovi nesnilo ani v těch nejvlhčích nejbujarejších snech. Silnější pes mrdá. Přežijí jen ti nejsilnější, kteří si to zaslouží. Sociální darwinismus v nejúchylnější podobě. Přemýšlím, zda je to vůbec u lidského druhu možné. Některé konspirační teorie hovoří o vlivu mimozemských civilizací. Ať je to, jak je to, všechno je šílené.

 • Gatta • 28. listopadu 2014

  Re Aleš – obecně :

  Pokud některé věci nedávají smysl, tak je třeba vždy se zamyslet, jestli obzory našeho uvažování o „smyslu věcí“ nejsou příliš omezené.

  PS
  Ač často kombinuji i nemožné, tak sebekriticky musím přiznat omezenost svých představ při zamýšlení nad chováním Václava Klause na konci jeho prezidentského období. Taková amnestie, jakou udělal, byla prostě mimo moji představivost.

 • hudryper • 28. listopadu 2014

  Aleš napsal
  Jak potvrdil i Jan Keller, který ZA ně pracuje v Bruselu. Sobotka je to nejlepší, co momentálně mají na skladě…

  Nesouhlasím s Janem Kellerem. Vidím tvář a projev člena vedení ČSSD,který má lidem co sdělit :

  https://www.youtube.com/watch?v=pMmwkZt_kts

 • Aleš • 28. listopadu 2014

  Tak to je můj pozitivní omyl. Zdvojím odkaz Mirrorovi do diskuse.

 • Narcis • 28. listopadu 2014

  hudryper napsal
  Nesouhlasím s Janem Kellerem. Vidím tvář a projev člena vedení ČSSD,který má lidem co sdělit :

  https://www.youtube.com/watch?v=pMmwkZt_kts

  Děkuji za upozornění na ten projev.

 • mirror • 28. listopadu 2014

  hudryper napsal
  Vidím tvář a projev člena vedení ČSSD,který má lidem co sdělit

  Mne také Foldyna překvapil a rád bych ho viděl místo Sobotky. Proč si ho sociální demokraté nezvolí do svého čela? Asi na něho žárlí. Ve Frýdku Kellerovi někdo připomněl také Ivana Davida. Ten prý není ve vrcholovém vedení, takže je mimo hru. Socani budou dost nečitelný slepenec lidí s rozdílnými zájmy.

 • fajt • 29. listopadu 2014

  hudryper napsal
  Nesouhlasím s Janem Kellerem. Vidím tvář a projev člena vedení ČSSD,který má lidem co sdělit :

  https://www.youtube.com/watch?v=pMmwkZt_kts

  daleko důsledněji, cíleněji a skoro každý den do do čezkých darebáků a šmejdů šil Rath – no a celá národní fronta ( i se Zemanem) mu vystavila stopku, která je hodna padesátých let ( krom toho ho zbavili práva na řádný a spravedlivý proces, který v obludnosti natáhnou asi až do jeho smrti) – uvidíme jak dalece je Foldyna schopný jít a jestli sám není jenom lákadlem na nespokojence, které po té odvede někam na okraj od hlavního politického dění a tam je zase rozpustí – dnešní situace nemá standardního politického řečení a proto buď vřed praskne a něco se vyvalí ( a ta tahle varianta je časem čí dále méně pravděpodobná) a nebo společnost očkovaná emerickou kapitálovou ebolou pojde na svoji nevábnou diagnozu sama, jednoduše vyhnije do ztracena. ..)